RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-08-2017   #5141
trust in who we are
Πεντάδα
 
trust in who we are's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 10,928
Liked: 68,827
Likes: 26,246
Default

Το ιδιο σκεφτομαστε. Σχετικα με τα μαγια που ακουγαμε μιλαω και εγω. Συν οτι δηλαδη τι βγαζει ο δρακος ? φωτια ? παγο ? Ειχε γινει τοση κουβεντα για το τειχος και πως θα το περασουν και τελικα πεφτει πολυ ευκολα για μενα. Τι να πω. Περιμενα κατι καλυτερο. Η πλακα ειναι οτι τι βραδυ που τ ειδα δευτερη φορ με την παρεα μου λεγανε ολοι θα παγωσει τη θαλασσα να περασουν απο εκει. Και τελικα πεφτει το τοιχος με το φυσημα ξερω γω. Νταξει οτι να'ναι.
__________________
AGAINST ALL AND AGAINST ALL ODDS ΠΑ-ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

AND NOTHING ELSE MATTERS
trust in who we are is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2017   #5142
nrg15
Πεντάδα
 
nrg15's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,460
Liked: 16,068
Likes: 13,914
Default

Γαμησε η σκηνη ρε!!!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
nrg15 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2017   #5143
trust in who we are
Πεντάδα
 
trust in who we are's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 10,928
Liked: 68,827
Likes: 26,246
Default

Quote:
Originally Posted by nrg15 View Post
Γαμησε η σκηνη ρε!!!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η σκηνη σαν σκηνη ναι. Αλλα χανει σαν πλοκη, πολυ απλουστευμενο κατα τη γνωμη μου.
__________________
AGAINST ALL AND AGAINST ALL ODDS ΠΑ-ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

AND NOTHING ELSE MATTERS
trust in who we are is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2017   #5144
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,466
Likes: 17,849
Default

you had one job to do dany, ONE FUCKING JOB. KEEP YOUR DRAGONS AWAY FOR THE NIGHTKING. {σποιλερ μοδ ον}Και η ηλίθια τα σκάτωσε ξανα. Μαζί με τον αρσενικό Lois Lane της σειράς ο οποίος έπρεπε να τον ξανασωσουν. Αν δεν υπήρχε παγοδράκος, θα υπήρχε τείχος, και αν υπήρχε τείχος δεν θα μπορούσε να περασει ο παγογκατσιούδης. Σκατά τώρα. Μου αρέσει που πήγαν στην Σερσέι να της πουνε να συμμαχήσει γιατι υπάρχει κίνδυνος. Κίνδυνος είναι μόνο η βλακεία τους, απο αυτήν κινδυνεύει το Γουέστερος. Πως θα σταματήσει τώρα το ομορφόπαιδο τα παγοζόμπι; Θα πετάξει την γούνα του και θα τους δείξει το στήθος του ώστε να λιώσουν αυτά απο την έξαψη; Μπορεί να τους εξιστορήσει το Love Story του με την Dany ωστε να βαρεθούν τόσο και να γυρίσουν πίσω τρέχοντας. Δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι όλοι δουλεύουν για το Αγόρι μου, τον Τζέντραρο τον Μιλφοκατακτητή . Αυτός έχει αράξει κάπου στο τείχος και ρεκλιάζει αυτή την στιγμή και περιμένει να χτυπήσει την κατάλληλη στιγμή. Πιθανολογώ ότι θα είναι ο επόμενος που θα σώσει τον αρσενικό Lois Lane στην επόμενη μάχη που θα χάσει. Ο Τζέντραρος δεν είναι χαζός, καταλαβαίνει ότι ο Χιόνης εχει μεγάλο γυναικείο fanbase και είναι δύσκολο να εξουδετερωθεί. Τον γύρισαν απο τον θάνατο ενώ το lovestory με την θυελλοηλίθια του έχει ανεβάσει τις μετοχές σε λιμιτ απ. Εξυπνα λοιπόν κανει πίσω και τον αφήνει να πάρει τις αποφάσεις και να το παίξει αρχηγός και να εκτίθεται ευελπιστώντας ότι κάποια στιγμή ο κόσμος θα βάλει μυαλό και θα αναγνωρίσει το μεγαλείο του. Δεν φτάνει να έχεις το αίμα, το απόλυτο δικαίωμα στον θρόνο, πρέπει και το fanbase να κόβει φλέβες για πάρτι σου ώστε να κυβερνήσεις απερίσπαστος....{σποιλερ μοδ οφ}
__________________
wherever law ends, tyranny begins

Last edited by DCS7; 29-08-2017 at 14:47.
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 29-08-2017   #5145
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,884
Liked: 34,012
Likes: 48,768
Default

Quote:
Originally Posted by trust in who we are View Post
Το ιδιο σκεφτομαστε. Σχετικα με τα μαγια που ακουγαμε μιλαω και εγω. Συν οτι δηλαδη τι βγαζει ο δρακος ? φωτια ? παγο ?
Άγιος Πέτρος is online now   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 29-08-2017   #5146
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,466
Likes: 17,849
Default

Quote:
Originally Posted by trust in who we are View Post
Το ιδιο σκεφτομαστε. Σχετικα με τα μαγια που ακουγαμε μιλαω και εγω. Συν οτι δηλαδη τι βγαζει ο δρακος ? φωτια ? παγο ?
[spoilers]Και καλά ο πάγος που ξερνάει ο παγοδράκος καιει περισσότερο απο την φωτιά και καταστρέφει την πέτρα (το τείχος είναι απο πέτρα φτιαγμένο όχι απο πάγο). Ειναι παγωμένη φωτιά και είναι πιο καταστρεπτική απο την φωτιά που ξερνάνε οι κλασικοί δράκοι, που και αυτή με την σειρά της (δλδ η φωτιά των δράκων) καιει περισσότερο απο την κανονική φωτιά. Εχει μια βάση αυτό, απλά θα έπρεπε να το εξηγήσουν. Μπορεί όμως και να μην το έχουν σκεφτεί κάν οι σεναριογράφοι αυτό και απλά να μας το έδωσαν έτσι όπως πολλά άλλα.[spoilers]
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Old 29-08-2017   #5147
Chrisk7
Πεντάδα
 
Chrisk7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 10,315
Liked: 6,446
Likes: 29,647
Default

παντως για να τα λεμε ολα...οταν οι ταργκεριανς πανε να μιλησουν με τους λανιστεραιους, δεν ξερουν τι εχει γινει με το δρακο και για τον αμεσο κινδυνο να πεσει το τοιχος...ηταν κατι που θα εκαναν ουτως η αλλως.Απλα δεν ξερουν ποσο σκατα τα είναι τα πραγματα και οτι τωρα τοιχος παπαλα και ο αλλος εχει και ενα δρακο καβατζα.
__________________
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins

Last edited by Chrisk7; 29-08-2017 at 14:58.
Chrisk7 is online now   Reply With Quote
Old 29-08-2017   #5148
trust in who we are
Πεντάδα
 
trust in who we are's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 10,928
Liked: 68,827
Likes: 26,246
Default

σιγα μην πεταει και υγρο αζωτο να πουμε
__________________
AGAINST ALL AND AGAINST ALL ODDS ΠΑ-ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

AND NOTHING ELSE MATTERS
trust in who we are is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2017   #5149
Francois Dillinger
Πεντάδα
 
Francois Dillinger's Avatar
 
Join Date: May 2017
Posts: 2,210
Liked: 10,084
Likes: 10,436
Default

Jon Sand

Πόσο αστείο θα ήταν. Το πολύ 2-3 επεισόδια θα άντεχε με τέτοιο όνομα.

Πάντως πλέον η σειρά δείχνει κοσμοιστορικά γεγονότα για τον κόσμο του GOT, όπως πχ τι έγινε με το τείχος. Κατά κάποιο τρόπο βλέπουμε history on the making. Ελπίζω μόνο το τέλος να είναι αντάξιο της φήμης που έχτισε η σειρά, σε επίπεδο χαρακτήρων και θεματολογίας, και να μη γίνει ένα χολυγουντιανό τέλος τύπου "εδώ οι καλοί, εδώ οι κακοί" .
__________________
It's an inanimate fuckin' object

YOU'RE AN INANIMATE FUCKIN' OBJECT
Francois Dillinger is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Francois Dillinger For This Useful Post:
Old 29-08-2017   #5150
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,466
Likes: 17,849
Default

το τέλος θα είναι αντάξιο όταν ο Τζέντρι ο Μιλφοκατακτητής με την σφυράρα του κάτσει στον σιδερένιο θρόνο, σκοτώσει την Ντάνι, βιάσει τους δράκους της και κάνει τον Nightking το πουτανάκι του.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 02:29.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.