RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-01-2010   #71
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by vargas View Post
Nαι φιλε don , τωρα τι θα κανουμε ομως κ οχι τα επομενα 30 χρονια . Την δεδομενη χρονικη στιγμη ωφελειται το πουστοσωματειο. Ο νικολας ειναι κλασεις ανωτερος απο πεν χαλπεριν. Ο wafer δεν επιασε γτ δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι του να τον προσαρμοσει , κ κυριως η γρια ο γιαννακης που τον μισουσε ?! απο την πρωτη στιγμη που ηρθε. Τωρα ηρθαν ετσι τα πραγματα κ πηραμε τον πεν που (για μενα) δεν προσφερει τπτ κ ισως στα κρισμα παιχνιδια να αποδειχτει (ΜΑΚΑΡΙ ΟΧΙ) οτι ηταν η πιο λαθος κινηση των τελευταιων ετων . Οποτε για τωρα καταληγουμε πως γυρναει μπουμερανγκ σ εμας η κινηση για τους 3 ξενους ...
Σχολιάζω αυτά που έχεις σε bold.

1. Σε τι είναι κλάσεις ανώτερος? Στο μυαλό σου? Γιατί τον Πεν δεν νομίζω ότι μπορείς να τον κρίνεις ακόμα. Το λες με βάση του τι ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ όχι του τι ΒΛΕΠΕΙΣ. Όσο για τον Νίκολας είπα και πιο πάνω ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΤΙΜΑΩ απο τον Γιοτάμ γιατί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΣΤΗΣ αλλά κλάσεις ανώτερος του Γιοτάμ σαν μπασκετμπολίστας? ΕΛΕΟΣ. Μόνο τα νούμερα τους στην euroleague θα σου παραθέσω για φέτος :

Χαλπερίν :10 αγώνες. 19.5 λεπτά, 8.9 πόντοι, 74.1% 2π, 61.1% 3π, 94.1% 1π, 1.4 ριμπάουντ, 1.5 ασίστ, 0.8 κλεψίματα, 1.6 λάθη, 9.5 αξιολόγηση

Νίκολας : 10 αγώνες. 27.5 λεπτά, 10.4 πόντοι, 45.9% 2π, 38.9% 3π, 63.6% 1π, 1.8 ριμπάουντ, 2.1 ασίστ, 1 κλεψίματα, 1.4 λάθη, 7.8 αξιολόγηση

ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΟ?

2.Τον Γουέιφερ το ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ (συγκεκριμένα ο ΜΑΝΟΥΣΕΛΗΣ) τον έφερε, αυτός τον πρότεινε, οι αγγελόπουλοι δεν τον ξέρανε καν!ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΣΟΥΣΕ? Το παλικάρι ήτανε ΤΡΕΛΟ, έκλανε στην παρουσίαση της φανέλας, είχε ξεχάσει τα παπούτσια του και μπήκε να κάνει προπόνηση ξυπόλυτος!Πλάκα κάνεις τώρα???

3. Και για μένα ίσως αποδειχθεί η πιο σωστή κίνηση της 2.5ετίας Γιαννάκη...Γνώμη μου και γνώμη σου...Στο παρκέ τα περαιτέρω!

Last edited by Dude; 27-01-2010 at 16:39.
DON is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2010   #72
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by vargas View Post
Ειναι τοσο κακο να πουμε την αληθεια οτι εκανε εντελως λαθος μεταγραφικο σχεδιασμο ο γιαννακης , κ τωρα βγηκαν απο πανω τα χομπιτ ?
Ο πεν κ μονο που δεν παιρνει μια προσπαθεια πανω του δειχνει το ποσο ακυρος ηταν σα μεταγραφη.
Πάλι θα μου επιτρέψεις να σχολιάσω 2 πράγματα.

1. ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΒΓΗΚΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΑ ΧΟΜΠΙΤ ΡΕ ΦΙΛΕ? Είμαστε πρώτοι ΕΜΕΙΣ, τους έχουμε κερδίσει ΕΜΕΙΣ, ο Χάισλιπ δεν έχει πατήσει ακόμα παρκέ και ΒΓΗΚΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ? ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ? Επίσης είναι Ο ΔΙΚΟΣ μας σχεδιασμός λάθος που πάνε όλα τέλεια εκτός απο την ΑΣΤΟΧΙΑ Γουέιφερ που ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΑΜΕΣΑ και όχι του βάζελου που ψάχνει ΒΑΣΙΚΟ ΤΕΣΣΑΡΙ ΜΗΝΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ??? Τι να πω...πραγματικά τι να πώ.

2. Ο Πεν πήρε το κρισιμότερο σουτ της κανονικής διάρκειας της euroleague και το έβαλε μέσα στην Τουρκία. Επίσης πήρε ένα κρισιμότατο τρίποντο με τον Άρη στον επαναληπτικό του κυπέλλου απο τα 9 μέτρα και πάλι το έβαλε. Επίσης πήρε buzzer beater στο ΣΕΦ με Παρτιζάν. Μάντεψε...ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΒΑΛΕ. Στο τελευταίο μας παιχνίδι με τον καθόλου άμπαλο Πανελλήνιο είχε 1/2 2p,1/1 3p, 2 ασιστ, 2 κλεψίματα, 0 λάθη και αμυνάρα στον Μπλάκνει. Γενικά πάει ΧΑΛΙΑ το παλικάρι...
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 27-01-2010   #73
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by vargas View Post
κ πιστευω πως μετα τον wafer θα μπορουσαμε να χαμε βρει πολυ καλυτερο παικτη στο 1 με κινητρα κ ορεξη , οχι ενα μπαρουτοκαπνισμενο 32αρι που ψαχνει ενα καλο συμβολαιο πριν αποσυρθει...
Δεν ξέρω αν θα μπορούσαμε να βρούμε κάποιον πιο φρέσκο τη δεδομένη στιγμή, πάντως στην Ελλάδα έχουμε αυτή την τάση τους παίχτες να τους βγάζουμε off με το που πατάνε στα 30... Απλά να σου θυμίσω ότι ο Κόμπε είναι πλέον 32 (κι έχει βγει οφ από ό,τι φαίνεται ), ο Jordan επέστρεψε μετά από απουσία 1,5 χρόνου στα 33 του και πήρε άλλους τρεις τίτλους στο NBA, και αν θες ευρωπαϊκό παράδειγμα δες τον άνθρωπο που λέγεται JR Holden... αισίως 34 χρονών, και παίζει εδώ και μια δεκαετία με δεκαπενταετία 30-35 λεπτά σε κάθε αγώνα στο κορυφαίο επίπεδο... Οπότε πρώτον ας μην βιαζόμαστε να ξοφλήσουμε έναν παίκτη που είναι ποιοτικός (ο Πεν το έχει δείξει στο παρελθόν αυτό), και πόσο μάλλον όταν αυτός είναι Αμερικάνος... γιατί τα παιδιά αυτά σαν αθλητές είναι μια κλάση παραπάνω από τους περισσότερους δικούς μας.

Υ.Γ.
1) Αγαπητέ Don, στο προτελευταίο σου ποστ στο 1 μάλλον έχεις μπερδέψει τα ονόματα... Αν θες φτιάξε το να βγαίνει νόημα...
2) Πολύ σωστή η επισήμανση για τα κρίσιμα σουτ που έχει βάλει ο Πεν Don... Κι εγώ είχα μεγάλη αμφιβολία όταν έμαθα ότι επιστρέφει ενώ τον τελευταίο χρόνο έπαιζε δεν έπαιζε σε κάποια μέτρια ομάδα, αλλά όταν βλέπεις έναν παίκτη που έχει καιρό να παίξει στο κορυφαίο επίπεδο, να παίρνει κρίσιμα σουτ και να τα βάζει από το πρώτο του ματς (και ενώ το πρώτο του σουτ με την Εφές ήταν ένα μεγαλοπρεπές έρμπολ), αυτό δείχνει ότι έχει πολλά κότσια και χαρακτήρα... και αυτό το χρειαζόμαστε, ειδικά σε ματς όπου είναι εξαφανισμένος ο Γιοτάμ...

Last edited by Dude; 27-01-2010 at 16:36.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 27-01-2010   #74
vargas
Banned
 
Join Date: Jan 2010
Location: ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Posts: 1,223
Liked: 947
Likes: 987
Default

Μαλλον μου κανεις πλακα ετσι ?? Εμεις τους κερδισαμε αλλα εχουμε μια ηττα απο το νιονιο αν θυμασαι κ ειμαστε μαζι πρωτοι ...Εχουν τον αγωνα στο 2ο γυρο στην εδρα τους ...Εκει που ''νικαμε για πλακα καθε μερα'' ...Το οτι ψαχνει για 4αρι τετοιο μηνα λογω ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ δειχνει κακο σχεδιασμο ??

Εβαλε ενα τριποντο ο πεν στην τουρκια κ εγινε παικταρας ? Ηταν ελευθερος σουταρε κ το εβαλε , so what ? Για τον αρη ας μην το σχολιασουμε κρισιμοτατο 3 ποντο κ χασαμε 10 ποντους ...Μια χαρα...Μακαρι να κανω λαθος αλλα δεν μου γεμιζει το ματι ο συγκεκριμενος παικτης κ τα παραδειγματα που μου λες δεν αποδεικνυουν κατι .Ο οποιοςδηποτε να ταν στην θεση του ενα τριποντο σε καθε αγωνα θα το εβαζε κ θα παιζε κ μια αλφα αμυνα .
Για τα παραπανω, ολα αυτα που λες για τον wafer απο που αποδεικνυονται????
Για τον γιοταμ εφοσον κ εσυ παραδεχεσαι πως ειναι χεστης τι να σχολιασουμε παραπανω , αν στα κρισιμα χεζεσαι τι να τους κανω τους αριθμους ???
vargas is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2010   #75
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Ο Don απλά σου εξήγησε άλλο πράγμα το "χέσιμο" του Χαλπερίν που μας χαλάει όλους, και άλλο η μπασκετική κλάση του, που είναι πολύ μεγάλη... Γενικώς το παιδί σαν μπασκετμπολίστας είναι πολύ ολοκληρωμένος, οπότε ο χαρακτηρισμός σου "ο Νίκολας είναι κλάσεις ανώτερος από το Χαλπερίν" δεν στέκει... και το αποδεικνύουν και τα στατιστικά αυτό.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2010   #76
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by vargas View Post
Μαλλον μου κανεις πλακα ετσι ?? Εμεις τους κερδισαμε αλλα εχουμε μια ηττα απο το νιονιο αν θυμασαι κ ειμαστε μαζι πρωτοι ...Εχουν τον αγωνα στο 2ο γυρο στην εδρα τους ...Εκει που ''νικαμε για πλακα καθε μερα'' ...Το οτι ψαχνει για 4αρι τετοιο μηνα λογω ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ δειχνει κακο σχεδιασμο ??

Εβαλε ενα τριποντο ο πεν στην τουρκια κ εγινε παικταρας ? Ηταν ελευθερος σουταρε κ το εβαλε , so what ? Για τον αρη ας μην το σχολιασουμε κρισιμοτατο 3 ποντο κ χασαμε 10 ποντους ...Μια χαρα...Μακαρι να κανω λαθος αλλα δεν μου γεμιζει το ματι ο συγκεκριμενος παικτης κ τα παραδειγματα που μου λες δεν αποδεικνυουν κατι .Ο οποιοςδηποτε να ταν στην θεση του ενα τριποντο σε καθε αγωνα θα το εβαζε κ θα παιζε κ μια αλφα αμυνα .
Για τα παραπανω, ολα αυτα που λες για τον wafer απο που αποδεικνυονται????
Για τον γιοταμ εφοσον κ εσυ παραδεχεσαι πως ειναι χεστης τι να σχολιασουμε παραπανω , αν στα κρισιμα χεζεσαι τι να τους κανω τους αριθμους ???
ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ??? Λόγω τραυματισμών φίλε μου πήρε τον ΓΚΟΛΕΜΑΤΣ!!!Άν ο Ολυμπιακός τραυματιστεί ο ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΙΔΗΣ και πάρει τον ΣΚΟΛΑ δεν είναι μεταγραφή για τον ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ αλλά ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΚΕΝΟΥ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ. Σαν να μου λες ότι πέρσυ που τραυματίστηκε ο Τσίλντρες και πήραμε τον ΠΑΡΓΚΟ το κάναμε για να καλύψουμε το κενό του ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ και όχι το κενό στον ΑΣΣΟ!!!

Επίσης στα παπάρια μου τι έκανα με τον ΝΙΟΝΙΟ και δεν έχεις το δικαίωμα να προδικάζεις αποτελέσματα ούτε στο ΟΑΚΑ ούτε πουθενά. Εδώ κέρδισε ο ΠΑΟΚ μετά απο 37 χρόνια στο Καραισκάκη και έκανε διπλό ο Ολυμπιακός στην Βρέμη. Με ποιά λογική λοιπόν ΠΡΟΒΛΕΠΕΙΣ το μέλλον? ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟ ΣΚΟΡ ΕΙΝΑΙ 1-0.

Τι να μην σχολιάσεις φίλε? ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΕΙΛΕΙ? Ότι ΕΙΝΑΙ ΚΟΤΑ? Ότι ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ? Εγώ σου λέω πως ότι έχει πάρει το ΒΑΖΕΙ και παίρνει ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ και δεν είναι κωλοτούμπας σαν τον Νίκολας που βαράει όπου σταθεί και όπου βρεθεί! Τόσο απλό. ΝΑΙ ΚΡΙΣΙΜΟΤΑΤΟ στο Αλεξάνδρειο γιατί δεν έπαιζες για να νικήσεις δεδομένα. Έπαιζες με πλεονέκτημα 14 πόντων το οποιό σώθηκε απο ΑΥΤΟ και του Λίνας το τρίποντο. ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ? Αυτό το "οποιοσδήποτε να ήτανε" πάλι ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ? Δηλαδή ΟΛΟΙ οι παίκτες στην ευρώπη βαράνε τρίποντα και τα βάζουν και παίζουν τρομερή άμυνα?

Mέχρι τώρα παίζει άμυνα ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ και κάνει λάθη 1 τους 10 αγώνες και κυρίως έχει 5/8 τρίποντα. Αυτά δεν τα κάνει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ. με όλα αυτά με κάνεις να "προκιάζω" τον παίκτη και θα πάει στην Κάχα και θα τα κάνει μούτι και μετά θα λες "τα έλεγα εγώ".ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΚΑΝΤΕΜΟΣΚΥΛΟ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΩ???

Τέλος για τον Γουέιφερ αποδυκνύει ότι το παλικάρι ήτανε ΤΡΕΛΟ. Όσο για τον Γιοτάμ δεν τον είπες ΧΕΣΤΗ. Είπες ότι ο Νίκολας είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ. Όχι πιο ΤΟΛΜΗΡΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.

Παίρνεις 9.5/10 απο όσα λες όχι απο δεδομένα, παραστάσεις, γεγονότα αλλά με βάση του τι ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ.
DON is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2010   #77
vargas
Banned
 
Join Date: Jan 2010
Location: ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Posts: 1,223
Liked: 947
Likes: 987
Default

Να σου πω κατι επειδη νομιζεις οτι εχω κολληματα . Αν ο πεν παιξει καλα οχι μονο αυριο αλλα κ γενικα επειδη δεν ειμαι κωλοτουμπας , ο πρωτος που θα βγω κ θα πω οτι ΑΔΙΚΑ τον εκραζα θα μαι εγω κ θα δεχτω πως δεν εχω κανενα λογο να μιλαω . Μακαρι να με διαψευσει γτ σαν τυπος ειναι γαμω τα παιδια . Αυτος που δεν πιστευω με την καμια ειναι ο χαλπεριν...
vargas is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2010   #78
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by vargas View Post
Να σου πω κατι επειδη νομιζεις οτι εχω κολληματα . Αν ο πεν παιξει καλα οχι μονο αυριο αλλα κ γενικα επειδη δεν ειμαι κωλοτουμπας , ο πρωτος που θα βγω κ θα πω οτι ΑΔΙΚΑ τον εκραζα θα μαι εγω κ θα δεχτω πως δεν εχω κανενα λογο να μιλαω . Μακαρι να με διαψευσει γτ σαν τυπος ειναι γαμω τα παιδια . Αυτος που δεν πιστευω με την καμια ειναι ο χαλπεριν...
Ξέρεις που διαφωνούμε? Ότι ΠΡΩΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ (δηλαδή ας πούμε "ο πεν είναι σαπάκι") και ΜΕΤΑ ψάχνεις να το στηρίξεις. Δηλαδή ο ΠΕΝ είναι ΛΙΡΑ 100 μέχρι τώρα παίζει ΤΡΟΜΕΡΑ σε όλα τα ματς και εσύ επιμένεις. Δεν λες "δεν τον πιστεύω αλλά μέχρι τώρα είναι ΤΡΟΜΕΡΟΣ σε ότι του ζητάμε". Λες "καλος είναι μωρέ αλλά θα το δείς είναι σαπάκι"!!!Λες και εμείς είπαμε ότι ο Σκουνάκος είναι Γουέιφερ ή ο Χαλπερίν ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΤΗΣ. ΣΤΗΝ ΑΠΑΞΙΩΣΗ αντιδράμε.
DON is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2010   #79
manol14
Πεντάδα
 
manol14's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Γαλάτσι
Posts: 2,780
Liked: 5,361
Likes: 2,235
Default

Καλημέρα Don παρακολουθώ τα post σου συνέχεια σε βρίσκω πολύ διαβασμένο φίλε!!!
Μπράβο πραγματικά μπράβο για τις μπασκετικές σου γνώσεις!!!
Ισως στο παιχνίδι με τον Αρη αν μπορέσω νάρθω ΣΕΦ να καταφέρω να σε συναντήσω!!!
Καλη μέρα και πάλι!!!
manol14 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον manol14:
Old 27-01-2010   #80
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by manol14 View Post
Καλημέρα Don παρακολουθώ τα post σου συνέχεια σε βρίσκω πολύ διαβασμένο φίλε!!!
Μπράβο πραγματικά μπράβο για τις μπασκετικές σου γνώσεις!!!
Ισως στο παιχνίδι με τον Αρη αν μπορέσω νάρθω ΣΕΦ να καταφέρω να σε συναντήσω!!!
Καλη μέρα και πάλι!!!
Ευχαριστώ φίλε αλλά τέτοια να τα λέμε απο pm δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε δημόσια post!
DON is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 07:00.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.