RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-03-2012   #3211
GEMAN7
Moderator
 
GEMAN7's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Volos
Posts: 3,480
Liked: 5,702
Likes: 6,624
Default

Έλα μωρέ τώρα, όλοι καλοί είναι (μέχρι να μπλέξουν με κακές και όμορφες παρέες βέβαια ). Ο Μέσι κορυφαίος αλλά θα ήθελα να τον δω και σε ένα άλλο περιβάλλον, αν και φαντάζομε θα τον ξεζουμίσει η Μπαρτσελόνα πρώτα και μετά θα φύγει. Επίσης μέγα λάθος το χρυσό τόπι που πήρε πέρυσι, δε το άξιζε και ο θεσμός υποβαθμίζεται με τέτοια κόλπα (άλλωστε και το πήρε δις και μπορεί να το ξαναπάρει δίκαια και σωστά).
Τώρα στο θέμα της εθνικής αν δε σηκώσει το μεγάλο, το καλό οι αργεντινοί θα τον έχουν όπως όλους τους άλλους (πλην ενός). Θέλει και κανένα σοβαρό προπονητή εδώ βέβαια.


Υγ. Ματσάρα το Τσέλσι Νάπολι όπως και το προηγούμενο παιχνίδι στην Ιταλία.
__________________
ΕΡΙΞΕΣ ΤΟΥ ΒΑΖΕΛΟΥ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΟΥΝΤΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΟΥΝΤΑ!!!

Last edited by GEMAN7; 15-03-2012 at 00:57.
GEMAN7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον GEMAN7:
Old 15-03-2012   #3212
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Dude δε διαφωνώ μαζί σου σε αυτά που λες, αλλά είναι άλλη συζήτηση το ποιοι μας αρέσουν κι άλλη ποιοι είναι οι κορυφαίοι αντικειμενικά.
Κι εγώ έχω τρέλα με τα όσα είδα από Ζιοβάνι, αφίσα στο δωμάτιο μου ήταν ο Τιτίς από πολύ μικρή ηλικία, λατρεύω τον Γκιγκς αν και σε μισητή αντίπαλο και είμαι φαν των Κακά και Ζιντάν.
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν αναγνωρίζω το ποιος είναι ο κορυφαίος! Τις προάλλες αυτό συζητούσα με έναν φίλο μου.. άραγε αν πάει αλλού ο Μέσι, υπάρχει περίπτωση να μην αποδώσει?? Εγώ θεωρώ ότι ακόμα και στο νησί να πάει ή στην Ιταλία, τα γκολ θα τα βάζει αβέρτα και θα κάνει τη διαφορά!
Σίγουρα στην Αργεντινή δεν αποδίδει και είναι μια τεράστια παγίδα για τους επικριτές του, καθώς ξεσαλώνουν λέγοντας ότι εκεί δεν έχει Τσάβι, Ινιέστα κλπ.. Ας αναλογιστούμε όμως, ότι από αυτούς μάγκας γίνεται ο Μέσι κι όχι πχ ο Σάντσεζ ή οποιοσδήποτε άλλος. Επίσης τα φετινά ντέρμπυ με Ρεάλ αποδεικνύουν ότι αυτός έκανε κουμάντο κι όχι οι συμπαίκτες του.. Τέλος τα τελευταία 2-3 χρόνια μιλάμε για την χειρότερη Αργεντινή όλων των εποχών! Με προπονητάκους που καλούν τον κάθε άσχετο (από ίδιο μάνατζερ) να κάνει τις πρώτες του εμφανίσεις.. Κάποτε θυμάμαι η Αργεντινή είχε μέσα Ρικέλμε, Βερόν, Αγιάλα, Ζανέτι και Σάμουελ και Χάιντσε και Καμπιάσο στα νιάτα τους, Σορίν... Τώρα ο κάθε Σόσα, Γκουτιέρες, Καμπανιάρο, Οταμέντι μπαίνει μέσα και ούτε διατηρείται σταθερός κορμός, ούτε τίποτα + το ότι κάτι Ζανέτι και Σάμουλ και Καμπιάσο γέρασαν. Οπότε προφανώς και είναι ψιλοδύσκολο να διακριθούν παραπάνω και να τους τραβήξει ένας Μέσι. Τέλος, μην ξεχνάμε ότι εμφανίζονται νέες υπερδυνάμεις με σπουδαίους παίκτες όπως η Ολλανδία και η Γερμανία, που νικώντας την Αργεντινή κάνουν πιο εύκολη την κατακραυγή προς τον Μέσι. Μέχρι να βρουν χημεία κάτι Παστόρε, κάτι Μασεράνο, Ιγκουαϊν κλπ θέλει χρόνο..
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012   #3213
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

- Το θέμα δεν είναι ότι δεν έχει πάρει Μουντιάλ, αυτό αντικειμενικά είναι και δύσκολο πράγμα... Το θέμα είναι ότι δεν έχει κάνει ούτε ένα αξιομνημόνευτο τουρνουά, ή κανένα τεράστιο ματς να αφήσει με ανοιχτό το στόμα τον κόσμο. Για αυτό και εγώ ακόμα κρατάω πισινή για το πόσο σπουδαίος είναι, παρόλο που η σταθερότητά του στην Μπάρτσα είναι αξιοζήλευτη και τον καθιστά νούμερο 1 του πλανήτη είναι μου αρέσει προσωπικά είτε όχι.

- Βέβαια αυτό με την περσινή Χρυσή Μπάλα που είπε ο Geman τα έχουμε ξαναπεί ότι δεν το πολυάξιζε.

- Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτά που έκανε ο Κριστιάνο στην Πρέμιερ Λιγκ δεν τα κάνει με την καμία. Μιλάω για τον Κριστιάνο γιατί παίζουν με παρόμοιο ρόλο στο γήπεδο... γιατί σε Πρέμιερ Λιγκ και Ισπανία τα έχουν καταφέρει και άλλοι στο παρελθόν (Ρουυυυντ).
Dude is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012   #3214
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Καλά μη μου λες για Ρουντ, γιατί τον θεωρώ τον πιο υπερεκτιμημένο επιθετικό όλων των εποχών... Τέτοιο περίπτερο και τόσο φάρδος μαζί δεν έχω ξαναδεί ποτέ (ταπεινή μου γνώμη)
Και νομίζω πως αν ο Μέσι πήγαινε σε μια από τις 2 Μάντσεστερ ή σε καμιά καλή Άρσεναλ, άνετα θα έβαζε πάνω από 40 γκολ τη σεζόν..
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012   #3215
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,315
Liked: 51,054
Likes: 123,281
Default

Rivers,εγω δεν το θεωρω υπερεκτιμημενο.Ο τυπος εσπασε το ποδι του,συνηρθε και σαρωσε τα βραβεια του πρωτου σκορερ τοσο σε Αγγλια οσο και σε Ισπανια.Με την εθνικη του ηταν ατυχος γιατι επεσε πανω στην φουρνια των γκρινιαριδων (αν και εξαιρετικων παικτων) που σε κανενα τουρνουα δεν κατεβηκαν χωρις να ειναι μαλωμενοι.Για μενα παντως ειναι ο ορισμος του σεντερ φορ (μαζι με τον Κλοζε).
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 15-03-2012   #3216
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Ruud Van Nistelrooy... ο μόνος στράικερ που δυνάστευσε σε Ισπανία και Αγγλία. Δεν σου λέω ότι το impact του στο παιχνίδι είναι αντίστοιχο του Μέσι, όμως αν μιλάμε για κλασικό σπουδαίο σέντερ φορ περιοχής είναι ο ορισμός. Μαζί με το Ρολάντο και τον Ανρί οι κουρυφαίοι της 20ετίας (με λιγότερο impact κι από αυτούς τους 2 βέβαια), και από τους μεγάλους γενικά.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 15-03-2012   #3217
GEMAN7
Moderator
 
GEMAN7's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Volos
Posts: 3,480
Liked: 5,702
Likes: 6,624
Default

120 Years... You'll never walk alone!!!

__________________
ΕΡΙΞΕΣ ΤΟΥ ΒΑΖΕΛΟΥ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΟΥΝΤΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΟΥΝΤΑ!!!
GEMAN7 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to GEMAN7 For This Useful Post:
Old 15-03-2012   #3218
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Όντως έσπαγε κοντέρ στα πόσα τεμάχια μετρούσε αλλά δεν ξέρω, απλά δε μου αρέσουν οι σέντερ φορ που γίνονται ήρωες λόγω των γκολ που βάζουν από τη μικρή περιοχή έπειτα από λάθος αποκρούσεις τερματοφυλάκων, από πέναλτυ, από γκολ πάνω στη γραμμή και που είναι μονοδιάστατοι και αν τους βάλεις να τρέξουν, να περάσουν αντίπαλο ή να σουτάρουν έξω από την περιοχή θα τα κάνουν μούσκεμα. Προσωπικά τον είχα πάντα περιπτερά και τυχερό και του παραπάνω είδους επιθετικό...

Αντιθέτως στην κατηγορία των κορυφαίων σέντερ φορ και killers θεωρώ πως ανήκουν ο Ανρί, ο Σεφτσένκο, ο Ραούλ, ο Φαν Πέρσι, ο Γκόμεζ κι ο Ρονάλντο προφανώς. Παίκτες που κάνουν τα πάντα στο γήπεδο και όπου κι αν πάνε μπορούν να βάλουν 30 γκολ τη σεζόν.

Last edited by D.Rivers; 15-03-2012 at 15:13.
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012   #3219
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Ruud Van Nistelrooy... ο μόνος στράικερ που δυνάστευσε σε Ισπανία και Αγγλία.
- Dude, αδικείς τον Κριστιάνο...

- Έχεις δίκιο μαν, λάθος μου. Απλά σκέφτηκα περιοχή και ο Κριστιάνο κινείται παντού.

- Εντάξει, συγχωρεμένος, αλλά πρόσεχε άλλη φορά.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 15-03-2012   #3220
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Ποιός Αρνίς ρε παιδιά. Ο τύπος έβγαλε ψωμί με ένα πλασέ απ'την αριστερή πλευρά της περιοχής και σε ματς με χώρους. Όποτε είχε κλειστό ματς, δηλαδή σε 234 νοκ άουτ ΤσΛ, Μουντιάλ, Ευρωπαϊκό ήταν εξαφανισμένος. Ένα γκολ στον προημιτελικό με τη Βραζιλία έβαλε, αλλά εκεί που τον έβγαλε ο Ζιντάν το κάρφωνε κι ο Αλέκος ο Κακλαμάνος. Γι 'αυτό και δεν έπιασε Γιούβε-Μπάρτσα, που παίζουν με κατοχή. Κεφαλιά μηδέν, παιχνίδι με πλάτη μηδέν, μοίρασμα μπάλας μηδέν, ντρίπλα σε κλειστό μηδέν, ποικιλία στην εκτέλεση μηδέν. Άλλο φορ να εκτελεί τα φάουλ και τα κόρνερ αντί να κάθεται περιοχή δεν θυμάμαι, ίσως μόνο το Τζίμι Φλόυντ Χάσελμπαην άλλα αυτός ήταν κοντός.
Φορ περιοχής ο Ρουντ είναι ιδανικός γενικώς. Και Σεφτσένκο μετά, και Ετό κι άλλοι για λίγο πιο περιφερειακά. Καλά Ρονάλντο είναι άλλη κλάση. Δεν ξέρω αν θεωρείται καν φορ ή απλώς γαμιάς.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 05:28.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.