RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-09-2019   #21051
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,633
Liked: 14,277
Likes: 80,727
Default

μια ζωη κωλαρες ομως θα τους βρουμε και μετα την Τοτεναμ και οχι Καραισκακη να παιχτει το ματς ως το 90φευγα οπως πρεπει.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 16-09-2019   #21052
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,470
Likes: 17,863
Default

θα καταλάβουν πως είναι να πέφτεις κατηγορία αγωνιστικά. Επίσης ιδέα μου είναι ή ότι οι διαιτητές τους ψηλοσφάζουν; 2 πέναλτι που πήραν δώθηκαν λόγω βαρ ενώ το γκόλ που τους ακυρώσανε ηταν κανονικό. Καλά πάλι θα έχαναν 4-1 αλλά σαν κάποιος να στοχευει την πλήρη απαξίωση της πανάθας. Και είναι αυτά τα κολλητήληκια του τράκη με τον γκρεγκορι που με κάνουν και ξύνω το κεφάλι μου.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 16-09-2019   #21053
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,633
Liked: 14,277
Likes: 80,727
Default

Οτι θελει η παρορμηση να ριξει την παναθα?

αν ναι, καλα να παθουν παω να βαλω κι εγω 5 ευρω στο παο αλαηβ
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Darkling:
Old 16-09-2019   #21054
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,302
Liked: 51,005
Likes: 123,186
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
θα καταλάβουν πως είναι να πέφτεις κατηγορία αγωνιστικά. Επίσης ιδέα μου είναι ή ότι οι διαιτητές τους ψηλοσφάζουν; 2 πέναλτι που πήραν δώθηκαν λόγω βαρ ενώ το γκόλ που τους ακυρώσανε ηταν κανονικό. Καλά πάλι θα έχαναν 4-1 αλλά σαν κάποιος να στοχευει την πλήρη απαξίωση της πανάθας. Και είναι αυτά τα κολλητήληκια του τράκη με τον γκρεγκορι που με κάνουν και ξύνω το κεφάλι μου.
Οχι ρε συ, γιατι κανονικο το γκολ; Ο αλλος παει και χτυπαει απο πισω τον παικτη του Αρη προτου καν βγει τετ-α-τετ ο σκορερ του βαζελου. Ασε που συμφωνα με τον κανονισμο ηταν κοκκινη καρτα, οχι κιτρινη.

Last edited by Eleni7; 16-09-2019 at 00:41.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 16-09-2019   #21055
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,766
Liked: 25,316
Likes: 52,274
Default

Καμιά λύπη

__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
The Following 18 Users Say Thank You to Lucifer_7 For This Useful Post:
Old 16-09-2019   #21056
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,470
Likes: 17,863
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
θα καταλάβουν πως είναι να πέφτεις κατηγορία αγωνιστικά. Επίσης ιδέα μου είναι ή ότι οι διαιτητές τους ψηλοσφάζουν; 2 πέναλτι που πήραν δώθηκαν λόγω βαρ ενώ το γκόλ που τους ακυρώσανε ηταν κανονικό. Καλά πάλι θα έχαναν 4-1 αλλά σαν κάποιος να στοχευει την πλήρη απαξίωση της πανάθας. Και είναι αυτά τα κολλητήληκια του τράκη με τον γκρεγκορι που με κάνουν και ξύνω το κεφάλι μου.
Οχι ρε συ, γιατι κανονικο το γκολ; Ο αλλος παει και χτυπαει απο πισω τον παικτη του Αρη προτου καν βγει τετ-α-τετ ο σκορερ του βαζελου. Ασε που συμφωνα με τον κανονισμο ηταν κοκκινη καρτα, οχι κιτρινη.
Καλα με άλλη ομάδα ουτε που θα ασχολούντουσαν. Και αντε το σημερινό να το δεχθώ. Εδώ για να παρουν πέναλτι πρέπει να το δουν απο 10 γωνίες στο var. Και δεν είναι φέτος, απο πέρσι τον Γενάρη έχουν πέσει κάτι πριονάκια με λάρισα και λαμία. Μπορεί να έιναι ιδέα μου, αλλά κρατήστε το μια. Μην δουμε κανενα σκληρό μονότερμα στο ΟΑΚΑ και δωθεί καμια μαλακία φοβάμαι, για να δωθεί η αφορμή για μπούκα.Και θα τα ρίχνουν σε εμας μετά.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 16-09-2019   #21057
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,302
Liked: 51,005
Likes: 123,186
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
θα καταλάβουν πως είναι να πέφτεις κατηγορία αγωνιστικά. Επίσης ιδέα μου είναι ή ότι οι διαιτητές τους ψηλοσφάζουν; 2 πέναλτι που πήραν δώθηκαν λόγω βαρ ενώ το γκόλ που τους ακυρώσανε ηταν κανονικό. Καλά πάλι θα έχαναν 4-1 αλλά σαν κάποιος να στοχευει την πλήρη απαξίωση της πανάθας. Και είναι αυτά τα κολλητήληκια του τράκη με τον γκρεγκορι που με κάνουν και ξύνω το κεφάλι μου.
Οχι ρε συ, γιατι κανονικο το γκολ; Ο αλλος παει και χτυπαει απο πισω τον παικτη του Αρη προτου καν βγει τετ-α-τετ ο σκορερ του βαζελου. Ασε που συμφωνα με τον κανονισμο ηταν κοκκινη καρτα, οχι κιτρινη.
Καλα με άλλη ομάδα ουτε που θα ασχολούντουσαν. Και αντε το σημερινό να το δεχθώ. Εδώ για να παρουν πέναλτι πρέπει να το δουν απο 10 γωνίες στο var. Και δεν είναι φέτος, απο πέρσι τον Γενάρη έχουν πέσει κάτι πριονάκια με λάρισα και λαμία. Μπορεί να έιναι ιδέα μου, αλλά κρατήστε το μια. Μην δουμε κανενα σκληρό μονότερμα στο ΟΑΚΑ και δωθεί καμια μαλακία φοβάμαι, για να δωθεί η αφορμή για μπούκα.Και θα τα ρίχνουν σε εμας μετά.
Καλα αυτο ειναι λογικο. Πλεον με βαση τα αποτελεσματα δεν ανηκουν στην κατηγορια "ο ισχυρος παιρνει και καποια σφυριγματα". Πουθεναδες ειναι. Και πλεον δεν ανηκουν και σε αλλα "αρματα". Οχι οπως Λαμιες, Λαρισες κ.ο.κ. Οποτε χεστηκε η ελληνικη διαιτησια. Κανενα πεναλτακι μεσω VAR και πολυ τους ειναι.

Βασικα δεν καταλαβα ποτε γιατι τα "εσπασαν" με τον παοκ απο πλευρας διοικησεων (γιατι οπαδικα οι βαζελοι ειναι φανατικα υπερ των παοκτσηδων). Πολιτικο ειναι/ηταν το θεμα; Η καλη σχεση Σαββιδη-Τρακη ισως; Παντως τους παρατησε τελειως ο παοκ. Και αυτο θα γινει ακομη πιο φανερο οταν θα πρεπει καποιος να πεσει κατηγορια.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 16-09-2019   #21058
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,261
Liked: 7,470
Likes: 17,863
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Βασικα δεν καταλαβα ποτε γιατι τα "εσπασαν" με τον παοκ απο πλευρας διοικησεων (γιατι οπαδικα οι βαζελοι ειναι φανατικα υπερ των παοκτσηδων). Πολιτικο ειναι/ηταν το θεμα; Η καλη σχεση Σαββιδη-Τρακη ισως; Παντως τους παρατησε τελειως ο παοκ. Και αυτο θα γινει ακομη πιο φανερο οταν θα πρεπει καποιος να πεσει κατηγορια.
Με τον ιβαν ο αλαφουζ τα έχει σπάσει εδώ και 2 χρόνια. Απο τότε που παράτησε την ΠΑΕ. Θεωρώ ότι ο αλαφουζ που δεν ήταν ποτε βάζελος, μπήκε στο ποδόσφαιρο για να την σπάσει στον Μαρινάκη. Ο αλαφούζ και τα μέσα του όμως στηρίζουν ΝΔ, ο ιβαν ΣΥΡΙΖΑ. Και οσο ο Μαρινάκης στήριζε ΣΥΡΙΖΑ μεχρι τα μέσα του 2016 το πράγμα είχε κάπως έτσι: χτυπούσαν ο ιβαν και ο αλαφουζ τον Μαρινάκη αλλα η κόντρα παρέμενε στο ποδοσφαιρο κατα κύριο λόγο. Ολα άλλαξαν όταν τα τσαλίμιασε ο καμένος με ιβαν με αντάλλαγμα το κεφάλι του μαρινάκη. Ο Μαρινάκης την επομένη άλλαξε 180 μοιρες και στηρίζει ΝΔ. Οποτε αλαφουζ και μαρινάκης βρέθηκαν στην ίδια βάρκα. Το καλοκαίρι του 2017 έγινε συναντηση Μαρινάκη - Αλαφούζου και Μητσοτάκη και εκεί ο Μητσοτάκης τους ζήτησε να σταματήσει η οποιαδήποτε κόντρα τους γιατί πιθανόν να τον βλάψει πολιτικά, την στιγμή που πηγαίνει προς την εξουσία. Αντίθετα ζήτησε να χτυπηθεί ο Ιβαν που ήταν κυρίαρχος του παιχνιδιού και στήριζε με τα μπούνια τον Τσίπρα. Καπου εκει βγάζει και ο αλαφούζος την μοναδική του ανακοίνωση εναντίων του ιβαν. Το πρόβλημα για τον Αλαφούζ είναι ότι δεν μπορεί να συμπλεύσει με Μαρινάκη ποδοσφαιρικά, οι βάζελοι θα τον φάνε ζωντανό. Οπότε απο τότε προσπαθεί να απεμπλακεί και αν γίνεται χωρίς να χάσει λεφτά (η να χάσει όσο το δυνατόν λιγότερα). Για αυτό βλέπουμε αυτόν τον βάζελο που βλέπουμε τα τελευταία 2 χρόνια.

Αυτά για την ιστορία. Τι βλέπω εγώ διαιτητικά τωρα. Κανένας δεν έχει όφελος να σφάξει τον βάζελο, ούτε καν η Λαμία με τον Βολο. Οσο κακός και να είναι δεν θα πέσει αγωνιστικά, δεν έχει καμία σχέση με την Κούλα του Αρκούδα και του Φουντούκη που επεσε αγωνιστικά πρώτα (και μπούκαραν οι οργανωμένοι για να απαξιωθεί τελείως και να πεσει στην Γ. Ασε που και να πέσει ο βάζελος, τα χρέη δεν διαγράφονται. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να παει Γ και να κάτσει 3 χρόνακια (νομίζω έτσι είναι ο νόμος). Αυτό που βλέπω ως βαζελολόγος είναι το εξής: πέρσι όταν πήγαιναν καλά επεσαν μερικά πριονάκια και τους έστειλαν στην 5η θέση. Φετος έχω δεί όλα τα ματς με εξαίρεση το σημερινό γιατί είχα την προσοχή μου στο NFL. Αν μια ομάδα πέρα απο εμας μπορεί να γκρινιάζει για το σκληρό παιχνίδι αυτή είναι ο βάζελος. Και μέχρι τώρα έχει 2 πέναλτι τα οποία για να δωθούν έπρεπε να τα ψάξουν στο var. Κανένα δεν δόθηκε παιζόμενο, οπότε βλέπω προδιάθεση. Γιατί; Πιστεύω για να τον φτάσουν τον βαζελο στο αμην (με τις κατάλληλες μπούκες για βοήθεια) μπάς και πληρώσει ο Αλαφούζος για να φύγει. Ποιος θα ωφεληθεί; Ο τράκης που θα πάρει την ομάδα τσάμπα η με λίγα λεφτά. Και ο τράκης έχει τα κονέ με Gregory αρα και τα κονέ με Γραμμένο. Εΐναι απλά μια θεωρία μου τπτ παραπάνω. Μια σκέψη.
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 16-09-2019 at 02:58.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2019   #21059
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,633
Liked: 14,277
Likes: 80,727
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
Ποιος θα ωφεληθεί; Ο τράκης που θα πάρει την ομάδα τσάμπα η με λίγα λεφτά. Και ο τράκης έχει τα κονέ με Gregory αρα και τα κονέ με Γραμμένο. Εΐναι απλά μια θεωρία μου τπτ παραπάνω. Μια σκέψη.


επι της ουσιας δεν διαφωνω με οσα λες (τα αλλα με Αλαφουζο και Μητσοτακη τα εχω ακουσει κι εγω και οι βαζελοι του βαζελοφορουμ επισης χαχα) απλα εχω εδω μια σχετικη επιφυλαξη.

ο λογος?
ο παρορμητικος αποκλειεται να μαζεψει τα λεφτα που -λεει οτι- ζηταει και τα οποια ετσι κι αλλιως αν δεν κανω λαθος δεν ειναι για το ποδοσφαιρικο τμημα. Αυτη τη στιγμη για να στρωσει ο βαζελος θελει πανω απο 15.000.000 να μπουν στην ομαδα και δεν εννοω για το χορταρι στο προπονητικο τους η για δεν ξερω τι, μιλαμε για παικτες.

Το ποδοσφαιρο δεν ειναι μπασκετ που ολο και καποιο λαθος γινεται με την εφορια, που αμα χρειαστει ταιζουμε σανο τους αλλους για τις σκουπες στην ευρωλιγκα και που για εδω παιρνουμε τηλεφωνα και σκανε οι Παναγιωτου και οι Αναστοπουλοι και μετα αρχιζει τις ειρωνιτσες ο Μανος Παπαδοπουλος. Συμφωνοι το παιζει ινσταγραμ κολλητος με τον Πιπιν Τουκ απ το Ροστοφ, αλλα αν φτανανε πχ (λεμε) να παιζεται ο τιτλος, μια χαρα θα τον μπιστολιαζανε οι Ταταροι. Και δεν βλεπω νοημα να ειναι 2ος χωρια που και 15.000.000 να εβαζε αυριο το πρωι για παικτες ο ινφλουενσερ απ τα Μοντανα, ο Ολυμπιακος τουλαχιστον αυτη τη στιγμη ειναι μπροστα τους Μαντσεστερ Σιτυ.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Darkling:
Old 16-09-2019   #21060
kseplenhs
Πεντάδα
 
kseplenhs's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 7,097
Liked: 9,742
Likes: 43,855
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post

Βασικα δεν καταλαβα ποτε γιατι τα "εσπασαν" με τον παοκ απο πλευρας διοικησεων (γιατι οπαδικα οι βαζελοι ειναι φανατικα υπερ των παοκτσηδων). Πολιτικο ειναι/ηταν το θεμα; Η καλη σχεση Σαββιδη-Τρακη ισως; Παντως τους παρατησε τελειως ο παοκ. Και αυτο θα γινει ακομη πιο φανερο οταν θα πρεπει καποιος να πεσει κατηγορια.
Τον πιστόλιασε ο σαββίδης σε έναν επαναληπτικό του κυπέλου στην τούμπα (διαιτητής ο κύζας αν θυμάμαι καλά).Καπάκι σε αγώνα play off έκανε ο ίβιτς τον ανάπηρο μετά από τη μπύρα που έφαγε στο κεφάλι.
Βάλε και λίγο το που ήταν πολιτικά δεμένος ο καθένας τους.Έσπασε η συμμαχία.

Βασικά κουράστηκε ο αλαφούζος.Ξεκίνησε μια επανάσταση ενώ ήταν ο 4ος ισχυρός και στο τέλος της εξακολουθούσε να ήταν στην ίδια θέση.Οι άλλοι επωφελήθηκαν.
__________________
Quote:
κάθε ματς με τον τραβελοϋπόκοσμο είναι μία αναμέτρηση της ανθρωπότητας με την υποστασιοποιημενη ανωμαλία.
kseplenhs is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to kseplenhs For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 05:01.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.