RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-02-2016   #3591
Lateralus
Πεντάδα
 
Lateralus's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8,768
Liked: 14,459
Likes: 47,770
Default

Εχει δει κανεις το The Man in the High Castle;
Lateralus is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2016   #3592
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,883
Liked: 33,997
Likes: 48,766
Default

Quote:
Originally Posted by trust in who we are View Post
black sails βλεπει κανεις ? καλο ?
Κοίτα











Κάτι λέει...



Επίσης ρε παιδιά είδα σήμερα πως βγήκε το The Night Manager

Παίζουν Tom Hiddleston και Hugh Laurie

Τι φάση; Πότε βγήκε; Γιατί δεν είπαν τίποτα; Το χει δει κανείς; (από που κλάνει το παπί; )
Άγιος Πέτρος is online now   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 22-02-2016   #3593
trust in who we are
Πεντάδα
 
trust in who we are's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 10,928
Liked: 68,827
Likes: 26,246
Default

Λοιπον το ξεκινησα τελικα.
Εχω δει μεχρι τα μισα της δευτερης σαιζον.

Οι φωτογραφιες αγιε ειναι αντιπροσωπευτικοτατες. Δεν προκειται για κατι το εξαιρετικο αλλα για να περναει η ωρα ειναι καλο, με ροη και ανατρεπτικο. Αν ειχε καλυτερες ερμηνειες θα μπορουσαμε να μιλησουμε για παραπανω.

Man in the high castle lateralus εγω το αφησα. Μεγαλο potensional αλλα τελικα οχι πολλα πραγματα.
__________________
AGAINST ALL AND AGAINST ALL ODDS ΠΑ-ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

AND NOTHING ELSE MATTERS
trust in who we are is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to trust in who we are For This Useful Post:
Old 26-02-2016   #3594
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ View Post
να το τσεκάρετε μαζί με το Vinyl.
Πώς σου φάνηκε; Εγώ χθες είδα τον 2ωρο πιλότο, και θα συνεχίσω από ό,τι φαίνεται... Να πω την αλήθεια, το πρώτο τέταρτο με έχασε, στην πορεία γούσταρα, και στο φινάλε πάλι με έχασε ελαφρώς (όχι ότι δεν θα συνεχίσω, απλά μιλάω για τη σκηνή με [... σχολιασμός με άσπρα]την κατάρρευση του κτηρίου από τα πανκιά, που εντέλει δεν φάνηκε να είναι κάποια παραίσθηση του πρωταγωνιστή).

Γενικότερα τώρα, πιστεύω ότι για όσους δεν βρίσκουν ενδιαφέρον με την αμερικάνικη μουσική βιομηχανία και τα 70's, δεν θα τους λένε πολλά τα ονόματα που αναφέρονται, επομένως δεν θα έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τη σειρά (τουλάχιστον σε πρώτο επίπεδο). Επίσης η σειρά είναι αρκετά μουσικοτροφοδοτούμενη σε όλη τη διάρκειά της, οπότε και εκεί κάποιοι ίσως έχουν θέμα να τους κουράζει. Εμένα σε ελάχιστα σημεία μόνο, αλλά ταυτόχρονα σε κάποια άλλα μου άρεσε πολύ, και γενικά νομίζω ότι αυτό το χαρακτηριστικό ταιριάζει με την υπόθεση και το όλο πρότζεκτ.

Ακολουθεί επιπλέον σχολιασμός με άσπρα:
- Εντέλει αποφάνθηκα ότι μου αρέσει ο πρωταγωνιστής σαν επιλογή. Στην αρχή είχα πρόβλημα καθώς νόμιζα ότι έβλεπα το μεγάλο αδελφό του Δημήτρη Χατζηγεωργίου.

- Σαν κλασικός φαν των Ζέπελιν, αφενός έμεινα μαλάκας που χρησιμοποιήθηκε το όνομά τους στην πλοκή (και μάλιστα στα πρώτα λεπτά) και εμφανίστηκαν και ηθοποιοί να παίζουν τους Πλαντ και Μπόναμ (μάλλον βοηθάει μια σειρά να την τρέχουν οι κύριοι Τζάγκερ και Σκορσέζε για τέτοιου τύπου αδειοδοτήσεις), αφετέρου μπορώ να πω ότι ψιλοχαλάστηκα με τη φάση. Ο λόγος επειδή πρώτον η μουσική που ακούγεται όταν παίζουν δεν είναι Ζέπελιν (μάλλον η άδεια έφτασε μέχρι ένα σημείο), και δεύτερον για τη σχετική απομυθοποίηση του όλου πράγματος με το διάλογο Πλαντ-πρωταγωνιστή στα παρασκήνια. Ωστόσο πρέπει να παραδεχθώ ότι ήταν ωραίο το πορτραίτο του Peter Grant (μάνατζερ των Ζέπελιν).

- Στο κομμάτι ναρκωτικών ήδη το πάει καλά η σειρά. Από τα πρώτα λεπτά σε βάζει στο ντεκαντάνς των 70's.

Last edited by Dude; 26-02-2016 at 01:35.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 26-02-2016   #3595
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
Πεντάδα
 
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: бескућник
Posts: 3,084
Liked: 14,908
Likes: 4,845
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Quote:
Originally Posted by MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ View Post
να το τσεκάρετε μαζί με το Vinyl.
Πώς σου φάνηκε; Εγώ χθες είδα τον 2ωρο πιλότο, και θα συνεχίσω από ό,τι φαίνεται... Να πω την αλήθεια, το πρώτο τέταρτο με έχασε, στην πορεία γούσταρα, και στο φινάλε πάλι με έχασε ελαφρώς (όχι ότι δεν θα συνεχίσω, απλά μιλάω για τη σκηνή με [... σχολιασμός με άσπρα]την κατάρρευση του κτηρίου από τα πανκιά, που εντέλει δεν φάνηκε να είναι κάποια παραίσθηση του πρωταγωνιστή).

Γενικότερα τώρα, πιστεύω ότι για όσους δεν βρίσκουν ενδιαφέρον με την αμερικάνικη μουσική βιομηχανία και τα 70's, δεν θα τους λένε πολλά τα ονόματα που αναφέρονται, επομένως δεν θα έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τη σειρά (τουλάχιστον σε πρώτο επίπεδο). Επίσης η σειρά είναι αρκετά μουσικοτροφοδοτούμενη σε όλη τη διάρκειά της, οπότε και εκεί κάποιοι ίσως έχουν θέμα να τους κουράζει. Εμένα σε ελάχιστα σημεία μόνο, αλλά ταυτόχρονα σε κάποια άλλα μου άρεσε πολύ, και γενικά νομίζω ότι αυτό το χαρακτηριστικό ταιριάζει με την υπόθεση και το όλο πρότζεκτ.

Ακολουθεί επιπλέον σχολιασμός με άσπρα:
- Εντέλει αποφάνθηκα ότι μου αρέσει ο πρωταγωνιστής σαν επιλογή. Στην αρχή είχα πρόβλημα καθώς νόμιζα ότι έβλεπα το μεγάλο αδελφό του Δημήτρη Χατζηγεωργίου.

- Σαν κλασικός φαν των Ζέπελιν, αφενός έμεινα μαλάκας που χρησιμοποιήθηκε το όνομά τους στην πλοκή (και μάλιστα στα πρώτα λεπτά) και εμφανίστηκαν και ηθοποιοί να παίζουν τους Πλαντ και Μπόναμ (μάλλον βοηθάει μια σειρά να την τρέχουν οι κύριοι Τζάγκερ και Σκορσέζε για τέτοιου τύπου αδειοδοτήσεις), αφετέρου μπορώ να πω ότι ψιλοχαλάστηκα με τη φάση. Ο λόγος επειδή πρώτον η μουσική που ακούγεται όταν παίζουν δεν είναι Ζέπελιν (μάλλον η άδεια έφτασε μέχρι ένα σημείο), και δεύτερον για τη σχετική απομυθοποίηση του όλου πράγματος με το διάλογο Πλαντ-πρωταγωνιστή στα παρασκήνια. Ωστόσο πρέπει να παραδεχθώ ότι ήταν ωραίο το πορτραίτο του Peter Grant (μάνατζερ των Ζέπελιν).

- Στο κομμάτι ναρκωτικών ήδη το πάει καλά η σειρά. Από τα πρώτα λεπτά σε βάζει στο ντεκαντάνς των 70's.
Πολύ καλή παραγωγή, νομίζω ότι πιάνει το feeling της εποχής αλλά θα σου πω στα επόμενα. Το πρότεινα επειδή υπάρχουν πολλά παιδιά στο τόπικ της μουσικής που ποστάρουν ροκ κομμάτια και θεώρησα ότι θα υπάρξει ενδιαφέρον για το πως ξεκινούσαν τότε οι μπάντες αλλά και τι επικρατούσε στη μουσική βιομηχανία της εποχής. Άλλωστε μιλάμε για τη 10ετία που ξεκίνησε η hard rock / heavy μουσική.
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2016   #3596
rednorth7
Πεντάδα
 
rednorth7's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Location: Σαλόνικα
Posts: 9,928
Liked: 36,711
Likes: 23,957
Default

Eιδα πιλοτους απο Vinyl και 11.22.63.Για το Vinyl να πω οτι οντας φαν του ροκ-μπλουζ (και γενικα της "μαυρης" μουσικης) περασα ενα πολυ ωραιο μουσικο διωρο(σχεδον).Κατα τα αλλα δεν πεθανα με την πλοκη.Δε με χαλασε η εμπλοκη αληθινων ονοματων, ουτε ενιωσα να αποδομειται καποιος μυθος.Μακαρι να συνεχιστει λιγο πιο ουσιαστικα, γιατι καπου με εκανε να χαθω.Παντως ειναι ωραια γυρισμενο.

Το 11.22.63 μου αρεσε περισσοτερο.Οσοι ενθουσιαστηκατε με το Leftovers (δηλαδη δεν εχετε θεματα με τα κενα της ροης στα "μεταφυσικα" γεγονοτα) δε θα εχετε καποιο θεμα.Επισης πολυ ωραια γυρισμενο και με ωραιο στορυ απο πισω.

Εν κατακλειδι το vinyl δεν ειναι για ολους, ειδικα αν δεν ακουτε παρομοια μουσικη, θεωρω πως θα σας κουρασει σχετικα γρηγορα.
__________________
Quote:
Originally Posted by JoeThrylos View Post
Ιδιο χρονο ο Σλουκας με τον παλαιμαχο. [...] Αλλος ειναι αφαντος αλλα πρεπει να παιζει με το ζορι ομως. [...] και τον τυπο που δεν λεει να το κοψει στο παγκο.
rednorth7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον rednorth7:
Old 28-02-2016   #3597
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

έβαλα νετφλιξ, και έχω λιώσει στο black sails. τι γαμηστερή σειρά;
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον deninho:
Old 29-02-2016   #3598
trust in who we are
Πεντάδα
 
trust in who we are's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 10,928
Liked: 68,827
Likes: 26,246
Default

Να κάνω κ εγω ένα update για black sails το οποίο μετα το μισό της δεύτερης σαιζόν δυνάμωσε πολύ και ανέβηκε ένα λεβελ πιο πάνω στην εκτίμηση μου!
__________________
AGAINST ALL AND AGAINST ALL ODDS ΠΑ-ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

AND NOTHING ELSE MATTERS
trust in who we are is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2016   #3599
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,883
Liked: 33,997
Likes: 48,766
Default



I've got a problem...I need to go away
Άγιος Πέτρος is online now   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 01-03-2016   #3600
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by Άγιος Πέτρος View Post


I've got a problem...I need to go away
αυτο το σταματησα στην 1η. Δεν με ενθουσιασε. Η 2η καλυτερη?
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 13:53.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.