RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-06-2010   #21
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,916
Liked: 2,535
Likes: 34,869
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
τα πανέμορφα δάκτυλα του Κλέιζα...
ξερεις κατι παραπανω ή ετσι το λες;;
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2010   #22
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Έτσι το λέω.
Dude is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2010   #23
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,916
Liked: 2,535
Likes: 34,869
Default

ψευτη........

ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΤΗ!!!!!
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2010   #24
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Ρε παιδιά, συγγνώμη αλλά πώς μπορεί μια ΚΑΕ να επιβάλει ποιοι δημοσιογράφοι θα κάνουν την περιγραφή;
Aπαντάς μόνος σου από κάτω. Μπορεί και παραμπορεί
Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Μην μου πείτε να κάνουμε αυτά που έκαναν οι βάζελοι με τον Μπατή, γιατί 100 φορές προτιμάω να έχουμε δημοσιογράφους που λένε αοριστολογίες και αποφεύγουν να πάρουν θέσεις σε περίερα σφυρίγματα, παρά...
Το θέμα για μένα είναι λεπτό. Το θέμα δεν είναι ποιον δημοσιογράφο θες αλλά τι δημοσιογράφο θες. Ή ο κος Σκουντης (βασιλικουλα από προχθές) ή ΔΕΝ θα έχει τα δημοσιογραφικά ουμπαλα να είναι δημοσιογράφος δηλαδή να σχολιάζει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ τον αγώνα Ή θα επιλέξει να είναι περιγραφέας...
Το να ειρωνεύεσαι τον μπέβερλι χιλς επειδή δεν είναι στο άρμα της επίσημης αγαπημένης επειδή τόλμησε να σκοράρει και να μην παίρνεις θέση για κάτι ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ καταφανέστατο είναι ΣΚΟΠΙΜΟ.

Σε απλά ελληνικά, ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ να ακούμε 27 λεπτά ένα κλαμμένο μ*&^$ και τα επόμενα 13 έναν αξιολύπητο άνθρωπο που μιλά λες και τον σημμαδεύουν με 45άρι. Ήταν εμετικός και είναι συνέχεια ετών αυτό το πράγμα
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2010   #25
panas12
6ος Παίκτης
 
panas12's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 492
Liked: 271
Likes: 186
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
Aπαντάς μόνος σου από κάτω. Μπορεί και παραμπορεί

Το θέμα για μένα είναι λεπτό. Το θέμα δεν είναι ποιον δημοσιογράφο θες αλλά τι δημοσιογράφο θες. Ή ο κος Σκουντης (βασιλικουλα από προχθές) ή ΔΕΝ θα έχει τα δημοσιογραφικά ουμπαλα να είναι δημοσιογράφος δηλαδή να σχολιάζει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ τον αγώνα Ή θα επιλέξει να είναι περιγραφέας...
Το να ειρωνεύεσαι τον μπέβερλι χιλς επειδή δεν είναι στο άρμα της επίσημης αγαπημένης επειδή τόλμησε να σκοράρει και να μην παίρνεις θέση για κάτι ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ καταφανέστατο είναι ΣΚΟΠΙΜΟ.

Σε απλά ελληνικά, ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ να ακούμε 27 λεπτά ένα κλαμμένο μ*&^$ και τα επόμενα 13 έναν αξιολύπητο άνθρωπο που μιλά λες και τον σημμαδεύουν με 45άρι. Ήταν εμετικός και είναι συνέχεια ετών αυτό το πράγμα
Πες τα zouuuup..!
Kαθε σοβαρη ομαδα(και οχι μονο) σε αυτον τον πλανήτη έχει τους δικούς της σχολιαστές και αυτό δεν είναι λαμογιά ή νταβατζιλίκι.Είναι μια επιλογή που δημιουργεί καλύτερο κλίμα για τους φίλους της ομάδας που παρακολούθουν αλλά και για οποινδήποτε ουδέτερο φίλο του αθλήματος ,αφου αλλιώς περιγράφει ένα μεγάλο παιχνίδι καποιος που παρακολουθεί στένα μια ομάδα για χρόνια και τη σέβεται και αλλιώς καποιος που είναι απλά ''υπαλληλος δημοσίου'' ή υπάλληλος του αντίπαλου στρατοπέδου.Αυτό δεν σημαίνει πως θέλουμε έναν αντίστοιχο Μπατή ..!Θελουμε καποιον που να έχει γνώμη να είναι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται και όπως είπα πάνω απ'ολα να ΣΕΒΕΤΑΙ το μεγαλυτερο σύλλογο σ'αυτή τη χωρα.Τοσο απλά.Τώρα που ο σκαι αφήνει το μπάσκετ νομίζω οτι είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκινήσει αυτό.Ακόμα και στη νοβα να πάει ας κρατήσουν τους αμπασκετους τους Συρίγους να κάνουν τις τσιρλίντερ της βαζέλας και ας πάρουν και κάποιον ''δικό μας''.Αλλωστε ο πρώτος που εποφελείται εμπορικά απο κάτι τέτοιο είναι το κανάλι.
__________________
~καν'το όπως ο Durant~
panas12 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2010   #26
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Συγγνώμη αν στο χαλάω αλλά για μένα εμετικός δεν ήταν... Εμετική προσωπικά θα μπορούσα να χαρακτηρίσω μόνο τη μετάδοση που έκανε πριν λίγους μήνες ο Μπατής. Και (προσωπικά μιλάω πάλι) πιο πολύ με ενοχλεί που ο Σκουντής αντί να περιγράφει αρκείται στο να κάνει σχόλια ιστορικού-λογοτεχνικού χαρακτήρα (ενώ ταυτόχρονα γεμίζουν οι σιελογόνοι αδένες του ), παρά η τακτική του να μην παραδέχεται ανοιχτά κάποιο λάθος σφύριγμα υπέρ της μίας ή της άλλης ομάδας. Η μη σωστή περιγραφή των φάσεων του αγώνα θεωρώ λοιπόν ότι είναι το κύριο δημοσιογραφικό ατόπημά του, και όχι το άλλο... Άλλωστε δεν περίμενα να αρχίσει ανοιχτή κριτική προς τους διαιτητές, γιατί είναι κάτι που δεν το κάνει, ή να το πώ αλλιώς, τις λίγες φορές που το κάνει, το κάνει παραπάνω από διακριτικά...

Νομίζω (και το παρατηρώ από την πρώτη μέρα που είμαι εδώ μέσα) ότι ο κόσμος του Ολυμπιακού έχει κόλλημα με αυτό το θέμα, το οποίο δεν θα έπρεπε να υφίσταται... Δεν είναι κανένας εγκληματίας ο Σκουντής, είναι απλά ελαφρώς (ή και πολύ για κάποιους) σπαστικός speaker αγώνων. Δεν μπορεί να σταθεί και να μεταδώσει-μεταφέρει σωστά την ατμόσφαιρα ενός αγώνα, αντί αυτού συνέχεια βρίσκει να πετάει παπαρίτσες εγκυκλοπαιδικού χαρακτήρα, οι οποίες συνήθως συνοδεύονται κι από ένα χαρακτηριστικό γέλιο στο τέλος. Δεν σου είπα ότι το βρίσκω ωραίο αυτό (το αντίθετο), αλλά δεν είναι και για σκότωμα.

Εν'ολίγοις, χαλαρώστε παιδιά, γιατί το θέμα είναι δευτερεύον. Οι δημοσιογράφοι σαν κλάδος πάντοτε κάνουν κωλοτούμπες, και έτσι θα εξακολουθούν να είναι τα πράγματα όλες τις εποχές. Πρέπει να ζήσουμε με αυτή την ιδέα, ή τουλάχιστον να μην απαιτούμε από τη δική μας ΚΑΕ να το διορθώσει και αυτό. Η κριτική προς τους ίδιους τους δημοσιογράφους (όπως πχ γίνεται ανοιχτά στο Μαγουλά και στο Δάρδαλη που λαμβάνουν τέτοια μηνύματα όταν μεταδίδουν ΝΒΑ), είναι και ωφέλιμη και απαραίτητη. Αλλά η όλη φάση να επικοινωνήσουμε με τους Αγγελόπουλους και να τους λέμε, "Προέδρια, ο Σκουντής δεν παλεύεται άλλο, καντε κάτι", είναι το λιγότερο άστοχη. Προσωπική άποψη, και απλά την καταθέτω γιατί το δικό σου "ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ" δεν το συμμερίζομαι με τον τρόπο που λές. Εγώ δεν ανέχομαι γενικώς την κακή δημοσιογραφία (που αποτελεί το 95% του συνόλου της δημοσιογραφίας), δεν με ενοχλεί απλά και μόνο κάποιος που δεν θα κράξει ένα διαιτητή.

Υ.Γ. Δεν ξέρω το ποιόν του χαρακτήρα του Σκουντή (προσωπικά από το φυζίκ του μου βγάζει ότι είναι καλός άνθρωπος, αλλά πιθανά να πέφτω και έξω), ωστόσο ομολογώ επειδή έχω κόλλημα με τη σωστή δημοσιογραφία (και αυτή τη στιγμή οι μόνοι Έλληνες δημοσιογράφοι που συμπαθώ είναι ο Μαγουλάς και ο Κωσταβάρας, με τον πρώτο να θεωρώ ότι το παρακάνει σαν εκφωνητής αγώνων ΝΒΑ, με τα σχολιάκια του για πράγματα ελαφρώς χαζά κατά στιγμές, αλλά είναι σωστός ως προς τις μπασκετικές απόψεις του, ενώ το δεύτερο το θεωρώ πολύ καλό σε όλα του - βέβαια είναι μετρημένος και δεν είναι πρώτο όνομα για να το θυμούνται πολλοί, μόνο λίγους αγώνες ποδοσφαίρου και τένις μεταδίδει στην ΕΡΤ), έχω σκεφτεί κάποιες φορές να του στείλω προσωπικό mail στο οποίο να του κάνω ειλικρινή κριτική για το ότι πιστεύω ότι αδικεί τον εαυτό του με τον τρόπο που περιγράφει τους αγώνες. Κι αυτό το λέω γιατί πιστεύω ότι έχει μπασκετικές γνώσεις το άτομο, και απλά βρίσκει λάθος ώρες να τις προβάλει. Επίσης και όταν αποφασίσει να περιγράφει, το κάνει λίγο περίεργα (είναι λίγο άμπαλος ρε παιδί μου). Τελοσπάντων, αυτό το ένιωθα κάποτε που ο Σκουντής περιέγραφε αγώνα πολύ συχνά και ήταν συνέχεια μέσα στα αυτιά μου, τώρα αφενός αυτό έχει περιοριστεί με τη μεταγραφή του στο ΣΚΑΪ και δεν μου περνάει από το μυαλό πια, αφετέρου έχω ξεσκιστεί να γράφω στο redhoops... οπότε φτάνει (το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός, για αυτό το αναφέρω)...

Last edited by Dude; 05-06-2010 at 22:31.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 05-06-2010   #27
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Dude δε θέλω να με δείρεις αλλα να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι ήθελες να πεις αλήθεια λέω...αν μπορείς πεστα λίγο πιο ζουπιστικα
btw αν παρασυρθηκες απ'το τιτλο του θέματος δεν έριξα ευθυνη στη ΚΑΕ. Ασχέτως που προσωπικά έχω παραπονο και εκεί. Δλδ τελείως φιλικά δεν έχει βρεθει ενας άνθρωπος απ'τη ΚΑΕ να του πει "ρε βασιλη σοβαρεψου λίγο σε παρακαλώ. Ο κοσμός,βλακωδώς, έχει αφηνιάσει. Βοήθα και εσύ λίγο τη κατάσταση"?
το τοπικ μιλά για επικοινωνία προς όλους όσους αφορουν εμμεσως και μη το μπάσκετ. Αυτό που λες...ένα μεηλ στο σκουντη ως redhoops ενα σεβαστο μπασκετικο φορουμ που να του εξηγει 2 απλά πράγματα που μας ενοχλουν σχεδον ΟΛΟΥΣ μας πιστευω δεν θα ηταν κακό.
απλά πραγματακια.

υ.γ.:ο σκουντης παραδέξου ήταν πιο εμετικός. Ο δείκτης ευφυίας και αξιοπρέπειας του γυμνοσάλιαγκα μπατη απλά είναι αμετακίνητος στο πάτο. Ο σκουντης καποτε(για μενα...για σενα ακομα ισως) ήταν ένα σεβαστο πρόσωπο. μ'αυτον μεγάλωσα για αυτο με τρέλανε-θύμωσε-εξόργισε η προχθεσινη του εμετική μετάδοση. με τον άλλον ντροπη και να ασχοληθουμε τον έστειλε και το μονΔελο...
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2010   #28
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Χαχαχα... Λοιπόν, για να μην λέμε αοριστίες (και επειδή κουράστηκα και να γράφω, ειλικρινά ), απλά κράτα από το μακροσκελές κείμενό μου τα μαυρισμένα, τα άπλυτα, τα υπογραμμισμένα, και χοντρικά θα πιάσεις και τι εννοώ και πού θέλω να δώσω βάρος...

Τώρα επειδή ειλικρινά δεν μπορώ να καταννοήσω ούτε εσένα ούτε και μεγάλο μερίδιο της Ολυμπιακής εξέδρας στο ποιό είναι το μεγάλο σας πρόβλημα με το Σκουντή και άλλους δημοσιογράφους (εξαιρείται ο Μπατής, όπου και εγώ ένιωσα τάσεις για εμετό για πρώτη φορά στη ζωή μου ), αν θέλεις, και όποτε θέλεις, βρές κανένα βιντεάκι που περιγράφει ο τύπος, και στείλε το να μου δείξεις στο τάδε σημείο τι σε εξοργίζει (αν πάλι βαριέσαι άσ'το, δεν είναι τίποτα σημαντικό για να ασχοληθούμε ιδιαίτερα)... Γιατί προσωπικά όταν ακούω περιγραφές αγώνων του Σκουντή και του Χατζηγεωργίου (ξεχωριστή κατηγορία από μόνος του, απλά λόγω της κοινής τους πορείας τα προηγούμενα χρόνια τους έχω μαζί στο μυαλό μου) δεν νιώθω οργή ή εμετό, απλά μου βγαίνουν εκφράσεις στο κεφάλι του τύπου:
- "τι (κουφό) είπε πάλι ο άνθρωπος!"
- "ας σταματήσει επιτέλους" (αυτό στο Χατζηγεωργίου πιο πολύ, που μέσα στην ίδια μετάδοση μπορεί να σου αραδιάσει το βιογραφικό του Ζήση 4 φορές)
- "την πέταξε πάλι" (κι αυτό στο Χατζηγεωργίου περισσότερο, διότι απλά εκφράζει άκυρες απόψεις και στο τένις, και στο μπάσκετ - ο Ντάριους είναι ο καλός, όχι ο Κσιστόφ -, και παντού - αλλωστε είναι ο Mr. ERT Sports, παντού είναι)
- "μάθε να λές το σκόρ" (αυτό το Σκουντή, που έχει τεράστιο ταλέντο να διαβάζει το σκορ λάθος, συνήθως 5 δέκατα του δευτερολέπτου πριν αυτό ανανεωθεί )

... και άλλα τέτοιου τύπου. Με αυτό θέλω να σου πώ ότι τους θεωρώ ελλειπείς σαν δημοσιογράφους από πολλές απόψεις - και κυρίως σαν speakers αγώνων -, όμως απλά φτάνω στο σημείο να γελάω με κάποια από τα πράγματα που λένε, ενώ το πιο δυσάρεστο πράγμα που έχω νιώσει είναι κούραση από τις μαλακιούλες που πετάνε... Δεν φτάνω όμως στο σημείο να με εξοργίζουν και να με αηδιάζουν, ώστε να τους αραδιάζω το άπειρο βρίσιμο και να ζητάω να χάσουν τη δουλειά τους την αμέσως επόμενη μέρα (αυτό πιθανά να το επιζητούσα μόνο αν είχα την ελπίδα ότι θα τους αντικαταστήσουν κάποιοι αξιότεροι). Για αυτό και δεν μπορώ να δικαιολογήσω τη στάση και τη δικιά σου αλλά και πολλών ακόμα που συμφωνούν απόλυτα μαζί σου. Για την ακρίβεια, θεωρώ ότι έχετε κάποιου είδους κόλλημα με το θέμα...
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 06-06-2010   #29
mzk7
Δωδεκάδα
 
mzk7's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: alex7polis
Posts: 175
Liked: 62
Likes: 111
Default

Να σας θυμίσω τον περσινό σπήκερ ιάκωβο φιλιππούση του ΑΝΤ1???
Καλά είμαστε και με σκουντή..
__________________
Κενό μήνυμα στο 54080.. για τον ερασιτέχνη ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
mzk7 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2010   #30
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Προσωπικά όταν ακούω περιγραφές αγώνων του Σκουντή και του Χατζηγεωργίου (ξεχωριστή κατηγορία από μόνος του, απλά λόγω της κοινής τους πορείας τα προηγούμενα χρόνια τους έχω μαζί στο μυαλό μου) δεν νιώθω οργή ή εμετό, απλά μου βγαίνουν εκφράσεις στο κεφάλι του τύπου:
- "τι (κουφό) είπε πάλι ο άνθρωπος!"
- "ας σταματήσει επιτέλους" (αυτό στο Χατζηγεωργίου πιο πολύ, που μέσα στην ίδια μετάδοση μπορεί να σου αραδιάσει το βιογραφικό του Ζήση 4 φορές)
- "την πέταξε πάλι" (κι αυτό στο Χατζηγεωργίου περισσότερο, διότι απλά εκφράζει άκυρες απόψεις και στο τένις, και στο μπάσκετ - ο Ντάριους είναι ο καλός, όχι ο Κσιστόφ -, και παντού - αλλωστε είναι ο Mr. ERT Sports, παντού είναι)
Στο μυαλό μου είσαι Dude.. Έβλεπα τον τελικό Ρολάν Γκαρός Ναδάλ-Σόντερλινγκ σε περιγραφή του Mr.ERT Sports που λες και που κάνε να τα νεύρα κρόσια. Είναι γραφικός ο τύπος. Τόσα πολλά λόγια και τόση λίγη ουσία.. Πραγματικά εκνευριστικός.
Και έκανε σαν 16χρονο ερωτευμένο με το Ναδάλ.. Που θαρρείς και αγοράζει Μανίνα κάθε βδομάδα για να κολλάει τις αφίσες που δίνει με τον Ισπανό, πάνω από το προσκεφάλι του.. Ημαρτον, σοβαρότης μηδεν.. Ενώ, ο Κωσταβάρας που ανέφερες, στον ημιτελικό Σόντερλινγκ-Φέντερερ ήταν γνώστης τεχνικών του αθληματος ανώτερος και σίγουρα πιο χαλαρωτικός σπίκερ που ταιριάζει με το τέννις..
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...


Dipolico is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dipolico:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 10:02.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.