RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-12-2015   #3361
DirtySniper
Πεντάδα
 
DirtySniper's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 14,068
Liked: 117,700
Likes: 72,612
Default

προπαγανδα
Παει ο Σαουλ στο βιομηχανο το ντουρινγκ και του λεει αυστηρα:
Δηλαδη πιστευεισ οτι η χεζμπαλα δεν ειναι τρομοκρατική ομάδα?
Οι πύραυλοι σε αθώους δεν ειναι τρομοκρατία?

μιλαμε για συγκλονιστικο προπαγανδιστικο εργαλειο της Ουσας.
Αλλα και συγκλονιστικη σειρα
__________________
Ποτέ μην έρθει η στιγμή
να αφήσεις το λιμάνι

θα σε αγαπάμε μια ζωή
Ι Ω Α Ν Ν Ι Δ Η Γ Ι Α Ν Ν Η
DirtySniper is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2015   #3362
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by OneOfTheSmurfs View Post
Quote:
Originally Posted by kseplenhs View Post
Spoiler με άσπρα
Δεν είδα ακόμα το season finale αλλά στο πρότελευταίο εκεί που την έπεσαν τα ufo ένιωσα μια μικροξενέρα.Ακούγεται προς τί η εξωγήινη παρέμβασις ή απλά ο σκηνοθέτης μπέρδεψε τις δόσεις στα φάρμακα?
[ασπρα]
Προσωπικα μου αρεσε το συγκεκριμενο εμενα. Το UFO ειναι ξεκαθαρα "απο μηχανης θεος". Υπηρχαν hints ολη τη σεζον οτι κατι τετοιο θα γινοταν. Το σκεπτικο τους ηταν οτι παιξαν με το "βασισμενο σε αληθινη ιστορια" που μπορει να κανει τετοιες σκηνες πιο περιεργες. Επισης στα τελη του '70 υπηρχαν οντως πολλες αναφορες περι UFO σε εκεινες τις περιοχες. Αυτη η ιστορια επαιξε ρολο και στην εμπνευση τους. Σε αυτο το αρθρο τα εξηγει καλυτερα ο δημιουργος. Λογικο να μην αρεσε σε πολλους, αλλα τουλαχιστον εχει καποια βαση η σκεψη τους.


[/ασπρα]
Κι εγώ αρχικά δεν τρελάθηκα με αυτό που έγινε στο επεισόδιο 9, αλλά διαβάζοντας μετά τη συνέντευξη του Howley, νομίζω ότι είχε την πλάκα του να κάνουν κάτι τέτοιο (κομμάτι των 70's κι αυτό για τους Αμερικάνους).

Κατά τα άλλα το τέλος ήταν απλά ήσυχο (όχι περίεργο για Φάργκο). Μου άρεσε πώς κατέληξε το πράγμα με το ζεύγος Μπλούμκβιστ, και όλα τα υπόλοιπα απλά ήταν μια απόπειρα σύνδεσης των 2 σεζόν, ώστε να δοθεί και μια συνέχεια στην όλη σειρά.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 16-12-2015   #3363
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,056
Liked: 15,171
Likes: 17,572
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Κατά τα άλλα το τέλος ήταν απλά ήσυχο (όχι περίεργο για Φάργκο). Μου άρεσε πώς κατέληξε το πράγμα με το ζεύγος Μπλούμκβιστ, και όλα τα υπόλοιπα απλά ήταν μια απόπειρα σύνδεσης των 2 σεζόν, ώστε να δοθεί και μια συνέχεια στην όλη σειρά.
Δεν εχω προβλημα με τα ησυχα τελη, δεν ηταν αυτο που με πειραξε. Αυτο που με πειραξε ειναι το πως κατεληξαν ορισμενοι χαρακτηρες. Ο,τι εγινε με τον Χανζι δεν μου αρεσε. Οπως και το πως -αν το σκεφτεις- η σειρα θα μπορουσε να εξελιχθει ολοϊδια χωρις τον Μιλιγκαν. Ειδικα το τελευταιο με πειραξε πολυ επειδη μου αρεσε και το πως τελειωσε η ιστορια του. Εχεις εναν εξαιρετικο χαρακτηρα οπου δεν κανει τιποτα στην πλοκη, απλα υπαρχει. Μπορει να τα δεσουν καλυτερα στην 3η σεζον (που θα ειναι μερικα χρονια μετα την πρωτη οπως λενε). Γενικοτερα παντως ηταν καλο τελος, απλα δεν ηταν οσο καλο ηθελα, απο τη στιγμη που εχουν τοσο μεγαλα στανταρ. Μου φανηκε βεβιασμενο και ισως ηταν καλυτερο αν υπηρχε ενα 11ο επεισοδιο ακομα. Η καλυτερη σεζον της φετινης τηλεορασης παντως, νομιζω ευκολα.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to OneOfTheSmurfs For This Useful Post:
Old 16-12-2015   #3364
hellalogh
Πεντάδα
 
hellalogh's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: N5
Posts: 883
Liked: 3,983
Likes: 5,158
Default

Για Homeland και προπαγάνδα
Στο μυαλό μου είναι κάπως προσβλητικές καρικατούρες οι Άραβες από την αρχή αλλά ειδικά φέτος, επίσης (και το βάζω με άσπρα γιατί ήταν πρόσφατο και να μη φάει κανένας σπόιλερ) ότι οι Ρώσοι μαθαίνουν βασικές πληροφορίες για την επίθεση και όχι απλά δεν κάνουν τίποτε για να την σταματήσουν αλλά μπλέκονται ενεργά για να δημιουργήσουν αντιπερισπασμό αφήνοντας έτσι τους Γιάνκηδες πάλι μόνους να σώσουν τον κόσμο, κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ πολύ
Επαναλαμβάνω, φανταστικό σκουπίδι, ξεκίνησα τη φετινή σαιζόν χωρίς να περιμένω τίποτε και τώρα δεν περνούν οι μέρες για να έρθει η Δευτέρα.
__________________
10 - 27 πρώτη περίοδος και έχω πέσει κάτω από τα γέλια.

Last edited by hellalogh; 16-12-2015 at 13:17.
hellalogh is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2015   #3365
rakos
Banned
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 6,579
Liked: 714
Likes: 19,727
Default

τωρα που τελειωσαν fargo, walking dead και τελειωνει και το χομιλαντ, τι βλεπουμε;
ξεκιναει τπτ αυτες τις αγιες μερες;

Last edited by rakos; 16-12-2015 at 14:12.
rakos is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2015   #3366
PANAPAYL
Πεντάδα
 
PANAPAYL's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,016
Liked: 968
Likes: 3,147
Default

ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ LOST;
PANAPAYL is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2015   #3367
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,898
Liked: 34,103
Likes: 48,836
Default

κωμωδία

Patrick Warburton πρωταγωνιστεί στο crowded (δεν το έχω δει ακόμα αλλά Rules of Engagement)

Ash vs Evil Dead
Ό,τι πιο 80s έχω δει τα τελευταία χρόνια

The Muppets
Αυτό που λέει

Rush Hour
Ή θα χει γέλιο ή θα κάνει μια σαιζόν και θα κοπεί

Αστυνομοθριλεροειδή

Lucifer
Βασισμένο στον χαρακτηρα κομιξ του Neil Gaiman

The Preacher
Κι αυτό κόμιξ, το οποίο αν το κάνουν πιστή μεταφορά ετοιμαζόμαστε για χοντρές καφρίλες (Seth Rogen σκηνοθεσία, δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό)

The player
Δεν ξερω τι ακριβώς, αλλά θα παίζει ο Wesley Snipes




και τέλος,







edit

Quote:
Originally Posted by PANAPAYL View Post
ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ LOST;
Μάπα, υπερεκτιμημένο. Ξεκινάει γαμώ τις φάσεις με το σενάριο να ξεφεύγει, αφήνει παντού hooks για το τι θα συμβεί στη συνέχεια

Μετά πετάει χαζοχαρούμενες εξηγήσεις για να γκουγκλάρεις και να πεις "ωωω κοίτα, οι αζτέκοι το χαν ανακαλύψει πριν από χιλιάδες χρόνια", μονίμως τρύπες στο σενάριο και η ερμηνεία των περισσοτερων ηθοποιών είναι σαπουνόπερας (9 στους 10 κοιτάζουν το υπερπέραν όταν μιλάνε, κάνοντας το Γιάγκο Δράκο να δακρύζει από περηφάνεια)


κατα τα άλλα βλέπεται

Last edited by Άγιος Πέτρος; 16-12-2015 at 14:42.
Άγιος Πέτρος is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Άγιος Πέτρος:
Old 16-12-2015   #3368
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,632
Liked: 14,277
Likes: 80,724
Default

Φανς του Λοστ, δουλευτηκατε για τα καλα.
κριμα δηλαδη αλλα ειναι γεγονος.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 16-12-2015   #3369
christos
Πεντάδα
 
christos's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1,190
Liked: 1,787
Likes: 2,519
Default

Για την συζητηση περι fargo:

Εμενα το divine intervation by aliens μου αρεσε παρα πολυ. Μην ξεχναμε οτι ειναι διηγηση της ιστοριας απο καποιον της εποχης. Η "θρησκεια" τους ηταν τα UFOs τοτε και ο αφηγητης ετσι θα την ελεγε. Ουτως η αλλως μας ειχαν προετοιμασει απ τον πρωτο κυκλο για κατι εξωπραγματικο. Απλα ξεφυγαν απ την νορμα του θεου και βαλανε τους εξωγηινους.

+ οτι ο πατερας μπατσος αρχιδια γλωσσα εξεταζε. Εξωγιηνους κυνηγουσε και τα λεγε και στη μικρη που στις ζωγραφιες της εβαζε ιπταμενους δισκους.

Παντως ο μιλιγκαν για μενα ηταν ο καλυτερος ερμηνευτικα ρολος και μου αρεσε τοσο πολυ που δεν συνειδητοποιησα καν αυτο που ειπε ο smurf. Μλκ εχεις πααρα πολυ δικιο.


Τρομερη σειρα, απ τις καλυτερες των τελευταίων χρονων.
__________________
Αυτή είναι η ευκαιρία μας και το κύπελλο θα το σηκώσουμε σήμερα _Bill
christos is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to christos For This Useful Post:
Old 16-12-2015   #3370
sfakianos7
Πεντάδα
 
sfakianos7's Avatar
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 4,259
Liked: 4,660
Likes: 8,253
Default

Χθες το τελειωσα και το τον δευτερο κυκλο του Φαργκο.Ομορφο τελος, αν και μου αφησε μερικες ερωτησεις αναπαντητες, αλλα καλο ειναι να συμβαινει και αυτο που και που, απο το να λαμβανεις προχειρες απαντησεις...Ξερουμε τιποτα για 3η σεζον?
__________________
I'm not here
This isn't happening
sfakianos7 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 08:45.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.