RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-07-2010   #321
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

1. Κλασσική Αργεντινή. Πάει για πολλά φεύγει με πολλά. Εξ αρχής η Αρτζεντίνα φαινόταν ότι είχε άμυνα κορόμηλο αλλά ας όψεται το δόγμα Ρεχάγκελ-Χάνι της Γραβιάς. Και τώρα δεν έχει και αντιντόπινγκ για προπονητές να βρούμε δικαιολογίες Ντιέγκο
2. Η πιο δυνατή ομάδα ήταν η Βραζιλία, και την Πορτογαλία και την Ολλανδία τις πάτησε αλλά 1. χωρίς μεγάλο σκόρερ δε σήκωσε ποτέ κούπα 2. χτες έχασε καθαρά συγκυριακά, ένα ματς είναι όλα γίνονται
3. Δεν ξέρω τί λέτε εσείς αλλά από όλα τα Μουντιάλ που θυμάμαι καλά -δηλαδή από το 94 και τούδε- είναι με διαφορά το πιο ανταγωνιστικό και αμφίρροπο. Με διαφορά
4. Η Γερμανία άψογο σύνολο, και σήμερα το περίμενα αλλά αν οι Ισπανοί -λογικά- βρεθούν σε καλή κατάσταση εδώ θα τελειώσει το θαύμα. Πάμε για τελικό των κατώτερων των περιστάσεων. Ισπανία-Ολλανδία

Αχ βρε Θεέ, αχ βρε Θεέ. Εγώ ήθελα Αργεντινή-Αγγλία και να πάει 0-1 με γκολ χέρι, αλλά ας είναι κι έτσι. Με τις υγείες σου
johny b is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010   #322
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Για να δουμε τωρα..η Παραγουαη ειναι παρα πολυ καλη μεχρι τωρα..4-3-3 τρομερο...για να δουμε το ματς...

Eνταξει σφαγη....και γκαντεμια μαζι ...Ουρουγουαη και Παραγουαη μακραν οι πιο καλοστημενες ομαδες μεχρι τωρα..
Φυσικα και η Γερμανια η οποια αν παιξει εξυπνα θα την διαλυσει αυτην την Ισπανια...Για να δουμε...

Last edited by TT7; 03-07-2010 at 23:58.
  Reply With Quote
Old 04-07-2010   #323
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Mπράβο στη Γερμανία...που φτάσαμε να λέμε μπράβο
Δυστυχώς το υποπτευόμουν το χθεσινό γιατι η Αργεντινή πίσω ειδικά με τον γκαντέμη που τό βλεπα δίπλα μου
Μπράβο και στον περούκα τον λεβ!

Κ τώρα ο πραγματικός τελικός. Γερμανία-βίγια....εεε...
Γερμανία-Ισπανία...take the egg and give it a haircut...
είναι προφανές ποιος θέλω να περάσει... η 1η φορά που δεν δίνω πλεονέκτημα στους Γερμανούς. 51-49 λόγω φανέλας!
Α ξέχασα το πιο σημαντικό!

ΜΩΡΗ Κ@ΥΛΑ ΒΙΓΙΑ ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΝΤΕΛ ΜΠΟΣΚΕ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΕ Σ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010   #324
8rilos!!!
Πεντάδα
 
8rilos!!!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,006
Liked: 12,553
Likes: 3,407
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
Mπράβο στη Γερμανία...που φτάσαμε να λέμε μπράβο
Δυστυχώς το υποπτευόμουν το χθεσινό γιατι η Αργεντινή πίσω ειδικά με τον γκαντέμη που τό βλεπα δίπλα μου
Μπράβο και στον περούκα τον λεβ!

Κ τώρα ο πραγματικός τελικός. Γερμανία-βίγια....εεε...
Γερμανία-Ισπανία...take the egg and give it a haircut...
είναι προφανές ποιος θέλω να περάσει... η 1η φορά που δεν δίνω πλεονέκτημα στους Γερμανούς. 51-49 λόγω φανέλας!
Α ξέχασα το πιο σημαντικό!

ΜΩΡΗ Κ@ΥΛΑ ΒΙΓΙΑ ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΝΤΕΛ ΜΠΟΣΚΕ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΕ Σ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ
εγω τα ειχα πει πριν τον αγωνα 0-3 τελικα 0-4 παντως ο δον την εβγαλε μια εμπαθεια για τον μεσσι
8rilos!!! is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον 8rilos!!!:
Old 04-07-2010   #325
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Quote:
Originally Posted by 8rilos!!! View Post
εγω τα ειχα πει πριν τον αγωνα 0-3 τελικα 0-4 παντως ο δον την εβγαλε μια εμπαθεια για τον μεσσι
τ @@ μας έπρηξε όχι απλά εμπάθεια...
κύριε 8rile ποιος θα έβγαινε 1ος σκόρερ? ο ιγκουαϊν?
zouparos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον zouparos:
Old 04-07-2010   #326
8rilos!!!
Πεντάδα
 
8rilos!!!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,006
Liked: 12,553
Likes: 3,407
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
τ @@ μας έπρηξε όχι απλά εμπάθεια...
κύριε 8rile ποιος θα έβγαινε 1ος σκόρερ? ο ιγκουαϊν?
ελα μωρε να ουμε εγω φταιω που επεσε σε ηλιθια ομαδα...
μην θυμηθουμε τα δικα σου τωρα με την σιγουρη προταση της ιταλιας...
8rilos!!! is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010   #327
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Quote:
Originally Posted by 8rilos!!! View Post
μην θυμηθουμε τα δικα σου τωρα με την σιγουρη προταση της ιταλιας...
πράγματι ξεφτυλιστηκα! δεν το περίμενα ποτέ! φυσικά και δεν την πίστευα να προχωρησει περαιτερω αλλά έλεγα σλοβακια και ν. ζηλανδία δεν υπάρχουν απλά! έκανα λάθος διότι δεν έψαξα καθόλου τι εστι ιταλια παρά έψαξα μόνο παραγουαη για αυτο και τους είχα παίξει απλη πρόκριση διοτι φοβόμουν πρωτια παραγουαης.
ΑΛΛΑ ξεχνάς πως είχα προτεινει και εχω παιξει 3 στοιχηματα.
το βασικό το απο πανω που το έχασα και 2 ακόμα...
αγγλια-ηπα να περασουν απλα τον όμιλο ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ!
και τον δαβιδ 1ο σκόρερ...για να δούμε ! όχι τον σπιντι γκονζαλο ιγουαϊν
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010   #328
8rilos!!!
Πεντάδα
 
8rilos!!!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,006
Liked: 12,553
Likes: 3,407
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
πράγματι ξεφτυλιστηκα! δεν το περίμενα ποτέ! φυσικά και δεν την πίστευα να προχωρησει περαιτερω αλλά έλεγα σλοβακια και ν. ζηλανδία δεν υπάρχουν απλά! έκανα λάθος διότι δεν έψαξα καθόλου τι εστι ιταλια παρά έψαξα μόνο παραγουαη για αυτο και τους είχα παίξει απλη πρόκριση διοτι φοβόμουν πρωτια παραγουαης.
ΑΛΛΑ ξεχνάς πως είχα προτεινει και εχω παιξει 3 στοιχηματα.
το βασικό το απο πανω που το έχασα και 2 ακόμα...
αγγλια-ηπα να περασουν απλα τον όμιλο ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ!
και τον δαβιδ 1ο σκόρερ...για να δούμε ! όχι τον σπιντι γκονζαλο ιγουαϊν
ο μιροσλαβ ποσα γκολ εχει?
8rilos!!! is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010   #329
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
και ο αλλος απλα περιμενει να του δωσουν την μπαλα σε αδειο τερμα και να σκοραρει..
Τον αδικείς... Άσε που το ότι ο Κλόζε έχει φτάσει τα 14 γκολ σε μουντιάλ, οφείλεται κατά βάση στη συνέπεια που καθιστά την εθνική Γερμανίας την καλυτερη εθνική ομάδα του κόσμου τη δεκαετία που διανύουμε - ή τη συνεπέστερη πιο σωστά - (2η το 2002, 3η το 2006, και τώρα από 1η μέχρι 4η πάλι - + η 2η θέση στο προηγούμενο Euro), και μάλιστα χωρίς να διαθέτει σχεδόν κανένα μεγάλο όνομα. Σε αυτές τις ομάδες των μη αστεριών ήταν απλά το πρώτο βιολί στην επίθεση. Και όσο το θυμάμαι ειδικά στο πρώτο του μουντιάλ (έβαλε 5 νομίζω τότε) που δεν τον ξέραμε και κανείς, τόσο θυμάμαι ότι ήταν ο ορισμός του επιθετικού που κηνυγάει και ξέρει να βρίσκεται μέσα σε όλες τις φάσεις.

Γενικώς, μπορεί σαν όνομα να μην ήταν ποτέ ένας από τους κορυφαίους επιθετικούς της γενιάς του, όπως ο Ρονάλντο, ο Ανρί, ή ο Φαν Νίστελροϊ, αλλά ήταν πάντα τίμιος παίκτης... καθόλου φόλα σε αυτά που προσέφερε. Στην τελική, είσαι μια καλή ομάδα που ψάχνει απλώς έναν πολύ καλό γκολτζή, και έχεις (στην ίδια ηλικία ας πούμε) έναν υπεταλαντούχο τύπου Ιμπραϊμοβιτς και έναν τύπου Κλόζε. Ποιον συμφέρει να πάρεις; Τον πρώτο που κοστίζει 5-10 φορές περισσότερο, ή τον Πολωνογερμανό; Δεν είναι απλώς περίπτωση Μαχλά ο Κλόζε. Και στην τελική, ίδιο ταλέντο με το Μαχλά να έχει, έχει υπάρξει σταθερότατος στην καριέρα του σαν επιθετικός. Και με την Εθνική ειδικά εγγύηση.

Τέλος, σίγουρα μιλάμε για άλλη κλάση ο Γκερτ Μίλερ, αλλά και αυτός πάνω κάτω τις ίδιες δουλειές έκανε.. Δεν ήταν ότι έπαιρνε την μπάλα και δημιουργούσε για τους γύρω του ή ότι περνούσε την αντίπαλη άμυνα και το κάρφωνε. Κι αυτός έβαζε γκολάκια μέσα στην περιοχή, στον αιφνιδιασμό, με το κεφάλι, με 1002 τρόπους. Η μεγάλη διαφορά στην κλάση του Μίλερ με τον Κλόζε είναι ότι εκτός από τα πολλά γκολ που έχουν πετύχει και οι δύο με τα χρώματα της Γερμανίας, ο Μίλερ κατάφερε να κάνει μια τεράστια καριέρα και να κατακτήσει πολλούς τίτλους και με την Μπάγερν της δεκαετίας του 70 (3 σερί ευρωπαϊκά πήρε νομίζω), η οποία ήταν μια υπερδύναμη... ενώ ο Κλόζε δεν έχει καν παίξει σε υπερδύναμη, πόσο μάλλον σαν πρωταγωνιστής.

Last edited by Dude; 04-07-2010 at 03:26.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 04-07-2010   #330
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
ενώ ο Κλόζε δεν έχει καν παίξει σε υπερδύναμη, πόσο μάλλον σαν πρωταγωνιστής.
Παιζει στην Μπαγερν και μην πω τι κανει..Ενταξει ειναι συνεπεστατος οπως λες οταν δουλευει η ομαδα γυρω του..οταν δεν ρολαρουν οι αλλοι απλα δεν υπαρχει..ειναι ΑΟΡΑΤΟΣ ...τριπλα δεν εχει μονο κεφαλι και τελειωματα..
Δεν ειναι Κωνσταντινου προς Θεου αλλα ....τι να πεις αφου τα βαλε μαγκια του..
  Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 13:01.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.