RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-11-2017   #6241
duda-agelopouloi-v-span
Πεντάδα
 
duda-agelopouloi-v-span's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Posts: 12,201
Liked: 69,493
Likes: 32,656
Default

Εδω και 3-4 σελιδες εκανα χαβαλε γιατι το χοντρυναμε πολυ.Δεν ειναι ωραιο να λεει ο ενας τον αλλον φασιστα.Ενα φορουμ είναι που μας φιλοξενει να λεμε για την καυλα μας τον Ολυμπιακό μας ειναι και να συζηταμε και για αλλα θεματα.Ως εκει.Και εγώ παλαιότερα ειχα διαφωνησει με νταρκλινγκ και σεμπ σε μια κουβέντα περι θρησκειας.Δεν προσβαλλαμε ο ενας τον αλλον κι ας ηταν λεπτο το θεμα και οι αποψεις μας εντελώς αντιθετες
Πραγματικα σεβομαι καθε αποψη.Απλα ο φασισμός δεν ειναι αποψη.Δεν το λεει ο τασος,ο γιωργος,ο κωστας.Το καταστατικο της καυλας μας δεν τον αποδεχεται. «Συνίσταται εν Πειραιεί υπό τον τίτλον «Ολυμπιακός Σύνδεσμος Φιλάθλων Πειραιώς» Σωματείον, ούτινος σκοπός είναι η ανάπτυξις της σωματικής αγωγής παρά τη νεολαία και η κατά πάντα φίλαθλον τρόπον εξύψωσις αυτής.

Μέλη του «Ολυμπιακού» δύναται να εγγραφώσιν, πολίται αδιακρίτως εθνικότητος ή φύλου, χρηστοί εμπνεόμενοι από τας υγιείς περί σωματικής αγωγής αρχάς.» .
Δεν λεω ότι ο βασιλης ειναι φασιστας.Λεω οτι οποιος ειναι δεν μπορω να τον αποδεχθω.
Εμενα δε με ενοχλει να βγαλει ο αλλος τη σημαια της χωρας του και να διαδηλωσει.Εσενα σε ενοχλει.Σεβαστο
Δε συμφωνω αλλα το σέβομαι.Το να επιβραβευεται η βια ομως αδελφε γιατι ο αλλος διαδηλωνε δεν ειναι αποδεκτό.Νομίζω το καταλαβαινεις αυτο
Και ειναι ουτοπικό να μη πιστεύεις οτι αλλοδαποί πεφτουν θυματα επιθεσεων μονο και μονο γιατι ειναι αλλοδαποί.Παραδείγματα απειρα δυστυχώς

Σοβαρά δεν εχω καταλάβει το ποιντ σου και για αυτο πλατιασα τοσο.Προσπαθησα να απαντησω σε οποιο και αν ειναι αυτο
Περα απο το οτι σε ενοχλει να υπάρχουν αλλες σημαίες στην ελλαδα δεν εχω καταλάβει τι θες να πεις.Οτι καλα εκαναν τα παοκια και τους πλακωσαν;Οτι δε σε νοιαζει γιατι υπαρχει βια και κατα των ελληνων;Οτι δεν υπάρχει βια κατα των μεταναστών;
Οποιο και να ειναι,πες αυτο.Για να το κουβεντιάσουμε.Δεν κανω επιθεση απλα δεν ξερω που θες να καταληξεις
__________________
Quote:
Originally Posted by iliasp87 View Post
Που να βρίσκεις τις πουτσότριχες του αγραβάνη στο μαξιλάρι σου
Quote:
Originally Posted by Achilles View Post
κλεισαν οι θεσεις στην αδριατικη , πουτανας γιοι παναθηναικοι

Last edited by duda-agelopouloi-v-span; 27-11-2017 at 05:21.
duda-agelopouloi-v-span is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to duda-agelopouloi-v-span For This Useful Post:
Old 27-11-2017   #6242
harrism15a
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1,796
Liked: 1,017
Likes: 5,585
Default

τελικά ποιος χώθηκε σε ποιον? Τα ΜΠΑΟΚΙΑ στα Πακιστάνια ή το αντίθετο? Με μπερδέψατε.
harrism15a is online now   Reply With Quote
Old 27-11-2017   #6243
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,727
Liked: 25,123
Likes: 72,541
Default

Βασιλη να σε ρωτησω κατι και μου απαντας σε παρακαλω οποτε μπορεσεις. Η διαφωνια σου ειναι οτι δεν δεχεσαι να κυματίζουν σημαίες ξένης χώρας από αλλοδαπούς oι οποίοι κάνουν διαδήλωση ή δεν δεχεσαι Πακιστανοι οι οποίοι κάνουν διαδήλωση, να κυματιζουν σημαιες τις χωρας τους;

θελω να πω για να ειμαι πιο σαφης, αν πχ κανουν οι Γαλλοι που ζουν στην Ελλάδα μια διαδηλωση στο κεντρο της Αθηνας εναντια στην τρομοκρατια (που τοσο εχει πληγει η Γαλλια) και κυματιζουν τις σημαιες τους και τραγουδανε τον εθνικο τους υμνο πιστευεις οτι θα επρεπε να τους σταματησουμε με την βια?

Ή το προβλημα ειναι οι Πακιστανοι/Αλβανοι/Συριοι/Ιρακινοι/Αφγανοι/Γκανεζοι και λοιπες 3nd world countries ?

Να την πεσουμε τοτε και στους Ρωσους/Γεωργιανους/Ουκρανους/Πολωνους και λοιπους. Αλλα δεν βλεπω πχ τους Παοκτζηδες να "αγιαζει το χερι τους" να χτυπησουν κανενα απο τους ανωτερω. Ισως γιατι δεν μπορουν ή δεν εχουν τα κοτσια μαζι τους. Ή μπορει να κανουν δουλειες μαζι τους. Οπως η Χ.Α πχ που κυνηγα αυτους που μπορει να κυνηγησει . Γιατι δεν ειδα κανενα ΧΑ να ενοχλειτε , που τσο ηθικοι ειναι και πατριωτες χρηστιανοι , που Ρωσοαλβανογεωργιανοι εχουν στησει φαμπρικες πορνειας παντου στην Ελλάδα ή που εχουν ρημαξει στην κλοπη απλους Ελληνες φτωχους συνταξιουχους πατριωτες .

Εγω βασικα τις σεβομαι τις αποψεις σου, ολων, μεχρι το σημειο που δεν υποκινουν βια βεβαια.

Θα ηθελα πραγματικα την απαντηση σου , στειλτη μου και σε pm αν θελεις δεν εχω θεμα

Last edited by LFO; 27-11-2017 at 10:13.
LFO is offline   Reply With Quote
The Following 12 Users Say Thank You to LFO For This Useful Post:
Old 27-11-2017   #6244
rakos
Banned
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 6,579
Liked: 714
Likes: 19,727
Default

Quote:
Originally Posted by harrism15a View Post
τελικά ποιος χώθηκε σε ποιον? Τα ΜΠΑΟΚΙΑ στα Πακιστάνια ή το αντίθετο? Με μπερδέψατε.
σεβαστη η απορια σου, αλλα οι αποψεις διιστανται
rakos is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to rakos For This Useful Post:
Old 27-11-2017   #6245
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,727
Liked: 25,123
Likes: 72,541
Default

Αν την ειχαν πεσει οι Πακιστανοι στους Παοκτζηδες θα το ειχαμε ηδη μαθει...
LFO is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον LFO:
Old 27-11-2017   #6246
harrism15a
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1,796
Liked: 1,017
Likes: 5,585
Default

απο το rt.com

Clashes erupted in Athens on Sunday when a group of football fans encountered Muslims celebrating the Prophet Muhammad's birthday. According to reports, the clashes kicked off when fans of Thessaloniki football club PAOK, who were on an away match in the capital, ran into the procession.

ruptly.tv

Greece: Football fans attack Muslims celebrating Prophet’s birthday
harrism15a is online now   Reply With Quote
Old 27-11-2017   #6247
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,727
Liked: 25,123
Likes: 72,541
Default

Φίλε αν δεν το έχει γράψει το SDNA, δεν το πιστευω

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Quote:
Originally Posted by rh7 View Post
....και επιθυμούσε να ανταμειφθεί για την εργατικότητά του με ένα ζεστό πιάτο ψωμί και τετράωρα χάιλαϊτ του Ενός να κάνει τα πάντα εκτός από το να σκοράρει, ή να μοιράζει ασίστ.

Last edited by LFO; 27-11-2017 at 10:50.
LFO is offline   Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to LFO For This Useful Post:
Old 27-11-2017   #6248
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Unhappy

Quote:
Originally Posted by LFO View Post
Βασιλη να σε ρωτησω κατι και μου απαντας σε παρακαλω οποτε μπορεσεις. Η διαφωνια σου ειναι οτι δεν δεχεσαι να κυματίζουν σημαίες ξένης χώρας από αλλοδαπούς oι οποίοι κάνουν διαδήλωση ή δεν δεχεσαι Πακιστανοι οι οποίοι κάνουν διαδήλωση, να κυματιζουν σημαιες τις χωρας τους;

θελω να πω για να ειμαι πιο σαφης, αν πχ κανουν οι Γαλλοι που ζουν στην Ελλάδα μια διαδηλωση στο κεντρο της Αθηνας εναντια στην τρομοκρατια (που τοσο εχει πληγει η Γαλλια) και κυματιζουν τις σημαιες τους και τραγουδανε τον εθνικο τους υμνο πιστευεις οτι θα επρεπε να τους σταματησουμε με την βια?

Ή το προβλημα ειναι οι Πακιστανοι/Αλβανοι/Συριοι/Ιρακινοι/Αφγανοι/Γκανεζοι και λοιπες 3nd world countries ?

Να την πεσουμε τοτε και στους Ρωσους/Γεωργιανους/Ουκρανους/Πολωνους και λοιπους. Αλλα δεν βλεπω πχ τους Παοκτζηδες να "αγιαζει το χερι τους" να χτυπησουν κανενα απο τους ανωτερω. Ισως γιατι δεν μπορουν ή δεν εχουν τα κοτσια μαζι τους. Ή μπορει να κανουν δουλειες μαζι τους. Οπως η Χ.Α πχ που κυνηγα αυτους που μπορει να κυνηγησει . Γιατι δεν ειδα κανενα ΧΑ να ενοχλειτε , που τσο ηθικοι ειναι και πατριωτες χρηστιανοι , που Ρωσοαλβανογεωργιανοι εχουν στησει φαμπρικες πορνειας παντου στην Ελλάδα ή που εχουν ρημαξει στην κλοπη απλους Ελληνες φτωχους συνταξιουχους πατριωτες .

Εγω βασικα τις σεβομαι τις αποψεις σου, ολων, μεχρι το σημειο που δεν υποκινουν βια βεβαια.

Θα ηθελα πραγματικα την απαντηση σου , στειλτη μου και σε pm αν θελεις δεν εχω θεμα
Η διαφωνία μου είναι πως μέσα στην Ελλάδα καμία άλλη σημαία δεν θα πρέπει να κυματίζει πλην της ελληνικής. Αυτό υποστηρίζω. Ανεξάρτητα από εθνικότητες. Επίσης διαφωνώ και με το χαρακτηρισμό "Βούλγαροι" προς τη Β. Ελλάδα. Είναι απαράδεκτο αυτό το πράγμα. Δεν είναι δυνατόν να λέγονται αυτά τα λόγια από στόμα Ελλήνων για τα χώματα της Μακεδονίας. Τώρα για τα παόκια εφόσον τους επιτέθηκαν οι διαδηλωτές θεωρώντας τους ΧΑ, καλώς έπραξαν και αντέδρασαν, για να προστατευθούν. Αν επιτέθηκαν τα παόκια πρώτοι τότε είναι ούγκανοι. Δράση και αντίδραση είναι το όλο σκηνικό που συνέβη στην Ομόνοια από όποια πλευρά και να έγινε.
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον VasilisL7:
Old 27-11-2017   #6249
antonio108
Πεντάδα
 
Join Date: May 2012
Posts: 3,796
Liked: 35,415
Likes: 15,963
Default

Ορεα απαντησι.
Σεβαστι ι αποψι σου μας καλιψες.
__________________
antonio108 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to antonio108 For This Useful Post:
Old 27-11-2017   #6250
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,727
Liked: 25,123
Likes: 72,541
Default

Με το χαρακτηρισμο Βουλγαροι διαφωνω και εγω, αν και κυριως αναφερετε υποτιμητικά και περιπαικτικά στα πλαισια μια αθυροστομης οπαδικης επικοινωνιας οπως και το Τουρκοσποροι και το απογονοι του Στολου κλπ παρα σαν εθνικος ή τοπικος προσδιορισμος. Το δραση-αντιδραση που γραφεις ειναι αποτελεσμα της αντιληψης "να αγιασει το χερι σου". Ναι η δραδη φερνει αντιδραση αλλα ξυλο ξεκινας μονο οταν ψαχνεσαι για ξυλο.

Το πρωτο κομματι της απαντησης σου με βρισκει ολοκληρωτικα απεναντι. Σε μια δημοκρατικη χωρα δεν νοείται καν να απαγορευσεις στον αλλο να εχει τα συμβολα της πατριωτικης (και θρησκευτικης αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα) πιστης. Ουτε βεβαια να τα κουβαλαει με την περηφανια που μπορει να αισθανεται. Εφοσον παντα τηρει τους νομους και τους κανονες της χωρας στην οποια ζει.

Last edited by LFO; 27-11-2017 at 11:07.
LFO is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to LFO For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 01:50.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.