RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-05-2016   #11231
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Σε κλέβουν και δεν θα μιλάς;

ΟΚ, μεγάλο καλάθι του Σπανούλη, αλλά ΒΗΜΑΤΑ και αλλοίωση πρωταθλήματος. Γράφει ο Νικόλας Βασιλαράς.

Να ξεκινήσουμε από αυτά που ίσως θέλετε να διαβάσετε και τα έχετε διαβάσει και αλλού; Οκ λοιπόν. Και τρομερό (όχι ποιοτικά) ματς είδαμε και ο Διαμαντίδης με τον Σπανούλη είναι παιχταράδες και ο Ολυμπιακός έδειξε να πατάει καλύτερα, να έχει σχέδιο και δυνάμεις και ότι άλλο γουστάρετε στην τελική.

Ε ΚΑΙ; Έκανε βήματα ο Σπανούλης; Όχι μία αλλά δύο φορές μάλιστα. Έτσι για… εμπέδωση. Μεγάλο καλάθι, αλλά ΒΗΜΑΤΑ, πώς να το κάνουμε. Τους έπαιξες αμυνάρα, η μπάλα θα τους έμενε στα χέρια και ο Σπανούλης χωρίς την… παράκαμψη αυτή δεν θα απελευθερωνόταν ΠΟΤΕ από τον Καλάθη για να την πετάξει στον Θεό.

Και τι κάνουμε τώρα; Ούτε φιλικό παίζαμε ούτε κανένα all star game για να το αφήσουμε και πάμε παρακάτω. Ο ΤΙΤΛΟΣ παιζόταν. ΑΛΛΟΙΩΘΗΚΕ ή όχι το πρωτάθλημα λοιπόν από αυτή τη φάση; Και αν ναι δεν κατάλαβα γιατί απαγορεύεται να μιλάει ο Παναθηναϊκός, να κάνει ένσταση και ότι άλλο γουστάρει; Και ποιος το λέει κιόλας αυτό;

Εγώ ξέρω ότι ακόμη και στην κακή του μέρα θα το έπαιρνε το ματς ο Εξάστερος. Θα το έκανε 2-0 και μετά… φιλάκια. Δεν γύρναγε ποτέ οι σειρά και αυτοί που πήγαν το βράδυ στο ΣΕΦ να αποθεώσουν τα παιδιά του Πειραιά, θα τα κυνηγάγανε ΠΑΛΙ στους θάμνους. Ως συνήθως. Από ένα ΣΙΓΟΥΡΟ πρωτάθλημα λοιπόν ξανά στο άγχος και στην αμφιβολία. Με ντεζαβαντάζ έδρας και ρεζερβουάρ άδειο, κάτι που φάνηκε και στο ΟΑΚΑ. Γιατί;

Και πάνω απ’ όλα γιατί να απαγορεύεται να το κάνεις θέμα; Και καλά από τους συναδέλφους μου στο μπάσκετ δεν υπάρχουν απαιτήσεις. Όλοι με όλους είναι και πάνω απ’ όλα το άθλημα, το προϊόν και οι δημόσιες σχέσεις. Σιγά μην πέσουν στο… επίπεδο του ποδοσφαίρου. Βλέπω όμως μέχρι και Παναθηναϊκούς να γκρινιάζουν δεξιά και αριστερά επειδή… γκρινιάζει η ομάδα τους. Πολύ ανωτερότητα και κουλτούρα ρε αδερφέ. Και μεγάλη καρδιά. Οι ίδιοι που σου λέγανε στη μπάλα να μην κατέβεις στο Καραϊσκάκη, τώρα σου λένε πως είναι ντροπή να μην εμφανιστείς στο ΣΕΦ. Το ακούσαμε κι αυτό…

Για να τελειώνουμε. Καλώς φωνάζει και το κυνηγάει όσο μπορεί ο Παναθηναϊκός. Αν καταφέρει να βγάλει άκρη θετικό θα είναι και πάνω απ’ όλα δίκαιο. Αν όχι είμαστε στο 1-1 και αρχίζουμε από την αρχή. Χάσαμε τεράστια ευκαιρία για πάρτι, ίσως και να βρισκόμαστε με την πλάτη στον τοίχο όμως πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά. Τους το έχουμε πάρει με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο. Λέτε να ήρθε η ώρα και για break στο break;
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2016   #11232
BabisKyr
Πεντάδα
 
BabisKyr's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Αθήνα
Posts: 9,486
Liked: 9,707
Likes: 37,262
Default

Πολλά κιλά μαλάκας. Καθυστερημένος μέχρι αηδίας. Βασιλαρά σε γαμήσαμε, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ;
BabisKyr is online now   Reply With Quote
The Following 15 Users Say Thank You to BabisKyr For This Useful Post:
Old 23-05-2016   #11233
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Βασιλαρα το τραβας το τραβας και δεν βγαινει.....αστα γαμα τα παιδι μου....
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is online now   Reply With Quote
Old 23-05-2016   #11234
plextis
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3,224
Liked: 7,762
Likes: 6,108
Default

Ρε περίεργε τύπε δες τους κανονισμούς που λές οτι και καλά τους ξέρεις και πες μας τι λένε για το πότε μπορεί μια ομάδα να κάνει ένσταση.

Last edited by plextis; 23-05-2016 at 13:48.
plextis is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2016   #11235
lemmy85
Πεντάδα
 
lemmy85's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 1,958
Liked: 4,837
Likes: 9,446
Default

__________________
...για τα κασκόλ που έχουν παλιώσει και για την τρέλα που ποτέ δεν θα τελειώσει...
lemmy85 is offline   Reply With Quote
The Following 16 Users Say Thank You to lemmy85 For This Useful Post:
Old 23-05-2016   #11236
rakos
Banned
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 6,579
Liked: 714
Likes: 19,727
Default

Quote:
Αν παρει το πρωταθλημα ο οσφπ τοτε αυτο θα μεινει στην ιστορια ως το πρωταθλημα με το non call στα βηματα του σπανουλη. Οπως εγινε και το 2007. Το οτι βλεπουμε ανταγωνιστικα παιχνιδια δεν εχει καμια απολυτως σημασια. Το 2007 τα παιχνιδια εξαλλου ηταν καλυτερα...
ωχαουαχαουαχοαχαυχαοαχυ
rakos is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2016   #11237
freduccino
Πεντάδα
 
freduccino's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Αθηνα
Posts: 7,004
Liked: 9,429
Likes: 20,348
Default

Το αστειο ειναι οτι αυτο το ποστ δεν ειναι σε οπαδικο σαιτ, αλλα σε αντικειμενικο φορουμ μπασκετικων(του κωλου). Σας ποναει ο Μπιλαρος, δεν αντεχετε με τιποτα αυτο που σας εχει κανει.
freduccino is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον freduccino:
Old 23-05-2016   #11238
Red Pulse
Πεντάδα
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 5,560
Liked: 14,808
Likes: 19,131
Default

 

Last edited by Red Pulse; 23-03-2019 at 20:10.
Red Pulse is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Red Pulse:
Old 23-05-2016   #11239
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

πείτε μας και εμάς που τα βρίσκετε ρεεε
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Jasone:
Old 23-05-2016   #11240
damianos
Πεντάδα
 
damianos's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Location: Koridallos
Posts: 6,203
Liked: 25,505
Likes: 26,655
Default

Quote:
Μία ακόμη κίνηση που προάγει τον αθλητικό πολιτισμό επιδιώκει να κάνει ο Χρήστος Κιούσης. Το γνωστό μέλος των «Ράδιο Αρβύλα», που δεν κρύβει πως είναι φίλος του Παναθηναϊκού, εξέφρασε την επιθυμία να παρακολουθήσει από κοντά τον τελευταίο αγώνα της καριέρας του Δημήτρη Διαμαντίδη στο ΣΕΦ, εφόσον η σειρά των τελικών κριθεί σε πέντε παιχνίδια. «Ίσως έτσι γίνει μια αρχή για έναν υγιέστερο τρόπο αντίληψης περί αθλητισμού και μπασκετικής αντιπαλότητας», καταλήγει ο Χρήστος Κιούσης.

Αναλυτικά το επίσημο αίτημά του στην ΚΑΕ Ολυμπιακός:

«Προς: ΚΑΕ Ολυμπιακό

Κυρίους: Γιώργο Αγγελόπουλο
Παναγιώτη Αγγελόπουλο

Κύριοι πρόεδροι,

απευθύνομαι σε εσάς ως φίλαθλος του μπασκετικού Παναθηναϊκού που ετοιμάζεται να αποχαιρετίσει τον εμβληματικό αρχηγό του. Έναν παίκτη κόσμημα όχι μόνο γαι την ομάδα μου, αλλά και για την μπασκετική Ελλάδα γενικότερα. Σε αυτό το σημείο να ξεκαθαρίσω, ότι τέτοιον θεωρώ και τον Βασίλη Σπανούλη, τον οποίο ευτυχώς δε χρειάζεται να αποχαιρετίσουμε προς το παρόν.

Να που το πλεονέκτημα έδρας ευτυχώς δε σημαίνει τα πάντα, γιατί τότε όλα θα ήταν πολύ βαρετά. Έγινε break στο ΣΕΦ, έγινε break και στο ΟΑΚΑ και ποιός ξέρει τι άλλο θα δούμε σ' αυτή τη σειρά τελικών. Είναι πλέον αρκετά πιθανό το τελευταίο επίσημο παιχνίδι στη μπασκετική ζωή του Δημήτρη Διαμαντίδη να πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 2/6 στη δική σας έδρα. Σας απευθύνω λοιπόν το αίτημα για φιλοξενία κάπου κοντά στον αγωνιστικό χώρο, προκειμένου να έχω την τιμή να είμαι εκεί στο φινάλε μιας εκπληκτικής καριέρας ενός τόσο μεγάλου αθλητή. Λόγω της αναγνωρισιμότητάς μου, εξαιτίας του ρόλου μου ως συμπαρουσιαστή στην πιο επιτυχημένη εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης, στο “Ράδιο Αρβύλα” και του ότι είμαι δηλωμένος Παναθηναϊκός, κρίνω ότι για να μη δημιουργήσω προβλήματα ασφαλείας, πρέπει να σας απευθύνω αυτό το αίτημα όσο πιο έγκαιρα γίνεται. Δε σκοπεύω ούτε να κρύψω την αγάπη για την ομάδα μου, ούτε φυσικά να προσβάλλω την προσπάθεια της δικής σας ομάδας. Ίσως έτσι γίνει μια αρχή για έναν υγιέστερο τρόπο αντίληψης περί αθλητισμού και μπασκετικής αντιπαλότητας. Να δείξουμε σε όλους στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, ότι εμείς έχουμε το σπουδαιότερο μπασκετικό Rivalry της Ευρώπης κι όχι μια κοκορομαχία μεταξύ οργανωμένων, οπαδικών εντύπων κλπ...

Σε ανταπόδοση αυτής της χάρης, μπορώ μόνο να σας καλέσω σε έναν αγώνα παρέα με τον π. Αντώνιο Παπανικολάου και τα παιδιά της Κιβωτού του Κόσμου, που απ' όσο γνωρίζω αγαπούν το μπάσκετ με πάθος.

Περιμένω με ανυπομονησία τη θετική σας απάντηση για φιλοξενία και δημοσιοποιώ αυτή την επιστολή, όχι για να εκβιάσω το “ναι “ σας, αλλά για να δώσω την ευκαιρία σε υγιείς φιλάθλους να εκφραστούν.

Με εκτίμηση,

Χρήστος Κιούσης»
Χρηστο, τι ωρα ειναι ?
damianos is online now   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to damianos For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 13:13.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.