RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-07-2011   #1
red hoopligan
Πεντάδα
 
red hoopligan's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4,850
Liked: 6,325
Likes: 5,129
Cool ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ!

Ειπα να ανοιξω αυτο το τοπικ με αφορμη μια πολυ ωραια συζητηση που ξεκινησε στο Γενικα και Διαφορα σχετικα με τα πιο ομορφα μερη οπου θα μπορουσε να επισκεφθει κανεις στην Κεφαλλονια.

Οι περισσοτεροι πιστευω εχουμε παει σε αρκετα ελληνικα νησια ή σκοπευουμε να παμε σε καποια αλλα,οποτε θα ηταν ομορφο να το επεκτεινουμε και στα υπολοιπα νησια που υπαρχουν στη χωρα μας με τις πανεμορφες παραλιες και σε καποια απο αυτα υπαρχουν εξωτικα τοπια.Φυσικα δεν χρειαζεται να περιοριστουμε μονο στα νησια, αφου υπαρχουν μαγευτικα μερη και στην ηπειρωτικη χωρα....

Ετσι ο καθενας θα μοιραστει τις εμπειριες του και θα μπορεσουμε να προσφερουμε χρησιμες προτασεις σε οποιον θελει να επισκεφθει καποιο μερος στην Ελλαδα.

Τα παραπανω επεξηγουν και τον τιτλο του συγκεκριμενου τοπικ,που το δανειστηκα απο την ομωνυμη εκπομπη και αναφερεται αποκλειστικα στα μερη που μπορει να επισκεφθει κανεις στην Ελλαδα...

υγ.Αν μπορει καποιος mod ή admin να μεταφερει τα ποστ απο τα Γενικα και Διαφορα εδω,μιας και λογω καλοκαιριου πιστευω θα ειναι πολυ πιο ευχρηστο να ειναι ολα καπου συγκεντρωμενα...
__________________
''It doesn't matter if you win as long as you give everything in your heart.'' ~Michael Jordan~

''Success has been and continues to be defined as getting up one more time than you've been knocked down.''
red hoopligan is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to red hoopligan For This Useful Post:
Old 21-07-2011   #2
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Ναι παιδιά είναι ΚΑΛΟ topic για να μαθαινουμε απο πρώτο χέρι πράγματα για τουρισμό χειμερινό, ανοιξιάτικο και καλοκαιρινό. ΕΤΣΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΥΜΑ μου έρχονται 2 μέρη να προτείνω...

Άγ. Παντελεήμονας μετά τα Τέμπη. Γραφικό χωριό με μεγάλο στόρι για το πως φτιάχτηκε κτλ..



και για καλοκαίρι η ΑΜΟΡΓΟΣ που ΔΥΣΤΥΧΩΣ γαμώ τις μόδες έγινε Η μόδα εδώ και 2 καλοκαίρια και ΕΙΔΙΚΑ φέτος γίνεται ΧΑΜΟΣ με αποτέλεσμα να την απαρνηθώ...γαμώ τις μόδες σας άντε πηγαίντε γελοίοι όλοι να ηρεμήσουμε να πάμε με την ησυχία μας οι ΠΙΣΤΟΙ πάλι του χρόνου.

Αγαπημένος προορισμός παραλία με πρόσβαση μόνο με το καίκι του Στελάρα...

ΓΡΑΜΒΟΥΣΑ κύριοι.



υ.γ. προτείνω να συνεχίσουμε κάπως έτσι δηλαδή με ΕΠΙΓΡΑΜΜΑΤΙΚΕΣ προτάσεις-παρουσιάσεις του καθενός τι του αρέσει και όποιος θέλει το ΠΑΡΑΠΑΝΩ και ψηθεί για κάτι με PM για να μην έχουμε κατεβατά και διαλόγους με 1-1 άτομο στο topic μέσα.

Last edited by DON; 21-07-2011 at 14:54.
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 21-07-2011   #3
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

καλυτερο νησι της Ελλάδος...Μήλος(αρκει να εχεις σκαφος)
καλυτερος νομος της Ελλάδος...Θράκη,Λακωνία,Μεσσηνία

Ο Παλαιος Παντελεημονας είναι Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΚΑΥΛΩΤΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ που λέει ο ντον...Έχουν παντρευτει εκει 1 θειος μου και έχουμε βαφτισει 1 ξαδερφη μου. Στη Βεργίνα μένουνε άλλα είχαν κλείσει εκει για προφανείς λογους...

Last edited by zouparos; 21-07-2011 at 14:56.
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011   #4
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

καλυτερο νησι του πλανητη: ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ (αρκει να ξερεις που και πως να πας, ακομα προτιμοτερο να εχεις σκαφος)
καλυτερος χειμερινος προορισμος: ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ (αρκει να εχεις 4x4)

ομορφοτερη πολη στην ελλαδα: παλια πολη της ροδου
ομορφοτερη πολη εκτος ελλαδας: μπριζ (βελγιο)

με εξαιρεση το πρωτο που ειναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΟ τα υπολοιπα ειναι υποκειμενικα και σχετικα με το που εχει παει ο καθενας.
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 21-07-2011   #5
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,179
Liked: 50,690
Likes: 122,371
Default

DSCF0502.jpgDSCF0498.jpgDSCF0543.jpgDSCF0814.jpg


Τραβηγμενες απο μενα.Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει...

ΥΓ.Και που να ανεβειτε και στα ορεινα (Βικο,Ζαγορι,Κονιτσα,Μετσοβο,Δρακολιμνη στον Σμολικα).Μαγεια...

Αυτες δεν ειναι απο μενα

Κονιτσα


Κηποι στα Ζαγοροχωρια


Μετσοβο


Δρακολιμνη Σμολικα


Φαραγγι Βικου(η εικονα ειναι τραβηγμενη απο τη Μπελοη,κοντα στο Βραδετο,και απο εκει εχεις την καλυτερη θεα στο Φαραγγι)


ΟΚ DON?

Last edited by Eleni7; 21-07-2011 at 16:14.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 21-07-2011   #6
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

ναι γράψε και περιοχή όμως ε?χαχαχα
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 21-07-2011   #7
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

οτι και να λεμε η ελλαδα εχει πανεμορφα μερη!

στο εξωτερικο εχει βρει τοπους που με εχουν μαγεψει αλλα σαν την ελλαδα πουθενα, δεν εχω δει ποτε αλλο μερος οπου τα παντα να ειναι γυρω σου. θες τρελη διασκεδαση? θες ηρεμια? θες παραλιες? θες βουνο? θες γραφικα χωρια? οτι και να θες εδω τα εχεις.
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 21-07-2011   #8
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,184
Likes: 8,719
Default

Απο Ηλεία λίμνη Καϊάφα έχει πάει κανείς?Πριν τα κάψουν βέβαια...Παρότι δεν μ αρέσει καθόλου η Ζαχάρω αυτό το μέρος ήταν μαγευτικό κάποτε...

Το καλύτερο νησί που εχω παει εγω είναι η Μήλος πάντως..Απίστευτη φυσική ομορφιά!

Ε τώρα ας παινέξω και εγω λίγο τα μέρη μου

Ταύγετος,δεν εχω φτάσει ποτέ στην κορυφή αλλα λένε πως η θέα του φτάνει ισα με την Κρήτη

Στούπα,τρομερή θάλασσα,ωραίο περιβάλλον,που και που εχει special bonus αποκαίδια απο κάτι που καίγεται στις γύρω περιοχές.

Καρδαμύλλη,προσωπικά ενα απ τα αγαπημένα μου μέρη,μερικές φορές εχει τόση ησυχία που νιώθεις οτι ακούς ακόμα και τα κύτταρα σου να διαιρούνται.Πας και η φύση σε χαλαρώνει απίστευτα(Τουλάχιστον εμένα)

Βοϊδοκοιλιά,λες και βρίσκεσαι σε νησί αυτή η παραλία.Αντικειμενικά ίσως η καλύτερη παραλία της Μεσσηνίας.

Νεδα,η ιδιαίτερη καταγωγή μου.Ελάχιστοι ξέρουν τους καταρράκτες του αλλά μια φορά αν πας σε μαγεύει το τοπίο.

και τέλος,για να μην μας λέτε ΑπολίτιστουςΕπικούριος Απόλλωνας
SuperSayian is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to SuperSayian For This Useful Post:
Old 21-07-2011   #9
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

χρειαζομαι ΧΡΟΝΟ και ΧΡΗΜΑ για να τα γυρησω ολα αυτα τα υπεροχα μερη. και οταν το κανω θα παω στο νησι μου να αραξω και δε θα το κουνησω απο εκει ποτε ξανα.

ονειρα θερινης νυκτος. καλο πηξιμο tc στο γραφειο και κουραγιο γιατι τα επομενα χρονια ερχεται ξεκωλιασμα. παιδες ανεβαστε φωτογραφιες γιατι μονο ετσι θα τα βλεπουμε οπως παει η δουλεια...
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 22-07-2011   #10
kopitis
Πεντάδα
 
kopitis's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Anfield road
Posts: 4,730
Liked: 2,656
Likes: 5,237
Default

καλύτερος νομός: Αργολίδα( κι εύκολα), έχουμε και λέμε:
1)η ωραιότερη πόλη της χώρας:
Ναύπλιο



2)μέχρι και πυραμίδα έχουμε
Πυραμίδα Ελληνικού


3)Μυκήνες


4)Επιδαυρος


5) για όσους ξέρουν λίγα παραπάνω:
Σπήλαιο Φράγχθι

και Καταφύκι


υγ1) φυσικά εχουμε και πολλά ακόμα: Αργος, Τυρινθα,Ασκληπιειο, Τολό, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι, Σπέτσες, Υδρα, Πόρος.....
υγ2) όλα αυτά μόλις 2 ώρες από Αθήνα( όχημα ή καράβι )
υγ3)αν κανείς βρεθεί σε αυτά τα μέρη καλοκαίρι ξέρει τι πρέπει να κάνει... αν και καλύτερα άλλη εποχή...
__________________
Βραδυ αργα, νυσταζανε τα τρενα,
η Αννα ταξιδευε τσαλακωμενη,
πεντε σταθμους πιο κατω κατεβηκε,
τοτε κλαταρε το Πυροβολικο...
kopitis is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 05:03.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.