RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-04-2022   #22761
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,739
Liked: 25,181
Likes: 72,666
Default

"Από ότι κατάλαβα ο Πεδουλάκης έγινε κάτι όπως ήταν ο Βενγκέρ στην Άρσεναλ"

Υπέροχο, υπέροχο απλά. Μαγικό θα τολμούσα να πω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Quote:
Originally Posted by rh7 View Post
....και επιθυμούσε να ανταμειφθεί για την εργατικότητά του με ένα ζεστό πιάτο ψωμί και τετράωρα χάιλαϊτ του Ενός να κάνει τα πάντα εκτός από το να σκοράρει, ή να μοιράζει ασίστ.
LFO is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2022   #22762
bukowski7
6ος Παίκτης
 
bukowski7's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 350
Liked: 216
Likes: 1,283
Default

Παναθηναϊκός: Ο Σερέλης στους ?πράσινους?

Κάποιος στο σπίτι του πόνου το είχε γράψει. Ειρωνικά. ΕΙΡΩΝΙΚΑ.
__________________
"Baby"
I said
"I'm genius but nobody knows it, but me"


"What matters most is how well you walk through the fire"

"Τι είναι ο θάνατος αγόρι μου, μπροστά στην ντροπή;"
bukowski7 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2022   #22763
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,471
Likes: 17,863
Default

Ωραία πράγματα με την νέα διοίκηση Αρτζι. Το πόσο σοβαρά βλέπουν τον θεσμό του προπονητή φαίνεται από το γεγονός ότι παίρνουν πρώτα τους βοηθούς και μετά τον προπονητή αντί να πάρουν ένα προπονητή και να τον αφήσουν να διαλέξει το τίμ του. Κατι απο Μαμρα και εθνική μου θυμίζει, που είχαν πάρει Σκουρτόπουλο και Μισσα βοηθούς και επειδή έτρωγε χλέπες απο σοβαρούς προπονητές, απλά αλλαζε τις θέσεις πρώτος και βοηθος ανάμεσα απο αυτούς τους 2. Τες πα ας πάνε με Σερελή και Βοβόρα, φαντάζομαι θα τα πάνε πολύ καλά οι δυό τους γιατί έχουν ίδια αντίληψη για το παιχνίδι, ίδιες φιλοδοξίες, ίδιες αποψεις και θα έχουν και διακριτούς ρόλους στο τίμ και στις ευθύνες που θα έχει ο καθένας. Θα είναι καταπληκτικό δίδυμο, ολα θα πάνε καλά. Στο κάτω κάτω έτσι κάνουν οι σοβαροί σύλλογοι στας ξένας.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2022   #22764
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,304
Liked: 17,061
Likes: 8,928
Default

Ο Σερέλης βοηθός του Βόβορα στον Παναθηναϊκό!

Μετά από χρόνια στο Λαύριο, ο Χρήστος Σερέλης αποχωρεί και αναλαμβάνει συνεργάτης του Γιώργου Βόβορα στον Παναθηναϊκό.
Επιλογή έκπληξη από τον Αργύρη Πεδουλάκη και τον Γιώργο Βόβορα, με τον επιτυχημένο στο Λαύριο, Χρήστο Σερέλη να αφήνει τη θέση του χεντ κόουτς για αυτή του ασισταντ στο τριφύλλι. Με αυτόν τον τρόπο ήθελε να ενισχύσει το τεχνικό τιμ.

Πρακτικά αυτό συνεπάγεται και νέες αλλαγές στο τεχνικό τιμ με τον Βασίλη Σίμτσακ να ακολουθεί πιθανότατα τον Δημήτρη Πρίφτη. Ανοιχτό πάντως είναι το ενδεχόμενο και νέας προσθήκης στο σταφ για δεύτερος βοηθός.

Ντεμπούτο αναμένεται να κάνει την Κυριακή κόντρα στην πρώην ομάδα του, το Λαύριο.
mixalis is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2022   #22765
bukowski7
6ος Παίκτης
 
bukowski7's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 350
Liked: 216
Likes: 1,283
Default

Και ο Σερέλης στο πλευρό του Βόβορα. Ο Πεδουλάκης ξεκίνησε νωρίς νωρίς θα θωρακίζει την ομάδα. Πολύ καλή κίνηση και πολύ καλή αρχή. Μπράβο!
#paobc

Μια κίνηση ενός βοηθού προπονητή ΓΑΥΡΟΥ ήταν αρκετή ώστε να να αρχίσουν να μιλάνε και πάλι για καλές επιλογές οι οργισμένοι. Βαζελες, ωπατε ρε θα σπάσετε κάνα φτερό.
__________________
"Baby"
I said
"I'm genius but nobody knows it, but me"


"What matters most is how well you walk through the fire"

"Τι είναι ο θάνατος αγόρι μου, μπροστά στην ντροπή;"

Last edited by bukowski7; 14-04-2022 at 03:53.
bukowski7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον bukowski7:
Old 14-04-2022   #22766
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,639
Liked: 14,295
Likes: 80,761
Default

Σίγουρα είπαν Σερέλης;
Μήπως εννοούν Σεφερλης;
Θα ταίριαζε ο Μάρκος





Παιδια, εγω τι λενε οι φιλοι μου σας λεω, τιποτα αλλο.


(υ.γ. αυτο το "φιλοι μου" ειναι τρου στορυ, μερικα νικνεημς τα θυμαμαι απ το παλιο greenwebfans και το 2003 (!), αφου σε καποια φαση σκεφτομαι να τους μιλησω κιολας χαχαχ)
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 14-04-2022   #22767
isiah
Πεντάδα
 
isiah's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 5,100
Liked: 54,659
Likes: 14,494
Default

Για να μην του ξανακάνει χουνέρι τον πήραν από το Λαύριο; Τεσπα είναι καλός προπονητής κι έχει μάτι σε φθηνά λαυράκια

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Quote:
Originally Posted by Άγιος Πέτρος View Post
Σπανούλης κουβαλάει τη μπάλα και μαζί τα τελευταία 15 χρόνια της ζωής μου.
Quote:
Originally Posted by amra11 View Post
6)χαϊδέψτε μου το στήθος, ταΐστε με σταφύλι
isiah is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον isiah:
Old 14-04-2022   #22768
Undisputed
Πεντάδα
 
Undisputed's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Marousi
Posts: 1,035
Liked: 30,242
Likes: 2,717
Default

Quote:
Originally Posted by bukowski7 View Post
Και ο Σερέλης στο πλευρό του Βόβορα. Ο Πεδουλάκης ξεκίνησε νωρίς νωρίς θα θωρακίζει την ομάδα. Πολύ καλή κίνηση και πολύ καλή αρχή. Μπράβο!
#paobc

Μια κίνηση ενός βοηθού προπονητή ΓΑΥΡΟΥ ήταν αρκετή ώστε να να αρχίσουν να μιλάνε και πάλι για καλές επιλογές οι οργισμένοι. Βαζελες, ωπατε ρε θα σπάσετε κάνα φτερό.
__________________
Olympiacos Our Team..Our Pride..Our Legend..
Undisputed is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Undisputed:
Old 14-04-2022   #22769
Franco Nakic-29
Πεντάδα
 
Franco Nakic-29's Avatar
 
Join Date: Oct 2016
Posts: 1,926
Liked: 422
Likes: 3,761
Default

Το θέμα με τον μπασκετικό βάζελο είναι ότι λόγω της χρόνιας ανυπαρξίας τους στην μπάλα, στήριζαν τα πάντα όσον αφορά την ψυχολογική ανάταση των φιλάθλων στο συγκεκριμένο τμήμα με συνέπεια όταν αυτό φαίνεται σε μία χρονιά να μην πηγαίνει καλά να επέρχεται το απόλυτο χάος. Αν δούμε την γενική εικόνα τί έχει γίνει; Έχουν χάσει ένα κύπελλο σε κλειστό ματς που κρίθηκε στο τέλος, κάνανε κακή πορεία στην ευρωλίγκα (μικρή σημασία η θέση από την στιγμή που δεν μπαίνεις playoffs) και όπως φαίνεται θα χάσουν πιθανότατα με σκούπα το πρωτάθλημα. Οκ, και;

Προφανώς παίζει ρόλο και η εικόνα διάλυσης σε διοικητικό επίπεδο αλλά γενικά όσο μία ομάδα έχει εξασφαλισμένη την θέση της στην ευρωλίγκα, είναι δεδομένο ότι θα έχει και ένα μπάτζετ (έστω το μίνιμουμ των 5εκ) που θα της επιτρέπει σίγουρα να είναι πάνω από τους υπόλοιπους στην ελλάδα και άρα να διεκδικεί τίτλους ακόμα και ως αουτσάιντερ. Η θέση μας στην ευρωλίγκα κράτησε και εμάς σαν τμήμα τα 2 χρόνια που επιλέξαμε να φύγουμε από την Α1 καθώς μπορέσαμε να προσελκύσουμε παίκτες (ακόμα και σουπερ σταρς σαν τον σλούκα) που μας κρατάγαν στο προσκήνιο του ευρωπαικού μπάσκετ ακόμα και εάν εκ των πραγμάτων δεν μπορέσαμε να διεκδικήσουμε τίτλους (βοήθησε λίγο και ο κόβιντ η αλήθεια είναι). Προσωπικά εάν ήμουν βάζελος θα έτρεμα με τα σενάρια περί αποχώρησης από την ευρωλίγκα παρά με τα υπόλοιπα καθώς το μπάσκετ δεν είναι μπάλα που για να χτίσεις ομάδα με χαμηλό μπάτζετ μπορεί να σου πάρει μία δεκαετία και αυτό να παίζεται αν θα γίνει. Σε οποιαδήποτε μικρομεσαία ομάδα ευρωλίγκας αν αυξήσεις 2-3 μύρια το μπάτζετ και κάνεις καλές επιλογές στον σχεδιασμό την κάνεις αυτόματα διεκδικήτρια εισόδου στα playoffs. Τα λέω όλα αυτά γιατί διακρίνω μία αλαζονεία από την πλευρά μας, πέρα από την φυσιολογική καζούρα, ανάλογη με αυτή που είχαν οι βάζελοι το καλοκαίρι του '19 και τελικώς κατέληξαν να βλέπουν 3 χρόνια μετά να είμαστε αυτή την στιγμή το 2ο φαβορί να σηκώσουμε την ευρωλίγκα.

Last edited by Franco Nakic-29; 14-04-2022 at 10:05.
Franco Nakic-29 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2022   #22770
kseplenhs
Πεντάδα
 
kseplenhs's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 7,098
Liked: 9,744
Likes: 43,860
Default

Γενικά μου αρέσουν ιδιαίτερα καταστάσεις που τις βαφτίζουμε διαφορετικά για να μην επωμιστούμε την αρνητική τους πλευρά.

Δλδ το "είμαι άνεργος καμιά 10ριά χρόνια" να το βαφτίζουμε "είμαι ασυμβίβαστος" . Κάποιος που τσακώνεται συνεχώς και έχει καμιά 10αριά δίκες να εκκρεμούν από επιθετική συμπεριφορά ,το παρουσιάζει σαν "είμαι αληθινός χαρακτήρας".

Κάπως έτσι και ο κυρ αργύρης που όπου πήγε,τον έδιωξαν και δεν βρίσκει πουθενά δουλειά παρά μόνο όταν τον καλεί ο τράκης(εβρισκόμενος σε αμφισβητήσιμη κατάσταση προφανώς), το βγάζει προς τα έξω σαν "είμαι στρατιώτης της ομάδας".
__________________
Quote:
κάθε ματς με τον τραβελοϋπόκοσμο είναι μία αναμέτρηση της ανθρωπότητας με την υποστασιοποιημενη ανωμαλία.
kseplenhs is offline   Reply With Quote
The Following 12 Users Say Thank You to kseplenhs For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 00:00.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.