RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-07-2016   #91
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

σας ανοιξα μολις θρεντ στο ανεμοι και υδατα..λυσσαξτε εκει!!!!!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-2016   #92
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,618
Liked: 14,262
Likes: 80,596
Default

Ευχαριστουμε την Δωρα γι αυτη της την χορηγια.

Τωρα εχουμε μια δικη μας γωνια να λεμε για τους θριαμβους μας.
για εκεινη τη φορα που το G3 ηταν η αγαπημενη μας θυρα.
για εκεινη τη φορα που κατατροπωσαμε τους εχθρικους στολους (κοιτωντας απ τις προβλητες)
για εκεινη τη φορα που η μοιρα δεν μπορουσε να απογειωθει χωρις εμας. (το μαντηλι μας που κουνιοταν εδινε καλο σημα για απογειωση)
για εκεινη τη φορα που πηραμε την Πολη αλλα ειχαμε μια δουλεια και την αφησαμε και τωρα δεν μας πιστευει κανεις.


τωρα μπορεις να πεις κι εσυ, ποσο σκληρος καριολης ησουν.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 27-07-2016   #93
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

αχαχαχχαχα τελικα μαλλον δεν θα σας βαλω ignore εχει ψωμι εδω περα...
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-2016   #94
hellalogh
Πεντάδα
 
hellalogh's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: N5
Posts: 883
Liked: 3,983
Likes: 5,157
Default



Κατά τη διάρκεια της θητείας μου στη Λέρο έζησα μια υπερβατική εμπειρία κάποια στιγμή όταν με έστειλαν σε ένα φυλάκιο με θέα μια τεράστια άπλα θάλασσας και στο στρώμα μου κάποιος είχε σχεδιάσει ένα ανθρωπάκι (σαν αυτό των Einstürzende Neubauten) με λεζάντα "τώρα εσύ θεωρείσαι άνθρωπος;" ενώ εγώ ακριβώς εκείνη την περίοδο ξαναδιάβαζα τα Χαστουκόψαρα (τρέξτε σε περίπτωση που ως τώρα δεν) και δυο στρώματα παραπέρα ήταν γραμμένοι οι πιο πάνω στίχοι. Δε γνωριστήκαμε ποτέ αλλά τον θεωρώ πολύ φίλο μου.

έντιτ: και ξέρω, προδοσία επιπέδου Στράτου Αποστολάκη που έπαιξαν οι Στρες στο Γκαγκάριν αλλά.
__________________
10 - 27 πρώτη περίοδος και έχω πέσει κάτω από τα γέλια.

Last edited by hellalogh; 27-07-2016 at 11:22.
hellalogh is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to hellalogh For This Useful Post:
Old 27-07-2016   #95
dio
Πεντάδα
 
dio's Avatar
 
Join Date: May 2016
Posts: 11,314
Liked: 52,224
Likes: 39,669
Default

το μόνο που θυμάμαι από τη θητεία μου είναι οι ύπνοι που έριχνα στην κεντρική πύλη στη βραδινή βάρδια. Αλλά γενικά δε θέλω να θυμάμαι τίποτα.
__________________
?\_(ツ)_/?

Quote:
Originally Posted by Czar View Post
οι καράφλες δεν είναι για τιτίκες
dio is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dio:
Old 27-07-2016   #96
plextis
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3,210
Liked: 7,706
Likes: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Παιδιά το συναίσθημα όταν μπήκα στο στρατόπεδο του 296 τέλος Αυγούστου του '97 δεν περιγράφεται και δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Κάτι παραπάνω από απόγνωση του τύπου εδώ θα με ξεχάσει ο κόσμος κι ο Θεός ο ίδιος.
Και ναι ήταν απίστευτα μαύρο τάγμα και για ηλίθιους λόγους. Οχι για μαχιμότητα και καλά αλλά για ό,τι μαλακία μπορούσαν να σκεφτούν να μας βάλουν να κάνουμε. Οπλο κράνος εξάρτηση και παραταγμένοι στο χώρο αναφοράς για να ακούσουμε κάλαντα σε ημιανας.. Ωσπου κάποιος κουνήθηκε και τα όπλα στην ανάταση και τρέχτε στον κατήφορο για το χωμάτινο γήπεδο...
.
Δέκα χρόνια μετά ακριβώς τα ίδια ένιωσα και εγώ μόλις έκανα μια γύρα το στρατόπεδο.
Η μαλακία όλων των στρατόκαυλων σε όλο της το μεγαλείο.
Καλοκαίρι με καύσωνα έχει βγεί ανακοίνωση οτι απαγορεύονται οι ασκήσεις και ο δικας αποφασίζει να μας παει σκηνάκια 10 μέρες λέγωντας οτι δεν είναι άσκηση αλλά καμπινγκ και εκδρομή.
Αλλά αρχίσαν τα βύσματα τα τηλέφωνα και μας έβγαλαν τα κανάλια, όταν επιστρέψαμε στο στρατόπεδο φαινόταν οτι είχε πέσει χέσιμο από κάποιον πιο ψηλά γιατί είχε αναφορά μεσημέρι με φουλ εξάρτηση για 2-3 ώρες.
Το αποκορύφωμα ήταν οτι στο τέλος ο δικας λέει να κάνουμε μια παρέλαση για να ανέβει το ηθικό (εκεί πήγα να τον χειροκροτήσω που το σκέφτηκε ο καριόλης).
Οπότε να είμαστε να κάνουμε κύκλο, μπροστά από το σύνταγμα κάτω στον όρχο με τα BMP και μετά μια απίστευτη ανηφόρα 3 η ώρα το μεσημέρι με 40 βαθμούς, φουλ εξάρτηση, βήμα και εμβατήρια να παίζουν.
plextis is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον plextis:
Old 27-07-2016   #97
Τρυποκαρυδος
Πεντάδα
 
Τρυποκαρυδος's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Location: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Posts: 2,282
Liked: 8,136
Likes: 4,669
Default

283
Κουφοβουνο Διδυμοτειχου,στρατοπεδο Χατζηπεντη
Τρυποκαρυδος is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Τρυποκαρυδος For This Useful Post:
Old 27-07-2016   #98
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Quote:
Originally Posted by plextis View Post

Δέκα χρόνια μετά ακριβώς τα ίδια ένιωσα και εγώ μόλις έκανα μια γύρα το στρατόπεδο.
Η μαλακία όλων των στρατόκαυλων σε όλο της το μεγαλείο.
Καλοκαίρι με καύσωνα έχει βγεί ανακοίνωση οτι απαγορεύονται οι ασκήσεις και ο δικας αποφασίζει να μας παει σκηνάκια 10 μέρες λέγωντας οτι δεν είναι άσκηση αλλά καμπινγκ και εκδρομή.
Αλλά αρχίσαν τα βύσματα τα τηλέφωνα και μας έβγαλαν τα κανάλια, όταν επιστρέψαμε στο στρατόπεδο φαινόταν οτι είχε πέσει χέσιμο από κάποιον πιο ψηλά γιατί είχε αναφορά μεσημέρι με φουλ εξάρτηση για 2-3 ώρες.
Το αποκορύφωμα ήταν οτι στο τέλος ο δικας λέει να κάνουμε μια παρέλαση για να ανέβει το ηθικό (εκεί πήγα να τον χειροκροτήσω που το σκέφτηκε ο καριόλης).
Οπότε να είμαστε να κάνουμε κύκλο, μπροστά από το σύνταγμα κάτω στον όρχο με τα BMP και μετά μια απίστευτη ανηφόρα 3 η ώρα το μεσημέρι με 40 βαθμούς, φουλ εξάρτηση, βήμα και εμβατήρια να παίζουν.
Τι μου θυμίζεις τώρα... Καλοκαίρι 98 λίγο πριν απολυθω και είμαι πλέον Πρέβεζα από ένα γύρισμα της τύχης. Εκεί εκτός ότι έγινε στρατηγική με καύσωνα (κι έχω φωτό με πλήρη εξάρτηση σε παρουσιαστε στον στρατηγό ντάλα μεσημέρι 40++ βαθμοι) το καλύτερο στιγμιότυπο βγαλμένο από λούφα και παραλλαγή ήρθε σε ανύποπτο χρόνο. Σε αδιάφορη απογευματινή αναφορά πριν τη στρατηγική ο αξκος υπηρεσίας μας διαβάζει οδηγίες για τον καύσωνα. "Να ντυνεστε ελαφρά (προφανώς copy paste από οδηγίες για πολίτες εμείς τι να ελαφρυνουμε) να πινετε πολύ νερό και χυμους και να αποφύγετε τη βαριά σωματικη κόπωση".
Μετά τύλιξε το χαρτί με τις οδηγίες το έβαλε στην τσέπη του και στον ίδιο χαλαρο τόνο φωνής λέει "και τώρα πάρτε σκαπανικα για αποψίλωση γιατί έρχεται στρατηγική".

Sent using Tapatalk
__________________
...και αν δεν γίνει αυτό...

Last edited by kk_SEF; 27-07-2016 at 13:00.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to kk_SEF For This Useful Post:
Old 27-07-2016   #99
DirtySniper
Πεντάδα
 
DirtySniper's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 14,061
Liked: 117,645
Likes: 72,576
Default

xaxaxa
εννοουσε να κανετε αποψιλωση με μαγιο
__________________
Ποτέ μην έρθει η στιγμή
να αφήσεις το λιμάνι

θα σε αγαπάμε μια ζωή
Ι Ω Α Ν Ν Ι Δ Η Γ Ι Α Ν Ν Η
DirtySniper is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DirtySniper:
Old 27-07-2016   #100
Virtuosofriend
Πεντάδα
 
Virtuosofriend's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Middle Earth
Posts: 854
Liked: 67
Likes: 1,940
Talking

Quote:
Originally Posted by D.Rivers View Post
329' ΕΣΣΟ

Ξεκίνησα από Σπάρτη βασική εκπαίδευση και μετά 2 μήνες εκπαίδευση ΥΚΟΑ (3 μήνες ζωάρα Σπάρτη).
Καπάκι Ναύπλιο ένα μήνα για ΣΠΕΝ.
....
Ο λοχαγός στον 3ο, ήταν πολύ φωνακλάς αλλά τα νεούδια που είμασταν στον πέτρινο δίπλα ζηλεύαμε που βγαίνατε καθε απόγευμα (εαν ήσουνα στο ΣΠΕΝ που ήταν Γενάρη-Φλεβάρη στο Ναύπλιο).

Πρώτη υπηρεσία στο νησί με ΕΠΟΠ (γενικά 1η μου ένοπλη), περίπολο 2-4 σε ΠΑΠΕΘ. Ψαρωμένος εγώ, φορτώνομαι τα πάντα όλα και τον περιμένω. Βγαίνει έξω με καρέκλα, κινητό και φαγητό. Στήνει την καρέκλα και κάθεται, παίζοντας με το κινητό. Τι κάνεις ρε μαλάκα τον λέω. Μου λέει, τι ομάδα είσαι; Λέω γαύρος ,τι να είμαι. Δε πρέπει να έχω δει άνθρωπο να χαμογελάει περισσότερο στη ζωή του. Πιάνει το κινητό αρχίζει να βαράει συνθήματα, βιντεάκια, να αναλύει το πώς έπρεπε να παίξουμε για να γαμήσουμε την utd, να λέει οτι η Μακεδονία είναι κόκκινη κτλ. Ε στο τέλος της υπηρεσίας μου κάνει, άντε τράβα να βάλεις και μια διπλή τώρα σε καθε τετράδιο και να ξέρεις οτι 2-4 δε βγαίνει κανείς για έφοδο.
Και κάπως έτσι φυλάς πρότυπα τις αποθήκες οπλισμού της πατρίδας..
Virtuosofriend is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 23:50.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.