RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2012   #11
Mits
Πεντάδα
 
Mits's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Ιλιον-Κηφισια
Posts: 4,069
Liked: 18,457
Likes: 7,718
Default

Εγω ειμαι στην αναμονη για την 2η σεζον του Game Of Thrones η γυναικα με αναγκαζει να βλεπω τωρα μαζι της το Glee που πρεπει να ομολογησω οτι ειναι πολυ καλο αν και δεν ειμαι καθολου φαν του στυλ χορωδιας και τελος το Modern Family.
Αγαπημενες σειρες που εχω δει η που μου εχουν μεινει δεν αναφερω καν γιατι πρεπει να ειναι πανω απο 10
Mits is online now   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #12
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Ναι, και για το Modern Family ακούγονται ωραία πράγματα.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #13
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,114
Liked: 50,531
Likes: 122,132
Default

Quote:
Εδω και ενα μηνα εχω βαλει στη ζωη μου το Lost
Οπως το εβαλες, βγαλτο Natag χαχαχαχαχαχα.Καμια σειρα δεν μου εχει αφησει τοσα ψυχολογικα τραυματα

Το Alias ειναι παρα πολυ καλο,ειδικα αν εισαι φαν σειρων οπως τα x-files,Fringe.Στο ιδιο μοτιβο κινειται.Η σειρα εχει δωσει απο τα πιο WTF season finale


Quote:
Ναι, εννοείται... Κάθε βράδυ έχει γίνει θεσμός, και όταν σταματήσει ή αρχίσει τις επαναλήψεις θα κατεβάσω και όλες τις σεζόν. Πολύ δυνατές ερμηνείες στη σειρά, και αν και δεν είναι όλα τα επεισόδια το ίδιο δυνατά, κάποια απλά γαμάνε.
Dude,το βλεπεις απο το Αλφα να υποθεσω;Εγω ειμαι σε συγχονισμο με Αμερικη.Οσο περνανε οι σεζον,γινεται ολο και καλυτερο.Η Mariska τα σπαει.Πριν 2 χρονια πηρε και Χρυση Σφαιρα για την ερμηνεια της στην σειρα

Last edited by Eleni7; 03-03-2012 at 15:28.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #14
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,721
Likes: 30,032
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Για δωσε πληροφοριες...ποσες σεζον παιζεται, αν εχει ολοκληρωθει, υποθεση (αν και φανταζομαι οτι θα εχει σχεση με μεταφυσικα αφου το φτιαχνουν οι Lostαδες)...
Αφορά τις φυλακές του Alcatraz και το γεγονός ότι το 63-64 ξαφνικά διαδόθηκε πως όλοι οι φυλακισμένοι και οι φύλακες μεταφέρθηκαν αλλού και πέθαναν, όμως απλά εξαφανίστηκαν και 50 χρόνια μετά εμφανίζονται όλοι στο προσκήνιο περιέργως και δίχως καμία αλλαγή (εμφανισιακή).
Είναι στον πρώτο κύκλο τώρα και το 8ο επεισόδιο, προ καιρού ξεκίνησε...

Λογικά θα συνεχίσει γιατί έχει καλό casting και σκληρούς παραγωγούς και σκηνοθέτες από πίσω και δε θα μείνει στη 1 σεζόν όπως κάτι άλλες εξαιρετικές σειρές The event ή Flashforward...
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #15
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,144
Likes: 8,719
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Dude βλεπεις SVU;!Και μενα ειναι στις αγαπημενες μου!Βλεπω αρκετες αστυνομικες.Απο τις αγαπημενες μου σειρες ειναι

-X-files (all-time favorite)
-Alias
-Six Feet Under
-Big Bang
-Law and order SVU και CI (το δευτερο εριξε φιναλε περισυ)
-Bones
-Smallville
-Grey's Anatomy (μονο οι πρωτες 3 σεζον)
-Castle
-Game of Thrones
-Criminal Minds (οι 3 πρωτες σεζον)
-Mentalist

και σιγουρα εχω ξεχασει και αλλες


Για το καλοκαιρι εχω στα υποψιν Breaking Bad
Επειδή βλέπω πάνω-κάτω έχουμε κοινά τηλεοπτικά γούστα δες και όλοι δείτε γενικά όσοι γουστάρετε το είδος:The Sopranos.Απ τις πιο τιτανοτεράστιες και υπερμέγιστες σειρές ever.Και με ενα μυθικό τέλος.Πραγματικά δεν έχω λόγια να το αναλύσω απλα καθίστε αναπαυτικά στους καναπέδες σας και απολαύστε!

Θα επανέλθω δριμύτερος με την λίστα μου γιατί τώρα παω να μελετήσω Ηλεκτρονικά 2
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον SuperSayian:
Old 03-03-2012   #16
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,114
Liked: 50,531
Likes: 122,132
Default

Σοπρανος,ε;Εχω ακουσει τα καλυτερα.Αυτο το HBO τελικα κανει θαυματα
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #17
natag
Πεντάδα
 
natag's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Λαμία-Αθήνα
Posts: 6,458
Liked: 12,589
Likes: 22,381
Default

Quote:
Originally Posted by D.Rivers View Post
Αφορά τις φυλακές του Alcatraz και το γεγονός ότι το 63-64 ξαφνικά διαδόθηκε πως όλοι οι φυλακισμένοι και οι φύλακες μεταφέρθηκαν αλλού και πέθαναν, όμως απλά εξαφανίστηκαν και 50 χρόνια μετά εμφανίζονται όλοι στο προσκήνιο περιέργως και δίχως καμία αλλαγή (εμφανισιακή).
Είναι στον πρώτο κύκλο τώρα και το 8ο επεισόδιο, προ καιρού ξεκίνησε...

Λογικά θα συνεχίσει γιατί έχει καλό casting και σκληρούς παραγωγούς και σκηνοθέτες από πίσω και δε θα μείνει στη 1 σεζόν όπως κάτι άλλες εξαιρετικές σειρές The event ή Flashforward...
Μπηκε στη λιστα...θα σε ρωταω κατα καιρους πως παει η σειρα γιατι θελω να βλεπω τις σεζον ολοκληρωμενες...το νου σου...
natag is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #18
Morrison
Πεντάδα
 
Morrison's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 1,851
Liked: 1,935
Likes: 17,368
Default

Eίμαι ο μόνος που βλέπω Spartacus,ε?
Morrison is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Morrison:
Old 03-03-2012   #19
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,114
Liked: 50,531
Likes: 122,132
Default

Ξεκινησα λιγο την πρωτη σεζον το καλοκαιρι αλλα μετα απο το δραματικο γεγονος που εγινε δεν το συνεχισα...

Last edited by Eleni7; 03-03-2012 at 19:14.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #20
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,144
Likes: 8,719
Default

Λοιπόν απ τις αγαπημένες μου σειρές:
X-files(παρότι δεν τα χω δει ολα τα επεισόδια μιας και το χω δει μονο απ την Ελληνική τηλεόραση δεν το χω κατεβάσει να το δω ολοκληρωμένο ακόμα)
Prison Break(η πρώτη σεζόν είναι οτι καλύτερο έχω δει ποτέ.Αργότερα πλατίασε κάπως αλλά σαν σύνολο παραμένει σίγουρα στις 2-3 αγαπημένες μου)*
Breaking Bad(Το είδα μετά απο παρότρυνση δική σας απο δω το Redhoops και φυσικά μου άρεσε πάρα πολύ.Αν δεν υπήρχε ο χαρακτήρας του Τζέσι που πραγματικά μου έσπαγε πάρα πολύ τα νεύρα θα μ άρεσε ακόμα περισσότερο)
The Big Bang Theory(Η μοναδική σειρά απο τα μη συνδρομητικά κανάλια που βγάζουν περισσότερα επεισόδια και πολλές σεζόν και τα τραβάνε απ τα μαλλιά συνήθως ειδικά προς το τέλος,που ως τώρα που είναι στην 5η σεζόν δεν την έχω βαρεθεί καθόλου και την βλέπω πάρα πολύ ευχάριστα.Bazinga)
Supernatural(Aν τελείωνε στην 5η σεζόν θα ταν η πιο καλτ,τρελή,σούπερ,χαβαλεδιάρικη σειρά ever.Πλέον είναι στον 7ο κύκλο και με έχει απογοητεύσει αρκετά,παρολαυτα παραμένει μια κορυφαία για μένα σειρά)
Fringe(Είναι και αυτή σειρά απ τον J.J.Abrams εναν απ τους δημιουργούς του lost.Όπως και το lost η δύναμη που έχει για να σε εθίσει και να σε κάνει να κολλήσεις μαζί της είναι μοναδική.Πολύ καλοδουλεμένη,με πολλά για τηλεοπτική σειρά εφε,πολλά εξωτερικά γυρίσματα,μπόλικη φαντασία είναι σίγουρα μια σειρά που δεν περνάει απαρατήρητη.Αν θα χει το απογοητευτικό(για μένα) τέλος του lost δεν ξέρω,πάντως απο πέρσι που βρίσκόταν στην τρίτη σεζόν και φέτος είναι μακράν η αγαπημένη μου σειρά και η μόνη που περιμένω με τόση ανυπομονησία.)
House(Αν τελείωνε στην 6η σεζόν θα ήταν η αγαπημένη μου σειρά όλων των εποχών.Απλά και κατανοητά.Πλέον απλά το σώζουν 2-3 ατάκες ανα επεισόδιο αλλά την δύναμη που είχε ειδικά στις 3 πρώτες σεζόν δεν την έχει ούτε κατα διάνοια τώρα.)
Dexter(Μέχρι την 4η σεζόν ήταν τέλεια,φέτος ψιλοβαρέθηκα και με ξενέρωσε και ο κακός(μ αρέσει που στην αρχή της χρονιάς είχα πει οτι είχε πολλές δυνατότητες,χαχα) αλλά το τέλος φέτος άφησε πάρα πολλές υποσχέσεις.Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩ ΤΟΝ ΑΙΜΟΔΙΨΗ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙ ΚΑΝΤΙ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΛΕΞΟΥΝ ΑΠ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΤΟΥΣ!!!!)
Six feet Under(Οτι πιο αλλόκοτο,διεστραμμένο,μελαγχολικό,τρελό εχω δει ποτέ αλλά συνάμα και πάρα πολύ τέλειο.Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς,το μόνο που ξέρω είναι οτι το γραφείο κηδειών Φίσερ θα μας θάψει όλους στο τέλος)
The Sopranos(Ανέφερα παραπάνω το γιατί,δεν λεω τπτ άλλο)

Αυτά!Μερικές άλλες σειρές που μ αρέσαν αλλά δεν είναι απ τις αγαπημένες μου:Game of thrones(Εχει ολα τα φόντα αλλά θέλω να δω και φέτος πως θα πάει για να την κατατάξω κάπου),How I met your mother(Έχει γέλιο,είναι ωραία παρέα αλλά εντάξει δεν με έχει ξετρελάνει.Ο Barnie εξαιρείτε φυσικά),Lost(Το τέλος δεν μ άρεσε καθόλου,παρολαυτά με κράτησε σε αγωνία για μεγάλο διάστημα και μ έβαλε στο τρυπάκι να αναρωτιέμαι μετά απο κάθε επεισόδιο τι θα γίνει στην συνέχεια),The Pacific/Band Of Brothers(2 mini-seiries με θέμα τον β παγκόσμιο.Λόγω του πολύ μικρού όγκου τους το θεωρώ άδικο να τις βάλω με σειρές που βγάζουν 100 κ 120 επεισόδια και είναι πιο εύκολο να γίνουν βαρετές)Grey's anatomy(Είχε κάποιο χαβαλέ μέχρι την 3η σεζόν που ήταν ο μαυρούλης ο καρδιοχειρούργος δεν θυμάμαι το ονομα του τώρα,και κάπως άντεχε όσο ήταν η ξανθιά που τα φτιαξε με τον ασθενή και ο άλλος που τον πάτησε το λεωφορείο(Καλά έλεος αυτό) απο κει και πέρα ολο τα ίδια και τα ίδια και ξανά τα ίδια),Community(Ωραία σειρά με γέλιο αλλά κάτι παρόμοιο με How I met your mother.Εδω εξαιρείτε ο Abed).The walking dead(Είναι και αυτό στην 2η σεζόν ακόμα παρολαυτά αν πέρσι μ άρεσε φέτος είναι πάρα πάρα πολύ καλό.3 επεισόδια έμειναν για να τελειώσει η σεζόν,περιμένω να δω τι θα γίνει με αρκετό ενδιαφέρον).Αυτά μου ρχονται στο μυαλό πάνω κάτω οι αστυνομικές σειρές τύπου 24,NCIS,CSI κτλ δεν ήταν και πολύ του γούστου μου αλλά τις βλέπω ευχάριστα.Εγω αντέχω μέχρι Υπαστυνόμο Rex για συνεχόμενα επεισόδια!


Quote:
Originally Posted by Morrison View Post
Eίμαι ο μόνος που βλέπω Spartacus,ε?
Σε λίγο σίγουρα δεν θα σε μόνος μιας και λεω να το αρχίσω και εγω.
__________________

Last edited by SuperSayian; 03-03-2012 at 19:37.
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον SuperSayian:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 10:49.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.