RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-10-2013   #31
nrg15
Πεντάδα
 
nrg15's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,460
Liked: 16,068
Likes: 13,914
Default

Ο Τakis εχει κανει ολη τη Νεα Ιωνια σαν να ειναι ΤΖΑΚΟΥΖΑ με τα japanese ταττου!!
Και εμενα απο εκει μερια ειναι τα 2..!! Ειναι σωστος και καθεται και ασχολειται.. Τουλαχιστον με εμενα κ οσους εχω παει!! Στο 2ο βεβαια δεν ημουν ΤΟΣΟ ευχαριστημενος.. Το πρωτο παντως εχουν περασει 10-11 χρονια και ειναι οπως οταν το χτυπησα!! Πεντακαθαρο και σαν καινουριο!!
nrg15 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον nrg15:
Old 31-10-2013   #32
stamelos
6ος Παίκτης
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 312
Liked: 502
Likes: 613
Default

Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
για μιλήστε για μιλήστε. ανήκω σε αυτούς που το σκέφτονται απο τα 17 και κάθε χρόνο λένε "είσαι ακόμα 21-22-23 κτλ θα το μετανιώσεις άραξε σκέψου το" και ακόμα δεν το έχω κάνει. βέβαια εγώ είμαι και περίεργος δεν θέλω μικρά κτλ. μπαμ μανίκι....εδώ ένα απο τα ωραίοτερα τατουάζ που έχω δει ποτέ μου καμωμένο στην ιαπωνία με τον παραδοσιακό τρόπο, εξού και το αλλόκοσμο χρώμα.


fkile den ksereis pws to pshsa to gamhmeno.hmouna hokkaido edw kai ena mhna peripou gia douleia kai to xa pshsei trela na kanw ena kamwmeno paradosiaka.kota telika.de mpeirazei thn epomenh fora.
stamelos is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to stamelos For This Useful Post:
Old 31-10-2013   #33
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

Θέλει παραπάνω απο αρχίδια να κάθεσαι να σε βαράνε ΕΤΣΙ :

__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Jasone For This Useful Post:
Old 24-04-2014   #34
Kharnee
Πεντάδα
 
Kharnee's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,377
Liked: 23,025
Likes: 10,618
Default

Φρεσκαδούρα, προχθεσινό

Kharnee is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Kharnee For This Useful Post:
Old 24-04-2014   #35
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Ο Σίμονς είναι;
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
The Following 14 Users Say Thank You to johny b For This Useful Post:
Old 24-04-2014   #36
Kharnee
Πεντάδα
 
Kharnee's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,377
Liked: 23,025
Likes: 10,618
Default

Σκεφτόμουν να γράψω και Π.Γ. από κάτω... #dragon

Κορνήλιος τραμπούκος από τους λίγους, πανηγύριζε χθες σε κάθε καλάθι ...πάνω στον ώμο μου... #8a_gianei_kai_8a_se_skisw_stous_telikous

Last edited by Kharnee; 24-04-2014 at 16:16.
Kharnee is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Kharnee:
Old 21-06-2014   #37
Hoichi
Πεντάδα
 
Hoichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1,141
Liked: 2,247
Likes: 4,176
Default



Φάνης Γκέκας: Πολικό φονικό τέρας
"Μπορεί το θρίλερ της Εθνικής Ελλάδας για το Μουντιάλ να παρατάθηκε μετά την ισοπαλία με τους Μπλε Σαμουράι του Αλμπέρτο Ζακερόνι σήμερα, όμως τα ιαπωνικά social media εστιάστηκαν σε μια κάπως διαφορετική λεπτομέρεια του αγώνα: στο τατουάζ που κοσμεί το εσωτερικό του πήχη του Φάνη Γκέκα και το οποίο αποτελείται από τα πέντε ιδεογράμματα «寒冷殺人魔» τα οποία, αντίθετα με ό,τι πιστεύουν ορισμένα ελληνικά σάιτ δε σημαίνουν «πίστη», «δικαιοσύνη» και «αφοσίωση» αλλά «κρύο» (寒冷), «φόνος» (殺人) και «δαίμονας» (魔)∙ το τελευταίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν επίθεμα για τη δημιουργία λέξεων που σημαίνουν κάποιον που κάνει κάτι κακό.

Ιάπωνες και Κινέζοι (ως γνωστόν, τα ιδεογράμματα αυτά προέρχονται από την Κίνα αλλά χρησιμοποιούνται και στα ιαπωνικά) προσπαθούν από το πρωί να αντιληφθούν τι εννοεί ο Έλληνας διεθνής όμως προς το παρόν δεν τα έχουν καταφέρει, πιθανότατα επειδή ο συνδυασμός δε βγάζει κανένα νόημα σε καμία από τις δύο γλώσσες –ειδικά δεδομένου ότι τα δύο πρώτα ιδεογράμματα, χρησιμοποιούνται όταν θέλει κανείς να περιγράψει π.χ. το κλίμα της υποτροπικής ζώνης.

Βεβαίως αν ήξεραν ελληνικά ίσως να σκέφτονταν ότι ο ποδοσφαιριστής ήθελε να αποδώσει στις γλώσσες τους το παρατσούκλι «ψυχρός εκτελεστής» που του αποδίδουν ορισμένοι∙ κάποιοι ευφάνταστοι αγγλόφωνοι δημοσιογράφοι που πρότειναν στους ιάπωνες ομολόγους τους μια τέτοια ερμηνεία πάντως, εισέπραξαν το σχόλιο «ναι, αν το μεταφράσει κανείς στην Google!». Όπως επισημαίνει το Rocketnews, το οποίο συχνά κάνει θέμα τις αστοχίες στα τατουάζ με κάντζι, το «冷酷な殺人» («αδίστακτος δολοφόνος») θα ήταν καλύτερο –η επί λέξει μετάφραση είναι σχεδόν πάντα συνταγή για αποτυχία."

Last edited by Hoichi; 21-06-2014 at 21:19.
Hoichi is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014   #38
Lateralus
Πεντάδα
 
Lateralus's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8,768
Liked: 14,461
Likes: 47,770
Default

Lateralus is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Lateralus For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 11:02.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.