RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-03-2010   #81
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Το θεωρω αρκετα δυσκολο να μεταφερθει στην μεγαλη οθονη!
tο ξερω φιλε μου γιαυτο θελω να μεταφερθει στην μικρη οθονη!!!Μονο ετσι μπορεις να κανεις αυτοτελεις ιστοριες αναλογα με την ενοτητα..
  Reply With Quote
Old 19-03-2010   #82
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
tο ξερω φιλε μου γιαυτο θελω να μεταφερθει στην μικρη οθονη!!!Μονο ετσι μπορεις να κανεις αυτοτελεις ιστοριες αναλογα με την ενοτητα..
Θα ήταν τέλειο στη μικρή οθόνη (γιατί στη μεγάλη, χρονικά, θα ήταν το τηλεοπτικo Woodstock!!!!!! για μέρες θα μας ξέχναγαν τα σπίτια μας!!!) αλλά πιστεύω ότι αν τον Αρχοντα δεν τον κατάλαβαν 100 (π.χ.) (γιατί έχω ακούσει απίστευτα πράγματα από άσχετους που είδαν τις ταινίες) το Σιλμαρίλιον δεν θα το καταλάβουν χιλιάδες!!!!! και μετά θα δείρω και κανέναν άμα μου πει μαλακία!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Old 20-03-2010   #83
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
και μετά θα δείρω και κανέναν άμα μου πει μαλακία!!!!!!!!!!!!!!
xαχαχαχα....να φανταστω οτι σαν χαρακτηρας εισαι περισσοτερο Εογουιν παρα Αργουεν???Μια και μιλαμε για επερχομενες ταινιες φημες ακουγονται και για νεα ταινια με τον Κοναν τον Βαρβαρο...Αν και ποιος θα παιξει στην θεση του Αρνι και θα ειναι το ιδιο κουλ??Παντως και ο κοσμος του Κοναν ειναι φανταστικος..πιο ανδρικος βεβαια αλλα τα κομικ και την πρωτη ταινια τα απολαμβανα ιδιαιτερα!!!
  Reply With Quote
Old 20-03-2010   #84
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

Quote:
Originally Posted by tt7 View Post
xαχαχαχα....να φανταστω οτι σαν χαρακτηρας εισαι περισσοτερο Εογουιν παρα Αργουεν???Μια και μιλαμε για επερχομενες ταινιες φημες ακουγονται και για νεα ταινια με τον Κοναν τον Βαρβαρο...Αν και ποιος θα παιξει στην θεση του Αρνι και θα ειναι το ιδιο κουλ??Παντως και ο κοσμος του Κοναν ειναι φανταστικος..πιο ανδρικος βεβαια αλλα τα κομικ και την πρωτη ταινια τα απολαμβανα ιδιαιτερα!!!
Επειδή γουστάρω τρελά τα ξωτικά θα ήθελα να ήμουν Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ!! ΕΛΡΟΝΤ!!!!! Αλλά αν πρέπει να συμβιβαστώ σε καθαρά γυναικείο ρόλο ΝΑΙ η Αργουεν μου πέφτει λίγο ξενέρωτη!!!!

Για τον Κόναν, επειδή τα έζησα το απόγειό τους, δεν μπορώ να φανταστώ άλλον εκτός απ' τον Αρνι!!!! Και ειδικά αυτό το " σταυρώνω λέξη κάθε 5 σκηνές με το ζόρι γιατί δεν ξέρω να μιλάω, μόνο να δέρνω ξέρω" το οποίο επίσης ισχύει και για το ΡΟΚΥ!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2010   #85
Dark Angel #9
Πεντάδα
 
Dark Angel #9's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Πειραιάς / Επίδαυρο&
Posts: 3,983
Liked: 10,845
Likes: 2,765
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Ο Guillermo del Toro θα ειναι σκηνοθετης και αν πανε οπως τα σχεδιαζουν θα βγαλουν 2 ταινιες..Μια με το Χομπιτ και μια να καλυπτει γεγονοτα μεχρι την Αρχη του Αρχοντα...Αυτοι το κανουν για φραγκα αλλα για εμας θα ειναι απολαυση....Ισως μαλιστα να ειναι το Χομπιτ και ΜΟΝΟ αυτο που θα το σπασουν σε 2 μερη αν και δεν καταλαβαινω πως θα κανουν 2 φουλ ταινιες μονο με αυτο...Εκτος και αν ενσωματωσουν αλλες ιστοριες που λαμβαναν χωρα χρονολογικα την ιδια περιοδο...Τελος παντων ο σκηνοθετης αν μη τι αλλο εχει φαντασια..Hellboy και ειδικα Pan's Labyrinth οποτε κατι καλο θα δουμε..
Θα γινουν 2 ταινιες με το χομπιτ γιατι μεσα θα εχει κ τον Γκανταλφ που πηγε μυστικα κ εψαχνε στην Dol Guldur για τον νεκρομαντη κ αργοτερα το λευκο συμβουλιο με την επιθεση στην Dol Guldur γενικα πιστευω οτι θα ναι πολυ γεματες ταινιες κ οι 2 κ θα γουσταρουμε τρελα!!!! εξαλλου ειναι κ ο Πητερ Τζακσον στην παραγωγη...βαλε κ Ντελ Τορο... ολα τα λεφτα!!!
__________________
The night is darkest just before the dawn. And I promise you, the dawn is coming. - "Harvey Dent - The Dark Knight"
Dark Angel #9 is online now   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dark Angel #9 For This Useful Post:
Old 21-03-2010   #86
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

μου ηρθε φλασια η αγαπημενη μου ταινια του al pacino...."And Justice For All"..οποιος δεν την εχει δει αξιζει με χιλια, ποτε δεν ειναι αργα. Πραγματικα η ερμηνεια του ειναι αξιομνημονευτη

*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2010   #87
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Αόρατος συγγραφέας...respect.
DON is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2010   #88
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default




MEΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΔΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΤΟΝ ΑΣΙΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ!!!
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 21-03-2010   #89
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by *grimreaper* View Post
μου ηρθε φλασια η αγαπημενη μου ταινια του al pacino...."and justice for all"..οποιος δεν την εχει δει αξιζει με χιλια, ποτε δεν ειναι αργα. Πραγματικα η ερμηνεια του ειναι αξιομνημονευτη
Όντως, φοβερή η ερμηνεία του και εκεί (άλλωστε που έχει παίξει και δεν έχε ξεσκίσει ο τύπος), απλά η ταινία σαν δικαστική ταινία νομίζω δεν είναι από τις πιο δυνατές του είδους... μάλλον λίγο χαλαρή θα την έλεγα...
Dude is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2010   #90
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post



MEΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΔΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΤΟΝ ΑΣΙΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ!!!
πλακα κανεις ετσι? ...(εκτος κι αν υπαρχει καποιο αλλο τραιλερ που δειχνει κατι διαφορετικο)...απο το τραιλερ καταλαβαινω οτι ειναι μια ΚΛΑΣΣΙΚΟΤΑΤΗ μικρομεσαια ασιατικη ταινια οπου ειναι ενας τυπας 50 φορες καλυτερος του ραμπο, ο μαο ταο του πυξ-λαξ. Εχω δει απειρες τετοιες + ταινιες απο Ινδια να γινονται περιγερος σε βιντεο του πχ του "ολα" και που φυσικα δεν υπαρχει κανενα ενδιαφερον να κατσεις να τις δεις...αμα θες να δεις ξυλικι + με καποιο ενδιαφερον δες ταινιες πχ "Green street hooligans"

οποτε για να καταληξω 2 πραγματα παιζουν...Η αυτο το κομματι που μας εδειξες ειναι το μοναδικο στην ταινια και ολη η υπολοιπη αξιζει. Η απλα σ'αρεσουν και την βρισκεις με τετοιες ταινιες οποτε παο πασο...."Ολα αυτα ειναι καθαρα προσωπικη αποψη"
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 11:05.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.