RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-06-2016   #4061
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

GoT memes εδώ (δεν τα επικολλώ κατευθείαν επειδή είναι spoilers του τελευταίου επεισοδίου)...

Last edited by Dude; 29-06-2016 at 13:04.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 29-06-2016   #4062
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,466
Likes: 17,849
Default

κακό γράψιμο σεναρίου είναι. Θελουν να γυρίσουν μια σκηνή όπως την έχει στην κούτρα του ο σκηνοθέτης και την γυρνάνε ασχέτως αν μερικά πράγματα δεν βγάζουν νόημα. [spoiler] ηθελέ ο dnd να βάλει στα καράβια τον Βαρις, την Ντάνι και τον Τυριον για να κλείσει η σκηνή και το έκανε. Κοιτάξτε τώρα που είναι το πρόβλημα...
Ο Βαρις έφυγε απο το τον κόλπο των δουλεμπόρων, διέσχισε το μισό Εσσος, την στενή θάλασσα το Ντόρν και το Χαιγκάρντεν για να κλείσει μια συμμαχία. Στην συνέχεια έκανε την ακριβώς αντίθετη διαδρομή απλώς για να ξαναφύγει με την Ντάνι. Δεν θα μπορούσε απλά να τους περιμένει στο Sunspear στο Ντόρν? Ωστόσο την ίδια απόσταση περίπου (Παικ - κόλπος των δουλεμπόρων) ο στόλος των Γκρέιτζοι την έκανε στην μισή σεζόν! Τες πα δεν έχω πρόβλημα με τα jet pack προκειμένου να εξυπηρετηθεί η πλοκή, έχω πρόβλημα όμως με τα jet pack προκειμένου να εξυπηρετηθεί κάποια σκηνή που θέλει ντέ και καλά να γυρίσει ο σκηνοθέτης. Γιατί έτσι υο απορρίπτει σταδιακά η λογική του τηλεθεατη.
[spoiler]
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 29-06-2016   #4063
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Quote:
Originally Posted by Άγιος Πέτρος View Post
IT Crowd έχει μια δική του προσωπική καφρίλα. Βοηθάει αν ασχολείσαι με το επάγγελμα. Τους βλέπεις σαν superheroes με απίστευτες ικανότητες. Αλλιώς μπορεί να γίνει βαρετή, όπως το επάγγελμα του αϊτά
Ακριβώς επειδή είμαι του χώρου αλλά και του χιούμορ της υπερβολής που χαρακτηρίζει τη σειρά κατέβασα ολες τις σεζόν αλλά στην αρχή της δεύτερης το παρατησα. Η πρώτη ήταν όλα τα λεφτά

Sent using Tapatalk
__________________
...και αν δεν γίνει αυτό...
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον kk_SEF:
Old 29-06-2016   #4064
Joshua_Grant
Πεντάδα
 
Joshua_Grant's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 2,861
Liked: 8,015
Likes: 9,199
Default

Eγώ που δεν είμαι του χώρου την έχω δει 3 φορές ολόκληρη.
Joshua_Grant is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Joshua_Grant For This Useful Post:
Old 29-06-2016   #4065
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,884
Liked: 34,011
Likes: 48,768
Default

Έχω την εντύπωση πως οι σεναριογράφοι του GoT έχουν βάλει στο μάτι κάτι τύπους όπως ο DCS7 για να τους βασανίζουν. Όπως τα ορθογραφικά λάθη τον Dude (χιχιχι)

Το εύκολο είναι να δημιουργηθεί ένα σενάριο. Το δύσκολο να πάρουν βιβλία και να τα προσαρμόσουν. Από τη στιγμή που γίνεται το δεύτερο, για την περίπτωση του GoT, ας είναι οι DnD που το κάνουν αυτό. Προσωπικά όλες τις αστοχίες του σεναρίου δεν τις παρατηρώ μέχρι να διαβάσω ποστ του DCS7.
Άγιος Πέτρος is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 29-06-2016   #4066
panagiotis
Πεντάδα
 
panagiotis's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,688
Liked: 24,340
Likes: 4,009
Default

Τιποτα παιδια απλα ηθελα να δω αν οντως το κανετε με το ασπρο
__________________
to septembrio filiko me ton protathliti nba sto oaka pros timin ton megaliterou athliti kai xaraktira tis europis
panagiotis is offline   Reply With Quote
The Following 11 Users Say Thank You to panagiotis For This Useful Post:
Old 29-06-2016   #4067
lemmy85
Πεντάδα
 
lemmy85's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 1,958
Liked: 4,837
Likes: 9,446
Default

κλάμα
__________________
...για τα κασκόλ που έχουν παλιώσει και για την τρέλα που ποτέ δεν θα τελειώσει...
lemmy85 is offline   Reply With Quote
The Following 12 Users Say Thank You to lemmy85 For This Useful Post:
Old 29-06-2016   #4068
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by DCS7 View Post
κακό γράψιμο σεναρίου είναι. Θελουν να γυρίσουν μια σκηνή όπως την έχει στην κούτρα του ο σκηνοθέτης και την γυρνάνε ασχέτως αν μερικά πράγματα δεν βγάζουν νόημα. [spoiler] ηθελέ ο dnd να βάλει στα καράβια τον Βαρις, την Ντάνι και τον Τυριον για να κλείσει η σκηνή και το έκανε. Κοιτάξτε τώρα που είναι το πρόβλημα...
Ο Βαρις έφυγε απο το τον κόλπο των δουλεμπόρων, διέσχισε το μισό Εσσος, την στενή θάλασσα το Ντόρν και το Χαιγκάρντεν για να κλείσει μια συμμαχία. Στην συνέχεια έκανε την ακριβώς αντίθετη διαδρομή απλώς για να ξαναφύγει με την Ντάνι. Δεν θα μπορούσε απλά να τους περιμένει στο Sunspear στο Ντόρν? Ωστόσο την ίδια απόσταση περίπου (Παικ - κόλπος των δουλεμπόρων) ο στόλος των Γκρέιτζοι την έκανε στην μισή σεζόν! Τες πα δεν έχω πρόβλημα με τα jet pack προκειμένου να εξυπηρετηθεί η πλοκή, έχω πρόβλημα όμως με τα jet pack προκειμένου να εξυπηρετηθεί κάποια σκηνή που θέλει ντέ και καλά να γυρίσει ο σκηνοθέτης. Γιατί έτσι υο απορρίπτει σταδιακά η λογική του τηλεθεατη.
[spoiler]

Δεν πήγε Χαϊγκάρντεν ο Βάρυς ρε συ, μέχρι Ντορν έφτασε (φαίνεται αυτό αφού η Ελάρια τον προσκαλεί στο τραπέζι που μιλάνε χτυπώντας ένα καμπανάκι και η Ολένα τον πρωτοσυναντάει εκεί). Κατόπιν γύρισε με κάποια πλοία των Μαρτέλ (αν προσέξετε τελευταία σκηνή του επεισοδίου θα δείτε και πλοία με το σήμα του Οίκου) για να ενωθεί με τον υπόλοιπο στόλο και ξεκίνησαν όλοι μαζί.

Μπορεί κανείς να υποθέσει ότι το ραντεβού στο Ντορν συνέβη ταυτόχρονα περίπου με την ενθρόνιση της Σέρσεϊ, και η τελευταία σκηνή της σεζόν με τον στόλο να αναχωρεί πολλές εβδομάδες μετά. Δεν μας εμποδίζει κάτι να το υποθέσουμε αυτό, απλά επειδή όντως θέλανε να τα χωρέσουν όλα στο τελευταίο επεισόδιο για να ανεβάσουν τα επίπεδα προσμονής, φάνηκε κωμικό ελαφρώς. Σε άλλη σειρά θα ήταν πιο συγκεκριμένοι με το χρόνο (θα γράφανε "1 month later..." ξέρω γω), αλλά στο GoT σωστά δεν υπήρχε ποτέ κάποια τέτοια ανάγκη.


Εν τω μεταξύ υπάρχει κανείς που δεν το έχει δει - και σκοπεύει να το δει - και κάνουμε όλη τη φασαρία με τα άσπρα;

Last edited by Dude; 29-06-2016 at 17:52.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2016   #4069
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,884
Liked: 34,011
Likes: 48,768
Default

Με άσπρα γράφουμε για να μπερδεύουμε το dio
Άγιος Πέτρος is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2016   #4070
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

αν το κανετε για μενα που δεν εχω δει ουτε ενα επεισοδιο τζαμπα ο κοπος σας οταν θα το δω στα γεραματα μου δεν θα θυμαμαι τιποτα...
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 12:55.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.