RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-09-2017   #6061
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,657
Likes: 5,238
Default

Πρέπει να μας πεις κάποιες λεπτομέρειες: Σε ποια περιοχή είσαι, αν βλέπεις καλά από την κεραία τους πομπούς ή υπάρχουν εμπόδια και μετά τι σου έχουν βάλει από ενισχυτές και πως είναι το σπίτι(υπάρχουν πολλές τηλεοράσεις πχ; )
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...

Last edited by kopitis; 02-09-2017 at 22:00.
kopitis is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2017   #6062
rednorth7
Πεντάδα
 
rednorth7's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Location: Σαλόνικα
Posts: 9,939
Liked: 36,788
Likes: 24,003
Default

Quote:
Originally Posted by kopitis View Post
Πρέπει να μας πεις κάποιες λεπτομέρειες: Σε ποια περιοχή είσαι, αν βλέπεις καλά από την κεραία τους πομπούς ή υπάρχουν εμπόδια και μετά τι σου έχουν βάλει από ενισχυτές και πως είναι το σπίτι(υπάρχουν πολλές τηλεοράσεις πχ; )
Εχω μια κεραια των 3 (τριων) ευρω. Βρισκομαι Βολο που θεωρητικα στο πηλιο θα εχει πομπους αρα ειναι καθαρο το σημα.Κανενα ενισχυτη απο οτι καταλαβαινεις.Δε με ενοχλει ιδιαιτερα, αλλα μου κανει εντυπωση το οτι στην αναζητηση βρισκει τα παντα εκτος των τριων της ΕΡΤ.
__________________
Quote:
Originally Posted by JoeThrylos View Post
Ιδιο χρονο ο Σλουκας με τον παλαιμαχο. [...] Αλλος ειναι αφαντος αλλα πρεπει να παιζει με το ζορι ομως. [...] και τον τυπο που δεν λεει να το κοψει στο παγκο.
rednorth7 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-2017   #6063
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,657
Likes: 5,238
Default

Νομίζω ότι παίζει ρόλο ότι εκπέμπει αλλιώς η ερτ γιατί είναι λίγο πιο αδύναμα τα σήματα της, αλλά με μια σωστή εγκατάσταση δεν θα υπάρχει πρόβλημα..
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...
kopitis is offline   Reply With Quote
Old 03-09-2017   #6064
antonio108
Πεντάδα
 
Join Date: May 2012
Posts: 3,804
Liked: 35,509
Likes: 16,048
Default

Παρε ενα τηλ.την ερτ και ρωτα τους που εχει τους αναμεταδοτες στην περιοχη που εισαι.Μπορει η πανακριβη κεραια που εχεις να μην κανει.
Ειμαι τεχνικος εγω και ξερω.
antonio108 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to antonio108 For This Useful Post:
Old 08-09-2017   #6065
DirtySniper
Πεντάδα
 
DirtySniper's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 14,067
Liked: 117,694
Likes: 72,605
Default


Βρήκαμε γιατί τσεκάρεις τις γυναίκες εκεί πίσω όταν περπατάς

Και υπάρχει επιστημονική εξήγηση γι' αυτό.

Η μάχη ανάμεσα σε κωλανθρώπους και βυζικούς κρατάει από την αρχή του χρόνου. Μία τίμια μάχη, με τίμια γούστα για τον καθένα. Εκεί που κάποιοι βρίσκουν αγάπη στο στήθος, κάποιοι άλλοι την βρίσκουν στα οπίσθια. Έχουμε ακούσει δεκάδες επεξηγήσεις του γιατί οι άντρες γουστάρουν τα στήθη. Από το ότι τους θυμίζει την εποχή του θηλασμού τους, μέχρι του ότι τους μειώνει το άγχος. Τι γίνεται όμως με τους «απέναντι» ; Με εκείνους που δηλώνουν ισόβιοι φανς των οπισθίων. Κάπου εδώ έρχεται αυτή η έρευνα να λύσει απορίες.

Ο καθηγητής ψυχολογίας του Πανεπιστημίου του Τέξας, Dr. David Buss, αναφέρει πως οι λόγοι δεν είναι πολύ διαφορετικοί από εκείνους που ισχύουν για τα στήθη. Οι γοφοί είναι σημάδι γονιμότητας και υπάρχει στο DNA των προγόνων σου από την εποχή που ο άνθρωπος σηκώθηκε και περπάτησε στα δύο πόδια.

«Οι άντρες εξελίχθηκαν σαν οργανισμοί, ψάχνοντας γυναίκες ικανές να κυοφορήσουν» αναφέρει ο Buss. «Αν λοιπόν γοητεύεσαι από τους πισινούς και ειδικά από εκείνους που έχουν κάτι παραπάνω σε κιλά, είναι επειδή υποσυνείδητα αναγνωρίζεις την ικανότητα της συγκεκριμένης γυναίκας να κυοφορήσει με επιτυχία» επισημαίνει στις δηλώσεις του.

Όλα τα παραπάνω βγάζουν ένα νόημα. Αρκεί να σκεφτεί κανείς πως το 59% των αντρών στην Αργεντινή τείνει να προτιμά τις γυναίκες με μεγάλο πισινό (σ.σ.: σύμφωνα με το Πανεπιστήμιο του Μπουένος Άιρες), την στιγμή που σε χώρες όπως η Αγγλία δεν δίδεται ιδιαίτερη σημασία για τα «κυβικά» στην οπίσθια περιοχή. «Καλώς ή κακώς η ποπ κουλτούρα ασχολείται με τα οπίσθια περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη περίοδο και αυτό αυξάνει και την επιθυμία» αναφέρει η γιατρός Ava Cadell που εξετάζει την σεξουαλική συμπεριφορά ανάμεσα στα ζευγάρια.

Άρα μην νιώθεις περίεργα και κατώτερος επειδή είσαι του πισινού. Ίσα ίσα είναι σημάδι πως θέλεις να εξασφαλίσεις την διαδοχή σου.


η αλλιως
τι προτιμας βυζγια η κωλους?
__________________
Ποτέ μην έρθει η στιγμή
να αφήσεις το λιμάνι

θα σε αγαπάμε μια ζωή
Ι Ω Α Ν Ν Ι Δ Η Γ Ι Α Ν Ν Η
DirtySniper is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to DirtySniper For This Useful Post:
Old 10-09-2017   #6066
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,763
Liked: 25,309
Likes: 52,259
Default

Έχει κανείς καμιά γνώμη για αυτό εδώ;http://www.best-greek.tv/?page_id=6
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2017   #6067
rednorth7
Πεντάδα
 
rednorth7's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Location: Σαλόνικα
Posts: 9,939
Liked: 36,788
Likes: 24,003
Default

Quote:
Originally Posted by Lucifer_7 View Post
Έχει κανείς καμιά γνώμη για αυτό εδώ;http://www.best-greek.tv/?page_id=6
Το κλασσικο σπασμενο νομιζω ειναι.Με πολλα πρακλαδια και διανομεις σε ολη την Ελλαδα.Νοβα νομιζω δεν τα εχει ολα (τα αθλητικα ανοιγουν οταν εχει παιχνιδι ελληνικης ομαδας - πρωταθλημα, ευρωπες), αλλα γενικα αξιζει.
__________________
Quote:
Originally Posted by JoeThrylos View Post
Ιδιο χρονο ο Σλουκας με τον παλαιμαχο. [...] Αλλος ειναι αφαντος αλλα πρεπει να παιζει με το ζορι ομως. [...] και τον τυπο που δεν λεει να το κοψει στο παγκο.
rednorth7 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2017   #6068
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,763
Liked: 25,309
Likes: 52,259
Default

Οκ, ευχαριστώ. Μόνο η Νόβα με ενδιαφέρει, ΟΤΕ έχω, λόγω μπάλας και Ευρωλίγκας.
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2017   #6069
rednorth7
Πεντάδα
 
rednorth7's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Location: Σαλόνικα
Posts: 9,939
Liked: 36,788
Likes: 24,003
Default

Quote:
Originally Posted by Lucifer_7 View Post
Οκ, ευχαριστώ. Μόνο η Νόβα με ενδιαφέρει, ΟΤΕ έχω, λόγω μπάλας και Ευρωλίγκας.
Αν εχεις ΟΤΕ δεν αξιζει.
__________________
Quote:
Originally Posted by JoeThrylos View Post
Ιδιο χρονο ο Σλουκας με τον παλαιμαχο. [...] Αλλος ειναι αφαντος αλλα πρεπει να παιζει με το ζορι ομως. [...] και τον τυπο που δεν λεει να το κοψει στο παγκο.
rednorth7 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2017   #6070
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,328
Liked: 22,246
Likes: 8,728
Default

Αγαπημένοι χούπηδες θέλω την βοήθεια σας. Κάποιος που να χει ασχοληθεί λίγο με δικτύωση κτλ γιατί σε διάφορα φόρουμ που ψάχνω σπάνια βρίσκω κάποιους καλούς εμπεριστατωμένους οδηγούς και γενικά οι περισσότεροι λένε το μακρύ τους και το κοντό τους και σπάνια βρίσκεις κάποιον που να ξέρει και αντε να βρεις τα ποστ του.

Στο δια ταύτα το μοντεμ είναι σ αλλο δωμάτιο και για διάφορους λόγους που βαριέμαι τώρα να αναλύσω δεν γίνεται να φύγει απο κει. Εφτιαξα ενα λεπτομερέστατο σχέδιο σε 30 δευτερολεπτα να δειξω στο περίπου που ειναι το μοντεμ κ που το γραφείο μ για να δείτε οτι δυστυχώς ενω η απόσταση δεν είναι πολύ μεγάλη(περίπου 9 μέτρα) παρεμβάλλονται πολλοί τοίχοι και δεν εχω καλό σήμα. Το λάπτοπ πιανει περίπου 2/5 μ.ο. (καμια φορά 1/5 και ακόμα σπανιότερα 3/5) το κινητό ακόμα χειρότερα.Με τα πολλά και μην έχοντας καν καταλάβει την διαφορά μεταξύ repeater,extender,access point,PLC και οτι αλλο σκατά κυκλοφορεί αγόρασα αυτό μετά απο μια σύντομη έρευνα. Η αλήθεια είναι οτι στα σχεδόν 3 χρόνια που το έχω το σήμα σχεδόν ποτέ δεν έπεσε,πάντα πλέον είχα 5 γραμμές ΑΛΛΑ (παντα υπάρχει ενα αλλά) οτι ακριβώς συνέβαινε παλαιότερα με 2/5 γραμμές (δλδ σκαμπανεβάσματα ταχύτητας και συχνές πυκνές αποσυνδέσεις) το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και τώρα με 5/5 γραμμές είτε ασύρματα είτε ενσύρματα.


Για να μην ανεβαζω τώρα εικόνες θα τις επισυναψω απλά να δειτε τι μου κανει αυτο το tplink και αποσυνδέεται. Η μαλακία ειναι οτι κάτι μέρες μπορεί να λειτουργεί πολύ μπόμπα ακόμα και για streaming full HD video και κάποιες μέρες ειναι τοσο εκνευριστικό που θέλω να το πετάξω απ το μπαλκόνι.

Η σύνδεση μου σε γενικές γραμμές είναι καλή ,όταν πιάνει επαρκές σήμα(2/3 γραμμες) απ το ρούτερ και το wifi είναι αξιόπιστο παρότι το μοντεμ ειναι ενα τυπικό που δίνεται απ τις εταιρίες (Technicolor TD5136v2).

Τέλος πάντων για να μην σας κουράζω άλλο και επειδή τον Νοέμβριο που θα λήξει το συμβόλαιο με τον τωρινό πάροχο σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε vdsl μιας και ειναι vfm. Σκεπτόμουν μήπως άλλαζα το modem απο τώρα με κάτι καλό και αξιόπιστο να μου κρατήσει κάποια χρόνια και να δίνει αρκετά μεγαλύτερη εμβέλεια απο μόνο του ώστε να μπορεί και το extender να αποδώσει καλύτερα. Πιστεύετε θα βοηθήσει αυτό η τσάμπα λεφτά θα ναι(Γιατί και γι αυτά παρότι ακριβά σχετικά δεν διάβασα να χουν καμιά τρελή εμβέλεια); Με μια γρήγορη έρευνα βρήκα αυτό και αυτό . Η μήπως να έπαιρνα κάτι τέτοιο που απ οτι κατάλαβα είναι απ τις πιο αξιόπιστες τεχνολογίες για αντιγραφή σήματος.

Sorry αν σας τα ζάλισα,αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα
Attached Images
File Type: jpg fns.jpg (17.5 KB, 32 views)
File Type: jpg 54954984.JPG (58.5 KB, 29 views)
File Type: jpg 498494.jpg (62.2 KB, 27 views)
File Type: jpg viber image.jpg (30.3 KB, 23 views)
File Type: jpg 49849.JPG (95.9 KB, 24 views)
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον SuperSayian:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 10:03.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.