RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-02-2011   #331
Wilt The Stilt
Πεντάδα
 
Wilt The Stilt's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 552
Liked: 446
Likes: 278
Default

Όντως το Black Swan πολύ καλή ταινία, ήταν εγγύηση όσο να 'ναι και ο Αρανόφσκι, θα ήθελα να είμαι στη θέση του Βενσάν εκεί που χώνει το χεράκι του, αλλά τι να καταλάβει ο άτιμος που έχει την θεά την Μπελούτσι. Και η μουσική επεξεργασία του Μάνσελ τρομερή και να μην ξεχνάμε ότι ήταν δύσκολο το εγχείρημα.
Ωραία ταινία πάλι που είδα πρόσφατα ήταν το 127hours με εξαιρετικό τον James Franco. Και το Fair Game επειδή προχθές το είδα καλό ήταν, έχω μια αδυναμία στις ταινίες με πολιτικό περιεχόμενο....από τις αγαπημένες μου άλλωστε είναι το "Good Night, and Good Luck".
Υ.Γ. Καλά το φόρουμ είναι άπαιχτο...έχει τρομερά θέματα συζήτησης, τώρα αρχίζω και το ανακαλύπτω σιγά σιγά, είναι το μοναδικό φόρουμ που συμμετέχω άλλωστε. Αν έχει και τόπικ με λογοτεχνία και μου διέφυγε πείτε μου. Με ενδιαφέρει να μου προτείνουν για κανένα καλό βιβλίο που να έχει διαβάσει κανείς και να έχει σχέση με φιλοσοφία.
__________________
"I have come here to chew bubble gum and kick ass....and I'm all out of bubble gum."

http://www.youtube.com/watch?v=OImKPh6N_Lw
Wilt The Stilt is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Wilt The Stilt For This Useful Post:
Old 06-02-2011   #332
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,184
Likes: 8,719
Default

Wilt αν σ αρέσουν οι ταινίες πολιτικού περιεχομένου δες το v for vendetta ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ταινία!Επίσης μου πανε οτι και το Syrianna είναι πολύ καλο αλλά δεν το χω δει ακόμη!

ΥΓ.Αλήθεια είσαι φαν του μοναδικού Chamberlain??Η απλά σ άρεσε σαν nickname?Φαντάζομαι όπως και να χει δεν τον πρόλαβες ούτε κατα διάνοια να παίζει μπάσκετ βέβαια...
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to SuperSayian For This Useful Post:
Old 06-02-2011   #333
Wilt The Stilt
Πεντάδα
 
Wilt The Stilt's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 552
Liked: 446
Likes: 278
Default

Ας ξεκινήσουμε με το τελευταίο...δεν τον έχω δει δυστυχώς καθόλου τον Γουίλτ. Το nickname είναι κορυφαίο και να είναι καλά ένας θείος μου που ακόμα ζει που μου το έμαθε, ζούσε στην Αμερική και με έλεγε Stilt όπως έλεγαν και τον Wilt, επειδή ήμουν ψιλόλιγνος μικρός. Αυτός είχε την τύχη φυσικά να τον δει.
Πάμε στις ταινίες που ανέφερες τώρα...φυσικά και τις έχω δει. Το V for Vendetta είναι ταινία με τρομερό περιεχόμενο και σίγουρα προφητική. Το Syriana όντως είναι εξαιρετική ταινία. Ο Clooney έχει κάνει κάποιες πολύ καλές ταινίες, όπως το "Good night, and good luck", το "Syriana", το "Michael Clayton" κ.α. Καλά πολύ μου αρέσει και το "O brother, where art thou" των Κοέν, εγγύηση για μένα οι άνθρωποι.
__________________
"I have come here to chew bubble gum and kick ass....and I'm all out of bubble gum."

http://www.youtube.com/watch?v=OImKPh6N_Lw
Wilt The Stilt is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2011   #334
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Υ.Γ. Καλά το φόρουμ είναι άπαιχτο...έχει τρομερά θέματα συζήτησης, τώρα αρχίζω και το ανακαλύπτω σιγά σιγά, είναι το μοναδικό φόρουμ που συμμετέχω άλλωστε. Αν έχει και τόπικ με λογοτεχνία και μου διέφυγε πείτε μου. Με ενδιαφέρει να μου προτείνουν για κανένα καλό βιβλίο που να έχει διαβάσει κανείς και να έχει σχέση με φιλοσοφία.
Σε ευχαριστω Wilt..ολα τα μπραβο μου ανηκουν...χαχα...ωραια ιδεα εδωσες ...θα κανω ενα κανουριο Thread αν ειναι στο Γενικα και Διαφορα
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 06-02-2011   #335
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,184
Likes: 8,719
Default

Kαλά δικέ μου θα ταν αρκετά πολύ δύσκολο να τον πρόλαβες έτσι κι αλλιώς.Αυτός σταμάτησε κάπου στο 75 οπότε εσύ για να πεις οτι τον θυμάσαι και έχεις σωσρτές μνήμες πρέπει να σουν τουλάχιστον 10 ρόνων οπότε στην καλύτερη να χες γεννηθεί γύρω στο 65!Καλά οχι οτι είναι τόσο δύσκολο να βρεθεί ενας 45χρονος στο φόρουμ αλλά λέμε!Χώρια οτι θα πρεπε α σουν και ομογενείς γιατί εκείνη την περίοδο στην Ελλάδα ούτε το δικό μας μπάσκετ δεν είχε η κρατική οχι ΝΒΑ!

Όσο για τις ταινίες θα επειδή μου κίνησες την περιέργεια θα τις κατεβάσω να τις δω άυριο μεθαύριο!BTW Δεν ξέρω πόσοι το χετε δει αλλά δείτε το Departed τρομερή ταινία..είναι η μόνη φορά που έβλεπα ΝτιΚάπριο και χαιρόμουν
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον SuperSayian:
Old 06-02-2011   #336
Wilt The Stilt
Πεντάδα
 
Wilt The Stilt's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 552
Liked: 446
Likes: 278
Default

Είναι παρεξηγημένος ο ΝτιΚάπριο λόγω Τιτανικού. Είναι παρεξηγημένος γενικότερα, και είναι κρίμα γιατί έχει κάνει καλές ταινίες και με πολύ καλές ερμηνείες. Πιστεύω ότι μπορεί να μπει στη λίστα των αδικημένων ηθοποιών που δεν έχουν πάρει Όσκαρ, όπου για μένα είναι μεταξύ άλλων ο Johnny Depp, ο Brad Pitt και θα βάλω και τον Marlon Brando επειδή πήρε μόνο 2.
__________________
"I have come here to chew bubble gum and kick ass....and I'm all out of bubble gum."

http://www.youtube.com/watch?v=OImKPh6N_Lw
Wilt The Stilt is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Wilt The Stilt:
Old 06-02-2011   #337
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,818
Liked: 78,900
Likes: 59,567
Default

Quote:
Originally Posted by Wilt The Stilt View Post
Είναι παρεξηγημένος ο ΝτιΚάπριο λόγω Τιτανικού. Είναι παρεξηγημένος γενικότερα, και είναι κρίμα γιατί έχει κάνει καλές ταινίες και με πολύ καλές ερμηνείες. Πιστεύω ότι μπορεί να μπει στη λίστα των αδικημένων ηθοποιών που δεν έχουν πάρει Όσκαρ, όπου για μένα είναι μεταξύ άλλων ο Johnny Depp, ο Brad Pitt και θα βάλω και τον Marlon Brando επειδή πήρε μόνο 2.
Brad Pitt?!?!?!?
redglove is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2011   #338
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,184
Likes: 8,719
Default

Γιατί το λες αυτό?Ειδικά ο Pitt αυτήν την δεκαετία δεν έκανε κάτι αξιόλογο και η μόνη ταινία του πραγματικά πολύ καλή είναι το seven.Δεν έχω δει καμια άλλη της προκοπής απ αυτόν.Κάτ τροίες,συμμορίες των 11,12,13 κάτι άδοξοι μπάσταρδοι(Απ τον υπεριμημένο Ταραντίνο)κάτι μιστερ σμιθ(αλλά εκεί έπιασε γκόμενα την Αντζελίνα οπότε δικαιούταν όσκαρ) που μου ρχονται πρόχειρα στο μυαλό δεν έλεγαν τίποτα!
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2011   #339
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

O Pitt έχει παίξει και σε ταινιάρες και σε άλλες πολύ καλές... Fight Club, Snatch, 12 Πίθηκοι, Burn After Reading... Έχει πλούσιο βιογραφικό και αρκετές καλές ερμηνείες, χωρίς να είναι ο μέγιστος ηθοποιός. Κακός πάντως δεν είναι.

Τώρα ρε συ Wilt να πείς αδικημένο τον Brando επειδή έχει πάρει μόνο 2 είναι σαν να λές αδικημένο τον Τζόρνταν επειδή έχει πάρει μόνο 5 mvp... Άλλωστε τα Όσκαρ δεν είναι ο τρόπος μέτρησης υποκριτικού ταλέντου και καριέρας. Πολλές φορές μπορεί κάποιες βραβεύσεις να είναι δίκαιες και να ανταποκρίνονται και στις απόψεις της πλειοψηφίας του κόσμου, άλλες πάλι είναι τελείως άκυρες. Λές και ο Σον Πεν (που είναι σπουδαίος ηθοποιός) με τα 2 Όσκαρ του είναι καλύτερος ηθοποιός του Πατσίνο που έχει 1... Δεν πάει έτσι.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 06-02-2011   #340
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,184
Likes: 8,719
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
O Pitt έχει παίξει και σε ταινιάρες και σε άλλες πολύ καλές... Fight Club
Mάλλον πρέπει να αναπροσαρμόσεις το γούστο σου φίλε Dude!xaxa

Απο κει και πέρα το Snatch και 12 monkeys δεν τα χω δει αλλά νομίζω εκεί δεν έχει καν πρωταγωνιστικό ρόλο ο Πιτ!Το Burn After Reading ούτε αυτό το χω δει ολο αλλά σαφώς ούτε εκεί εχει μεγάλο ρόλο και η ερμηνεία του είναι αδιάφορη!!!


Όσο για τα όσκαρ θα συμφωνήσω 100% μαζί σου!Εδω ο Ιαν ΜακΚέλεν μέσα στους 5 καλύτερους εν ζωη ηθοποιούς(κατα την γνώμη μου) και το μόνο που πήρε είναι 2 υποψηφιότητες!Αν έχει δει κανείς το Gods and Monsters καταλαβαίνει για τι βεληνεκούς ηθοποιό μιλάμε και έχασε το όσκαρ εκείνη την χρονιά δηλαδή έλεος!
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 05:12.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.