RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-07-2014   #1101
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,262
Liked: 50,893
Likes: 122,879
Default

Το ρεπορταζ παντως λεει οτι οι παικτες δεν το περιμεναν.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2014   #1102
Salvador7
Πεντάδα
 
Salvador7's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 2,934
Liked: 12,481
Likes: 5,322
Default

Quote:
Στην Radio Noticias μίλησε ο Σάντος μετά το πέρας των υποχρεώσεων της Ελλάδας. «Η ομάδα μας είχε καρδιά όμως όχι το μυαλό που έπρεπε στην παράταση. Η φυσική κούραση μας στοίχισε, μην αφήνοντάς μας να γράψουμε ιστορία», επισήμανε αρχικά. Εκτός αυτού τόνισε ότι «νομίζω ότι δεν είχαμε την φρεσκάδα για να νικήσουμε σε αυτό το ματς. Είχαμε και 2-3 ποδοσφαιριστές που ήθελαν πιο πολύ να γίνουν οι πρωταγωνιστές και να πετύχουν ένα ιστορικό γκολ. Τους απασχολούσε περισσότερο να πετύχουν το γκολ της Ελλάδας απ' ό,τι να κυκλοφορήσει η μπάλα και αυτό οδήγησε σε αρκετά λάθη και σε αρκετές απώλειες μπάλας».
Νομίζω άστοχες οι δηλώσεις περί φρεσκάδας, από τη στιγμή που εκείνος δεν διαχειρίστηκε καλά τις αλλαγές.
Salvador7 is online now   Reply With Quote
Old 01-07-2014   #1103
Chrisk7
Πεντάδα
 
Chrisk7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 10,362
Liked: 6,485
Likes: 29,846
Default

Γενικα ο Σαντος εχει λιγες βδομαδες που κανει κατι τετοιες δηλωσεις.

και οι δηλωσεις μετα το ματς με την ακτη οτι "αυτο το δεν παιζω καλα γιατι μου χαλασε η ψυχολογια που λενε οι ελληνες παικταραδες ειναι μια μεγαλοπρεπης μαλακια" (το ειπε με αλλα λογια) και κατι παρεμφερη, συν το οτι ο Σαντος τελικα δεν ανανεωνει αλλα ομαδα δεν βρηκε, με κανουν να πιστευω οτι απλα βαρεθηκε τις μαλακιες εκει μεσα και εκει εξω.

δικιο η οχι ποιος ξερει. αυτος μονο.
__________________
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Chrisk7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Chrisk7:
Old 01-07-2014   #1104
rednorth7
Πεντάδα
 
rednorth7's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Location: Σαλόνικα
Posts: 9,939
Liked: 36,776
Likes: 24,003
Default

O ενας στον οποιο σιγουρα αναφερεται ειναι ο Λαζαρος, αν και παλι μαλακια εκανε που το ειπε.Γενικα βλακα Σαντος, αν ηθελες να εχεις το δικαιωμα να κανεις τετοιες δηλωσεις, επρεπε να δωσεις πουλο απο αρχικη ενδεκαδα στον Κατσουρανη απο το πρωτο παιχνιδι.

Τελοσπαντων, απο οτι ακουσα απο το Γατα στην ΝΕΡΙΤ(ναι ξερω δεν ειναι και τρομερη πηγη), εφυγε για Πορτογαλια πρωτος γιατι ετσι ηταν κανονισμενες οι πτησεις.
__________________
Quote:
Originally Posted by JoeThrylos View Post
Ιδιο χρονο ο Σλουκας με τον παλαιμαχο. [...] Αλλος ειναι αφαντος αλλα πρεπει να παιζει με το ζορι ομως. [...] και τον τυπο που δεν λεει να το κοψει στο παγκο.
rednorth7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον rednorth7:
Old 01-07-2014   #1105
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Μιλάμε για χώρες (Βραζιλία-Πορτογαλία), που υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ πτήσεις καθημερινά!!!
Απαράδεκτο να μη μείνει λίγο με τους παίκτες, να τους ηρεμήσει, να τους πει 2 κουβέντες, να φάνε μαζί, να αποχαιρετήσει τον Καραγκούνη και την ομάδα όπως έπρεπε...

Και γενικά απαράδεκτα τα πλάνα κι η εικόνα του σε όλη τη διάρκεια του ματς! Πρώτη φορά είδα τόσα πλάνα σε προπονητή να χασμουριέται, να τρίβει τα μάτια του μην κοιμηθεί και στο πιο κρίσιμο σημείο του ματς (που η ομάδα χρειαζόταν ηρεμία) να αποβάλλεται!
__________________
D.Rivers is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to D.Rivers For This Useful Post:
Old 01-07-2014   #1106
plextis
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3,202
Liked: 7,684
Likes: 6,000
Default

αυτό με τις πτησεις πρεπει να ειμαι μεγαλη παπαρια δηλαδή αν χτυπάγαμε 10 πεναλτυ θα είχε φύγει πριν τα χτυπήσουμε;
καλά δεν λεω αν είχαμε νικήσεις τι θα γινόταν...
μαλλον τα τικετα τα κλεισανε με ταμπλετ στον δρόμο απο τον παγκο μεχρι τα αποδυτηρια οταν έχασε το πεναλτυ ο Γκεκας
plextis is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2014   #1107
μπασκετομάνα7
6ος Παίκτης
 
μπασκετομάνα7's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 330
Liked: 1,501
Likes: 1,316
Default

εξαιτιας σου αποκλειστηκαμε κακομοιρη ...τωρα σου φταινε οι παικτες ;τι ανθρωπακι ! γι'αυτο μονο απο τον Ολυμπιακο δεν περασες ..ουτε μια μερα δε θα αντεχαμε τη μιζερη φατσα σου στον παγκο
μπασκετομάνα7 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to μπασκετομάνα7 For This Useful Post:
Old 01-07-2014   #1108
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,259
Liked: 7,469
Likes: 17,858
Default

Ακριβώς αυτό που λέτε. Μαλιστα απο ότι μαθαίνω δεν κάθισε καν στο δείπνο που έκαναν προς τιμή του καραγκούνη, κάτι που σημαίνει ότι ο τύπος ήταν σκασμένος και με κάκιστες σχέσεις με τους παίχτες. Εγώ τα γεγονότα τα ερμηνευω κάπως έτσι: ξεκινάμε απο το ότι σε όλη την προετοιμασία ετοίμαζε την ομάδα με 3 κόφτες και με Χολέμπας - Σαμαρά στα ακρα. Μετα την πλάκα που μας έκαναν οι Κολομβιανοί και ειδικά μετά την αποβολή του Κατσουράνη με την Ιαπωνία την καθοδήγηση των χαφ την αναλαμβάνει ο Μανιάτης και της άμυνας ο Παπασταθόπουλος. Αν παρατηρήσετε αυτοι οι δύο καθε λίγο και λιγάκι μαζεύουν τους συμπαίχτες τους και δίνουν συνεχώς εντολές ενώ ο καρπουζάς βολτάρει αμέριμνος στον παγκο. Στα μάτς με την Ακτή και την Κοστα Ρικα μέχρι το 60 αυτή η τακτική συνεχίζεται (που μου δείχνει ότι τον πορτογάλλο τον γράφουν στα @@ τους ότι και να λέει) μέχρι το γκόλ του ρουίζ. Ο καρπουζάς τοτε θυμήθηκε ότι είναι προπονητής και κάνει την τελείως ακυρη αλλαγή του Σαμαρη. Στην συνέχεια κανει μπαμ οτι ο Μανιάτης εκνευρίζεται (κανει δυο τελείως αβιαστα λάθη που ακόμα και για Μανιάτη ήταν ευκολες μεταβιβάσεις) και ο καρπουζάς βρίσκει την ευκαιρία να τον βγάλει για να βάλει τον κλικαδόρο. Εκει λύνονται όλοι οι κόμποι, ο Μανιάτης κάθεται κατευθείαν στον πάγκο και τον αρχίζει στα μπινελίκια και ο εκνευρισμός δεν περνάει ούτε με το γκόλ του Παπασταθόπουλου. Στην παράταση παίζουμε μπάλα αλάνας, χωρις θέσεις, οπου ο καθένας όντως προσπαθεί να γίνει ήρωας (Χριστοδουλόπουλος, Σαμαράς, Καραγκούνης) με προσπάθειες τραβηγμένες απο τα μαλλιά εκτός αν είσαι ο Ντιέγκο. Οσο δε το παιχνίδι πάει προς τα πέναλτι φαίνεται ότι οι διεθνείς αγχωνονται γιατί δεν έχει γίνει καμία σοβαρή προπόνηση για την περίπτωση αυτή. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Οπότε ο Καρπουζάς :

1) εχει χάσει τελείως τα αποδυτήρια. Η επιμονή του σε Κατσουράνη, Γκέκα και Σαμαρά όταν κάποιους άλλους τους πετούσε στον πάγκο επειδή έκαναν μισό λάθος έκανε να χάσει τον όποιο σεβασμό του είχαν οι Παπασταθόπουλος, Μητρογλου, Σαλπιγγίδη ενώ ο Μανιάτης ήταν έξαλλος μαζί του. Ο μονος που κράτησε την ομάδα ενωμένη (και παρα του έχω χώσει τα χιλια μυρια αγωνιστικά) είναι ο Καραγκούνης και αν δεν υπήρχε αυτός η ομάδα θα διαλυόταν!

2) Οι παιχτες (ειδικά αυτοι που παίζουν στον ολυμπιακό η στο εξωτερικό σε καλές ομάδες) εχουν συνεργαστεί με προπονητές τοπ κλάσης και δεν είναι ηλιθιοι ωστε να μην καταλαβαίνουν ότι έχουν για προπονητή ένα τυπο που παίζει ποδοσφαιρο περασμένης 20ετιας. Για παράδειγμα πως περιμένεις να αντιδράσουν ο Παπασταθόπουλος και ο Μανωλάς που παίζουν στις ομάδες τους την άμυνα στην σέντρα, και ο καρπουζάς τους δίνει εντολή να μην κατεβαίουν το 1/3 του γηπέδου; Πως περιμένεις να αντιδράσει ο Μανιάτης και ο Κονέ όταν ο καρπουζάς δεν τους δείχνει ενα επιθετικό πλάνο που να συμμετέχουν παραπάνω απο 2 παίχτες; Πως περιμένεις να αντιδράσει ο Χολέμπας όταν βλέπει ενα βλαμμένο να φωνάζει "μπαλα μπαλα μπαλα" και να χτυπάει ολα τα στημένα κατευθείαν στους αντιπάλους και απο τον πάγκο να μην δίνεται η παραμικρή εντολή να αλλάξει κάτι; Με όλα αυτά κάποια στιγμή χανεται όποιαδήποτε εκτίμηση και οι παιχτες σε αντιμετωπίζουν σαν γραφικό, σαν προσωρινό, σαν ασχετο.

Για αυτό εφυγε σαν τον κέφτη, σαν τον κυνηγημένο. Μπορεί να φοβόταν την κριτκή που θα του ασκούσαν οι παίχτες και δυσκολο να έβρισκε συμμάχους ειδικά απο την στιγμή που τα φιλαράκια του δεν τον δικαίωσαν αγωνιστικά. Ριχνει και 2-3 ασαφής μπιχτές για τους παιχτες και προστατευει το όνομα του. Αλλωστε το είχα πει και πιο παλιά, είναι τρομερός στο επικοινωνιακό παιχνίδι.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to DCS7 For This Useful Post:
Old 01-07-2014   #1109
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

"Δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό. Και δεν καταλαβαίνω γιατί συμβαίνει. Ολο αυτό είναι ένα μπέρδεμα που με κάνει να στεναχωριέμαι πολύ, και ελπίζω να μη χρειαστεί να δευτερολογήσω πάνω σ' αυτό. Το μεσημέρι του αγώνα, στις 2 το μεσημέρι, ενημερώθηκα από έναν συνεργάτη μου ότι η Ομοσπονδία μας έκλεισε, σε όλους τους Πορτογάλους, εισιτήρια για να φύγουμε – σε περίπτωση αποκλεισμού – αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα. Με δυσαρέστησε και που έκλεισαν εισιτήρια για να φύγω αμέσως μετά τη λήξη του ματς και να μην είμαι μαζί με την ομάδα μου το βράδυ, αλλά και που ενημερώθηκα μέσω συνεργάτη και όχι απευθείας. Μίλησα σχετικά με τον Τάκη Φύσσα και του είπα ότι με στεναχώρησε πολύ αυτή η επιλογή.

Στη λήξη του παιχνιδιού βρέθηκα στα αποδυτήρια, σε μια από τις πιο σκληρές στιγμές της καριέρας μου. Αγκάλιασα έναν έναν όλους τους ποδοσφαιριστές μου, για να τους πω “ευχαριστώ” και να τους ευχηθώ καλή επιτυχία. Εναν έναν. Κι ήταν αρκετοί αυτοί που με αποχαιρέτησαν με κλάματα και δάκρυα. Είναι μια από τις πιο συγκινητικές στιγμές στην καριέρα μου, στη ζωή μου. Εκανα το ίδιο με κάθε ένα από τα μέλη της αποστολής. Ολοι αυτοί είναι άνθρωποι με τους οποίους δέθηκα πολύ όλα αυτά τα χρόνια. Τους αγαπώ αυτούς τους ανθρώπους, όπως και τους ποδοσφαιριστές μου, όπως και τους Ελληνες.

Μετά από όλο αυτό ο Φύσσας ήρθε να μου πει “μίστερ θα αλλάξουμε τα εισιτήρια, μη φύγεις”. Ημουν όμως με τις αποσκευές στο χέρι, ήμουν πολύ φορτισμένος, ήμουν απογοητευμένος που δεν προκριθήκαμε, γιατί το είχα πιστέψει πολύ, όπως όλοι μας, και είχα πονέσει πολύ. Ημουν συγχυσμένος. Και του είπα ότι με είχαν στεναχωρήσει που μου έβγαλαν εισιτήριο για να φύγω αμέσως και να μη μείνω με τους παίκτες και ότι τότε ήταν πλέον αργά. Ηταν πολύ σκληρό για μένα που έπρεπε να φύγω αμέσως. Κι όλο αυτό συνέβαινε σε μια πολύ δύσκολη στιγμή. Λέτε να με ένοιαζε αν θα επέστρεφα μια μέρα αργότερα στην Πορτογαλία; Ηταν μια πολύ δύσκολη στιγμή για όλους. Ας την αφήσουμε όμως πίσω. Δεν είναι αυτό το σημαντικό. Τα σημαντικά είναι αυτά που πετύχαμε όλοι μαζί. Αυτά είναι που θα κρατήσω, και όχι το πότε μου έβγαλαν εισιτήριο."


Τα επιβεβαιώνει όλα προς μεγάλη μου λύπη... Δύσκολη στιγμή κι αυτός την έκανε! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Επίσης δήλωσε πως τα άσχημα σχόλια και την κριτική την έκανε για το ματς μόνο με Κόστα Ρίκα κι όχι γενικά για την οπρεία της Εθνικής...
__________________

Last edited by D.Rivers; 01-07-2014 at 15:33.
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2014   #1110
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,259
Liked: 7,469
Likes: 17,858
Default

Quote:
Με δυσαρέστησε και που έκλεισαν εισιτήρια για να φύγω αμέσως μετά τη λήξη του ματς και να μην είμαι μαζί με την ομάδα μου το βράδυ, αλλά και που ενημερώθηκα μέσω συνεργάτη και όχι απευθείας. Μίλησα σχετικά με τον Τάκη Φύσσα και του είπα ότι με στεναχώρησε πολύ αυτή η επιλογή.
Η δικαιολογία αυτή είναι λες και πήγε σχολική εκδρομή δημοτικού. "Μα μαμα ο δασκαλος με έβαλε σε άλλο πουλμαν και όχι αυτό με αλλα τα παιδια .... :*( Γιααααααατττιιιιιιιιιιιι δεν φταιω ετζωωωωωωωωωω"

Παντως επιβεβαιώνομαι σε αυτό που είπα μόλις σε μερικά λέπτα. ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΤΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΌ ΠΑΙΧΝΊΔΙ.
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DCS7:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 09:32.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.