RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-07-2018   #19201
sfakianos7
Πεντάδα
 
sfakianos7's Avatar
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 4,265
Liked: 4,662
Likes: 8,265
Default

Τα πράγματα που τα βαζέλια θεωρούν δεδομένα δεν ανταποκρίνονται πάντα στην πραγματικότητα.
Με Τράκη δε νομίζω να πάει ο Σάρας ποτέ, εκτός εάν δε βρίσκει δουλειά αλλού.
__________________
I'm not here
This isn't happening
sfakianos7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον sfakianos7:
Old 29-07-2018   #19202
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,306
Liked: 17,072
Likes: 8,929
Default

Εγένετο... ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ!
__________________
Π Ο Υ Σ Τ Η & Π Ρ Ε Ζ Α Κ Ι Α ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕ
mixalis is online now   Reply With Quote
Old 29-07-2018   #19203
king kill bill
Πεντάδα
 
king kill bill's Avatar
 
Join Date: Jun 2016
Posts: 1,108
Liked: 1,092
Likes: 5,289
Default

Αυτή η μαλακία με τα ονόματα των χορηγών, ειδικά στις ομάδες μπάσκετ, πρέπει να σταματήσει.
Για μένα θα είναι πάντα Παναθηναικός Superfoods.
king kill bill is offline   Reply With Quote
Old 30-07-2018   #19204
Lateralus
Πεντάδα
 
Lateralus's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8,808
Liked: 14,517
Likes: 48,089
Default

Απο υπερτροφες εγιναν οπαπ

https://www.eurohoops.net/el/eurolea...a-me-ton-opap/
__________________
You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig.
Lateralus is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2018   #19205
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,306
Liked: 17,072
Likes: 8,929
Default

Τόμας: "Να ανησυχούν στον Ολυμπιακό για μένα, η θέση μου είναι το 4"

Ο ΝτεΣόν Τόμας δήλωσε πως ο Ολυμπιακός οφείλει να τον... προσέξει στα ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, ξεκαθάρισε ότι είναι πάουερ φόργουορντ και έθεσε ως στόχο το Final Four.

Ο ΝτεΣόν Τόμας είναι ο παίκτης που έκλεισε τις θέσεις των ξένων στον Παναθηναϊκό. Αν και είναι όμως το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των "πράσινων" έδειξε ήδη ότι είναι καλά διαβασμένος.

Παραχωρώντας συνέντευξη στην εφημερίδα "Πράσινη" ο 27χρονος φόργουορντ έδειξε να ανυπομονεί για τα παιχνίδια με τον Ολυμπιακό, είχε να πει καλά λόγια τους φίλους του Παναθηναϊκού και τον Πασκουάλ και έθεσε ως στόχο το Final Four.

Διαβάστε μερικές από τις σημαντικότερες ατάκες του:

Για τον Τσάβι Πασκουάλ: "Μιλήσαμε. Μου είπε οτι με θέλει και μου εξήγησε τι θέλει από μένα στην ομάδα. Ο κόουτς Πασκουάλ ήταν εκείνος με είχε βοηθήσει να αναδειχθώ και να κάνω το βήμα παραπάνω στην Ευρώπη. Με βοήθησε πολύ να πετύχω τους προσωπικούς μου στόχους και να βελτιωθώ σε διάφορα σημεία του παιχνιδιού μου, σε άμυνα και επίθεση. Χάρη σε εκείνον κατάφερα να φτιάξω το σουτ μου και να βελτιώσω την άμυνά μου".

Για το ποιο είναι το στυλ παιχνιδιού του: "Το βασικό μου γνώρισμα είναι το σουτ. Μου αρέσει πάρα πολύ να σκοράρω, μου αρέσει πολύ να σουτάρω από μακριά και είναι το σημείο που έχω δουλέψει και βελτιώσει πάρα πολύ στην διάρκεια της καριέρας μου και αυτό κάνω. Παράλληλα όμως μου αρέσει και το ποστ παιχνίδι και γενικά όσο μπορώ να φτάνω κοντά στο καλάθι αν δεν έχω την ευκαιρία να εκτελέσω από απόσταση".

Για το ποια είναι η θέση του: "Η θέση μου είναι στο "4". Για αυτή τη θέση αποκτήθηκα από τον Παναθηναϊκό, για εκεί με προορίζει ο προπονητής μου. Παράλληλα όμως μπορώ να παίξω και έχω παίξει και στο "3". Εξαρτάται από τα ματσαρίστματα και τις καταστάσεις του αγώνα".

Για τους στόχους του με τον Παναθηναϊκό: "Ξέρω ότι ο Παναθηναϊκός είναι μια ομάδα που πάντα στοχεύει σε τίτλους και θέλω να βοηθήσω να κατακτήσουμε πολλούς τέτοιους. Δεν μπορώ να κρύψω την επιθυμία μου για ένα Final 4 , που ξέρω ότι είναι και επιθυμία του Παναθηναϊκού".

Για τα ντέρμπι με τον Ολυμπιακό και αν το ξέρει τι να περιμένει: "Ξέρω για το ντέρμπι αυτό, ξέρω πόσο μεγάλο γεγονός είναι, όπως επίσης ξέρω και τον Ολυμπιακό, τον οποίο έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές. Ανυπομονώ να παίξω απέναντί τους, ωστόσο αυτοί είναι που πρέπει να ανησυχούν για μένα".
__________________
Π Ο Υ Σ Τ Η & Π Ρ Ε Ζ Α Κ Ι Α ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕ

Last edited by mixalis; 31-07-2018 at 10:43.
mixalis is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον mixalis:
Old 31-07-2018   #19206
BabisKyr
Πεντάδα
 
BabisKyr's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Αθήνα
Posts: 9,486
Liked: 9,708
Likes: 37,262
Default

Πάλι καλά που δεν ήρθε ο τρόμπας. Ναι μάγκα μου, ανησυχούμε πολύ. Δεν ξέρουμε ποιο αρχίδι να ξύσουμε μόλις σε δούμε.
BabisKyr is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2018   #19207
Achilles
Πεντάδα
 
Achilles's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Posts: 7,902
Liked: 31,250
Likes: 31,888
Default

ανησυχουμε μηπως δεν σε πετυχουμε στην 8αδα ρε ντεσονακο , γιατι στα 2 τελευταια φ4 που πηγαμε σου ριξαμε καρπαζια στα πλειοφς , τα ξεχασες αυτα ?
Achilles is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Achilles:
Old 31-07-2018   #19208
Chrisk7
Πεντάδα
 
Chrisk7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 10,394
Liked: 6,503
Likes: 30,077
Default

Quote:
"Το βασικό μου γνώρισμα είναι το σουτ. Μου αρέσει πάρα πολύ να σκοράρω, μου αρέσει πολύ να σουτάρω από μακριά και είναι το σημείο που έχω δουλέψει και βελτιώσει πάρα πολύ στην διάρκεια της καριέρας μου και αυτό κάνω. Παράλληλα όμως μου αρέσει και το ποστ παιχνίδι και γενικά όσο μπορώ να φτάνω κοντά στο καλάθι αν δεν έχω την ευκαιρία να εκτελέσω από απόσταση".
τις βολες να δουλεψει και να αφησει ολα τα αλλα
αυτες θα χρειαστει
__________________
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Chrisk7 is online now   Reply With Quote
The Following 12 Users Say Thank You to Chrisk7 For This Useful Post:
Old 31-07-2018   #19209
freduccino
Πεντάδα
 
freduccino's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Αθηνα
Posts: 7,004
Liked: 9,430
Likes: 20,348
Default

Τα αδύνατα, δυνατά έκανε σήμερα το πρωί η ομάδα του Παναθηναϊκού στο Fortnite:BR διαλύοντας το παγκόσμιο ρεκόρ για τα περισσότερα kills σε Squad game (PC)!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε μαλακες σας λυπαμαι
freduccino is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2018   #19210
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,306
Liked: 17,072
Likes: 8,929
Default

Ανακοίνωσε Σακελλαρίου ο Παναθηναϊκός

Παίκτης του Παναθηναϊκού θα είναι την επόμενη σεζόν ο Βαγγέλης Σακελλαρίου, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο 1+1 χρόνων με τους "πράσινους".

O Βαγγέλης Σακελλαρίου είναι πλέον παίκτης του Παναθηναϊκού. Η "πράσινη" ΚΑΕ ανακοίνωσε την απόκτηση του 29χρονου γκαρντ με συμβόλαιο 1+1 χρόνων.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Βαγγέλη Σακελλαρίου για τα επόμενα δύο (1+1) χρόνια.

Ο Βαγγέλης Σακελλαρίου γεννήθηκε στις 4 Αυγούστου 1989 στην Αθήνα, έχει ύψος 1,95μ. και αγωνίζεται στις θέσεις των γκαρντ. Ξεκίνησε να παίζει μπάσκετ στην ομάδα της Ολυμπιάδας Άσσου-Λεχαίου, για να συνεχίσει ακολούθως στον Πανελλήνιο. Το 2007-08 αγωνίστηκε στην Α1 με τα χρώματα του Αιγάλεω, ενώ την ίδια χρονιά συμμετείχε στα Playoffs του Πρωταθλήματος Ιταλίας με την Αβελίνο. Την επόμενη σεζόν, 2008-09, επέστρεψε στην Ελλάδα για λογαριασμό του Παγκρατίου, ενώ την αγωνιστική περίοδο 2009-10 πήρε μεταγραφή για τα Τρίκαλα 2000. Το 2010-11 μετακόμισε στην Κρήτη ούτως ώστε να ενταχθεί στην ομάδα του Ρεθύμνου.

Τη σεζόν 2011-12 έπαιξε στο Μαρούσι και τον Οκτώβριο του 2012 πήρε μεταγραφή για την Α.Ε.Ν. Κηφισιάς συνεισφέροντας στην προσπάθεια της ανόδου της στη μεγάλη κατηγορία. Ο Σακελλαρίου δεν ακολούθησε την Κηφισιά στην Α1, αλλά παρέμεινε στην κατηγορία υπογράφοντας τον Ιούλιο του 2013 συμβόλαιο με τον Γ.Σ. Λαυρίου, όπου και παρέμεινε ως το 2016. Στη συνέχεια πήγε στον Πανιώνιο έχοντας καθοριστική συμβολή στην παραμονή της ομάδας στην Α1 τη σεζόν 2017-18, σκοράροντας 10,9 πόντους κατά μέσο όρο ανά παιχνίδι.

Με την Εθνική Εφήβων ο Σακελλαρίου συμμετείχε στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Εφήβων το 2006 στο Βόλο, ενώ ήταν μέλος της Εθνικής Νέων Ανδρών στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων το 2007 στη Ρίγα και στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων το 2009 στη Ρόδο, όπου και πανηγύρισε το χρυσό μετάλλιο.

«Τεράστια τιμή και ευθύνη»

Στις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης του Παναθηναϊκού, ο Βαγγέλης Σακελλαρίου τόνισε στο paobc.gr: «Αποτελεί μεγάλη τιμή αλλά ταυτόχρονα τεράστια ευθύνη να είσαι μέλος του κορυφαίου κλαμπ στην Ευρώπη την τελευταία εικοσαετία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω γι' αυτό την οικογένεια του Παναθηναϊκού, τον κ. Γιαννακόπουλο και τον προπονητή μου, κ. Πασκουάλ».

Αναφερόμενος ειδικότερα στον Τσάβι Πασκουάλ, είπε: «Ο κ. Πασκουάλ είναι ένας κόουτς που πάντα θαύμαζα για τη φιλοσοφία του. Τόσο από την περίοδο που ήταν στην Μπαρτσελόνα, όσο και τα τελευταία χρόνια που είναι στον Παναθηναϊκό, όπου τον αντιμετώπισα και ως αντίπαλος. Έχει νοοτροπία νικητή και ξέρει τον τρόπο να περνάει στους παίκτες τη φιλοσοφία του, κάνοντάς τους να παίζουν γι’ αυτόν. Είναι τιμή μου που θα συνεργαστώ μαζί του».

Όσο για τους νέους του συμπαίκτες, σχολίασε: «Αρχικά θα ήθελα να πω πως χαίρομαι ιδιαίτερα που θα συναντήσω ξανά τον Νικ Καλάθη και τον Νίκο Παππά με τους οποίους ήμουν συμπαίκτης στην Εθνική Νέων. Το ρόστερ του Παναθηναϊκού είναι γεμάτο από καταξιωμένους αθλητές και αυτό είναι μια μεγάλη ευκαιρία και ένα τεράστιο κίνητρο για μένα ώστε να δουλεύω σκληρά και να γίνομαι καθημερινά καλύτερος».

Κλείνοντας τις δηλώσεις του ο Βαγγέλης Σακελλαρίου μίλησε για τον κόσμο του Παναθηναϊκού στέλνοντας το δικό του μήνυμα: «Όταν ερχόμουν στο ΟΑΚΑ, είτε ως αντίπαλος, είτε για να παρακολουθήσω κάποιο ματς, έμενα έκθαμβος από την ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλοι του Παναθηναϊκού. Είναι ένα κατ’ εξοχήν μπασκετικό κοινό και κατά συνέπεια πολύ απαιτητικό. Αυτό είναι ακόμη ένα κίνητρο για κάθε αθλητή να αποδίδει το μάξιμουμ σε κάθε προπόνηση και σε κάθε παιχνίδι. Όλοι ξέρουμε πως το να φοράς τη φανέλα του Παναθηναϊκού αποτελεί μεγάλη ευθύνη. Η ομάδα είναι καταδικασμένη να διεκδικεί όλα τα τρόπαια στις διοργανώσεις στις οποίες αγωνίζεται. Μαζί με τους συμπαίκτες μου θα δώσουμε το 100% για να κάνουμε χαρούμενους τους φιλάθλους μας».
__________________
Π Ο Υ Σ Τ Η & Π Ρ Ε Ζ Α Κ Ι Α ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕ
mixalis is online now   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 10:46.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.