RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-08-2011   #541
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Στη μεγάλη οθόνη θα μεταφερθεί ο θρίαμβος της Λίβερπουλ στην Κωνσταντινούπολη, με τον Στίβεν Τζέραρντ να δηλώνει ενθουσιασμένος μόνο και μόνο στην ιδέα. Η κατάκτηση του Τσάμπιονς Λιγκ το 2005 από τους «κόκκινους» αναμένεται να γυριστεί σε ταινία, με τον πρωταγωνιστή και τον παραγωγό του φιλμ να είναι φανατικοί οπαδοί του συλλόγου.

Το Will -αυτός θα είναι ο τίτλος του φιλμ- θα έχει κεντρικό ήρωα ένα μικρό φίλαθλο των «reds», ο οποίος κάνει τα πάντα για να βρεθεί στην τουρκική πρωτεύουσα για να βρεθεί κοντά στην αγαπημένη του ομάδα.

Η κεντρική ιδέα της ταινίας έχει να κάνει με τη θέληση που μπορεί να δείξει ένας νεαρός ποδοσφαιρόφιλος και τις θυσίες που είναι διατεθειμένος να κάνει για δώσει το «παρών» στη μεγάλη στιγμή. Και αυτή δεν είναι άλλη από τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σε ρόλο …guest star οι Κένι Νταλγκλίς και Στίβεν Τζέραρντ, με τον αρχηγό της Λίβερπουλ να δηλώνει ότι είναι ενθουσιασμένος μόνο και μόνο στην ιδέα που θα δει μια ταινία με κεντρικό θέμα την ομάδα του. «Ο σύλλογος μου είπε για την ύπαρξη του σεναρίου και για την ταινία και ενθουσιάστηκα», τόνισε ο Τζέραρντ και μίλησε για τη μαγική βραδιά στην Κωνσταντινούπολη: «Όλοι είμαστε πολύ περήφανοι για εκείνο το βράδυ. Στείλαμε μήνυμα σε όλο τον κόσμο, και κυρίως στα μικρά παιδιά, για το ότι δεν τα παρατάμε ακόμη και όταν χάνουμε. Τίποτα στη ζωή δεν πρέπει να σε ρίχνει, πρέπει πάντα να συνεχίζεις να προσπαθείς».


«Άρρωστος» με τη Λίβερπουλ ο Λιούις

Ο Ντέιμιεν Λιούις που έχει κεντρικό ρόλο στην ταινία αποκάλυψε ότι «χρειάστηκε μεγάλη προσπάθεια για να» καταφέρει να αλλάξει την προφορά του για να μπορέσει να γίνει ακόμη πιο πειστικός και να μοιάζει γέννημα-θρέμμα της πόλης του Λίβερπουλ. «Είμαι φανατικός οπαδός της ομάδας και ένας από τους λόγους που έπαιξα στην ταινία είναι γιατί θα είχα τη δυνατότητα να βρεθώ δίπλα στον Στίβεν Τζέραρντ», δήλωσε και δεν παρέλειψε να αποκαλύψει ποιο είναι το …κόλπο για να πετύχει κανείς την τέλεια προφορά.

«Οι κάτοικοι του Λίβερπουλ μιλάνε πολύ γρήγορα, ειδικά όταν στις λέξεις υπάρχουν αρκετά φωνήεντα. Προσπάθησα να τραβάω λίγο τις λέξεις και να κόβω γράμματα», τόνισε ο Λιούις, ο οποίος είναι μεγαλωμένος στο Λονδίνο.

Ηθοποιός και ο Νταλγκλίς

Στο Will εμφανίζεται και ο Κένι Νταλγκλίς, στον οποίο έγινε «πρόταση από τον παραγωγό της ταινίας», Πολ ΜακΓκράτεν: «Μου εξήγησαν το πρότζεκτ. Πρόκειται για ένα παιδί που πάει στην Κωνσταντινούπολη, δεν έχει εισιτήριο και εγώ προσπαθώ να τον βοηθήσω».

Μάλιστα, ο Σκωτσέζος τεχνικός αποκάλυψε ότι δεν τα πήγε όσο καλά θα ήθελε στην υποκριτική. «Βασικά, για να λέμε την αλήθεια δεν τα κατάφερα τέλεια. Δεν υποκρίθηκα κάτι άλλο, στην ουσία έπαιξα τον εαυτό μου. Ποτέ δεν μελέτησα το σενάριο, μου το έστειλαν με email αλλά ποτέ δεν το είδα ολόκληρο. Το παραδέχομαι ότι ήταν λάθος μου», συμπλήρωσε γελώντας.

http://www.sport-fm.gr/article/495965

__________________

Last edited by lamar; 24-08-2011 at 11:58.
lamar is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to lamar For This Useful Post:
Old 24-08-2011   #542
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ελα κοιταξτε τις μεγαλες ομαδες τωρα να μαθαινετε πως δημιουργουνται οι θρυλοι και αφηστε τους μπομπιρες και τις χαζοταινιες...

  Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to For This Useful Post:
Old 08-10-2011   #543
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,187
Likes: 8,719
Default

Καμια καλή ταινία έχετε δει τώρα τελευταία?
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011   #544
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,182
Liked: 50,694
Likes: 122,391
Default

Ταινια εχω παρα πολυ καιρο να δω.Ασχολουμουν μονο με σειρες (εκαψα το Game of thrones προσφατα).Θα ηθελα να δω τις σουπερηρωικες Καπταιν Αμερικα,Θορ,X-men First Class.Το Green Latern που ειδα τον Αυγουστο δεν μου αρεσε.Πριν 2 μερες βγηκε σε 3D η ταινια "Οι 3 σωματοφυλακες".Παιζει ο Μπλουμ.Την ειδε κανεις?
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011   #545
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,187
Likes: 8,719
Default

Και εγω είμαι φαν των σειρών αλλά τώρα τελευταία άρχισαν-ή τώρα αρχίζουν κάποιες- και δεν έχω τι να κάνω...(για διάβασμα ούτε λόγος)

Το game of thrones το είδα και εγω μες το καλοκαίρι.Καλό ήταν είχε χαβαλέ και τα τελευταία δυο επεισόδια τα σπασαν.Είδα και το The walking dead που συζητάγαμε πιο παλιά αν θυμάστε,για τους φίλους των ζόμπι (Resident evil καταστάσεις κ έτσι) όπως εγω μ άρεσε,στους άλλους θα περάσει αδιάφορο πιστεύω.Απο τις σειρές που βλέπω απο παλιά και εχουν ξεκινήσει δεν μου πολυάρεσε ο Dexter,η αλήθεια είναι οτι απ την περασμένη σεζόν μου είχαν ξενίσει κάποια πράγματα και ήμουν έτοιμος να τον κράξω και δυστυχώς ακόμα να με διαψεύσει παρότι το trailer της σεζόν τα σπαγε,πάντως για να μην είμαι αρνητικός ο φετινός κακός φαίνεται να έχει προοπτικές.Ο House δεν μ άρεσε σχεδόν καθόλου,πρέπει να την λήξουν την σειρά ήταν τόσο μα τόσο καλή και αρχίζει να κουράζει επικίνδυνα.Big Bang theory & How I met your mother σταθερές αξίες Επίσης μου ψιλοάρεσε και το supernatural παρότι και με αυτό είχα σπαστεί το καλοκαίρι,γενικά δεν ήμουν υπερ να συνεχίσει μετά την 5η σεζόν αλλά απ την στιγμή που το τράβηξαν πρέπει να το παραξυλώσουν τώρα για να είναι ωραίο,γενικά τα 2 πρώτα επεισόδια μ άρεσαν και κλείνω με τις σειρές με το Fringe που πραγματικά επεισόδιο με επεισόδιο μ αρέσει όλο και πιο πολύ και απορώ μ αυτούς τους λακαμάδες τους Αμερικανούς που δεν το βλέπουν και δεν έχει καθόλου τηλεθέαση.Ελπίζω μην το κόψουν άδικα στα μέσα της σεζόν,την φοβάμαι την fox για κάτι τέτοια.

Απο υπερήρωες που λες Ελένη,είδα και εγω προχθες το green latern αρκετά μέτριο,x-men μου ψιλοάρεσε αλλά δεν τρελάθηκα-επικ σκηνή με τον Hugh Jackman σε Guest ρολο-,thor είχε αρκετό χαβαλέ και μ άρεσε ιδιαίτερα το ψηφιακό σκηνικό που έφτιαξαν σαν Βασίλειο του Θορ τρομερή δουλειά απ τους τεχνικούς μάλλον η καλύτερη ταινιά στο είδος της για φέτος.Κάπταιν Αμέρικα δεν εχω δει ακόμα

Last edited by SuperSayian; 08-10-2011 at 16:45.
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον SuperSayian:
Old 08-10-2011   #546
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,182
Liked: 50,694
Likes: 122,391
Default

Το Supernatural ειναι αλλη σειρα φετος.Καμια σχεση με την περσινη μετριοτητα

Με τον Dexter θα υπαρξει θεμα.Για φετος εχει συμβολαιο αλλα στις διαπραγματευσεις για το επομενο υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα.Ο τυπος ζηταει 25 εκατ,ποσο που πολυ δυσκολα μπορει να το δωσει το καναλι (ειναι και καλωδιακο).Θα γινει χαμος.Υπαρχει σοβαρη περιπτωση φετος να ειναι η τελευταια σεζον

Απο το x-men μονο την σκηνη που αναφερεις εχω δει.Επικη χαχαχα

Για το Θορ μου εχουν πει κ αλλοι φαν των κομικ οτι ειναι μακραν η καλυτερη κομικοταινια για φετος.Θα το δω αμεσα...

Στο φιναλε του GoT σε αφησανε WTF?!.Ποιος περιμενει μεχρι τον Απριλη.Το Walking Dead δεν το εχω αρχισει.Το εχω στα υποψιν παντως
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011   #547
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,327
Liked: 22,187
Likes: 8,719
Default

Με το Supernatural δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά δείχνει καλό.Απο την στιγμή που θα το συνέχιζαν έπρεπε να εμπλουτίσουν την ιστορία γι αυτό πέρσι είδαμε την μητέρα των πλασμάτων και φέτος για την ωρα τους Λεβάθιαν.Μ άρεσε επίδης και η επιστροφή-έστω και μ αυτό τον τρόπο- του Λούσιφερ όπως και του Θανάτου-παρεμπιπτόντως μόνο σε μένα αρέσει τόσο πολύ αυτός ο ηθοποιός σ αυτόν τον ρόλο?- αν καταφέρουν και συνδιάσουν τις θρυλικές 4η κ 5η σεζόν μ αυτά το αποτέλεσμα θα ναι τέλειο.

Γα τον Dexter δεν ξέρω,με χάλασε πάρα πολύ το τέλος πέρσι τσαπατσούλικο και χωρίς ενδιαφέρον.Αν τον είχε δει όντως η αδερφή του πέρσι εκεί με την Λούπιν(πως διάολο την έλεγαν αυτή δεν θυμάμαι) θα είχε πολύ πολύ πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον φέτος.Γενικά τον τύπο τον είδαμε,τον γνωρίσαμε,ουσιαστικά μέσα στην σεζόν τον μεταμόρφωσαν απο τρελό μανιακό σε καλό πατερούλη(Εδω ρε ήθελε να διώξει τον dark passenger ποιός ο dexter ) και αφού δεν τράβηξε προσπαθούν να τον ξαναπάνε πίσω.Δεν ξέρω για πισωγύρισμα μου μοιάζει αυτό και δεν μου πολυαρέσει η ιδέα.

BTW community βλέπει κανείς?

Edit:Είδα και το Red Riding Hood,μιλάμε τεράστια βαρεμάρα.Ευτυχώς που δεν πήγα να το δω σινεμά να χαλάσω τσάμπα τα λεφτάκια μου.Πολυ ανιαρό και με προβλέψιμο-κατ εμε- φινάλε.

Last edited by SuperSayian; 08-10-2011 at 17:09.
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011   #548
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

το dexter ειδικά στην αρχή τα έσπαγε...το community έχει γέλιο!καλό και το sons of anarchy..αλλά ρε τι συζητάτε???ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ.



και για αστεία

DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 08-10-2011   #549
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Φιλε εχω λιωσει με την σειρα..το Breakind Bad..απιστευτη ερμηνεια ο τυπος..

Respect the Chemistry Bitches....
SPOILER ALERT...

Μονη μου παραφωνια ειναι οτι το μαλακιστηρι ο βοηθος επρεπε να πεθανει απο την πρωτη σεζον..Αλλα αποφασισαν τελικα να τον κρατησουν και να γινει βασικο στελεχος..
  Reply With Quote
Old 08-10-2011   #550
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

ναι το ξέρω ότι τον είχανε για θάνατο αλλά είσαι πολύ άδικος...ο jesse παίζει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ και δίνει πολύ στον γουάιτ! όσον αφορά την ερμηνεία του...είναι μαγευτικός!
DON is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 10:48.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.