RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2012   #21
natag
Πεντάδα
 
natag's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Λαμία-Αθήνα
Posts: 6,458
Liked: 12,589
Likes: 22,381
Default

Quote:
Originally Posted by SuperSayian View Post
.....
Βασικα απ οτι καταλαβα ολες οι σειρες θα ηταν οι αγαπημενες σου αν τελειωναν εκει που ηθελες εσυ...

Για το Dexter δε θα συμφωνησω...Αν εξαιρεσεις την 5η σεζον, οπου εκανε μια φυσιολογικη κοιλια λογω της εντονης 4ης, επανηλθε στα υψηλα στανταρ του...Το τελειωμα της 6ης ειναι "σεμιναριακου επιπεδου" που λεει και ο χατζηβλακας...Συμφωνω για prsion break και game of thrones...Δεν με ξετρελανε οπως λενε οι περισσοτεροι αλλα αφηνει αρκετες ανοιχτες υποθεσεις και γι αυτο θα το συνεχισω...Επισης με κουρασε αρκετα ατελειωτη ονοματολογια και μεχρι να προσαρμοστω τελειωσε η σεζον...Πριν ξεκινησω τη 2η μαλλον θα ξαναδω την 1η μπας και εχω καλυτερη αποψη...

Καλα τον υπερτατο Τζακ Μπαουερ δεν εχει δει κανενας; Ο Τσακ Νορις και ο Ζοτς μπροστα του ειναι γατακια...

Και μια ερωτηση...Ενημερωνεστε απο καποιο site για σειρες; Εγω παρακολουθω (χωρις να συμμετεχω) το φορουμ του greektvsubs...Αν εχετε υποψιν σας καποιο αλλο σερβιρετε το...
natag is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #22
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
Πεντάδα
 
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: бескућник
Posts: 3,084
Liked: 14,907
Likes: 4,845
Default

spartacus αυτή τι στιγμή πρέπει να είναι οτι καλύτερο.
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ:
Old 03-03-2012   #23
red hoopligan
Πεντάδα
 
red hoopligan's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4,850
Liked: 6,325
Likes: 5,129
Default

Εγω συνεχιζω να παρακολου8ω greys anatomy
Φυσικα το αγαπημενο μου vampire diaries (λογω του υπερθεου ian somerhalder φυσικα), που πρεπει να δω καμποσα επεισοδια γιατι η αληθεια ειναι οτι το παραμελησα λιγακι...
Το prison break και το lost μου αρεσαν αρκετα η αληθεια ειναι...
Mην ξεχασω φυσικα και το Merlin.Απλα οσο και να περνανε οι σεζον γινεται ολο και καλυτερο.(Το μονο κακο ειναι οτι δειχνει μονο 12 επεισοδια και σταματαει τα Χριστουγεννα και πρεπει να περιμενεις μεχρι τον επομενο Σεπτεμβριο).

Το dexter και το Breaking Bad και ειναι πραγματι τοσο καλα οσο λετε?Γιατι μου τα εχουν προτεινει αρκετοι η αληθεια ειναι!Να το προτιμησω?Γενικα ειμαι στο ψαξιμο αυτο τον καιρο για νεες σειρες να γεμισω μερικες νυχτες βαρεμαρας..
__________________
''It doesn't matter if you win as long as you give everything in your heart.'' ~Michael Jordan~

''Success has been and continues to be defined as getting up one more time than you've been knocked down.''
red hoopligan is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #24
natag
Πεντάδα
 
natag's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Λαμία-Αθήνα
Posts: 6,458
Liked: 12,589
Likes: 22,381
Default

Δεν ξερω για το Breaking Bad αλλα δες Dexter...Εχεις 6 γεματες σεζον...Σε ζηλευω!!! Αν το ξεκινησεις μην απογοητευτεις στην αρχη...Γιατι σου παιρνει 6-7 επεισοδια να προσαρμοστεις...
natag is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012   #25
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,721
Likes: 30,032
Default

Ξεκινήστε Alcatraz και Once upon a Time λέμε!! Και όσοι θέλετε και το Homeland!

@natag εγώ κατεβάζω torrents αβέρτα και κάθε φορά που βλέπω new series κατεβάζω κανά-δυο επεισόδια να δω περί τίνος πρόκειται, οπότε έτσι συνήθως ενημερώνομαι gogglάροντας και σχόλια κλπ

υ.γ.1: Το Sherlock Holmes και το Breaking Bad αξίζουν?
υ.γ.2: Είναι σειρές που έχουν μια συνεχή πλοκή ή είναι αυτοτελή επεισόδια? Γιατί συνήθως προτιμώ το 1ο..

Last edited by D.Rivers; 04-03-2012 at 00:49.
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012   #26
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,113
Likes: 8,719
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Βασικα απ οτι καταλαβα ολες οι σειρες θα ηταν οι αγαπημενες σου αν τελειωναν εκει που ηθελες εσυ...
Περίπου ναι.χαχαχ ξέρεις τι γίνεται πιστεύω οτι μια σειρά οσο ωραίο και εξελίξιμο θέμα έχει μετά απο εναν αριθμό επεισοδίων κουράζει.Το supernatural για παράδειγμα ήταν απ την αρχή προγραμματισμένο να τελειώσει σε 5 σεζόν.Είχε μια ιστορία απο πίσω που εξελισσόταν πολύ ομαλά και σε κράταγε σε εγρήγορση.Απ την στιγμή που είδαν την τεράστια δημοτικότητα και αποφάσισαν να το συνεχίσουν ήταν σίγουρο οτι θα χάσει πόντους.Και όντως τώρα έφτασε στο σημείο να δείχνει τέρατα που αυτοτρώγονται δηλαδή έλεος και κρίμα.Το ίδιο και το House έδειξε κάτι ωραίο και ενδιαφέρον αρχικά,πλέον απλα αναμασάει παλιά επεισόδια χιλιες φορές καλύτερα να το χαν λήξει 2 σεζόν τώρα και να μενε στην συνείδηση του κόσμου διαφορετικά.Δηλαδή να δείχνεις στο ίδιο μοτίβο 120-150 επεισόδια με παραλλαγές κουράζει.

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Για το Dexter δε θα συμφωνησω...Αν εξαιρεσεις την 5η σεζον, οπου εκανε μια φυσιολογικη κοιλια λογω της εντονης 4ης, επανηλθε στα υψηλα στανταρ του...Το τελειωμα της 6ης ειναι "σεμιναριακου επιπεδου" που λεει και ο χατζηβλακας...
Κοίτα πέρσι για να χει λίγο ενδιαφέρον κάναν αρχικά κάποιες ενέργειες να τραβήξουν τον θεατή αλλά απο ενα σημείο και μετά είχαν ανοίξει τόσα πολλά μέτωπα που δεν μαζευόταν με τίποτα γι αυτό και είχε τόσο τσαπατσούλικο τέλος.Απο που να αρχίσω και που να τελειώσω?Για την ολη φάση με τον Κουίν?Οτι σε κείνο το έρμο το αστυνομικό τμήμα ο μόνος που δουλεύει είναι ο Μασούκα?Για το πως έφυγε απ την σειρά η Λούπεν(πως στο καλό την έλεγαν)?Εντάξει το ξέραμε οτι ο Dexter είναι τυχερός άνθρωπος αλλά πέρσι την σκαπούλαρε 3-4 φορές εντελώς την τελευταία στιγμή.Και φέτος πάνω κάτω πάντως τα ίδια ήταν.Απ το ζωγραφισμένο θηρίο με το πρόσωπο του μέχρι απ το πως(εντελώς ανεξήγητα)λύθηκε και απέδρασε απ την βάρκα που τον είχε δέσει ο τρελός.Κάτι τέτοια δεν γινόντουσαν παλιά.Και το κυριότερο οτι έχει μαλακώσει πολύ σαν χαρ/ας.Παλία έλεγε είμαι τέρας και σου σηκωνόταν η τρίχα.Χώρια ολα τα άλλα "ο Dexter δεν βλέπει όνειρα,τίποτα δεν μπορεί να του διαταράξει την ηρεμία του" "ο Dexter δεν αισθάνεται άγχος και γενικότερα συναισθήματα,δεν ξέρει πως είναι να αγαπάς τους άλλους,είναι λες και δεν έχει καρδιά" "Τον Dexter τον ενδιαφέρει μόνο ο Dark Passenger και την γυναίκα του την είχε για κάλυψη" και μετά ολα αυτά τον είδαμε να σώζει το τομάρι της φίλης της θετής του κόρης.Ε οχι δεν το δέχομαι,..

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Και μια ερωτηση...Ενημερωνεστε απο καποιο site για σειρες; Εγω παρακολουθω (χωρις να συμμετεχω) το φορουμ του greektvsubs...Αν εχετε υποψιν σας καποιο αλλο σερβιρετε το...
Εγω προσωπικά οχι.Μπορεί να τύχει να διαβάσω κάτι απο δω κ απο κει και να μου κινήσει την περιέργεια αλλά δεν διαβάζω κάποιο φόρουμ τακτικά.Πάντως αυτό του GreekTvSubs έχω ακούσει καλά λόγια για τα παιδιά εκεί.
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012   #27
pl@yer
Πεντάδα
 
pl@yer's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Salonica
Posts: 4,917
Liked: 5,855
Likes: 15,714
Default

Quote:
Originally Posted by SuperSayian View Post
Breaking Bad(Το είδα μετά απο παρότρυνση δική σας απο δω το Redhoops και φυσικά μου άρεσε πάρα πολύ.Αν δεν υπήρχε ο χαρακτήρας του Τζέσι που πραγματικά μου έσπαγε πάρα πολύ τα νεύρα θα μ άρεσε ακόμα περισσότερο)
Και μένα μου την έσπαγε ο Τζεσι(όπως νομίζω και σε όλους)....Ωστόσο νομίζω ότι καλός στο ρόλο του σπαστικού-βλαμμένου πρεζάκια...Συν ότι μες τη βλακεία του φάνηκε χρήσιμος μερικές φορες
pl@yer is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012   #28
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Dude,το βλεπεις απο το Αλφα να υποθεσω;Εγω ειμαι σε συγχονισμο με Αμερικη.Οσο περνανε οι σεζον,γινεται ολο και καλυτερο.Η Mariska τα σπαει.Πριν 2 χρονια πηρε και Χρυση Σφαιρα για την ερμηνεια της στην σειρα
Kαι Χρυσή Σφαίρα, και Έμμυ, τα σπάει η Μαρίσκα (επίσης είναι γυναικάρα, και πήρε από τη μαμά της)... Και ο Κρις ο Μελόνι είναι γαμηστερός αλλά δεν έχει πολυβραβευτεί αντίστοιχα, ενώ οι υπόλοιποι είναι επίσης καλοί αλλά και μορφάρες (κοτζάμ Ice-T να επιβάλει το νόμο έχει η σειρά). Κάποια στιγμή θα συγχρονιστώ κι εγώ όπως κι εσύ, απλά ακόμα είμαι στη φάση ένα-ένα και συγχρονισμό με κανένα φαγητό το βράδυ. Χαίρομαι πάντως να ακούω που λές ότι μένει το ίδιο δυνατό και καλύτερο και στις τελευταίες σεζόν.

Quote:
Originally Posted by Morrison View Post
Eίμαι ο μόνος που βλέπω Spartacus,ε?
Μπα, κι άλλοι είναι.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012   #29
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

ρε παιδιά, ρε παιδιά. »Τηλεοπτικές σειρές». Όχι σκέτο «σειρές». Άνοιξα κι εγώ το θέμα όλο χαρά για να διαβάσω για σειρές μακλαουρίν, τίποτα δυναμοσειρές ή και ακολουθίες, και απογοητεύτηκα
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον deninho:
Old 04-03-2012   #30
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Είμεθα στην εποχή του Ίντερνετ, για αυτό και δεν το περιόρισα με τον όρο τηλεοπτικές.
Dude is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 07:14.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.