RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-06-2013   #941
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Αφου τελειωσα το αριστουργημα που λεγεται Oz, ειπα να ξεκινησω το walking dead χθες το βραδυ...Το εκλεισα στο πρωτο 5λεπτο...Και το διεγραψα απο το σκληρο μου...Τι διαολια ειναι αυτα ρε; Αγριευτηκα και αργησα να κοιμηθω γιατι την πεταλουδα που πεταγε πανω απο το κεφαλι μου την εβλεπα ζομπι...

Δεν ειναι για μενα αυτα...Οποτε απορριπτεται και το American Horror Story...Ας δω το following και το house of cards πριν παω στο επομενο αριστουργημα που λεγεται the shield...
επιτελους ενας φυσιολογικος άνθρωπος εδω μεσα...
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to dora7 For This Useful Post:
Old 01-06-2013   #942
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Έχοντας GoT δει μέχρι S03E08 μπορώ να πω πλέον ότι έχω αρχίσει να χαλιέμαι με ορισμένα που βλέπω αλλά δε θέλω να βάλω spoilers για όσους είναι πίσω
Οχι ότι χάλασε τόσο που δε θέλεις να τη δεις, το αντίθετο. Απλά εκεί που βλέπεις λες τώρα αυτό τι το ήθελε; Fillers τα λέω, να γεμίζουμε τα επεισόδια να τραβήξουμε τη σειρά λιγουλάκι.
Διαβάζω κατά καιρούς τέτοια σχόλια για το GoT, αλλά ρε παιδιά αυτή είναι η σειρά!! Δεν είναι σειρά πολέμων κλπ... Τα έχει εν μέρει, αλλά η σειρά βασίζεται στις δολοπλοκίες, τις συμμαχίες, τη ζωή και την αμφιταλάντευση των χαρακτήρων, το πώς επηρεάζονται από γεγονότα-καταστάσεις! Με αυτά καθήλωσε τον κόσμο και με αυτά θα συνεχίσει να τραβά το κοινό! Ξέρω πως όλοι περιμένετε τη δράκαινα να τα κάνει όλα λαμπόγυαλο και μάχες, αλλά αυτά είναι το κερασάκι στην τούρτα!
__________________
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2013   #943
captain-cook
Δωδεκάδα
 
captain-cook's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 278
Liked: 3,417
Likes: 992
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Αφου τελειωσα το αριστουργημα που λεγεται Oz, ειπα να ξεκινησω το walking dead χθες το βραδυ...Το εκλεισα στο πρωτο 5λεπτο...Και το διεγραψα απο το σκληρο μου...Τι διαολια ειναι αυτα ρε; Αγριευτηκα και αργησα να κοιμηθω γιατι την πεταλουδα που πεταγε πανω απο το κεφαλι μου την εβλεπα ζομπι...

Δεν ειναι για μενα αυτα...Οποτε απορριπτεται και το American Horror Story...Ας δω το following και το house of cards πριν παω στο επομενο αριστουργημα που λεγεται the shield...
Μετά το αριστούργημα το Oz θα πας στο Following;

Μέτρια σειρά για εμένα.. Δεν χάνεις τίποτα και να μην την δεις!

The Shield σπέρνει..!
captain-cook is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to captain-cook For This Useful Post:
Old 01-06-2013   #944
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Δε με χαλάει η εξέλιξη της πλοκής με διαλόγους κλπ ούτε περιμένω όλο μάχες και τέτοια, το αντίθετο.
Αυτά που εννοώ εγώ είναι μικροπράγματα. Τι να κάνω τώρα που δε μπορώ να τα πω ελεύθερα αστο
__________________
...και αν δεν γίνει αυτό...
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2013   #945
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,670
Liked: 7,101
Likes: 20,240
Default

@Νatag

Καμια σχεση το American horror με το Walking dead(το οποιο δεν μ αρεσει ουτε εμενα) μην σε ξεγελαει το ονομα.Δωστου μια ευκαιρια

Το Following εγω που το εβλεπα για τις 4 τελευταιες επεισοδιαρες αξιζε η σειρα κ θα την συνεχισω,δες Χανιμπαλ καλυτερα το οποιο αρχιζει κ ξεφευγει
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
ΧΑΙΝΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΓΑΜΗΣΩ ΠΟΤΕ

Last edited by angelman; 01-06-2013 at 16:35.
angelman is online now   Reply With Quote
Old 01-06-2013   #946
natag
Πεντάδα
 
natag's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Λαμία-Αθήνα
Posts: 6,458
Liked: 12,589
Likes: 22,381
Default

Quote:
Originally Posted by captain-cook View Post
Μετά το αριστούργημα το Oz θα πας στο Following;

Μέτρια σειρά για εμένα.. Δεν χάνεις τίποτα και να μην την δεις!

The Shield σπέρνει..!
Μια σεζονουλα ειναι οποτε βγαινει σε 2-3 μερες...Θα το δω γιατι ειναι ηθοποιαρες οι δυο Κεβιν...

Το The Shield το αφηνω για να βγαλω το καλοκαιρι μιας και ειναι αρκετες σεζον, οποτε 5-6 επεισοδια τη μερα ειναι οτι πρεπει...


Quote:
Originally Posted by angelman View Post
@Νatag

Καμια σχεση το American horror με το Walking dead(το οποιο δεν μ αρεσει ουτε εμενα) μην σε ξεγελαει το ονομα.Δωστου μια ευκαιρια

Το Following εγω που το εβλεπα για τις 4 τελευταιες επεισοδιαρες αξιζε η σειρα κ θα την συνεχισω,δες Χανιμπαλ καλυτερα το οποιο αρχιζει κ ξεφευγει
Αδερφε εχω θεμα με τα φαντασματα και τα ζομπι...Με ειχατε ψησει να δω το horror, αλλα κατι τρειλερακια και βιντεακια απο το yt με σταματησαν...Παντως θα της δωσω ευκαιρια αλλα αργοτερα...Θελω να ξεχαστω απο το 5λεπτο τρομου που εζησα χθες με το walking dead

Το Χανιμπαλ θα το δω οπως και δηποτε οταν ολοκληρωθει η σεζον...Βαριεμαι να περιμενω καθε βδομαδα νεο επεισοδιο..
natag is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον natag:
Old 01-06-2013   #947
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

Quote:
Originally Posted by natag View Post
Αδερφε εχω θεμα με τα φαντασματα και τα ζομπι...
thank god δεν είμαι ο μόνος

Επίσης και με τους εξωγήινους είχα ένα θεματάκι. Είναι παιδικό τραύμα από εκείνο το βιντεάκι που είχε παιχτεί Αύγουστο του 95-96-97 δε θυμάμαι ακριβώς, με έναν υποτιθέμενο εξωγήινο που τον ξεκοίλιαζαν επιστήμονες, και δεν μπορούσα να κοιμηθώ όλο το υπόλοιπο καλοκαίρι
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον deninho:
Old 01-06-2013   #948
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,328
Liked: 22,237
Likes: 8,728
Default

Χανιμπαλ δυνατο,βασικα το 9ο και το 10ο ειναι πολυ δυνατα,κατα τ αλλα μ αρεσε αλλα δεν τρελαθηκα.Μικελσεν ΘΕΟΣ τι να συζηταμε τωρα ο ανθρωπος ειναι επικη φιγουρα,ο αλλος ο Γουιλ που δεν ξερω το πραγματικο του ονομα ειναι λιγο πρηξαρχιδας ενταξει θελουν να τον κανουν ο κατεστραμενος απ τις κακουχιες αλλα ηθικος ηρωας αλλα το κλαψομουνιασμα του καπου μου σπαει τα νευρα,επισης θα ηθελα να ειναι πιο ευδιακριτες οι αυτοτελεις ιστοριες πισω απ το γενικο story.Ανανεωθηκε και επισημα για 2η σεζον καλα το περιμεναμε απλα το αναφερω πιστευω οσο θα περνανε τα επεισοδια και θα ξεδιπλωνονται και αλλο οι χαρακτηρες θα αποκτησει ακομα περισσοτερο ενδιαφερον.Overall οποιος γουσταρει καταπιεστικοψυχολογικες καταστασεις ειναι must see το εργακι.

Walking dead δεν ξερω τι λεει ο natag αλλα τα σπαει να ακους τον ηχο απ τα ζομπι οταν σε πλησιαζουν και θελουν να σε φανε ολα τα λεφτα

Da Vinci's Demons εχει δει κανεις?
__________________

Last edited by SuperSayian; 01-06-2013 at 17:47.
SuperSayian is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to SuperSayian For This Useful Post:
Old 02-06-2013   #949
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,670
Liked: 7,101
Likes: 20,240
Default

Μετα το τελευταιο Χανιμπαλ πρεπει να περιμενουμε κοιλια,δεν γινεται χωρεσει παραπανω επικοτητα σ ενα avi
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
ΧΑΙΝΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΓΑΜΗΣΩ ΠΟΤΕ
angelman is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον angelman:
Old 02-06-2013   #950
dmy
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,792
Liked: 3,496
Likes: 3,416
Default

Quote:
Originally Posted by D.Rivers View Post
Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Έχοντας GoT δει μέχρι S03E08 μπορώ να πω πλέον ότι έχω αρχίσει να χαλιέμαι με ορισμένα που βλέπω αλλά δε θέλω να βάλω spoilers για όσους είναι πίσω
Οχι ότι χάλασε τόσο που δε θέλεις να τη δεις, το αντίθετο. Απλά εκεί που βλέπεις λες τώρα αυτό τι το ήθελε; Fillers τα λέω, να γεμίζουμε τα επεισόδια να τραβήξουμε τη σειρά λιγουλάκι.
Διαβάζω κατά καιρούς τέτοια σχόλια για το GoT, αλλά ρε παιδιά αυτή είναι η σειρά!! Δεν είναι σειρά πολέμων κλπ... Τα έχει εν μέρει, αλλά η σειρά βασίζεται στις δολοπλοκίες, τις συμμαχίες, τη ζωή και την αμφιταλάντευση των χαρακτήρων, το πώς επηρεάζονται από γεγονότα-καταστάσεις! Με αυτά καθήλωσε τον κόσμο και με αυτά θα συνεχίσει να τραβά το κοινό! Ξέρω πως όλοι περιμένετε τη δράκαινα να τα κάνει όλα λαμπόγυαλο και μάχες, αλλά αυτά είναι το κερασάκι στην τούρτα!
episis na poume oti den einai filler afou i seira vasizete sta vivlia, ta opoia opoios ta diavasei tha katalavei oti logo xronou epeisodiwn polla einai petsokomena kai ligaki alliwmeni i istoria. Ontos i seira afti vasizete stis doloplokies perissotero para se polemous...i ejeliji tis einai anapantexi kai pistepste me sta epomena epeisodia osoi den exet diavasei ta vivlia tha minete malakes...
dmy is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dmy:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 18:26.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.