RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-07-2017   #16781
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,784
Liked: 25,349
Likes: 52,349
Default

Στο Instagram ξέρουν να απαντούν, αλλά στον 5ο τελικό που σουλάτσαρε στη γραμματεία έκαναν τους Παυλόπουλους.
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-2017   #16782
spartan
Πεντάδα
 
spartan's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 3,823
Liked: 10,899
Likes: 6,848
Default

Quote:
Originally Posted by Lucifer_7 View Post
Στο Instagram ξέρουν να απαντούν, αλλά στον 5ο τελικό που σουλάτσαρε στη γραμματεία έκαναν τους Παυλόπουλους.
Εκει επρεπει να ειχαν κατεβει και να τον πηγαίνανε καροτσακι εξω από τον γηπεδο τον πρεζακια.
spartan is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:
Old 30-07-2017   #16783
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Μήτογλου: "Γι' αυτό διάλεξα τον Παναθηναϊκό"

Οι παρθενικές δηλώσεις του Κωνσταντίνου Μήτογλου αφορούσαν το γιατί αποφάσισε ν' αφήσει το κολέγιο και να ενταχθεί τώρα στον Παναθηναϊκό.

Δεν ήταν εύκολη η επιλογή του Κωνσταντίνου Μήτογλου να γυρίσει πίσω στην Ευρώπη πριν ολοκληρώσει τον κύκλο σπουδών του στις ΗΠΑ. Εξήγησε παρόλα αυτά την ώθησε να καταλήξει σε αυτήν την απόφαση και πόσο μεγάλο ρόλο έπαιξε η επιθυμία των ανθρώπων του Παναθηναϊκού να τον ντύσουν στα πράσινα.

Οι ατάκες του 21χρονου φόργουορντ:

- "Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που ήρθα σε μία τόσο μεγάλη ομάδα όπως είναι ο Παναθηναϊκός, ο οποίος μού έδειξε πόσο πολύ με ήθελε και αυτό αποτελεί τεράστια τιμή για μένα".

- "Ο Παναθηναϊκός είναι μία ομάδα με πολύ υψηλούς στόχους σε Ελλάδα και Ευρώπη και αυτό μου δίνει μεγάλο κίνητρο για να βοηθήσω κι εγώ από την πλευρά μου ώστε να έχουμε μία επιτυχημένη χρονιά".

- "Είναι επίσης μεγάλη τιμή που θα έχω προπονητή τον κόουτς Πασκουάλ, έναν άνθρωπο που έχει δουλέψει σε μεγάλες ομάδες και με τεράστιους παίκτες. Ανυπομονώ να αγωνιστώ στη νέα μου ομάδα, όπως επίσης περιμένω πώς και πώς να παίξω στο ΟΑΚΑ μπροστά σε αυτόν τον κόσμο και σε αυτή την ατμόσφαιρα. Το μόνο που με νοιάζει είναι να προσαρμοστώ αμέσως στον Παναθηναϊκό και να δουλέψω σκληρά για να βελτιώνομαι καθημερινά. Σίγουρα αυτό το βήμα αποτελεί μία πρόκληση για μένα, αλλά θα κάνω ό,τι μπορώ για να ανταπεξέλθω".
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2017   #16784
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

καημενο μου παιδι...
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2017   #16785
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Μήτογλου: «Υπήρξε ενδιαφέρον από Ολυμπιακό, αλλά ο Παναθηναϊκός επέμεινε»

Ο Κωνσταντίνος Μήτογλου μιλά για το πώς κατέληξε στην απόφαση να αφήσει το κολέγιο και να συμφωνήσει με τον Παναθηναϊκό παρά το φλερτ του Ολυμπιακού. Τι λέει για το ΝΒΑ και τις συγκρίσεις με Φώτση.

Η επιμονή του Παναθηναϊκού να τον αποκτήσει έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην απόφαση του Κωνσταντίνου Μήτογλου να αφήσει το κολέγιο και να προτιμήσει τους «πράσινους» από τον Ολυμπιακό, όπως αναφέρει ο ίδιος σε συνέντευξή του στην «Πράσινη». Ο 21χρονος πάουερ φόργουορντ ξεκαθαρίζει πως δεν σκέφτεται αυτή τη στιγμή το ΝΒΑ, δηλώνει κολακευμένος από τις συγκρίσεις με τον Αντώνη Φώτση και ανυπόμονος να παίξει στο ΟΑΚΑ, ενώ αποκαλύπτει το… ποδοσφαιρικό του παρελθόν.

Αναλυτικά, ο Κωνσταντίνος Μήτογλου μίλησε στην «Πράσινη»:

-την απόφαση να αφήσει το κολέγιο για να παίξει στον Παναθηναϊκό: «Ο Παναθηναϊκός είναι τεράστια ομάδα. Ήταν πολύ δύσκολη απόφαση. Δεν ήταν το πιο εύκολο πράγμα να σηκωθώ και να φύγω λίγο πριν την ολοκλήρωση των σπουδών μου. Ο Παναθηναϊκός έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον, ακόμη κι όταν ήμουν διστακτικός επέμεινε. Με έκαναν να καταλάβω πόσο πολύ με θέλουν και φυσικά όλα αυτά σημαίνουν πάρα πολλά για μένα. Ο Παναθηναϊκός με κέρδισε με τον τρόπο που με προσέγγισε και είμαι πολύ χαρούμενος για την απόφασή μου, κι ας άφησα το πανεπιστήμιο. Άλλωστε το πτυχίο δεν θα χαθεί. Μου έχουν μείνει λίγα μαθήματα, άρα αν τα δίνω εξ αποστάσεως θα μπορέσω να τελειώσω τις σπουδές μου».

-το ενδιαφέρον του Ολυμπιακού: «Η αλήθεια είναι ότι υπήρξε ενδιαφέρον από τον Ολυμπιακό, αλλά ο Παναθηναϊκός επέμεινε και αυτή η επιμονή με έκανε να καταλάβω πόσο σημαντικός είμαι για την ομάδα. Πόσο με εκτιμά. Δεν το κάνουν αυτό σε όποιον κι όποιον τέτοιες ομάδες. Όλο αυτό με άγγιξε εμένα και την οικογένειά μου. Δεν είναι τυχαίο».

-την προοπτική να παίξει στο ΝΒΑ: «Και ποιος δεν έχει όνειρο να πάει στο ΝΒΑ; Όμως δεν με απασχολεί αυτό. Ο Παναθηναϊκός είναι μια τρομερή ομάδα, το όνειρο πολλών παιδιών. Τώρα δεν το σκέφτομαι το ΝΒΑ».

-τις συγκρίσεις με τον Φώτση: «Είναι τρομερή τιμή να με παίρνει ο Παναθηναϊκός για να παίξω σε μια θέση όπου έπαιζε ένας από τους καλύτερους Έλληνες παίκτες στην ιστορία. Πρόσφερε πάρα πολλά στον Παναθηναϊκό, πάρα πολλούς τίτλους και μεγάλα σουτ. Θα προσπαθήσω να αποδείξω ότι αξίζω να είμαι ο αντι-Φώτσης που έψαχνε ο Παναθηναϊκός αλλά και να δουλέψω για να γίνω καλύτερος παίκτης. Μακάρι να ταυτιστώ μαζί του. Είναι τιμή μου και μου αρέσει να με συγκρίνουν με τον Φώτση».

-την ενασχόλησή του με το ποδόσφαιρο σε μικρή ηλικία: «Ήμουν αμυντικό χαφ, Ξεκίνησα από την ακαδημία της Κυψέλης και μετά πήγα στον ΠΑΟΚ. Ήμουν οκτώ χρονών όταν άρχισα να παίζω ποδόσφαιρο. Μετά άρχισα να δειλιάζω, κάτι με κούραζε, κυρίως το ύψος. Έβλεπα άλλα παιδιά που ήταν πιο κοντά να είναι πιο γρήγορα. Εγώ στα 10 ήμουν 1,75μ. Θυμάμαι είχαμε πάει σε ένα τουρνουά στην Ολλανδία και παίξαμε με τον Άγιαξ και τη Λεβερκούζεν. Ο προπονητής μου τότε είχε βάλει τα άλλα παιδιά που ήταν πιο γρήγορα και είχα τρελαθεί. Και λέω ‘πατέρα, ό,τι και να λες, θα πάω να παίξω μπάσκετ’. Αν κι ένα διάστημα έπαιζα και τα δύο. Ο πατέρας μου ήθελε πολύ να γίνω ποδοσφαιριστής, έστω και τερματοφύλακας. Πίστευε ότι θα κάνω καριέρα».

-τον κόσμο του Παναθηναϊκού: «Ανυπομονώ να παίξω στο ΟΑΚΑ. Πρέπει να είναι κάτι τρομερό. Ο Παναθηναϊκός έχει μπασκετικούς φιλάθλους που καταλαβαίνουν το παιχνίδι».

Y.Γ.Αυτός δεν έλεγε πως τον ενδιαφέρει η προοπτική πρώτα να τελειώσει τις σπουδές του στο κολέγιο και το καλοκαίρι του 2018 να συζητούσε πρόταση του Ολυμπιακού;
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2017   #16786
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

ναι, αλλαο ποα τον ηθελε πολυ....υπηρχε μια κενη θεση στο πουλμαν...
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to dora7 For This Useful Post:
Old 01-08-2017   #16787
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Μαρίνος: «Χτυπήθηκαν παίκτες του Παναθηναϊκού στο Καραϊσκάκη

Έζησες περιστατικά βίας στην Ελλάδα; Για παράδειγμα στα ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ;

"Ναι έζησα πράγματα που δεν μπορείς να τα φανταστείς. Ακόμα και πριν αρχίσουν τα παιχνίδια. Από τη στιγμή που φτάνεις στο γήπεδο και ξεκινάς το ζέσταμα νιώθεις την "έχθρα" των αντίπαλων οπαδών".

Έχεις βρεθεί σε ασυνήθιστες καταστάσεις στα αποδυτήρια;

"Βεβαίως. Στο τέλος του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, το 2011, στο Καραϊσκάκη οι οπαδοί μπήκαν μέσα στο γήπεδο και μέσα στα αποδυτήρια και κάποιοι παίκτες χτυπήθηκαν".

Πως αντέδρασες εκείνη τη στιγμή;

"Στην διάρκεια του ματς ήμασταν αρκετά φοβισμένοι. Οι οπαδοί μας κυνήγησαν στα αποδυτήρια. Ακόμα και κάποιοι σεκιούριτι κινήθηκαν εναντίον μας. Ένιωσα ντροπή. Κάθε παίκτης θέλει να πάει στο γήπεδο, να παίξει, να το ευχαριστηθεί ακόμα και αν πρόκειται για ένα μεγάλο παιχνίδι για τον καθένα. Πρέπει να βλέπουμε τι μας ενώνει και όχι μας χωρίζει επειδή είναι κρίμα για τους ανθρώπους που το βλέπουν αυτό, για παιδιά που βλέπουν τόσο βία".
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2017   #16788
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,903
Liked: 34,118
Likes: 48,863
Default



Έλα Μαρίνο πάρε ένα γιατί σε βλέπω πατωνεις
Άγιος Πέτρος is online now   Reply With Quote
The Following 18 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 01-08-2017   #16789
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,639
Liked: 14,299
Likes: 80,763
Default

προλαβαινει να ανοιξει φακελος για να χαθει το περσινο πρωταθλημα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 01-08-2017   #16790
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,471
Likes: 17,863
Default

Ναι Μαρίνο, ήταν όλοι τους τόσο φοβισμένοι και τρομοκρατημένοι οι παιχτες της ζέλας, που ενω μπήκαν στο πουλμαν, ξαναγύρισαν πίσω στα αποδυτήρια για να δείρουν τον Τοροσίδη. Γιατί όταν κάποιος έχει φάει ξύλο απο σεκιούριτι αυτό ακριβώς κάνει, ξαναγυρίζει πίσω για να μανουριάσει και να τις ξαναφάει. Για πόσο βλάκες μας έχουν τες πα!
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to DCS7 For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 00:38.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.