RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-03-2010   #111
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Το ειδες το Oldboy??χαχαχα...Θα σε πρηξουμε τωρα και δεν θα σου αρεσει καθολου η ταινια...
Λοιπον...πολυ καλη η ταινια ..

Καλα ρε κι εσυ μου ποσταρες ενα βιντεο με εναν μλκ να δερνει 40 ατομα...τι ηθελες να πω δλδ??

Ειχε ωραια πισογυρισματα και ωραιες ανατροπες...δεν μπορω να πω βεβαια οτι ειχε "σασπενς"...δεν σε κρατουσε και πολυ σε αγωνια, (ισως ναι στην αρχη που ηταν φυλακισμενος κτλπ)....πολυ υπερβολικες οι αντιδρασεις του κυριου πρωταγωνιστου προς το τελος....επισης απορω ποσο διεστραμμενος πρεπει να ηταν αυτος που καθησε και το εγραψε αυτο.

αυτα...ειστε πολυ τυχεροι που δεν θεωρω χαμενες αυτες τις 2 ωρες...ωραια η ταινια
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2010   #112
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Καλα ρε κι εσυ μου ποσταρες ενα βιντεο με εναν μλκ να δερνει 40 ατομα...τι ηθελες να πω δλδ??
E εχεις δικιο αλλα οτι αλλο και να ποσταρα θα το χαλουσα σε καποιον που δεν το χε δει..Επισης αυτη η σκηνη εχει δυναμικη απο μονη της και αναδεικνυει την ιδιοφυια του σκηνοθετη...αν παρατηρησες εχει γυριστει κατα τετοιο τροπο ωστε να μοιαζει Διδιαστατη..καπου διαβασα οτι επηρρεαστηκε απο τα βιντεο γκειμς (οπως street fighter κλπ) ετσι ωστε οι μοναδικοι δρομοι που μπορει να διαλεξει ειναι κατα πανω τους η να οπισθοχωρει..Επισης δεν μπορει να μην ειπες απο μεσα σου ξεσκισε τους ρε Ο-Νταεσου η οπως τον λεγανε..χαχα..ο τυπος μεσα στην τραγικοτητα του εβγαζε μια κωμικοτητα και ηταν πολυ cult...
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 22-03-2010   #113
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
E εχεις δικιο αλλα οτι αλλο και να ποσταρα θα το χαλουσα σε καποιον που δεν το χε δει..Επισης αυτη η σκηνη εχει δυναμικη απο μονη της και αναδεικνυει την ιδιοφυια του σκηνοθετη...αν παρατηρησες εχει γυριστει κατα τετοιο τροπο ωστε να μοιαζει Διδιαστατη..καπου διαβασα οτι επηρρεαστηκε απο τα βιντεο γκειμς (οπως street fighter κλπ) ετσι ωστε οι μοναδικοι δρομοι που μπορει να διαλεξει ειναι κατα πανω τους η να οπισθοχωρει..Επισης δεν μπορει να μην ειπες απο μεσα σου ξεσκισε τους ρε Ο-Νταεσου η οπως τον λεγανε..χαχα..ο τυπος μεσα στην τραγικοτητα του εβγαζε μια κωμικοτητα και ηταν πολυ cult...
μα μεσα σε ενα στενο διαδρομο εξελισοταν η σκηνη οποτε δεν ειχε και πολλες επιλογες ...η γωνια ληψης ηταν καπως ετσι ομως ναι
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2010   #114
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
μα μεσα σε ενα στενο διαδρομο εξελισοταν η σκηνη οποτε δεν ειχε και πολλες επιλογες ...η γωνια ληψης ηταν καπως ετσι ομως ναι
Άντε αγόρι μου δεν την έχω τυχαία στις Favorite All-Time αυτήν την ταινιάρα! Τώρα σου προτείνω μια όχι ασιατική αλλά που είναι στην Ασία και δεν ξέρω αν έχεις δει...Lost In Translation. Murray ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥ!!!
DON is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2010   #115
AIIZ
6ος Παίκτης
 
AIIZ's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 428
Liked: 56
Likes: 157
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
XAXAXA!!! Aπο την χαρά σου αγόρι μου πόσταρες αλλού?!
χαχα ναι κατσε να το ποσταρω στο αλλο
AIIZ is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2010   #116
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Άντε αγόρι μου δεν την έχω τυχαία στις favorite all-time αυτήν την ταινιάρα! Τώρα σου προτείνω μια όχι ασιατική αλλά που είναι στην Ασία και δεν ξέρω αν έχεις δει...lost in translation. Murray ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥ!!!
ε ενταξει αυτην την εχω δει....αλλα και να μην την ηξερα πως την ειδατε? θα κατεβαζω οτι προτεινετε?
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον *GrimReaper*:
Old 23-03-2010   #117
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Αλλη μια ταινιαρα για μενα κυριως γιατι προσπαθει να απομυθοποιησει τους πιστολαδες της δυσης και τον μυθο τους αλλα και γιατι εχει απο τα πιο ωραια φιναλε σε ταινια που εχω δει ειναι και το Unforgiven με τον Κλιντ Ηστγουντ,,,θα ποσταρα την σκηνη αλλα δεν εχει spolier alert το φορουμ..Επισης θα ηθελα την γνωμη και αλλων εδω μεσα για την ταινια Fountain του Αρονοφσκυ..εκπληκτικο το soundtrack και ομορφες εικονες με <<δυσκολα νοηματα>>
  Reply With Quote
Old 23-03-2010   #118
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Kαι μιας και πιασαμε το θεμα με τον Ασιατικο κινηματογραφο δεν μπορει να λειπει ο ΜΕΓΑΣ Ακιρα Κουροσαβα...ο οποιος λατρευτηκε περισσοτερο απο τον δυτικο κοσμο παρα απο τους συμπατριωτες του(Ισως γιατι τα θεματα του ηταν ποιο δυτικα για τα γουστα τους)..Προσωπικα ξεχωριζω τα Seven Samurai,Throne of Blood(Μακβεθ σε Ιαπωνικη εκδοση),Υojimbo (τρομερος Τοσιρο Μιφουνε),Kagemusha και Ran...kαι αυτο γιατι ειναι τα μοναδικα που εχω δει..Απλα μοναδικος..Δεν ειναι τυχαιο που στο Χολιγουντ τον καταεκλεψαν βγαζοντας ρεπλικες για να ειναι πιο φιλικα στο κοινο τους...
btw σημερα ειναι τα 100α γενεθλια του...να 'ναι καλα το google ...(τον εχει στην αρχικη σελιδα)
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον *GrimReaper*:
Old 27-03-2010   #119
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Για όσους δεν έχουν προκαταλήψεις, ειδικά σε θρησκευτικά ζητήματα προτείνω το Kingdom of Heaven. Εχει μερικές από τις καλύτερες ατάκες περί θρησκειών που έχω δει Παραβλέπω τον "αδύναμο" πρωταγωνιστή Μπλουμ και τη θεωρώ από τις πολύ καλές ταινίες.
Δίνει μάθημα κατά του φανατισμού γενικότερα!

Μ. Τετάρτη έχει πολύ καλή ταινία με καταπληκτικό καστ... Αγγλος Ασθενής!
__________________
...και αν δεν γίνει αυτό...
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010   #120
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by kk_sef View Post
Για όσους δεν έχουν προκαταλήψεις, ειδικά σε θρησκευτικά ζητήματα προτείνω το kingdom of heaven. Εχει μερικές από τις καλύτερες ατάκες περί θρησκειών που έχω δει Παραβλέπω τον "αδύναμο" πρωταγωνιστή Μπλουμ και τη θεωρώ από τις πολύ καλές ταινίες.
Δίνει μάθημα κατά του φανατισμού γενικότερα!
Ξεκίνησα να το βλέπω στην tv σε άσχετη φάση μέχρι ένα σημείο αλλά επειδή το θεώρησα εξαιρετικά ενδιαφέρον το κατέβασα και απλά είναι θέμα χρόνου να δω και το υπόλοιπο. Συμφωνώ για τον Ορλάντο, μέχρι Λέγκολας φτάνει α! και Γουίλ Τέρνερ στους Πειρατές της Καραιβικής!!!!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 18:06.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.