RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2010   #91
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
οποτε για να καταληξω 2 πραγματα παιζουν...Η αυτο το κομματι που μας εδειξες ειναι το μοναδικο στην ταινια και ολη η υπολοιπη αξιζει. Η απλα σ'αρεσουν και την βρισκεις με τετοιες ταινιες οποτε παο πασο...."Ολα αυτα ειναι καθαρα προσωπικη αποψη"
Φιλε πιστευω οτι μου κανεις πλακα τωρα!!!!!!!Πες μου οτι μου κανεις πλακα..χαχαχα...Πραγματικα ΚΑΝΕ την τωρα download η νοικιασε την απο καποιο καταστημα...Δεν εχει καμμια σχεση η ταινια με Kung Fu και μαλακιες...Δεν θα σου πω τιποτα για να μην στο χαλασω...δες την και το ξανασυζηταμε!!!!
  Reply With Quote
Old 21-03-2010   #92
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Φιλε πιστευω οτι μου κανεις πλακα τωρα!!!!!!!Πες μου οτι μου κανεις πλακα..χαχαχα...Πραγματικα ΚΑΝΕ την τωρα download η νοικιασε την απο καποιο καταστημα...Δεν εχει καμμια σχεση η ταινια με Kung Fu και μαλακιες...Δεν θα σου πω τιποτα για να μην στο χαλασω...δες την και το ξανασυζηταμε!!!!
κατεβαινει...εχω χασει πολλα 120 λεπτα απο την ζωη μου ας χασω αλλα 120
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2010   #93
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
κατεβαινει...εχω χασει πολλα 120 λεπτα απο την ζωη μου ας χασω αλλα 120
Δεν θα χασεις πιστεψε με!!!
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 21-03-2010   #94
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by tt7 View Post
meΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΔΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΤΟΝ ΑΣΙΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ!!!
Κακώς δεν τον είχες δει απο ΠΡΙΝ αλλά ΝΑΙ αυτή η ταινία είναι στις καλύτερες ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.

Quote:
Originally Posted by *grimreaper* View Post
οποτε για να καταληξω 2 πραγματα παιζουν...Η αυτο το κομματι που μας εδειξες ειναι το μοναδικο στην ταινια και ολη η υπολοιπη αξιζει. Η απλα σ'αρεσουν και την βρισκεις με τετοιες ταινιες οποτε παο πασο...."Ολα αυτα ειναι καθαρα προσωπικη αποψη" :d
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ δες την ΟΛΗ την ταινία...θα με θυμηθείς.
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 21-03-2010   #95
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ρε γαμωτο θα ηθελα να ανοιξω και ενα τοπικ για Ιαπωνικα anime να δω αν υπαρχει καποιος που παρακολουθει τετοιες σειρες ...Βεβαια αν υπαρχει περιορισμενο ενδιαφερον θα μπορουσε να συζητηθει και εδω...
  Reply With Quote
Old 21-03-2010   #96
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Αν όντως δεν έχεις δει την ταινία GrimReaper, απλά πάρε τη, δές τη, και μετά πήγαινε να δείς το σχόλιό σου και θα καταλάβεις όλοι που την έχουμε δεί πώς αισθανόμαστε τώρα ... Βέβαια μερίδιο σε αυτό έχει και ο ΤΤ7 που έβαλε σκέτη μια σκηνή από μια Κορεάτικη ταινία χωρίς υπότιτλους, μόνο και μόνο για να το ξεφτυλίσουμε το θέμα... χαχαχα!

Χωρίς πλάκα, για μένα πρόκειται ίσως για την πιο μοντέρνα σκηνοθετικά ταινία των τελευταίων ετών, με απίστευτες ερμηνείες που θυμίζει αρχαία ελληνική τραγωδία (φαντάσου να βλέπεις Οιδίποδα Τύραννο με πολύ γρήγορα και μοντέρνα σκηνοθεσία αλά Μάτριξ - άκυρη περιγραφή, αλλά όταν ξημερώνει το μυαλό δεν λειτουργεί σωστά)... Γενικώς, ο ορισμός της ΤΑΙΝΙΑΡΑΣ!!!
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 21-03-2010   #97
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Βέβαια μερίδιο σε αυτό έχει και ο ΤΤ7 που έβαλε σκέτη μια σκηνή από μια Κορεάτικη ταινία χωρίς υπότιτλους, μόνο και μόνο για να το ξεφτυλίσουμε το θέμα... χαχαχα!
Τι υποτιτλους θες ρε Dude ??? Ξυλο παιζουν!!!!!!!!χααχαχαχχα....
Quote:
Χωρίς πλάκα, για μένα πρόκειται ίσως για την πιο μοντέρνα σκηνοθετικά ταινία των τελευταίων ετών, με απίστευτες ερμηνείες που θυμίζει αρχαία ελληνική τραγωδία (φαντάσου να βλέπεις Οιδίποδα Τύραννο με πολύ γρήγορα και μοντέρνα σκηνοθεσία
Eχεις δικιο εδω ο ιδιος ο Σκηνοθετης εχει δηλωσει οτι πηγη εμπνευσης του και μεγαλη του αδυναμια ειναι ο Σοφοκλης....

Last edited by TT7; 21-03-2010 at 06:18.
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 21-03-2010   #98
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

what the fuck? βγηκα ο μ%#%^ς της υποθεσης....

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
Βέβαια μερίδιο σε αυτό έχει και ο ΤΤ7 που έβαλε σκέτη μια σκηνή από μια Κορεάτικη ταινία χωρίς υπότιτλους, μόνο και μόνο για να το ξεφτυλίσουμε το θέμα... χαχαχα!
αυτο φταιει σιγουρα...το τονισα

δεν αποκλειω το γεγονος να ειστε ολοι διεστραμενοι κωμικοι που εχετε βαλθει να με βγαλετε τρελο...τεσπα η ταινια ειναι στο 70% και αυριο aka σημερα θα εχετε την κριτικη μου

p.s: αλλωστε η κριτικη μου ειναι γνωστη στο ευρη κοινο....3 ταινιες ειπα οτι ειναι ταινιαρες για φετος και οι 3 πηραν οσκαρ
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2010   #99
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Τι υποτιτλους θες ρε Dude ??? Ξυλο παιζουν!!!!!!!!χααχαχαχχα....
Χαχα, εντάξει, κατάλαβα ότι για σένα αυτή η σκηνή σήμαινε κάτι σημαντικό, αλλά να μπει σκέτη μέσα σε ένα φόρουμ νομίζω δεν μπορεί να κάνει ιδιαίτερη αίσθηση σε κανένα παρά μόνο σε όσους την έχουν δει την ταινία...

Πάντως GrimReaper, προσπάθησε να ξεχάσεις τα εγκωμιαστικά μας σχόλια για την ταινία, όπως και το δικό σου αρχικό σχόλιο πάνω σε αυτή τη σκηνή... Δες τη με όσο γίνεται πιο άδειο μυαλό, για να έχεις πιο ανεπηρέαστη γνώμη...

Υ.Γ. Σαν αυτόν που κάνει τις παρουσιάσεις ταινιών στην ΕΤ1 ακούστηκα παλι...

Last edited by Dude; 21-03-2010 at 06:26.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 21-03-2010   #100
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Χαχα, εντάξει, κατάλαβα ότι για σένα αυτή η σκηνή σήμαινε κάτι σημαντικό, αλλά να μπει σκέτη μέσα σε ένα φόρουμ νομίζω δεν μπορεί να κάνει ιδιαίτερη αίσθηση σε κανένα παρά μόνο σε όσους την έχουν δει την ταινία...
Ναι η αληθεια ειναι οτι νομιζα πως την εχουν δει οι περισσοτεροι...Και οπως και να το κανουμε ειναι cult σκηνη και κανει εντυπωση...Επισης ειναι απο τις λιγες σκηνες που μπορεις να την βαλεις χωρις SPOILER ALERT ...Παντως θα με ευγνωμονει ο φιλος Grim Reaper για τον ανορθοδοξο τροπο που τον μυησα στην ταινια!!!!!..χαχαχα
  Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 15:39.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.