RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-01-2016   #1591
Achilles
Πεντάδα
 
Achilles's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Posts: 7,891
Liked: 31,195
Likes: 31,811
Default

παντως οι ουγκανοι απ οτι βλεπω και αριθμους ποσταρουνε και αναλυτικα τα εξηγουνε
Achilles is online now   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Achilles For This Useful Post:
Old 09-01-2016   #1592
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,858
Liked: 79,477
Likes: 59,760
Default

Quote:
Originally Posted by Nikos Pappas View Post
Ο κατσιβελης της ρεαλ χαχαχαχααχ η καλυτερη καληνύχτα σε ευχαριστω! Εχεις δίκιο φίλε επρεπε να το ειχα συνεχίσει στην πλακα, νόμιζα οτι μπορούσα να κανω σοβαρή συζητηση εδω μεσα.
Χωρίς να απαντάς σ'αυτά που σου λένε πουθενά δεν θα καταφέρεις να κάνεις σοβαρεί συζήτηση. Ψάξου.
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to redglove For This Useful Post:
Old 09-01-2016   #1593
Nikos Pappas
Banned
 
Join Date: Jun 2015
Posts: 19
Liked: 5
Likes: 6
Default

Για καθε 100 παίρνει 45, σας τα εξηγώ ωραια; Μαθηματικά εχω σπουδάσει!

Σου απαντάω και δεν θες να ακούσεις. Εδω θελω να καταλήξω και τελειώνει η συζητηση.
Nikos Pappas is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2016   #1594
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Που εισαι πολιτισμενε??? Εγω ο ουγκανος, σου λεω με πραγματικους αριθμους οτι ο διαμαντιδης, στην καριερα του σουταρει ανα σεζον 68 βολες μ.ο στην ευρωλιγκα με 2.9 ανα αγωνα, ενω στην Α1 σουταρει 112 με 3.8 ανα αγωνα... Απο την αλλη πλευρα ο Σπανουλης σουταρει ανα σεζον 127 βολες στην ευρωλιγκα με 4.7 ανα αγωνα ενω στην Α1 102 με 3.4 ανα αγωνα.

Μιλα μας λιγο για μπασκετ τωρα, για αρχες και για σωματα που χρησιμοποιουνται αλλιως στα ξενα κι αλλιως στα ενδοτερα...
__________________

Last edited by lamar; 09-01-2016 at 06:57.
lamar is offline   Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to lamar For This Useful Post:
Old 09-01-2016   #1595
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,259
Liked: 7,469
Likes: 17,858
Default

Quote:
Originally Posted by Nikos Pappas View Post
Για καθε 100 παίρνει 45, σας τα εξηγώ ωραια; Μαθηματικά εχω σπουδάσει!
Και δεν σου φαίνεται. Ρε μπαρμπαμητσο την εξήγηση πες μας. Να μάθουμε και εμείς οι σαπιοι οι ασχετοι. Όσο αφορά τον Γιόνας τον είχα αφήσει 2ο τριάρι στην ρεάλ ή κάνω λάθος?. Τον ρόλο του κατσιβελη το 13 είπα οτι ειχε άντε ξυπνά.
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 09-01-2016 at 05:52.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 09-01-2016   #1596
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

Quote:
Originally Posted by Nikos Pappas View Post
Ουτε εγω εχω να αποδείξω κατι, δεν θα διαψεύσω κατι που δεν ισχυει. Αν θες να κατηγορήσεις θα το κανεις εσυ σωστά οχι "για καθε 100 παίρνει 45".
Το 12 δεν πήγε τελικό δεν μπαίνει καν στη συζητηση. Το οτι βγηκε ο Σπανουλης το 09 ειναι αλλη κουβέντα, το άξιζε παραπάνω και μπραβο του. Δεν ειπα εγω κατι για το Σπανουλη.
Ο Ρούντι δε σ αρεσε αλλα ο Ναβάρο οκ που ρισπεκταρει Σπανουλη, αυτός ειναι λιγότερο αντιπαθητικός. Ο Τεόντοσιτς επίσης.
Το οτι δεν μπορείτε να αναγνωρίσετε και βρίζετε εναν απο τους μεγαλύτερους Έλληνες αθλητές σας κανεις ουγκανους χωρις αξίες. Καληνύχτα.
Δεν είναι κατηγορία αυτό που είναι. ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ. Σιγά μην σου αναφέρω ρε τρελέ μου 50 ματς στις 5.39 το πρωί επειδή εσύ δεν ΘΕΣ να πιστέψεις την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

ΕΠΙΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑ θα σου πω Ευρωλίγκα 2014/2015 :

Σπανούλης 26 ματς συνολικά 137 βολές.
Διαμαντίδης 27 ματς συνολικά 59 βολές.

ΦΕΤΟΣ ΣΤΑ 2 ΜΑΤΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Διαμαντίδης 18 βολές (ΔΕΚΑΕΞΙ + 2)
Σπανούλης 2 βολές (ΜΗΔΕΝ + 2)

ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΔΩ ΛΙΓΟ ΚΑΤΙ. Εξήγησε μας πως ένας παίκτης που με 1 ματς λιγότερο αλλά ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ διαιτητές πήρε 137 βολές δηλαδή 232% παραπάνω απο του Διαμαντίδη και στην Ελλάδα ο Διαμαντίδης πήρε 900% παραπάνω??? ΓΙΑΤΙ στην Ευρώπη για κάθε 100 βολές του Σπανούλη το 2014-2015 αναλογούσαν 43 στον Διαμαντίδη και στην Ελλάδα αναλογούν για κάθε 100 του Σπανούλη 900 (!!!!!!!!!!!!!!!!!) του Διαμαντίδη.

Κατά τα άλλα αν πρέπει να σου δώσω ΕΓΩ να καταλάβεις πως ο Ρούντι είναι το πιο σιχαμένο είδος ανθρώπου όχι απλά αθλητή τότε όπως είπα είσαι ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ Βάζελος. Μη πω ότι θες και τον Ρούντι στα πράσινα. Σε κόβω.

Το 2012 πως να πάει τελικό ρε συ? Είχε τον επιβήτορα του απέναντι. ΤΕΟΝΤΟΣΙΤΣ τον λένε. Τον έχει περάσει μέσα έξω 10 φορές απο την μέρα που έφυγε απο το Ελλαδιστάν. Ίσως και 15.

Έρχεσαι και να διδάξεις ήθος. Ψευδεπίγραφε χούλιγκαν. Βγάλε το προσωπείο και πες αυτά που σκέφτεσαι. Που θα μας κάνεις και "μάθημα".
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
The Following 14 Users Say Thank You to Jasone For This Useful Post:
Old 09-01-2016   #1597
μπασκετομάνα7
6ος Παίκτης
 
μπασκετομάνα7's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 330
Liked: 1,501
Likes: 1,316
Default

Φίλε μου νικοπαντουπαππά άκου, εδώ λέμε μόνο αλήθειες.Μεγάλος παίκτης ο θριντίς,χωρίς αμφιβολία. Αλλά Σπανούλης δεν είναι. Ο σπαν πήρε το μεγαλύτερο ρίσκο που έχει πάρει παίκτης, χωρίς καν να το'χει ανάγκη την πιο ακατάλληλη στιγμή και όχι μόνο του βγήκε 100% αλλά κυρίως άλλαξε την ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Πήρε τις πιο ξεσηκωτικές ευρωλίγκες(φρεσκάροντας στην ουσία την ίδια τη διοργάνωση),έκανε κομπλεξικούς τους πιο γερούς πορτοφολάδες στην Ευρώπη, άλλαξε τις τάσεις ως προς το πως παίζεται το ίδιο το παιχνίδι και κυρίως γέννησε παιδιά! Δε μιλάω για τα βιολογικά του,αλλά για τα άλλα. Σλούκας, Μάντζαρης,Κωστάρας και οοοοόλοι οι μαπ που τωρά χρυσοπληρώνονται στις Τουρκίες και στις Ρωσίες μαθήτευσαν δίπλα του. Και όλοι έγιναν καλύτεροι. Βασικά έγιναν πρωταθλητές.....Θύμισε μου, πότε έκανε κάποιον καλύτερο το καλό παιδί με τα μακριά χέρια;; Πότε ενέπνευσε κάτι,το παραμικρό έστω απ'την σουπερ γουάου προσωπικότητά του στους νέους που βρέθηκαν δίπλα του;; Θα σου απαντήσω εγώ...Ποτέ!! Γιατί όσο μεγάλος κι αν είναι, του λείπει κάτι βασικό. Του λείπει η τρέλα,το απόκοσμο,η λόξα που διακρίνει τους απλά μεγάλους απ'τους Μέγιστους. Απλά του λείπει η "Γκάβλα" που λέμε σε απλά χουπικά εδώ μέσα. Η διαφορά του Διαμαντίδη απ'το Σπανούλη είναι στην τελική και η διαφορά των ίδιων των ομάδων. Η βαζέλα είναι μεγάλη ομάδα αλλα ντεκαβλέ. Ο Ολυμπιακός είναι...... Ας το, ό,τι και να σου πω δε θα το καταλάβεις!!! Τα παράπονα σου στο μπαμπά σου
μπασκετομάνα7 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2016   #1598
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by Achilles View Post
- 1 φορα ευρωπαιος παικτης της χρονιας ο δδ 2 ο σπαν
Ουδεποποτε δεν εχουν βγει ευρωπαιοι παιχτες της χρονιας κανεις απο τους δυο...
__________________
lamar is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to lamar For This Useful Post:
Old 09-01-2016   #1599
Achilles
Πεντάδα
 
Achilles's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Posts: 7,891
Liked: 31,195
Likes: 31,811
Default

Quote:
Originally Posted by lamar View Post
Quote:
Originally Posted by Achilles View Post
- 1 φορα ευρωπαιος παικτης της χρονιας ο δδ 2 ο σπαν
Ουδεποποτε δεν εχουν βγει ευρωπαιοι παιχτες της χρονιας κανεις απο τους δυο...
https://fr.wikipedia.org/wiki/All-Eu...er_of_the_Year
Achilles is online now   Reply With Quote
Old 09-01-2016   #1600
Nikos Pappas
Banned
 
Join Date: Jun 2015
Posts: 19
Liked: 5
Likes: 6
Default

Τα νούμερα που μου παρουσίασες αφορούν ΜΙΑ σεζόν και μάλιστα την χειρότερη του Διαμαντιδη και μια απο τις καλύτερες του Σπανουλη. 900 του Διαμαντιδη αναλογούν σε 100 του Σπανουλη; Δηλαδη αν μπω τωρα στα στατιστικά του έσακε τόσα θα ειναι; Τι λες ρε παιδι μου..

Σε ολα τα υπόλοιπα δεν λες τιποτα στην ουσία οποτε δεν θα μπω καν στον κόπο. Με κουρασες γιατι για μια στιγμη νόμιζα οτι θα μιλούσες μπασκετικά.
Nikos Pappas is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 12:47.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.