RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-08-2011   #2271
red hoopligan
Πεντάδα
 
red hoopligan's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4,850
Liked: 6,325
Likes: 5,129
Default

[QUOTE=8rilos!!!;78096]
Quote:
Originally Posted by teodosic 18 View Post
Quote:
Originally Posted by red champion View Post
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...
Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο
Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου ,να μην επελεγαν μαθηματικα...Γιατι προκειται για μεγαλες ανοησιες...
__________________
''It doesn't matter if you win as long as you give everything in your heart.'' ~Michael Jordan~

''Success has been and continues to be defined as getting up one more time than you've been knocked down.''

Last edited by red hoopligan; 30-08-2011 at 13:20.
red hoopligan is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2011   #2272
8rilos!!!
Πεντάδα
 
8rilos!!!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,006
Liked: 12,553
Likes: 3,407
Default

[QUOTE=teodosic 18;78111]
Quote:
Originally Posted by 8rilos!!! View Post
Quote:
Originally Posted by teodosic 18 View Post
Quote:
Originally Posted by red champion View Post
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...
Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο
Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου ,να μην επελεγαν μαθηματικα...
να επαιρναν ιστορια χ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ
8rilos!!! is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2011   #2273
red hoopligan
Πεντάδα
 
red hoopligan's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4,850
Liked: 6,325
Likes: 5,129
Default

[QUOTE=8rilos!!!;78144]
Quote:
Originally Posted by teodosic 18 View Post
Quote:
Originally Posted by 8rilos!!! View Post
Quote:
Originally Posted by teodosic 18 View Post
Quote:
Originally Posted by red champion View Post
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...
Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο
Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου ,να μην επελεγαν μαθηματικα...
να επαιρναν ιστορια χ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ
Η ιστορια γενικης ειναι το πιο παλουκι μαθημα επιλογης...Μονο ενα ξεφυλισμα ή μονο να δεις το βιβλιο αρκει για να πειστεις......Εγω το ειχα δει μονο οταν μας το εδωσαν στην αρχη της χρονιας.Απο τοτε αγνοειται....
__________________
''It doesn't matter if you win as long as you give everything in your heart.'' ~Michael Jordan~

''Success has been and continues to be defined as getting up one more time than you've been knocked down.''
red hoopligan is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2011   #2274
8rilos!!!
Πεντάδα
 
8rilos!!!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,006
Liked: 12,553
Likes: 3,407
Default

[QUOTE=teodosic 18;78148]
Quote:
Originally Posted by 8rilos!!! View Post
Quote:
Originally Posted by teodosic 18 View Post
Quote:
Originally Posted by 8rilos!!! View Post
Quote:
Originally Posted by teodosic 18 View Post
Quote:
Originally Posted by red champion View Post
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...
Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο
Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου ,να μην επελεγαν μαθηματικα...
να επαιρναν ιστορια χ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ
Η ιστορια γενικης ειναι το πιο παλουκι μαθημα επιλογης...Μονο ενα ξεφυλισμα ή μονο να δεις το βιβλιο αρκει για να πειστεις......Εγω το ειχα δει μονο οταν μας το εδωσαν στην αρχη της χρονιας.Απο τοτε αγνοειται....
για αυτο γελαω
8rilos!!! is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον 8rilos!!!:
Old 30-08-2011   #2275
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,315
Liked: 51,054
Likes: 123,281
Default

Εγω την Ιστορια Γενικης την εχω στην βιβλιοθηκη μου.Δεν το πηρα σαν μαθημα γιατι ημουν τεχνολογικη και ηθελα να περασω Μαθηματικο αλλα την διαβαζω τωρα.Εχω τρελο καψιμο με την Ιστορια, και οτι την αφορα το περνω παντα στο χερι μου

peiragmeni_7
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 30-08-2011   #2276
red hoopligan
Πεντάδα
 
red hoopligan's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4,850
Liked: 6,325
Likes: 5,129
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Εγω την Ιστορια Γενικης την εχω στην βιβλιοθηκη μου.Δεν το πηρα σαν μαθημα γιατι ημουν τεχνολογικη και ηθελα να περασω Μαθηματικο αλλα την διαβαζω τωρα.Εχω τρελο καψιμο με την Ιστορια, και οτι την αφορα το περνω παντα στο χερι μου

peiragmeni_7
Ακριβως αυτο ειναι το θεμα.Οτι ειναι περισσοτερο κατι σαν μια εγκυκλοπαιδεια νεοτερης ιστοριας και δεν προσφερεται για αποστηθιση...
__________________
''It doesn't matter if you win as long as you give everything in your heart.'' ~Michael Jordan~

''Success has been and continues to be defined as getting up one more time than you've been knocked down.''
red hoopligan is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον red hoopligan:
Old 30-08-2011   #2277
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,315
Liked: 51,054
Likes: 123,281
Default

Χεχεχε,οντως.Ειναι λιγουλακι μεγαλουτσικο.Εμεις πχ ειχαμε για αποστηθιση την Διοικηση Επιχειρησεων που ειναι σαν μεγεθος περιπου το 1/3 της Ιστοριας και παλι μας βγηκε ο ....(μπιιιιπ).

Κριμα παντως για το συστημα Παιδειας μας.Ειναι δυνατον να μην διδασκομαστε ενα τοσο σημαντικο μαθημα σαν την Ιστορια ετσι οπως θα επρεπε?Ακομη και αυτοι οι λιγοι που το διαλεξαν σε παω στοιχημα οτι δεν θυμουνται ουτε το εξωφυλλο.Ετσι γινεται οταν μαθαινεις κατι μηχανικα ετσι για να το μαθεις
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2011   #2278
marinos
6ος Παίκτης
 
Join Date: Jan 2010
Location: Καλαμάτα
Posts: 346
Liked: 1,215
Likes: 364
Default

Κοίταξε η διοίκηση είναι απόλυτα τραγική περίπτωση,πρέπει να μάθεις μέχρι και πού βρίσκεται το κόμμα και από κει και πέρα από ότι μου έχουν πει παιδιά που πάνε τεχνολογική είναι τόσο κακογραμμένο που σου βγαίνει η πίστη να το μάθεις.Δηλαδή από τη βιολογία κατεύθυνσης που διάβαζα εγώ πρέπει να είναι χειρότερο να κάτσεις να τα μάθεις, απλώς εμείς είχαμε και κάποιες ασκήσεις.
Όσον αφορά την ιστορία συμφωνώ απόλυτα
marinos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον marinos:
Old 30-08-2011   #2279
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by marinos View Post
Κοίταξε η διοίκηση είναι απόλυτα τραγική περίπτωση,πρέπει να μάθεις μέχρι και πού βρίσκεται το κόμμα και από κει και πέρα από ότι μου έχουν πει παιδιά που πάνε τεχνολογική είναι τόσο κακογραμμένο που σου βγαίνει η πίστη να το μάθεις.Δηλαδή από τη βιολογία κατεύθυνσης που διάβαζα εγώ πρέπει να είναι χειρότερο να κάτσεις να τα μάθεις, απλώς εμείς είχαμε και κάποιες ασκήσεις.
Όσον αφορά την ιστορία συμφωνώ απόλυτα
Καλα η Βιολογια Κατευθυνσης ειναι μεγαλο παλουκι γιατι εκτος απο τρελη θεωρεια εχει και τρελες ασκησεις ειδικα εκει με τις αντιγραφες του DNA...

Χωρια, που κατα την προσωπικ μου αποψη, οι βιολογοι ειναι οι χειροτεροι βαθμολογητες και αρκετα πορωμενοι με το μαθημα τους..
  Reply With Quote
Old 30-08-2011   #2280
marinos
6ος Παίκτης
 
Join Date: Jan 2010
Location: Καλαμάτα
Posts: 346
Liked: 1,215
Likes: 364
Default

Οι ασκήσεις όχι και τόσο τρελές,είναι φυσιολογικές και άμα μπεις στο πνεύμαδεν έχεις πρόβλημα.Αλλά και οι θεωρία-επειδή δεν είναι όπως η διοίκηση- παλεύεται, με 2 επαναλήψεις γερές έγραψα 19,5 φέτος.
Το μεγάλο κάψιμο έπεσε στα μαθηματικά όπου οι ασκήσεις είναι πραγματικά υπέροχες και μπορείς να κάθεσαι μια μέρα ολόκληρη και το απολαμβάνεις
marinos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον marinos:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 05:17.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.