RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-05-2010   #191
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tt7 View Post
don το θεμα δεν ειναι ομως αυτο..Το θεμα ειναι εαν (δεν ξερω αν εχει αποδειχτει οριστικα) η επιχειρηση τους απαγορεψε να συμμετεχουν στην απεργια κατι το οποιο ειναι απαραδετκο μιας και αποτελει συνταγματικο δικαιωμα..Και ναι μεν τα τσογλανια μαμησανε την Αθηνα αλλα το ΚΥΡΙΟ γεγονος ηταν μια μεγαλη απεργια ολων των εργαζομενων που αντιδρουσαν για τα τρομερα μετρα που θα παρουν..Ε δεν θα επεφτε εξω ο Βγενοπουλος εαν το συγκεκριμενο υποκαταστημα το κρατουσε κλειστο μια μερα,ενω ηξερε οτι η πορεια θα ηταν συναισθηματικα φορτισμενη και θα περνουσε και μπροστα απο το καταστημα..Τα τσογλανια παντα βρισκουν ευκαιρια να γαμ... οποιαδηποτε μορφη διαμαρτυριας δυστυχως...Αλλα παρ'ολο που την ευθυνη εχουν τα ανθρωποειδη για αυτο που εκαναν μπορουσε και η διευθυνση της τραπεζας να κρατησει διαφορετικη σταση..Τελος παντων οι ανθρωποι δεν ερχονται πισω οτι και να λεμε και μακαρι να μην ζησουμε και αλλα τετοια στην Ελλαδα...
τι πάει να πει ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ? Δεν μπορείς να ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ. Το αν η εταιρία τους είπε "αν πάτε απολύεστε" είναι δικό της ζήτημα γιατί ξαναλέω είναι ΙΔΙΩΤΙΚΗ επιχείρηση και δεν μπορείς να της κάνεις κουμάντο για το ΠΟΙΟΝ και ΠΟΤΕ θα τον απολύσει. Θέλει να δουλέψει η εταιρία και θα δουλέψει είτε εσύ απεργείς είτε όχι!

Εγώ λοιπόν δεν δέχομαι το επιχείρημα "εσύ φταίς που σε βιάσανε κοπέλα μου να μην πήγαινες μέσα στο αδιέξοδο, φορώντας μίνι και τακούνια 3 το πρωί"...αυτό μου λες τώρα...Αφού ήξερε ότι θα τον "βιάσουν" ας έκλεινε την τράπεζα...Ε ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ. Και με "γ@μάς" και ΦΤΑΙΩ?

Δυστυχώς την αστυνομία την έχουμε εκεί που ΔΕΝ την θέλουμε (συνταξιούχους, παιδιά, γυναίκες) και εκεί που πρέπει να τραβήξουν ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΟ και ΜΙΑ ΜΠΑΑΑΜ στο δόξα πατρί στα ΠΟΥΤΑΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ ΑΥΤΑ (το λέω με πλήρη επίγνωση του τι λέω) πάνε και τους κοιτάνε να καίνε απλά.
DON is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010   #192
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,983
Liked: 2,559
Likes: 35,160
Default

με προκαλειται αλλα θα κρατηθω και δεν θα συμμετεχω σ' συτην την (σοβαροτατη) κουβεντα ως εκπροσωπος της ''νεας γενιας''-αυτο ηταν σποντα για 'σας τους παππουδες- ξεροντας πολυ καλα οτι στο ιντερνετ μεχρι και τα λινκς εχουν αυτια...... θα αλλαξω λοιπον την κουβεντα και θα πω το εξης: ΜΑ ΚΑΛΑ, ΤΙ ΘΕΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ;;;; ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΠΙΑ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ;;;
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010   #193
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

ευκολα ή δυσκολα εννοεις μιγάδα?
τι δινατε σημερα γιατι το χασα?
ειχα μεινει στην εκθεση που το θεμα ηταν ωραιο αλλα..., και στη βιολογία
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010   #194
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,983
Liked: 2,559
Likes: 35,160
Default

μαθηματικα κατευθυνσης........ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ομως........ εκει που καποτε το 80% ηταν κατω απ τη βαση, τωρα χωρις καθολου διαβασμα την επιανες ανετα τη βαση..... και ενας πολυ καλα προετοιμασμενος που καποτε εγραφε μεχρι 17 ανετα και μετα προσευχες, σημερα εφτανε στο 100αρι χωρις να δυσκολευτει πουθενα.... εγω που φοβομουν μη δε με φτασει η ωρα, τελειωσα στη 1μιση ωρα....... βεβαια ειχαν βαλει δυσκολα στα γενικης παιδειας, κυριως στα μαθηματικα και φυσικη...... τουλαχιστον, με συντελεστη 1,3 και μ' αυτα τα θεματα περνας αερα....... γι αυτο λεω να ξεκουραστω τωρα και να μην πολυδιαβασω αυτη τη μαλακια τον ΑΟΔΕ που δινω μεθαυριο....:Ρ
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον μιγάδας:
Old 19-05-2010   #195
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

αυριο παλι απεργια και τα παπαρια μας κουνιουνται (σορρυ δεσποινιδες).
μια ζωη στα ακρα αυτο το μπουρδελο που λεμε και "πατριδα". απο τη μια να κλεβουμε το κρατος και απο την αλλη να πληρωσουν για αυτο καποιοι αλλοι εκτος απο εμας. απο τη μια να κανουμε απεργια για τα νεα μετρα και απο την αλλη να μην ξερουμε τι ειναι αυτα. απο τη μια να εχουμε τον μπατσο με το οπλο του και απο την αλλη τον ψευτοεπαναστατη βανδαλο με τη μολοτοφ του.
ρε θα φυγω, θα παω αλλου. δεν παλευεται αλλο.

κατι βοσκοπουλοι, κατι λατσιδες, οι εργατοπατερες (κομματοσκυλα στα νεα ελληνικα), οι κλεφτες πολιτευομενοι και αρκετα δημοσιολαμογια κανουν οτι γουσταρουν. και αντι να τους κοψουμε τον κωλο εμεις φωναζουμε για το οτι θελουμε και εμεις μεριδιο στη ρεμουλα. μπραβο, αυτοι ειμαστε!

μονο που και παλι αυριο στην πορεια θα ειναι καποιοι απο τους 150.000 μισθωτους που εκλεβαν την εφορια, καποιοι απο τους 200.000 που με δικη τους ευθυνη δουλεουν ανασφαλιστοι και καποιοι απο τους 500.000 δημοσιους υπαλληλους που πληρωνονται για να ξυνονται και ενιοτε χρηματιζονται.
και τελος θα ειναι και καποιοι αλλοι που αναμεσα στην χρεοκοπια και την προσπαθεια επιλεγουν το πρωτο διχως να αναλογιστουν τις συνεπειες. διαφωνια χωρις προτασεις δηλαδη...

εγω δηλαδη που εχω μια μικρομεσαια επιχειρηση να δινω το 45% σε φορους και να φορολογουμαι και σαν ιδιωτης μετα (συνολο 60% περιπου) χωρις να εχω ωραριο και να κανω διακοπες το πολυ 10 μερες και το αλλο το λαμογιο που διδασκει 12 ωρες την εβδομαδα (πχ ο μπαρμπας μου) και κανει 4 μηνες τα μπανακια του να θελει να ζει απο εμενα. ή ο αλλος (φιλος μου) να δουλευει χωρις ικα απο επιλογη του για να τσεπωνει και τα φραγκα του ΟΑΕΔ (μηδεν δηλαδη αποδοση στην εφορια) και να απαιτει να του πληρωνω τις εξετασεις στους γιατρους. ακομα και αυτος που κανει ιδιαιτερα (αλλος φιλος μου) και τσεπωνει 3.000 € τον μηνα αλλα δηλωνει 500 € ωστε να μην πληρωνει και παλι φορους.
ρε παμε καθολου καλα? αμα το κλεισω το μαγαζι θα ειναι ευχαριστημενοι? και οι 10 υπαλληλοι που θα χασουν τη δουλεια τους? και οσοι συνεργατες χασουν μεγαλο μερος του κυκλου εργασιων τους?
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 19-05-2010   #196
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,983
Liked: 2,559
Likes: 35,160
Default

χαχαχαχαχαχαχα. λοιπον, καταρχας να ξεκαθαρισω οτι ο χαρκτηρισμος ''πανευκολα'' για τα θεματα χρησιμοποιηθηκε μονο και μονο επειδη ξερω οτι κανενας αλλος απο δω μεσα δε δινει. και το λεω αυτο για τον εξης λογο: μπηκα σ αυτο το μαθητικο φορουμ(ischool.gr) να δω τι λενε για τα θεματα και γινεται της ποπης!!! εχουν μπει ολα τα ''ξεφτερια'' και οι ψωναρες και λενε ''γελοια θεματα'', ''οποιος δεν επιασε το 16 να μην παει να γραψει τ' αλλα'' κτλ.. και τρωνε κραξιμο απο τα αλλα παιδια, τους πιο αδυναμους μαθητες που δεν εγραψαν καλα.... και απλως το αναφερω, για να μην παρεξηγηθουν τα λεγομενα μου... τα θεματα αντικειμενικα ηταν οντως πολυ ευκολα, με την εννοια οτι ενας πολυ καλα προετοιμασμενος δεν αντιμετωπιζε ιδιαιτερες δυσκολιες και επισης δινοταν η δυνατοτητα στους πιο αδυναμους να παρουν ενα βαθμο παραπανω καθως τα θεματα θεωριας ας πουμε ηταν απο τα ευκολα, δεν ζητησαν δλδ κατι εξεζητημενο. βεβαιως αυτο δεν θα το πεις σε ενα παιδι που δεν τα πηγαινει πολυ καλα γενικως και σημερα δεν εγραψε καλα, ειναι σαν να του λες: ''εισαι μαλακας''.... επειδη ομως εσεις ειστε ουδετεροι, αναφερω την προσωπικη μου γνωμη, εστιαζοντας στο γεγονος οτι ολοι οι καλοι μαθητες εγραψαν πολυ καλα, αρα οι βασεις των μεγαλων σχολων μαλλον πανω προς νεα αυξηση.......
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010   #197
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

πωωω πως αλλάζουν οι καιροί...εγω ειχα γραψει μόλις 11,9 στα μαθημ. κατευθ.
αλλά με είχαν σώσει κάτι 20αρια σ'αυτα που επρεπε,ειδικά οικονομία και μπήκα ασοεε
εγω μαθαίνω τώρα απ'τη κοπελα μου που θα δώσει ασεπ τα οργια που γίνονται Ακου να φρίξεις! πρώτα πρώτα ζητούν πιστοποιητικο παιδαγωγικης καταρτισης ΠΡΙΝ τον ασεπ καταργώντας ουσιαστικά το πρόγραμμα σπουδων των ιδιων των πανεπιστημιων τους που σου δίνουν τέτοιο πιστοποιητικο. μετά αφού κάνεις το σκατο σου παξιμαδι και περάσεις στον ασεπ καταργούν την προυπηρεσια!!!! δηλαδη τι να μενεις στη κρητη και να σε στειλουν εβρο να πληρωνεις νοικια,ξυδια,μεταφορικα ΔΕΕΕΝ τους ενδιαφερει. μορια γιοκ Τι σου κάνουν δλδ? σε οδηγουν με την μια στη παραπαιδεια για να ζησεις. Και υστερα,νεοτατος στα 50 σου εισαι έτοιμος να αμολύσεις στα παιδάκια το κομπλεξ που 40 χρόνια σου έχουν δημιουργήσει και να τα ποτίσεις με τις φρεσκότατες(εχεις πάρει πτυχιο πριν 35+χρονια) πια γνώσεις σου

και μετά μου λέει ο dude να μην μεταναστεύσω. που στο λονδίνο το πτυχίο μου ανταλλάσεται με 2000λίρες περ μανθ για πλάκα και εδώ με 700 ευρώ υπόδουλος του κάθε τραπεζιτη
zouparos is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to zouparos For This Useful Post:
Old 19-05-2010   #198
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
ρε θα φυγω, θα παω αλλου. δεν παλευεται αλλο.
ΟΟΟΛΑ όσα λες είναι τόσο αληθινά που δεν τα βάζω στο quote...Αλλά αυτό που κράτησα απλά αξίζει το εξής σχόλιο :

Welcome to my world.


DON is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010   #199
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,983
Liked: 2,559
Likes: 35,160
Default

αυτο που λες ζουπαρε ειναι απαντηση στον tc-g6, που αναφερθηκε στην αυριανη απεργια...... τεσπα, προτεινω(τωρα που 'μαι χαλαρος κανω και προτασεις...) να σταματησετε την κουβεντα περι πολιτικης που εχετε ανοιξει(γιατι στην ουσια πολιτικη κουβεντα ειναι) γιατι ο καθενας εχει την αποψη του και δεν υπαρχει λογος σ' ενα μπασκετικο φορουμ να τσακωνομαστε για πολιτικα ζητηματα..... συν του οτι, το ιντερνετ δεν ειναι και τοσο ασφαλες.....
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ

Last edited by μιγάδας; 19-05-2010 at 14:44.
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010   #200
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
καποιοι απο τους 200.000 που με δικη τους ευθυνη δουλεουν ανασφαλιστοι
αυτό πάλι? μιλούν τα αγραμματα κομματόσκυλα που "πίπωναν"(σορρυ κιολας) έξω απ'τα πολιτικά γραφεία για να μπουν σε ενα προγραμματακι σταζ ανασφαλιστοι χωρις καμμια μονιμότητα και τώρα που τους πετάνε σα ζωα αφού τους χρησιμοποιησαν εκλογικά ΦΩΝΑΖΟΥΝ,ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ!!!!

μα αυτο ειχατε υπογράψει τότε γαμωώωωωω

@μιγαδα...ΟΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ!! και το πως θα μοιράσει το χρόνο το απόγευμα ο κοουτς γιαννακης πολιτική είναι πίστεψε με! και κανεις δε τσακώνεται,ούτε κάνουμε πολιτική προπαγάνδα όπως σε πολλά φόρουμς. κουβεντα κάνουμε και όπως βλέπω κανείς δε λέει την άποψη του. περιστατικα αδιαμφισβητητα καταθετουμε και απλά ο καθεις βγάζει και τ αναλογο συμπέρασμα

Last edited by zouparos; 19-05-2010 at 14:47.
zouparos is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to zouparos For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 07:38.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.