RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31-07-2019   #20751
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,913
Liked: 34,239
Likes: 48,962
Default



Ντιλρόι Τζέιμς εναντίον ΑΕΚ. Ο Αμερικανός φόργουορντ ξέσπασε εναντίον της "Ένωσης", καταγγέλλοντας μέσω ενός instastory στο Instagram ότι οι "κιτρινόμαυροι" του χρωστάνε χρήματα και του λένε ψέματα εδώ και εβδομάδες.
Άγιος Πέτρος is online now   Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 31-07-2019   #20752
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,714
Liked: 14,415
Likes: 81,355
Default

ΝΑΙ ΑΛΛΑ Η ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΤΟ 1968 ΕΦΕΡΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΕΚΤΖΗ
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 18 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 31-07-2019   #20753
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,324
Liked: 17,398
Likes: 8,985
Default

Ρατσιστική επίθεση στον Ντιλρόι Τζέιμς επειδή ζήτησε τα λεφτά του

Ο Ντιλρόι Τζέιμς ζήτησε τα δεδουλευμένα από την ΑΕΚ και λίγη ώρα αργότερα δέχτηκε ρατσιστική επίθεση από χρήστη του Instagram

O Ντιλρόι Τζέιμς ξέσπασε το μεσημέρι μέσω του προσωπικού λογαριασμού του στο Instagram, όταν κατηγόρησε την ΑΕΚ ότι του λέει ψέμματα και ότι δεν του δίνει τα λεφτά που του χρωστάει από την περσινή χρονιά. Αυτό που μάλλον δεν περίμενε, είναι ότι λίγο αργότερα θα δεχόταν ρατσιστική επίθεση από χρήστη του Instagram.

"Διέγραψε αυτό το ποστάρισμα γαμ...νη μαΐμού", έγραψε κάποιος, με τον Αμερικανό φόργουορντ να του απαντάει: "Χαχα, δείξε τον πραγματικό εαυτό σου τώρα!! Σε ευχαριστώ! Θα ποστάρω επίσης και την απάντησή σου". Και το έκανε...

mixalis is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to mixalis For This Useful Post:
Old 02-08-2019   #20754
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,324
Liked: 17,398
Likes: 8,985
Default

ΠΑΟΚ: Δέχτηκε ban για χρέος 1.500 ευρώ

Ο ΠΑΟΚ δέχτηκε ban από το BAT, το διαιτητικό δικαστήριο μπάσκετ, για οφειλή στον Σέρβο γκαρντ Νέναντ Μιλιένοβιτς ύψους 1.500 ευρώ!

O ΠΑΟΚ προστέθηκε στις ομάδες που δεν μπορούν να κάνουν μεταγραφών ξένων παικτών. Ο λόγος είναι ένα ban που εκκρεμεί από τις 31 Ιουλίου και του επιβλήθηκε από το BAT (Basketball Arbitral Tribunal), το διαιτητικό δικαστήριο μπάσκετ, το οποίο οφείλεται σε χρέος 1.500 ευρώ σε έναν παίκτη που πέρασε από τον "δικέφαλο" πριν από τρία χρόνια, τον Νέναντ Μιλιένοβιτς.

Ο 26χρονος, πια, Σέρβος γκαρντ έπαιξε στον ΠΑΟΚ την σεζόν 2016/17, πριν επιστρέψει στην πατρίδα του για να παίξει στην ΟΚΚ Βελιγραδίου και την προηγούμενη σεζόν στην Ολίμπια Λιουμπλιάνας. Ο Μιλιένοβιτς προσέφυγε στην Παγκόσμια Ομοσπονδία επειδή δεν εξοφλήθηκε από τον ΠΑΟΚ για τους 22 αγώνες που είχε παίξει εκείνη τη χρονιά, κατά τους οποίους είχε 5,1 πόντους και 2,8 ασίστ κατά μέσο όρο.

Δείτε τη λίστα με τα bans των ελληνικών ομάδων:

mixalis is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2019   #20755
plextis
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3,274
Liked: 7,933
Likes: 6,284
Default

Η ΑΕξαρα έχει 3 bans; Μα είναι αλλιώς να είσαι Αεκ
plextis is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to plextis For This Useful Post:
Old 02-08-2019   #20756
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,324
Liked: 17,398
Likes: 8,985
Default

ΑΕΚ: Νέα μετεγγραφική «βόμβα» με Σλότερ!

Μετά την απόκτηση του Κιθ Λάνγκφορντ, η ΑΕΚ είναι έτοιμη να... πυροδοτήσει και νέα μετεγγραφική "βόμβα" με την απόκτηση του πρώην σέντερ της Ρεάλ Μαδρίτης, Μάρκους Σλότερ.

Κοντά στην ολοκλήρωση μίας ακόμη σπουδαίας μετεγγραφής βρίσκεται η ΑΕΚ, καθώς είναι μία «ανάσα» από την απόκτηση του Μάρκους Σλότερ από την Μπαχτσεσεχίρ.

Ο άλλοτε σέντερ και της πρωταθλήτριας Ευρώπης το 2015, Ρεάλ Μαδρίτης, στα 34 του χρόνια, προέρχεται από εξαιρετική σεζόν στην Τουρκία με την ομάδα του Γιώργου Δέδα και σύμφωνα με τον ΣΠΟΡ ΦΜ έχει ήδη πει το «ναι» στην Ένωση για να συνεχίσει τη σπουδαία καριέρα του στην Ελλάδα.

Αν ολοκληρωθεί τελικά η μετεγγραφή η ΑΕΚ θα προσθέσει έναν ακόμη παίκτη με μεγάλη εμπειρία στη Euroleague στο ρόστερ της, καθώς πέραν του Γιόνας Ματσιούλις, έχει αποκτηθεί και ο δύο φορές πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης, Κιθ Λάνγκφορντ.

Y.Γ.

Αφού έχουν 3 ban για οφειλές, πως τους επιτρέπεται να κάνουν μεταγραφές;

Last edited by mixalis; 02-08-2019 at 14:06.
mixalis is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον mixalis:
Old 02-08-2019   #20757
freduccino
Πεντάδα
 
freduccino's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Αθηνα
Posts: 7,031
Liked: 9,463
Likes: 20,436
Default

Μεχρι στιγμης εχουν ανακοινωσει μονο τον Λανγκφορντ που επαιζει Ελλαδα περσυ. Μεχρι να φυγουν τα μπαν δεν μπορουν να παρουν παικτη εκτος Ελλαδας γι αυτο και δεν εχει ανακοινωθει και ο Ρει εδω και κανα 10ημερο..
freduccino is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον freduccino:
Old 06-08-2019   #20758
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,461
Liked: 51,483
Likes: 124,122
Default

Αναρωτιεμαι αν εχει περασει μεγαλυτερο νουμερο απο τον Πασχαλακη απο το ελληνικο ποδοσφαιρο.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 06-08-2019   #20759
antonio108
Πεντάδα
 
Join Date: May 2012
Posts: 3,844
Liked: 35,775
Likes: 16,158
Default

Ναι,ο Καραγκούνης.
__________________
antonio108 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2019   #20760
mixalis
Πεντάδα
 
mixalis's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 4,324
Liked: 17,398
Likes: 8,985
Default

Γουάιλι: Οι φίλοι του Παναθηναϊκού μου έλεγαν «άντε γ…ου»!

Στην ιδιαίτερη ομολογουμένως πρώτη γνωριμία του με τους οπαδούς του Παναθηναϊκού αναφέρθηκε σε συνέντευξή του ο Τζέικομπ Γουάιλι, αποκαλύπτοντας πως αυτή δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή. Ο Αμερικανός σέντερ υποστήριξε συγκεκριμένα πως οι φίλοι του «τριφυλλιού» του απηύθυναν ορισμένα… γαλλικά κατά την κοινή παρουσία τους σε ξενοδοχείο (την περίοδο της αναμέτρησης των «πρασίνων» με την Γκραν Κανάρια στην Ισπανία), γεγονός, πάντως, που δεν φάνηκε να τον επηρεάζει αρνητικά ως προς την άποψή του γι’ αυτούς. Αντίθετα υποκλίθηκε σε αυτούς, τονίζοντας πως για τον ίδιο θα αποτελέσουν κίνητρο, ώστε να αγωνιστεί σκληρά με τη φανέλα της νέας του ομάδας.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε επί του θέματος:

«Ο Παναθηναϊκός έχει τους πιο τρελούς οπαδούς στην Ευρώπη. Πηγαίνουν 18.000 στο γήπεδο και το ονομάζουν ‘πράσινη κόλαση’. Και εμένα μου αρέσει αυτό γιατί όταν κάνω κάτι μέσα στο παρκέ, θέλω να βάζω στην εξίσωση και τον κόσμο. Έτσι είναι το στυλ μου. Είναι τρελό αυτό που συμβαίνει εκεί. Μάλιστα το πρώτο μου παιχνίδι στην Ευρωλίγκα ήταν εναντίον του Παναθηναϊκού στο Λας Πάλμας όταν ήταν προπονητής τους ο Ρικ Πιτίνο.

Θυμάμαι οι φίλαθλοί τους ήταν περισσότεροι στο γήπεδο από τους δικούς μας. Είχαν ταξιδέψει στην Ισπανία! Και έκαναν πολύ φασαρία. Ήταν απίστευτο! Μοιάζει η ατμόσφαιρα με ματς ποδοσφαίρου. Καπνογόνα, σημαίες παντού, βγάζουν τις μπλούζες τους, μιλάμε για κάτι το φοβερό!



Ήμουν στο ξενοδοχείο μαζί με την αποστολή του Παναθηναϊκού και τους φιλάθλους. Και αυτό διότι βρισκόμουν μόλις τρεις μέρες στην Γκραν Κανάρια. Θυμάμαι έτρεχαν στους διαδρόμους και χτυπούσαν τη πόρτα του δωματίου μου φωνάζοντας «αντε γαμ…ου». Μάλιστα δεν με άφησαν να μπω στο ασανσέρ μαζί τους: «Εσύ με τις σκάλες» μου είπαν! Και αναρωτιόμουν γιατί με έβαλαν στο ίδιο ξενοδοχείο μαζί τους. Δεν είναι απλά ένα παιχνίδι γι’ αυτούς.

Και γι αυτό πιστεύω ότι θα ταιριάξω στην ομάδα. Γιατί μου αρέσει να βάζω και τους φιλάθλους στο ματς. Μπορεί να μην σκοράρω 25 πόντους, αλλά λατρεύω τα hustle plays που ξεσηκώνουν την εξέδρα. Ειδικά στην Ευρώπη. Στην Αμερική θέλουν μόνο να σκοράρεις. Εγώ απλά προσπαθώ να παίζω καλά και να κάνω τα σωστά πράγματα στο παρκέ. Επίθεση, ριμπάουντ.
mixalis is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 01:25.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.