RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-09-2016   #4301
Morrison
Πεντάδα
 
Morrison's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 1,852
Liked: 1,935
Likes: 17,371
Default

Σε λιγότερες γνωστές (και ίσως υποτιμημένες) σειρές, το Kingdom που είδα αυτό το καλοκαίρι μου με κράτησε αρκετά εύκολα, ειδικά η 2η σεζόν.
Morrison is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Morrison:
Old 10-09-2016   #4302
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
Πεντάδα
 
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: бескућник
Posts: 3,084
Liked: 14,907
Likes: 4,845
Default

Quote:
Originally Posted by Morrison View Post
Σε λιγότερες γνωστές (και ίσως υποτιμημένες) σειρές, το Kingdom που είδα αυτό το καλοκαίρι μου με κράτησε αρκετά εύκολα, ειδικά η 2η σεζόν.
Όντως υποτιμημένη αυτή η σειρά αλλά νομίζω ότι έχει να κάνει και με το θέμα των MMA που δε ξέρω αν και πόσο αφορά πολύ κόσμο. Η δεύτερη σεζόν έχει σπάσει σε δύο μέρη των δέκα επ. δλδ. συνολικά 20. Τα είδες όλα;

Σε άλλα Βρετανικά νέα περιμένουμε την τρίτη και τελευταία σεζόν 6 επ. του the fall λογικά προς τα τέλη του επόμενου μήνα (Όσοι δεν το έχουν δει ας ρίξουν μια ματιά).
Πριν λίγο είδα και μια διαφήμιση του οτε tv για τις σειρές thirteen και undercover που βάζει στο πρόγραμμά του νομίζω από την Δευτέρα. Το undercover είναι μίνι σειρά με πρωταγωνιστή τον Adrian Lester από το αγαπημένο (μας;;; ) Hustle. Τις προτείνω και τις δύο λόγω των λίγων επεισοδίων που έχουν αν και σεναριακά κάπου κόλλησαν, ήταν πολύ κοντά στο να κάνουν το κάτι παραπάνω (ειδικά το undercover).

Last edited by MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ; 10-09-2016 at 13:24.
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ:
Old 10-09-2016   #4303
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

εγω θα κλαψω λιγο ακομα για το Vinyl που το κοψανε, το χω παρει πολυ βαρια...
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to dora7 For This Useful Post:
Old 10-09-2016   #4304
Morrison
Πεντάδα
 
Morrison's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 1,852
Liked: 1,935
Likes: 17,371
Default

Quote:
Originally Posted by MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ View Post
Όντως υποτιμημένη αυτή η σειρά αλλά νομίζω ότι έχει να κάνει και με το θέμα των MMA που δε ξέρω αν και πόσο αφορά πολύ κόσμο. Η δεύτερη σεζόν έχει σπάσει σε δύο μέρη των δέκα επ. δλδ. συνολικά 20. Τα είδες όλα;
Ναι, θα μπορούσε να είναι και αυτό, ότι το περιτύλιγμα μοιάζει να απευθύνεται σε κάπως εξειδικευμένο κοινό.
Βέβαια πιστεύω ότι ακόμα και αν δεν παρακολουθεί ΜΜΑ κάποιος, μπορεί εύκολα να δει τη σειρά και να του αρέσει.

Ναι, τα είδα όλα. Πρόλαβα τα τελευταία 4-5 σε πραγματικό χρόνο, τα προηγούμενα μαζεμένα.
Morrison is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Morrison:
Old 12-09-2016   #4305
kseplenhs
Πεντάδα
 
kseplenhs's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 7,088
Liked: 9,717
Likes: 43,697
Default

Είδα λίγο το the five και δεν άντεξα παραπάνω από 1μιση επεισόδιο.Καλό σενάριο αλλά ο ρυθμός που εξελίσσεται είναι τελείως αταίριαστος με αυτό.

Δεν γίνεται μια σειρά μυστηρίου να έχει ρυθμούς σαν να είναι δράσης.Αν τόνιζαν το μυστήριο γύρω από το σενάριο και δεν άλλαζαν εικόνες και σκηνές σε full speed θα είχε να δώσει.Τώρα μου φαίνεται πολύ χαμηλού επιπέδου κατάσταση.
__________________
Quote:
κάθε ματς με τον τραβελοϋπόκοσμο είναι μία αναμέτρηση της ανθρωπότητας με την υποστασιοποιημενη ανωμαλία.
kseplenhs is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2016   #4306
DirtySniper
Πεντάδα
 
DirtySniper's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 14,023
Liked: 117,205
Likes: 72,212
Default

εγω προσφατα ειδα gotκαι δεν εχω με ποιον να το σχολιασω γιατι ολοι το ειδανε πριν απο 6 μηνες.
Το σχολιαζω εδω.
Οχι ρε τη Μαρτζορη ρε φιλε
Η Μαρτζορη ειναι η καυλιαρα η πλουσιογκομενα που η καυλοσυνη της υπερεχει της πλουσιαδας της και για αυτο δεν το παιζει δηθεν.

Δηλαδη θα ντυθει με πανακριβα ρουχα θα βαλει τη γοβα των 300 ευρων αλλα απο μεσα θα βαλει τα μαυρα τα προστυχα τα εσωρουχα των 2.5 ευρω απο τη λαικη της Καλλιθεας για να της τα σκισεις.

Ειναι πραγματικα σπανιο ειδος γκομενας και εσεις την φαγατε.
Σερσει καριολα
__________________
Ποτέ μην έρθει η στιγμή
να αφήσεις το λιμάνι

θα σε αγαπάμε μια ζωή
Ι Ω Α Ν Ν Ι Δ Η Γ Ι Α Ν Ν Η
DirtySniper is online now   Reply With Quote
Old 16-09-2016   #4307
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,639
Liked: 25,020
Likes: 51,726
Default

Quote:
Originally Posted by Lucifer_7 View Post
Είδα χθες 3 επεισόδια από το Making a murderer. Μετά έψαχνα περίπτερο ανοιχτό να πάρω τσιγάρα.
Την τελείωσα πριν λίγο. Εντάξει, ούτε σε ταινίες δεν γίνονται αυτά. Απίστευτα πράγματα. Αφού δεν έφυγε κάνα ποτήρι στην τηλεόραση, πάλι καλά.

Θα επανέλθω με κάποια πράγματα που μου έκαναν εντύπωση. Τώρα νυστάζω.

Όποιος δεν την έχει δει να την αρχίσει οπωσδήποτε.
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Lucifer_7 For This Useful Post:
Old 16-09-2016   #4308
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
Πεντάδα
 
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: бескућник
Posts: 3,084
Liked: 14,907
Likes: 4,845
Default

News from Iceland.

Baltasar Kormakur's Icelandic crime series Trapped is getting a second season.

Iceland's national broadcaster RUV has renewed the series for another 10-episode run following a critically acclaimed debut.
MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ For This Useful Post:
Old 16-09-2016   #4309
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,040
Liked: 15,137
Likes: 17,411
Default

21 Oκτωβρη βγαινει η 3η σεζον του Black Mirror στο Netflix και θα εχει 6 επεισοδια. Πεντε βδομαδουλες ακομα.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to OneOfTheSmurfs For This Useful Post:
Old 19-09-2016   #4310
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by Joshua_Grant View Post
Quote:
Originally Posted by KonTaz View Post
Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Ωραίος. Να ζήσει το αθάνατο ελληνικό περίπτερο.

Υ.Γ.: Εγώ βλέπω Σοπράνος παρεπιπτόντως, ακολουθώντας τρόπο διατροφής του Τόνυ. 1 κιλό πάνω και προχωράμε...
Έφτασα μέσα 6ης σεζόν και την παράτησα.Να πάω να το κοιτάξω?
Άμεσα.
Την 6η σεζόν συνολικά τη λες ελαφρώς αλλοπρόσαλλη, μιας και συμβαίνουν πάρα πολλά προς διάφορες κατευθύνσεις, βλέπεις καινούρια πρόσωπα για πρώτη φορά από το πουθενά να διαδραματίζουν κάποιο ρόλο κλπ κλπ... Ωστόσο 3-4 επεισόδια πριν το φινάλε συμβαίνει κάτι κατ'εμέ (για την στιγμή εκείνη) ξαφνικό και σοκαριστικό, που σε αφήνει μαλάκα. Μόνο και μόνο για εκείνη τη στιγμή τέλειωσέ το κάποια στιγμή. Τέλος, η τελευταία πολυσυζητημένη σκηνή της σειράς, είναι απλούστατη και μεγαλειώδης. Νομίζω η καλύτερη τελευταία σκηνή σειράς που έχω δει.

Συνολικά τώρα η σειρά έχει υπερβολές, κάποιους καρικατουροχαρακτήρες και κάμποσα σκαμπανεβάσματα, αλλά ο Γκαντολφίνι μόνος του φτάνει για να την κάνει σπουδαία. Ηθοποιάρα ο άτιμος.

Last edited by Dude; 19-09-2016 at 14:24.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 13:15.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.