RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-05-2011   #201
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Ρε παιδί μου όταν πάει μονοκούκι η ψήφος των Ελλήνων, και ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ έναν που δεν θα ψηφίζει 3ντί, γέρνει η ζυγαριά.
Δεν κάνανε μια ψηφοφορία μικτή κόσμος/δημοσιογράφοι/προπονητές, και στο 25% που αντιπροσώπευε ο κόσμος ήταν 7ος κι όταν ψήφησαν οι ειδικοί μπήκε δεύτερος της δεκαετίας πισώ απ'τον Μποντιρόγκα!!! Και μάλιστα προ 2τίας. Αφού σύμπαντες οι Έλληνες ακαδημαϊκοί (Χατζηγεωργίου, Παπαδογιάννης, Πεδουλάκης, Βασιλακόπουλος, Καλαφατάκης κτλ κτλ) πήγανε μονοσταύρι καλά που δε βγήκε και 1ος.
Ο Παπαδογιάννης λέει ότι είναι ο πληρέστερος παίχτης της Ευρωπαϊκής ιστορίας. Κι αναρωτιέμαι γιατί δεν είναι και της παγκοσμίου. Δηλαδή πόση άμυνα έπαιζε ο Μάτζικ κι ο Μπέρντ?
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to johny b For This Useful Post:
Old 09-05-2011   #202
Papaloukas_7
Πεντάδα
 
Papaloukas_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 681
Liked: 315
Likes: 1,990
Default

Το κορυφαιο ηταν που ο ενας συγκρινε μεχρι και τον Καλαθη με τον Γκαλη....
Papaloukas_7 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011   #203
KingJames
Πεντάδα
 
KingJames's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,145
Liked: 13,379
Likes: 18,777
Default

Πιο κορφαίο (Θεοφιλόπουλος) είναι που αμφισβητείς αυτή τη σύγκριση για τον ημιmvp του f4

(αυτό το τόπικ κ του Ζοτς είναι κορφαία.Πολύ πλάκα,σοβαρότητα που κ που...διαβάζει κανάς χιλιοφαπωμένος βάζελος θα μας λέει κ άνιωθους..ROCKS!)
__________________
Niggas watching the throne, very happy to be you
Quote:
Originally Posted by μιγάδας View Post
τεσπα, βαρεθηκα. θα δω λιγο κάιλ.
Quote:
Originally Posted by kseplenhs View Post
Αλλά απλά κατουράει εντός παρενθέσεως.
KingJames is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011   #204
natag
Πεντάδα
 
natag's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Λαμία-Αθήνα
Posts: 6,458
Liked: 12,589
Likes: 22,381
Default

Ο παναθηναικος χωρις Διαμαντιδη ΔΕΝ εφτανε στο φ4...Τον πηρε απο το χερακι και τον εστειλε...Τωρα περι mvp...Τους τελικους ΟΥΤΕ ο Τζορνταν δεν τους κερδιζε μονος του...Οποτε ειναι λογικο και ο παρ ολιγον Τζορνταν (κατα αρδ), να χρειαζεται κι αλλους διπλα του που θα ξεχωρισουν...Γιατι χωρις ΔΔ και χωρις Μπατιστ ο σιχαμενος εχανε μεχρι και απο τη Ρεαλ...Ο-Μ-Α-Δ-Ι-Κ-Ο ΑΘΛΗΜΑ....Ο ενας συμπληρωνει τον αλλον...

Αν μετραει η αποψη μου το φετινο mvp και ολα τα mvpια τα παιρνει σπιτι του ο Ομπραντοβιτς...Οσο και να χτυπιεται ο γυφτος και ο εγκληματιας στο παρκε, αν δεν υπηρχε αυτος ο τεραστιος προπονητης δεν εφταναν ουτε στους 32 των βαλκανιων...Επειδη ομως το βραβειο το παιρνει παικτης, για μενα δικαιολογημενα παει στον Διαμαντιδη γιατι στον τελικο ηταν μεσα σε ολα καθ ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου...Σκοραρε, μοιραζε, εκοβε, εκλεβε και ειχε το ηγετηλικι...Η αποψη μου ειναι αυτη...

Για τη συγκριση Γκαλη-Διαμαντιδη ειναι αστειο και μονο που ασχολουμαστε...Ας ρωτησουμε κανενα Αμερικανακι ποιοιν θεωρει κορυφαιο...Μιχαλη ή Λεμπρον ή Κομπε...Θα φαμε σφαλιαρα και μονο που θα τολμησουμε...Λεμπρον ή Κομπε συγκρινεις...Τζορνταν δεν αγγιζεις...Καπως ετσι ειναι και εδω...Αλλα το βρωμοσυστημα ανεβοκατεβαζει κυβερνησεις...Στον Γκαλη θα κωλωναν;

Νεο παραμυθι που πανε να περασουν ειναι οτι ο Καλαθης ειναι ο νεος Διαμαντιδης...Ας στειλουν το παιδακι να το προπονησει ο Καζλαουσκας ή ο Ζουρος ή ο Γιαννακης, ακομα και ο Μπλατ με τον Μεσινα...

Τα τελευταια 10 χρονια η σειρα στα ασσακια ειναι: Σαρας-Παπαλουκας-Διαμαντιδης...
natag is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011   #205
Airness
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Τους τελικους ΟΥΤΕ ο Τζορνταν δεν τους κερδιζε μονος του...
Μια μικρή διόρθωση. Ο Τζόρνταν έχει κερδίσει μόνος του τελικούς.

π.χ.





Απλά βλέπουμε κάτι τέτοια και γυρίζουν τα μυαλά μας ανάποδα με το αγαπημένο παιδί, της αγαπημένης ομάδας του σωλήνα και των ΑΡΔ...

  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 10-05-2011   #206
Don Alejandro
Banned
 
Join Date: Jul 2010
Location: Miami
Posts: 267
Liked: 180
Likes: 218
Default

σύγκριση ΔΔ-Παπαλουκά μπορεί να γίνει. σύγκριση Γκάλη με οποιονδήποτε έλληνα μπασκετμπολίστα και μάλιστα διαφορετικής εποχής, απαγορεύεται. απορώ γιατι δεν το καταλαβαίνουν και το συνεχίζουν.

η γνώμη μου είναι οτι παλεύει με τον Παπαλουκά για την δεύτερη θέση και λόγω της πτώσης του Παπ τα τελευταία δύο χρόνια σε συνδυασμό με το οτι έχει λίγα χρόνια ακόμα να προσφέρει ο ΔΔ σε υψιλό επίπεδο, μάλλον στο τέλος θα υπερτερεί.
αυτά...
Don Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2011   #207
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,328
Liked: 22,237
Likes: 8,728
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Ας ρωτησουμε κανενα Αμερικανακι ποιοιν θεωρει κορυφαιο...Μιχαλη ή Λεμπρον ή Κομπε..
Μιχάλης ή Λεμπρόν ή Κόμπε ή Διαμαντίδαρος θες να πεις ΙΕΡΟΣΥΛΕ!

Quote:
Originally Posted by don alejandro View Post
σύγκριση ΔΔ-Παπαλουκά μπορεί να γίνει. σύγκριση Γκάλη με οποιονδήποτε έλληνα μπασκετμπολίστα και μάλιστα διαφορετικής εποχής, απαγορεύεται.
Ρε συ μιας και είσαι στο Αμέρικα και τα ξέρεις απο πρώτο χέρι για πες μας λίγο πως βλέπουν τον Διαμαντίδη οι Αμερικανοί?Οσοι τελος πάντων ασχολούνται με το Ευρωπαικό μπάσκετ.Πάντως παλαιότερα στα φόρουμμ και τα λοιπά που έμπαινα τον Παπαλουκά τον γούσταραν πολύ εως και πάρα πολύ.Τότε τουλάχιστον νομίζω οτι το 90% σε Σύγκριση ΔΔ-Παπαλουκά ψήφιζε Παπαλουκά.Τώρα τι ισχύει πάνω κάτω?
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον SuperSayian:
Old 10-05-2011   #208
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,860
Liked: 79,509
Likes: 59,768
Default

Quote:
Originally Posted by supersayian View Post
Ρε συ μιας και είσαι στο Αμέρικα και τα ξέρεις απο πρώτο χέρι για πες μας λίγο πως βλέπουν τον Διαμαντίδη οι Αμερικανοί?Οσοι τελος πάντων ασχολούνται με το Ευρωπαικό μπάσκετ.Πάντως παλαιότερα στα φόρουμμ και τα λοιπά που έμπαινα τον Παπαλουκά τον γούσταραν πολύ εως και πάρα πολύ.Τότε τουλάχιστον νομίζω οτι το 90% σε Σύγκριση ΔΔ-Παπαλουκά ψήφιζε Παπαλουκά.Τώρα τι ισχύει πάνω κάτω?
Ο Παπαλουκάς φάνηκε στο μεταξύ μας παιχνίδι και είχε ακουστεί και για nba, ο Διαμαντίδης τίποτα από τα δύο άρα λογικό να 'ναι πιο γνωστός ο Παπαλουκάς. Πόσοι Αμερικάνοι να κάθονται να βλέπουνε Ευρωλίγκα άραγε;
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is online now   Reply With Quote
Old 10-05-2011   #209
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,265
Liked: 50,904
Likes: 122,938
Default

Πατε καλα ρε?Μονο Ευρωλιγκα βλεπουν?Εγω εχω πληροφοριες οτι παρακολουθουν κ Α1.Εχει μαλιστα ειδικη εκπομπη κ το espn.

Last edited by Eleni7; 10-05-2011 at 01:09.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 10-05-2011   #210
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,328
Liked: 22,237
Likes: 8,728
Default

Όταν λες μεταξύ μας παιχνίδι τι εννοείς?Τον ημιτελικό της Σαϊτάμα?

Δεν ξέρω κατα πόσο σοβαρά είχε ακουστεί το όνομα Παπαλουκάς στην απέναντι όχθη αλλά εκεί γύρω στο 2006-2007 είχα(ούτε και εγω θυμάμαι πως) σε ενα φορουμ των λέικερς και εκεί λέγανε πως του είχε γίνει πρόταση να γίνει το βασικό pg της ομάδας και μαζί με τον Κόμπε να συνθέσουν ενα τρομερό δίδυμο στα Guard!Υπερβολαρα βέβαια αυτό αλλά νομίζω πως για όσους ασχολούνται με Ευρώπη(που δεν νομίζω να είναι και πολύ βέβαια) το όνομα του ακουγόταν και φαίνετε να τον ήθελαν.Ένας μάλιστα δεν τον ήξερε και ρώταγε στα πρώτα πόστς "Ποιός είναι ρε παιδιά ο Papa?Ενα ψηλό γκαρντ των Ελλήνων που έκανε τους δικούς μας να μοιάζουν με ερασιτέχνες?"

Δεν ξέρω πόσοι ασχολούνται με Ευρωλίγκα στην Αμερική ,μάλλον λίγοι,εγω τουλάχιστον είχα διαπιστώση οτι αυτοί έχουν πραγματικά βαθειά γνώση του αθλήματος και οχι βλέπω και κανα ματς να το παίξω διαφορετικός!
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον SuperSayian:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 17:49.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.