RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-01-2010   #101
Papaloukas_7
Πεντάδα
 
Papaloukas_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 681
Liked: 315
Likes: 1,990
Default

Συμφωνουμε απολυτα...Γι αυτο εγραψα οτι ειναι ΓΥΜΝΟ ΘΗΡΙΟ...Οτι δηλαδη μπορει να ειναι ΟΜΑΔΑΡΑ αλλα χωρις τους λυκους εχει και αδυναμιες που μπορει να του στοιχησουν...

Κανεις δεν διαγραφει και υποτιμα τον ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΕΥΡΩΠΗΣ...Οποιος το πιστευει αυτο ειναι βαθια νυχτωμενος και μυρωδιας....

Για τον Μπατιστ συμφωνω...
Papaloukas_7 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010   #102
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Dude με τον Βράνες αραγμένο κάτω από το καλάθι είχαμε κι εμείς τεράστια προβλήματα στο inside game δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι θα κατάφερνε τίποτα παραπάνω ο Μπατίστ.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010   #103
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by redglove View Post
59-64 έχασαν ρε, τρέμει συμέθελα το όλο πράγμα, ή τώρα ή ποτέ θα το γκρεμίσουμε!
Εγώ μετά απο αυτό είμαι ΤΡΕΛΑ ΝΕΥΡΙΚΟΣ για 2 πράγματα.

1. Γιατί είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ να γαμάς μια γκόμενα όταν στο παίζει ιστορία "εσένα δεν σου κάθομαι", "φύγε απαίσιε", "δεν είμαι για τα μούτρα σου" και στο τέλος να τον τρώει και να γλυκαίνεται παρά μια που σου έρχεται με ανοιχτά τα πόδια ξεσκισμένη απο πριν κτλ...ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΥΝΑΜΙΤΗ!!!

2. Γιατί βλέποντας για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ΚΑΦΕΝΕΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΝ έχω ΗΔΗ ΤΡΕΛΑΘΕΙ στην ιδέα να χάνω το κύπελλο γιατί για να το χάσω θα πρέπει να γίνει όχι απλά NO CALL αλλά επέμβαση ανοιχτής καρδιάς και ΗΔΗ τα σκέφτομαι και εκνευρίζομαι!
DON is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010   #104
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Dude με τον Βράνες αραγμένο κάτω από το καλάθι είχαμε κι εμείς τεράστια προβλήματα στο inside game δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι θα κατάφερνε τίποτα παραπάνω ο Μπατίστ.
Σε παγκόσμια πρώτη διαφωνούμε αγαπητέ (επιτέλους!)

Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Μπατίστ είναι τεράστια παιχτούρα, ικανή από μόνη της να δώσει πληθώρα λύσεων και να αλλάξει τις ισορροπίες μέσα σε ένα ματς... Νομίζω ότι αν πάρει την μπάλα εκεί που θέλει (είτε για να παίξει πλάτη είτε δίνοντας του σουτάκι από μέση απόσταση), δεν μπορεί να το σταματήσει κανείς και τίποτα, παρά μόνο η δικιά του αστοχία (η οποία είναι πολύ σπάνια όταν τροφοδοτηθεί σωστά)... Εν'ολίγοις, στο θέμα της τελικής προσπάθειας έχει τρομερή ισορροπία και δύναμη στο πάτημά του, κάτι σαν έκδοση ρακέτας του Γκάλη... Άπαξ και πατήσει σωστά δεν κόβεται, και είναι και πολύ δύσκολο να τον κοντράρεις στη δύναμη. Ευτυχώς για μας, με την προσθήκη του Κλέιζα φέτος του κάνουμε πιο δύσκολη τη ζωή σε αυτό το κομμάτι... καθώς ο Πιστολίνας είναι επίσης πολύ γομάρι... Να το χαιρόμαστε!

Quote:
Originally Posted by DON View Post
Γιατί βλέποντας για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ΚΑΦΕΝΕΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΝ έχω ΗΔΗ ΤΡΕΛΑΘΕΙ στην ιδέα να χάνω το κύπελλο γιατί για να το χάσω θα πρέπει να γίνει όχι απλά NO CALL αλλά επέμβαση ανοιχτής καρδιάς και ΗΔΗ τα σκέφτομαι και εκνευρίζομαι!
Μην νευριάζεις Don και μην βιάζεσαι... Έχουμε καιρό ακόμα μέχρι τότε, και σε θέλουμε ψύχραιμο...
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 28-01-2010   #105
Papaloukas_7
Πεντάδα
 
Papaloukas_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 681
Liked: 315
Likes: 1,990
Default

Δον αμα αρχισεις και φορτωνεις απο τωρα για το ματς του τελικου δε σε βλεπω να την βγαζεις καθαρη...
Ηρεμησε..Χαλαρωσε γιατι σε χρειαζομαστε...
Εμενα ο οργανισμος μου απο αμυνα εχει διαγραψει αυτην την ημερομηνια...Αν και βλεπω να παιρνω ξανα κανα ηρεμιστικο ΠΡΙΝ ξεκινησει το ματς...Οταν με το καλο ερθει η ωρα
Papaloukas_7 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010   #106
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by Papaloukas_7 View Post
Δον αμα αρχισεις και φορτωνεις απο τωρα για το ματς του τελικου δε σε βλεπω να την βγαζεις καθαρη...
Ηρεμησε..Χαλαρωσε γιατι σε χρειαζομαστε...
Εμενα ο οργανισμος μου απο αμυνα εχει διαγραψει αυτην την ημερομηνια...Αν και βλεπω να παιρνω ξανα κανα ηρεμιστικο ΠΡΙΝ ξεκινησει το ματς...Οταν με το καλο ερθει η ωρα
Τι πριν το ματς? Εγώ την εβομάδα εκείνη θα είμαι σε καταστολή!
DON is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010   #107
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Σε παγκόσμια πρώτη διαφωνούμε αγαπητέ (επιτέλους!)

Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Μπατίστ είναι τεράστια παιχτούρα, ικανή από μόνη της να δώσει πληθώρα λύσεων και να αλλάξει τις ισορροπίες μέσα σε ένα ματς... Νομίζω ότι αν πάρει την μπάλα εκεί που θέλει (είτε για να παίξει πλάτη είτε δίνοντας του σουτάκι από μέση απόσταση), δεν μπορεί να το σταματήσει κανείς και τίποτα, παρά μόνο η δικιά του αστοχία (η οποία είναι πολύ σπάνια όταν τροφοδοτηθεί σωστά)... Εν'ολίγοις, στο θέμα της τελικής προσπάθειας έχει τρομερή ισορροπία και δύναμη στο πάτημά του, κάτι σαν έκδοση ρακέτας του Γκάλη... Άπαξ και πατήσει σωστά δεν κόβεται, και είναι και πολύ δύσκολο να τον κοντράρεις στη δύναμη. Ευτυχώς για μας, με την προσθήκη του Κλέιζα φέτος του κάνουμε πιο δύσκολη τη ζωή σε αυτό το κομμάτι... καθώς ο Πιστολίνας είναι επίσης πολύ γομάρι... Να το χαιρόμαστε!



Μην νευριάζεις Don και μην βιάζεσαι... Έχουμε καιρό ακόμα μέχρι τότε, και σε θέλουμε ψύχραιμο...
Επιμένω και εξηγώ: Η διαφωνία μου δεν είναι στο αν ο Μπατίστ είναι καλός. Είναι στο τι θα έκανε με τον συγκεκριμένο αντίπαλο των 2.30. Είδα στο δικό μας παιχνίδι τον Τσίλι να εξαφανίζεται, τον Κλέιζα να ΜΗΝ πλησιάζει από κάτω και τους άλλους όπως Μπουρούση που είχε χρέος να πλησιάσει να τρώνε τάπες. Ενας αντίπαλος 2.30 δεν είναι κάτι που αντιμετωπίζεται face to face και ο Μπατίστ δεν εξαιρείται ΙΜΗΟ
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010   #108
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,546
Default

Για να μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους:

Έχω πει πολλές φορές ότι ο ΠΑΟ πέρυσι είχε την χειρότερη ΟΜΑΔΑ των τελευταίων ετών του. Καλές μονάδες, σίγουρα, αλλά όχι καλή ομάδα. Από τις μονάδες τους (Διαμαντίδης, Σάρας, Πέκοβιτς, Σπανούλης, κυρίως) πήρε και τους τίτλους. Οκ, και από την δικιά μας ανικανότητα να τους τελειώσουμε. Άρα δεν στέκει το ότι περίμενα μια ήττα τους για να πω οτιδήποτε.

Δείτε και φέτος την πορεία τους και τις εμφανίσεις τους. Ήδη θα έπρεπε να είχαν κάνει δύο ακόμη ήττες στην Α1 και στην Ευρώπη δεν τρομάζουν κανέναν. Ειναι μεγάλη ευκαιρία να αρχίσει να μπαίνει ένα τέλος σε 24 μέρες...
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010   #109
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by kk_sef View Post
Επιμένω και εξηγώ: Η διαφωνία μου δεν είναι στο αν ο Μπατίστ είναι καλός. Είναι στο τι θα έκανε με τον συγκεκριμένο αντίπαλο των 2.30. Είδα στο δικό μας παιχνίδι τον Τσίλι να εξαφανίζεται, τον Κλέιζα να ΜΗΝ πλησιάζει από κάτω και τους άλλους όπως Μπουρούση που είχε χρέος να πλησιάσει να τρώνε τάπες. Ενας αντίπαλος 2.30 δεν είναι κάτι που αντιμετωπίζεται face to face και ο Μπατίστ δεν εξαιρείται ΙΜΗΟ
Και πάλι επίμένω σε αυτό που λέω... Συγκεκριμένα ο Μπατίστ μπορεί να παίξει και έναν παίκτη 2.30... Είναι θέμα ωριμότητας και δύναμης στην τελική προσπάθεια... και αυτός ο άνθρωπος το έχει απίστευτα αυτό.

Εκτός αυτού, ο Βράνιες αν και 2.30, ιδιαίτερα δυνατός δεν είναι. Επομένως άμα τον πάει κάποιος στη δύναμη μπορεί να το σπρώξει, να το βγάλει εκτός θέσης και να του βάλει το καλάθι στη μούρη... Αλλά αν είναι να σηκωθεί με πρόσωπο για λέι απ από τα 3-4 μέτρα όπως έκανε ο Τσίλντρες μια δυο φορές στο ματς εκείνο, εκεί τα πράγματα είναι δύσκολα...
Dude is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010   #110
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Και πάλι επίμένω σε αυτό που λέω... Συγκεκριμένα ο Μπατίστ μπορεί να παίξει και έναν παίκτη 2.30... Είναι θέμα ωριμότητας και δύναμης στην τελική προσπάθεια... και αυτός ο άνθρωπος το έχει απίστευτα αυτό.
Δε νομιζω οτι χαρακτηριστικο του Μπατιστ ειναι η δυναμη του σε κινηση με πλατη οσο το δυνατο πατημα και η πλαστικοτητα του γι' αυτο και κανει οργια στο πικ ν ρολ..αν καταφερνε να τον τραβηξει εξω εχει καλως..Διαφορετικα το προβλημα δεν ειναι η δυναμη του Βρανιες οσο τα σηκωμενα χερια που κοβουν το οπτικο πεδιο και για προσπαθεια και για εξτρα πασα...Ασε που ο μισος Μπατιστ ειναι ο Σαρας..αν αναγκαζε τον Βρανιες να βγει πανω του τοτε θα εκανε παρτυ ο Μπατιστ..αλλα μιλαω γενικα γιατι δεν το ειδα το ματς..Το θεμα ειναι πως στον βαζελο οι 2 πλει μεικερ ειναι πολυ μετριοι φετος και μονος του ο Σπανουλης δεν αντεχει 2η χρονια σερι..Παντως η Παρτιζαν εχει παραδοση με τον Βαζελο οποτε δεν μου λεει κατι η ηττα...Πρωτος δεν εβγαινε με τιποτα ουτως η αλλως και δεν νομιζω να του στερησει την 2η θεση...
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 09:43.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.