RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-04-2014   #6291
ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Πεντάδα
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,250
Liked: 0
Likes: 4,471
Default

τζέισον μία ερώτηση.
όταν σου φέρονται έτσι μεγαλύτεροι σου για πράγματα που δεν έζησες και για πράγματα που μαθαίνεις μέσω ίντερνετ δε θα ήταν ενοχλητικό;
και εσύ προσωπικά έχεις επωφεληθεί από το ίντερνετ όσο λίγοι.

θέλω να καταλήξω στο ότι να κάνεις με γνώσεις από ίντερνετ κλπ το σοφό είναι ατυχές.
γουστάρει ο άλλος λίβερπουλ εσύ μαν γιου. θεμιτό. αν γουστάρεις την ομάδα, εκθειάζεις τα προτερήματα της, τα θετικά κλπ, δε μειώνεις τον αντίπαλο. και σίγουρα μία μακροσκοπική σύγκριση δε λέει τίποτα σε σχέση με χρονικές περιόδους. πχ τα χρόνια 2000-2003 η λίβερπουλ δεν έπαιρνε τίτλο, αλλά γλεντούσε τη μαν γιουνάιτεντ.
μία ομάδα δεν την κάνουν πάντα οι τίτλοι, αλλά το σύνολο κι οι χρονικές περίοδοι. είναι σα να αποδομεί κάποιος την ομάδα μπάσκετ του 2007 και του 2010 γιατί δεν είχαν τίτλο.

φιλικά, ο φίλος σου και φανατικός θαυμαστής της οργής σου
__________________
Be decisive guys

Last edited by ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ; 22-04-2014 at 15:59.
ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2014   #6292
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

ποιοί μεγαλύτεροι? εδώ ρε κάνουμε κουβέντα και νιώθω ότι είμαι στο 2010 και διαβάζω για τη βαζέλα που με πηδάει μπρος και πίσω, εντός και εκτός έδρας.
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2014   #6293
standby25
Πεντάδα
 
standby25's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: athens
Posts: 4,466
Liked: 6,040
Likes: 15,553
Default

Γιουνάιτεντ 62
Λίβερπουλ 59

Πρωταθλήματα-Κύπελλα περισσότερα.

Ξεκάθαρα έχεις μάθει στο πίσω-μπρος δηλαδή εντός και εκτός έδρας. Απο παιδί μικρό.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.Ασε ρε Ιαωνα την αριθμητικη....Εχεις βαλει μεσα 2 πρωταθληματα second division και τρομερους τιτλους οπως 20 σουπερ καπ 1 παγκοσμιο συλλογων(τρομερη διοργανωση).Ενω μεσα σαυτα τα τροπαια συμπεριλαμβανονται 5 ευρωπαικα και 3 κυπελλα ουεφα και 1(απο φετος) λιγοτερο πρωταθλημα.Το ιδιο βρε με το σουπερ καπ η αλλιως τσαριτυ σιλντ εμ πως?Ποιος βαζελιζει αυτοι που εβγαζαν και πρωταθληματα στην Αρση Βαρων για να δικαιολογηδουν τον τρυπημενο απο πισω τους.Και μετα βεβαια ακουλουθησε και εκει η φαπολαγνια....
Φαντασου εχεις 7 παραπανω νικες σε μια περιοδο που εχτισες την πραγματικη σου ιστορια και η Λιβερπουλ δεν πηρε ουτε ενα πρωταθλημα.Το 64-75 το αφηνω σε εσενα που τα εζησες(ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ) εγω στα 29 μου χρονια δεν προλαβα.
Σου ειπα απο πισω και μπρος και αδιαληπτα χωρις παρεμβολες απο γουεμπ και τα συναφι.Καταλαβες?
__________________
kai pοios den exei traviksei gia ti menegaki (JB)

einai krima na einai toso eustoxos kai na mi metafrazetai se kalathia auto

Θα έρθει σαν αστραπή

Last edited by standby25; 22-04-2014 at 16:10.
standby25 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to standby25 For This Useful Post:
Old 22-04-2014   #6294
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default





(μετα ειδα οτι εχει ξαναμπει)

Last edited by *GrimReaper*; 22-04-2014 at 16:16.
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον *GrimReaper*:
Old 22-04-2014   #6295
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

Quote:
Originally Posted by ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ View Post
θέλω να καταλήξω στο ότι να κάνεις με γνώσεις από ίντερνετ κλπ το σοφό είναι ατυχές.
ο γνώστης (όχι ο σοφός, η σοφία δεν προσδιορίζεται, μετριέται) έχει 2 λύσεις. ζει το παρόν και γνωρίζει ή διαβάζει το παρελθόν και γνωρίζει. εγώ ζω άρα γνωρίζω το παρόν και διαβάζω σαν τρελός οτιδήποτε ηλεκτρονικό ή έντυπο πέφτει στα χέρια μου για να γνωρίζω και το παρελθόν.

απλά πράγματα. 1+1=2. πάντα.

Quote:
Originally Posted by standby25 View Post
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.Ασε ρε Ιαωνα την αριθμητικη....Εχεις βαλει μεσα 2 πρωταθληματα second division και τρομερους τιτλους οπως 20 σουπερ καπ 1 παγκοσμιο συλλογων(τρομερη διοργανωση).Ενω μεσα σαυτα τα τροπαια συμπεριλαμβανονται 5 ευρωπαικα και 3 κυπελλα ουεφα.Το ιδιο βρε με το σουπερ καπ η αλλιως τσαριτυ σιλντ εμ πως?Ποιος βαζελιζει αυτοι που εβγαζαν και πρωταθληματα στην Αρση Βαρων για να δικαιολογηδουν τον τρυπημενο απο πισω τους.Και μετα βεβαια ακουλουθησε και εκει η φαπολαγνια....
Φαντασου εχεις 7 παραπανω νικες σε μια περιοδο που εχτισες την πραγματικη σου ιστορια και η Λιβερπουλ δεν πηρε ουτε ενα πρωταθλημα.Το 64-75 το αφηνω σε εσενα που τα εζησες(ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ) εγω στα 29 μου χρονια δεν προλαβα.
Σου ειπα απο πισω και μπρος και αδιαληπτα χωρις παρεμβολες απο γουεμπ και τα συναφι.Καταλαβες?
α να αφήσω την αριθμητική...Για τα μπουκιτσιά που έχεις μάθει απο παιδί μικρό που έκανες απο 5ετία μέχρι 10ετία να δεις ΜΙΑ ΝΙΚΗ, ΜΙΑ ΝΙΚΗ προφανώς γαργάρα. Αλλά πάλι προφανώς όταν μου έγραψες " Τα βιωματα μου ειναι να νικαω απο πισω και μπρος την πορνη του νησιου.Εντος και εκτος εδρας δηλαδη. " δεν εννοούσες τα βιώματα σου που είναι όσα ΖΟΥΜΕ αλλά όσα γίνανε το 1821. Μάλιστα. Μάθαμε και ελληνικά, νέα ελληνικά σκαουζερικά.

Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά οι τίτλοι μετράνε παντού. Όπως εσύ βάζεις τα ουεφα και τα τσάριτι σίλντς κτλ. Επίσης ξαναλέω στους 2 μεγαλύτερους τίτλους ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ (πρωταθλήματα-κύπελλα) ΕΙΣΑΙ ΠΙΣΩ.

"Σου ειπα απο πισω και μπρος και αδιαληπτα χωρις παρεμβολες απο γουεμπ και τα συναφι.Καταλαβες?"

πως δεν κατάλαβα. Εσύ με τα ΒΙΩΜΑΤΑ σου έμαθες την Λίβερπουλ του 1964-1975. Αυτά ΒΙΩΣΕΣ εσύ.

__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2014   #6296
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Quote:
Originally Posted by standby25 View Post
Ε ποιο ειναι το κριτηριο ρε Γκοατ?Η κουλτουρα του συλλογου.Τι κουλτουρα εχει η Μαντζεστε πλην Φεργι,Μπομπυ Τσαρλτον,Τζορτζ Μπεστ(3-4 χρονια παιχτης) και Γκιγκς?Δηλαδη προσωποποιημενοι θρυλοι
Μάντσεστερ-Λίβερπουλ-Άρσεναλ πάνε στο ίδιο σκαλί ως μεγέθη συνολικά. Έκατσε κι είχανε οι δυο πρώτες πιο εκτεταμένες περιόδους κυριαρχίας. Υπάρχει και στις 3 μια διαχρονικότητα στους στόχους. Πάνε για τίτλο αλλιώς είναι αποτυχία. Οι άλλοι είναι πιο χαλαροί.
Άσε που υπάρχει και ένα όριο που τεντώνεται το πανί. Ο Κλαφ έκανε το ανεπανάληπτο να πάρει ομάδα β-γ κατηγορίας και να την κάνει πρωταθλήτρια και πρωταθλήτρια ευρώπης δυο φορές κιόλας. Ομάδα β-γ κατηγορίας παραμένει η Φόρεστ. Η Μάντσεστερ και όταν ακόμα έπεσε κατηγορία και όταν βολόδερνε στη μέση της βαθμολογίας εξακολουθούσε να είναι Μάντσεστερ. Όπως και η Λίβερπουλ.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον johny b:
Old 22-04-2014   #6297
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by standby25 View Post
1 παγκοσμιο συλλογων(τρομερη διοργανωση).
αμα το παρουμε εμεις το καλοκαιρι να δεις διοργανωσαρα που θα γινει
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον *GrimReaper*:
Old 22-04-2014   #6298
ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Πεντάδα
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,250
Liked: 0
Likes: 4,471
Default

Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
ποιοί μεγαλύτεροι? εδώ ρε κάνουμε κουβέντα και νιώθω ότι είμαι στο 2010 και διαβάζω για τη βαζέλα που με πηδάει μπρος και πίσω, εντός και εκτός έδρας.
απολαυστικός....
καταιγιστικός...
δε σταματάς να θέλεις να διαβάζεις ποτάμια από τζέισονε...
__________________
Be decisive guys
ΤΑΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2014   #6299
standby25
Πεντάδα
 
standby25's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: athens
Posts: 4,466
Liked: 6,040
Likes: 15,553
Default

Nαι για να αποτιναξουμε τον βαζελισμο.Δεν ειναι τυχαιο οτι η μεαλυτερη μεριδα των βαζελων ειναι Ρεαλ και Γιουναιτεντ.Ιστορικη συγκυρια

Λοιπον
Πρωταθληματα 18(19) Λιβερπουλ-20 Γιουναιτεντ
Fa cup 7 Λιβερπουλ-11 Γιουναιτεντ
League cup 8 Λιβερπουλ-4 Γιουναιτεντ
Champions League 5 Λιβερπουλ-3 Γιουναιτεντ
Ουεφα 3 Λιβερπουλ-1 Γιουναιτεντ
Συνολο Λιβερπουλ 40(41)-40

Τωρα αμα εσυ θες βαλε και τα τσαριτυ σιλντ και τα Παγκοσμια συλλογων και λοιπους αορατους τιτλους που τους μαθαιναμε οταν καναμε ''ζαππινγκ'' σε διεθνη σαιτ.Να βαλει και η Αρσεναλ τα Emirates cup να γινει σωστη καταμετρηση.Νταξει Ιασων?
Α φυσικα τα μαθηματικα οριζουν αυστηρα ως αντικειμενικο κριτηριο δυσκολιας ενος ΦΑ καπ με ενα Τσαμπιονς Λιγκ το ιδιο εφοσον στην σουμα λογιζοτναι ως αυστηρο 1.Και υστερα ξυπνησες.Φιλια
__________________
kai pοios den exei traviksei gia ti menegaki (JB)

einai krima na einai toso eustoxos kai na mi metafrazetai se kalathia auto

Θα έρθει σαν αστραπή

Last edited by standby25; 22-04-2014 at 16:34.
standby25 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to standby25 For This Useful Post:
Old 22-04-2014   #6300
LFO
Πεντάδα
 
LFO's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9,727
Liked: 25,123
Likes: 72,541
Default

Μονο Τοττεναμ ρε
LFO is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον LFO:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 05:59.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.