RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-06-2013   #101
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

ναι, ο κύριος κεδίκογλου, κατ'αρχάς να μας πει τι δήλωνε στις 15/5. Στη συνέχεια να μας πει πως είχε μπει εκείνος στην ΕΡΤ, και τι είχε δει όσο δούλευε στην ΕΡΤ.
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον deninho:
Old 12-06-2013   #102
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,162
Liked: 50,640
Likes: 122,296
Default

Quote:
Originally Posted by Lavor7 View Post
Πάντως είναι απόλαυση να βλέπεις τα ΑΡΔάκια που μεταδίδουν ακόμα να καταγγέλουν με σθένος τις κυβερνήσεις που τους διόρισαν.Να μας πει ο κύριος Κεδίκογλου τονα ,να μας πει τ αλλο.Να μας πει και πώς έγιναν οι διορισμοί όμως.Και κοιτάξτε πόσος κόσμος είναι έξω και μας συμπαραστέκεται.Το 2008 όμως με το Γρηγορόπουλο μόκο,στις διαδηλώσεις μόκο να δείχνουν μόνο τα επεισόδια.ΑΡΔάκια οι μόνοι δημόσιοι υπάλληλοι που μπορούσαν να δουλεύουν και στον ιδιωτικό τομέα ταυτόχρονα.Αυτοί πούλο ΟΛΟΙ.Συμπαράσταση στους απλούς εργαζόμενου αυτονόητη.
Περα απο ολα αυτα που λες,το γελοιο της υποθεσης ηταν οτι ακομη και τωρα δεν μπορεσανε να κανουν μια live μεταδοση της προκοπης.Δεν ξερω μεχρι τι ωρα πιανατε εκει ΕΡΤ.Εμας εδω στα Γιαννενα επαιζε μεχρι τελους (12 παρα τεταρτο).Παιδια γινανε τρομερα πραγματα.Δεν ειχαν επιστροφες ηχου,δεν ειχαν μικροφωνα και ακουστικα που να λειτουργουν,οι καμερες τραβαγανε λες και ο καμεραμαν ειχε παρκινσον.Για γελια η κατασταση.Συγχρονος εξοπλισμος,οχι αστεια.Εκει πηγαινανε ολα τα λεφτα φαινεται.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2013   #103
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,721
Likes: 30,032
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!
Ριβερς,το ξαναλεω.Δεν ειναι το θεμα ποιος την επαθε απο ποιον και γιατι.Ουτε αμα ειχε ευθυνη η ΕΡΤ για αυτα που (δεν) μετεδιδε.Αυτες ειναι αλλες κουβεντες.Το μεγαλο θεμα ειναι ο τροπος που εκτελεστηκε η αποφαση.Σημερα εγινε στην ΕΡΤ αυριο θα γινει αλλου,να εισαι σιγουρος.
Ναι εμένα ο τρόπος μια χαρά μου αρέσει!! Η δημόσια τηλεόραση είναι για να κάνει σωστά τη δουλειά της, γι' αυτό την πληρώνω! Όταν δεν την κάνει και γίνεται κρατική και πολλά άλλα, γι' αυτό έχω "εναλλακτική" την κυβέρνηση (που εκλέχθηκε από το λαό) να πάρει την ανάλογη απόφαση!!
Μακάρι να μπορούσε να πάρει ίδια μέτρα και με ίδιο τρόπο και για όλα τα κανάλια που φέρονται ανάλογα και γίνονται φερέφωνα του κάθε βλάκα, που με τα λεφτά που απέκτησε (όχι με το σταυρό στο χέρι) προσπαθεί να αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη και να ασκεί επιρροή! ΜΑΚΑΡΙ!!
__________________
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον D.Rivers:
Old 12-06-2013   #104
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,162
Liked: 50,640
Likes: 122,296
Default

Quote:
Originally Posted by D.Rivers View Post
Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!
Ριβερς,το ξαναλεω.Δεν ειναι το θεμα ποιος την επαθε απο ποιον και γιατι.Ουτε αμα ειχε ευθυνη η ΕΡΤ για αυτα που (δεν) μετεδιδε.Αυτες ειναι αλλες κουβεντες.Το μεγαλο θεμα ειναι ο τροπος που εκτελεστηκε η αποφαση.Σημερα εγινε στην ΕΡΤ αυριο θα γινει αλλου,να εισαι σιγουρος.
Ναι εμένα ο τρόπος μια χαρά μου αρέσει!! Η δημόσια τηλεόραση είναι για να κάνει σωστά τη δουλειά της, γι' αυτό την πληρώνω! Όταν δεν την κάνει και γίνεται κρατική και πολλά άλλα, γι' αυτό έχω "εναλλακτική" την κυβέρνηση (που εκλέχθηκε από το λαό) να πάρει την ανάλογη απόφαση!!
Μακάρι να μπορούσε να πάρει ίδια μέτρα και με ίδιο τρόπο και για όλα τα κανάλια που φέρονται ανάλογα και γίνονται φερέφωνα του κάθε βλάκα, που με τα λεφτά που απέκτησε (όχι με το σταυρό στο χέρι) προσπαθεί να αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη και να ασκεί επιρροή! ΜΑΚΑΡΙ!!
Δηλαδη συμφωνεις με το να πανε ΜΑΤ με εντολη της κυβερνησης και να πετανε τον κοσμο εξω;Και μιλαμε για τον απλο κοσμο/εργαζομενο.Η κυρια Σταη μακιγιαριστηκε,χτενιστηκε,βγηκε για μιση ωριτσα και μετα πηγε στην σπιταρονα της.Εκει που ηταν οι πομποι της ΕΡΤ εγινε το ντου.Αμα ενα πρωι ερθουν και στην δικη σου την δουλεια τα ΜΑΤ να σε πεταξουν εξω θα σου αρεσει;Ή στην Σχολη σου κτλ;

Εγω ξαναλεω.Δεν θιγω το ζητημα αν επρεπε ή οχι να κλεισει.Αλλο προσπαθω να πω αλλα θα την ανοιξουμε την πολιτικη κουβεντα στο τελος,το βλεπω εγω.

Last edited by Eleni7; 12-06-2013 at 02:06.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #105
Lavor7
Πεντάδα
 
Lavor7's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,780
Liked: 7,131
Likes: 11,207
Default

Φίλε deninho καλώς ή κακώς ο Κεδίκογλου και ο κάθε Κεδίκογλου είναι δημοκρατικά εκλεγμένος.Δεν κρίνω αν συμφωνώ ή διαφωνώ με τη συγκεκριμένη κυβέρνηση λόγω no politica του forum,αλλά τουλάχιστον είναι δημοκρατικά εκλεγμένος,σε αντίθεση με την πλειονότητα των υπαλλήλων της ΕΡΤ που για να μη γελιόμαστε μπήκε με μέσο.Από κει και πέρα μαζί σου.Οι κωλοτούμπες και οι λαμογιές είναι δεύτερο δέρμα των Ελλήνων πολιτικών από την ίδρυση του ελληνικού κράτους μέχρι σήμερα.Ξαναλέω για μένα τα θετικά υπερτερούν των αρνητικών στο κλείσιμο της ΕΡΤ και όταν θεωρώ πως κάτι σωστό γίνεται θα το επιβραβεύσω ανεξάρτητα από τον πολιτικό χώρο που με εκφράζει.
__________________
"Όταν συνεδρίαζε η Ελληνική Χειρουργική Εταιρεία και παρευρισκόταν ο Κόκκαλης οι άλλοι λιποθυμούσαν, τόσο φοβόντουσαν τις παρεμβάσεις του."

Last edited by Lavor7; 12-06-2013 at 02:11.
Lavor7 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Lavor7 For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #106
duda-agelopouloi-v-span
Πεντάδα
 
duda-agelopouloi-v-span's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Posts: 12,201
Liked: 69,493
Likes: 32,656
Default

θα συνεχισουμε να πληρωνουμε την ερτ παροτι εκλεισε.και το θεμα ειναι κοινωνικο και οχι πολιτικο και για αυτο λεω πως η κυβερνηση θυμιζει χουντα
__________________
Quote:
Originally Posted by iliasp87 View Post
Που να βρίσκεις τις πουτσότριχες του αγραβάνη στο μαξιλάρι σου
Quote:
Originally Posted by Achilles View Post
κλεισαν οι θεσεις στην αδριατικη , πουτανας γιοι παναθηναικοι

Last edited by duda-agelopouloi-v-span; 12-06-2013 at 02:10.
duda-agelopouloi-v-span is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον duda-agelopouloi-v-span:
Old 12-06-2013   #107
KonTaz
Πεντάδα
 
KonTaz's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 13,140
Liked: 33,274
Likes: 51,496
Default

Quote:
Originally Posted by deninho View Post

ακριβώς για αυτό δεν λέει τίποτα η κίνηση αυτή που κάνουν. Μόνο ζημιά κάνει μακροπρόθεσμα. Αν θέλανε να σιάξουν την ΕΡΤ, θα απέλυαν όλους αυτούς τους υπεύθυνους στολισμού, τους ταξίναρχους κλπ, και θα μαζευόταν το πρόβλημα.
Αυτό απλά δεν γίνεται λόγω δομής του συστήματος.Για να φύγουν οι σκάρτοι θα φύγουν και πολλοί ικανοί.Τίποτα όμως δεν εμποδίζει αυτούς τους ικανούς να είναι μέσα στους επόμενους 1000
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
ΚΑΙΛ ΧΑΙΝΣ. Γιατί έτσι.
Quote:
Originally Posted by johny b View Post
Μαρκάρει στα πόδια Γιασικεβίτσιους, Διαμαντίδη, κόβει ψηλά το Μπατίστ -τον ισοπεδώνει βασικά. Καρλ Χάηνς Ρουμενίγκε
KonTaz is online now   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to KonTaz For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #108
christos
Πεντάδα
 
christos's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1,190
Liked: 1,786
Likes: 2,519
Default

Quote:
Originally Posted by KonTaz View Post
Αυτό απλά δεν γίνεται λόγω δομής του συστήματος.Για να φύγουν οι σκάρτοι θα φύγουν και πολλοί ικανοί.Τίποτα όμως δεν εμποδίζει αυτούς τους ικανούς να είναι μέσα στους επόμενους 1000
το θεμα ειναι οτι μαλλον τιποτα δεν εμποδιζει τους σκαρτους να ειναι στους επομενους χιλιους.
__________________
Αυτή είναι η ευκαιρία μας και το κύπελλο θα το σηκώσουμε σήμερα _Bill
christos is offline   Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to christos For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #109
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Καλα τωρα τα λετε και τα πιστευετε? νομιζετε οτι κλεινουν την Δημοσια τηλεοραση για να γινει ξεσκαταρισμα? Εκει που οι ιδιοι βολευουν δικους τους ανθρωπους? Ο μονος λογος που κλεινει ειναι για να ιδιωτικοποιηθει οπως πολλες ακομα δημοσιες υπηρεσιες! Και μαλλον δεν εχετε καταλαβει ΤΙ σημαινει να κλεινεις με το ετσι θελω τις δημοσιες τηλεπικοινωνίες (τηλεοραση και ραδιοφωνο)!
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to *GrimReaper* For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #110
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,721
Likes: 30,032
Default

Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Originally Posted by D.Rivers View Post
Quote:
Originally Posted by Eleni7 View Post
Quote:
Όταν παραδίδονταν πραξικοπηματικά τα Ίμια, αποθεωνόταν ο καταλληλότερος Σημίτης...
Όταν πρόδιδαν τον Οτσαλάν, κάνανε χορωδία με τον μεγάλο τραγουδιστή...
Όταν παραδιδόταν ο ΟΤΕ, κάποιοι υμνούσαν τους Γερμανούς...
Όταν ξεπουλούσαν την ΑΤΕ και λήστευαν το ΤΤ, κάποιοι παίζανε Στουρνάρα και Προβόπουλο...
Σήμερα που ήρθε η σειρά τους, έχουν ζωντανή μετάδοση του δράματος...

Εάν το είχαν κάνει στις τραγωδίες του Ελληνισμού, σήμερα η πατρίδα θα ήταν ελεύθερη και καλύτερη!
Ριβερς,το ξαναλεω.Δεν ειναι το θεμα ποιος την επαθε απο ποιον και γιατι.Ουτε αμα ειχε ευθυνη η ΕΡΤ για αυτα που (δεν) μετεδιδε.Αυτες ειναι αλλες κουβεντες.Το μεγαλο θεμα ειναι ο τροπος που εκτελεστηκε η αποφαση.Σημερα εγινε στην ΕΡΤ αυριο θα γινει αλλου,να εισαι σιγουρος.
Ναι εμένα ο τρόπος μια χαρά μου αρέσει!! Η δημόσια τηλεόραση είναι για να κάνει σωστά τη δουλειά της, γι' αυτό την πληρώνω! Όταν δεν την κάνει και γίνεται κρατική και πολλά άλλα, γι' αυτό έχω "εναλλακτική" την κυβέρνηση (που εκλέχθηκε από το λαό) να πάρει την ανάλογη απόφαση!!
Μακάρι να μπορούσε να πάρει ίδια μέτρα και με ίδιο τρόπο και για όλα τα κανάλια που φέρονται ανάλογα και γίνονται φερέφωνα του κάθε βλάκα, που με τα λεφτά που απέκτησε (όχι με το σταυρό στο χέρι) προσπαθεί να αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη και να ασκεί επιρροή! ΜΑΚΑΡΙ!!
Δηλαδη συμφωνεις με το να πανε ΜΑΤ με εντολη της κυβερνησης και να πετανε τον κοσμο εξω;Και μιλαμε για τον απλο κοσμο/εργαζομενο.Η κυρια Σταη μακιγιαριστηκε,χτενιστηκε,βγηκε για μιση ωριτσα και μετα πηγε στην σπιταρονα της.Εκει που ηταν οι πομποι της ΕΡΤ εγινε το ντου.Αμα ενα πρωι ερθουν και στην δικη σου την δουλεια τα ΜΑΤ να σε πεταξουν εξω θα σου αρεσει;Ή στην Σχολη σου κτλ;

Εγω ξαναλεω.Δεν θιγω το ζητημα αν επρεπε ή οχι να κλεισει.Αλλο προσπαθω να πω αλλα θα την ανοιξουμε την πολιτικη κουβεντα στο τελος,το βλεπω εγω.
Μα τώρα σοβαρά μου το ρωτάς αυτό; Δηλαδή αν δεν κάνω κάπου σωστά τη δουλειά μου και δεν αξίζω να βρίσκομαι κάπου, θα κάτσω να διαμαρτυρηθώ για το με τι τρόπο μου το είπαν τα αφεντικά; Αν μου το είπαν λάου λάου ή ωμά;
Και στο θέμα της σχολής ναι υπέρ είμαι όταν πρόκειται για καλό! Όταν γεμίζει ο χώρος κομματόσκυλα να μπουν να τα βγάλουν! Όταν το πανεπιστήμιό μου γίνεται μπουλορδέ και χώρος εκτροφής αλητείας, να μπουν να μαζέψουν ναι! Και τυχαίνει να μιλάς και σε φοιτητή της ΑΣΟΕΕ, που καθημερινά 5 χρόνια τώρα έχω συνηθίσει κι έχω λάβει ως δεδομένο την ύπαρξη-φιλοξενία-στέγαση αλλοδαπών μέσα στους χώρους της σχολής μου!

Όταν βλέπω να γίνεται κάτι σωστό και τολμηρό (που δεν είχε κανένας τα κότσια να το κάνει εδώ και καμιά 30αριά χρόνια) θα το επιβραβεύσω προσωπικά και δε θα κάτσω να ασχοληθώ με τον τρόπο... Τη Λερναία Έδρα σε ενδιαφέρει να την εξοντώσεις κι όχι με ποιο τρόπο...

υ.γ.: Μην κάθεσαι και τραγικοποιείς τα πράγματα... Κανέναν δεν τον βγάλαν σηκωτό! Αυτές τις μπούρδες κάθονται και λένε τα ΜΜΕ και χαίρομαι πολύ που τα κλείνουν! και με την επίταξη τα ίδια λέγανε...
__________________

Last edited by D.Rivers; 12-06-2013 at 02:22.
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 23:47.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.