RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-06-2013   #81
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,040
Liked: 15,137
Likes: 17,411
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
εγώ προσωπικά ναι χαίρομαι. ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΣΤΕ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ. Αλήτες, κλέφτες, κηφήνες, ΑΝΙΚΑΝΟΙ. Άν είχε κλείσει νωρίτερα ίσως είχαμε πληρώσει λιγότερα χαράτσια, φόρους, εισφορές και τα @@ μου κουνιούνται. ΣΙΧΑΜΑΤΑ.
Ρε Δον.. Ολοι δημοσιογραφοι νομιζεις πως ειναι?.. Μιλαμε για 3000 ατομα.. Χαλαρωσε λιγο, γτ μιλαμε για ΧΙΛΙΑΔΕΣ οικογενειες που θα πεινανε απο αυριο.. ΠΟΛΥ..

Η ανεργια δεν ειναι ευλογια για κανενα..
Αυτοι οι ΛΙΓΟΙ (γιατι λιγοι ειναι και σαν ποσοστο αλλα και σαν ανθρωποι) απο την ΕΡΤ που βριζεις, θα εχουν βρει δουλεια μεσα σε ενα μηνα και θα κανουν παλι τα ιδια..

Αν εσυ οντως χαιρεσαι που σχεδον 3000 ατομα(οι περισσοτεροι δν φταινε πουθενα) μενουν χωρις δουλεια, δν ξερω τι να πω..
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 12-06-2013 at 01:04.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to OneOfTheSmurfs For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #82
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
DON is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to DON For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #83
isiah
Πεντάδα
 
isiah's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 5,074
Liked: 54,008
Likes: 14,379
Default

Ε κι εγώ κοπέλα που τελείωσε Πάντειο ΜΜΕ με μεταπτυχιακό και έπαιρνε 800 σκάρτα και είναι στον τέταρτο μήνα έγκυος. Φυσικά και έχουν γίνει αίσχη εκεί πέρα. Αλλά να τα διορθώσουν αυτοί που τα δημιούργησαν είναι αστείο να το λέμε.
__________________
Quote:
Originally Posted by Άγιος Πέτρος View Post
Σπανούλης κουβαλάει τη μπάλα και μαζί τα τελευταία 15 χρόνια της ζωής μου.
Quote:
Originally Posted by amra11 View Post
6)χαϊδέψτε μου το στήθος, ταΐστε με σταφύλι
isiah is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον isiah:
Old 12-06-2013   #84
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,155
Liked: 50,626
Likes: 122,277
Default

Συζηταμε για τις απολυσεις.Δεκτον.Κριμα να πεινανε οικογενειες.Το θεμα ειναι ομως να συζητησουμε και πως ολοι αυτοι διοριστηκαν εκει μεσα (ειναι περιπου 4πλασιοι σε σχεση με τους αλλους σταθμους).Για το πως παρθηκε και εκτελεστηκε η αποφαση ειναι αλλο θεμα και δεν θα το σχολιασω επειδη δεν χωρανε πολιτικα θεματα εδω μεσα και θα το σεβαστω αυτο απολυτα.

Last edited by Eleni7; 12-06-2013 at 01:13.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2013   #85
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Άρα να κάτσουμε να την τρώμε επειδή τώρα αυτοί που τα δημιούργησαν είναι οι μόνοι που έχουν εξουσία να τα πάψουν. Μάλιστα. Δηλαδή εσύ ήθελες να συνεχίσει αυτό το ΡΔΕΛΟΜΠΟΥ σωστά?

@eleni7 δεν το θεωρώ ΚΑΘΟΛΟΥ πολιτικό αλλά απόλυτα ΗΘΙΚΟ και ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ. Δεν δέχομαι ρε φίλε να υπάρχει ο μαμουζέλος και ο χατζηπαπάρας και να παίρνουν 5ψήφια, να απολύονται και να έρχεται πίσω με το ζόρι ο χατζηπαπάρας!

Last edited by DON; 12-06-2013 at 01:14.
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 12-06-2013   #86
Lavor7
Πεντάδα
 
Lavor7's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,780
Liked: 7,131
Likes: 11,207
Default

Σίγουρα μαζί με τα ξερά καίγονται και αρκετά χλωρά.Προφανώς είναι κρίμα για όσους μείνουν άνεργοι όμως θα πάρουν τις νόμιμες αποζημιώσεις απ ότι λέγεται.Η ΕΡΤ είναι παράδεισος σπατάλης εδώ και χρόνια σε μισθούς,συμβάσεις,διαγωνισμούς και καλά κάνει και κλείνει,αρκεί να δημιουργηθεί ένα νέο μέσο ενημέρωσης αξιοκρατικό.
__________________
"Όταν συνεδρίαζε η Ελληνική Χειρουργική Εταιρεία και παρευρισκόταν ο Κόκκαλης οι άλλοι λιποθυμούσαν, τόσο φοβόντουσαν τις παρεμβάσεις του."
Lavor7 is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Lavor7 For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #87
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,040
Liked: 15,137
Likes: 17,411
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
Καλα, σ'αυτα τα "ξερω φιλο/ξερω φιλο φιλου" κλπ κλπ, ποτε δεν εδινα σημασια..
Δεν 'πα να επαιρνε και 5.000€ ομως.. Ουτε κ ετσι δν θα πρεπε να χαιρεσαι που μενει ανεργος..

Το σωστο ειναι να παιρνει πιο λογικα χρηματα, οχι να μην δουλευει καθολου(δν το λεω γ το παραδειγμα σου, γενικα μιλαω..
Οταν κατι δεν παει καλα, δεν πρεπει να χαιρομαστε που σταματαει μια ακρη του προβληματος ενω υπαρχουν αλλες 500.. Το σωστο ειναι να αρχισουν να δουλευουν τα πραγματα ΣΩΣΤΑ, οχι να σταματησουν να λειτουργουν..
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 12-06-2013 at 01:14.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to OneOfTheSmurfs For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #88
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

μα το κανάλι με την ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ κατάσταση κλείνει και θα ξανανοίξει με πρότυπα ιδιωτικού τομέα. Τίποτα δεν σταματάει οριστικά.
DON is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2013   #89
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

Quote:
Originally Posted by DON View Post
το κάνετε να ακούγεται τόσο "μελό" και εγώ τόσο "σκληρός". ξέρω φίλο μου που προσλήφθηκε στην ΕΡΤ υπέυθυνος ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ και εισέπρατε 1.800 ΚΑΘΑΡΑ as we speak. Που δούλευε? Στο φαρμακείο του πατέρα του. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
ακριβώς για αυτό δεν λέει τίποτα η κίνηση αυτή που κάνουν. Μόνο ζημιά κάνει μακροπρόθεσμα. Αν θέλανε να σιάξουν την ΕΡΤ, θα απέλυαν όλους αυτούς τους υπεύθυνους στολισμού, τους ταξίναρχους κλπ, και θα μαζευόταν το πρόβλημα.

Τώρα την κλείνουν για ένα τρίμηνο, θα σκάσουν 200 μύρια σε αποζημιώσεις, και μετά το τρίμηνο, αυτοί που μέχρι προχθές προσλάμβαναν τους διάφορους υπεύθυνους στολισμών, θα αναλάβουν να προσλάβουν 1000 υπαλλήλους. Μάντεψε ποιους θα προσλάβουν.

Ο οπερατέρ που πήγαινε στην πάρνηθα μαζί με τους πυροσβέστες μέσα στην πυρκαγιά ή που κόβανε βόλτες δίπλα του οι ομάδες πυρόσβεσης στο οακα θα πάει σπίτι του και θα ψάχνει για δουλειά, και ο φίλος σου θα ξαναπροσληφθεί να στολίζει το δέντρο με σύμβαση αορίστου χρόνου.
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to deninho For This Useful Post:
Old 12-06-2013   #90
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,155
Liked: 50,626
Likes: 122,277
Default

Quote:
@eleni7 δεν το θεωρώ ΚΑΘΟΛΟΥ πολιτικό αλλά απόλυτα ΗΘΙΚΟ και ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ. Δεν δέχομαι ρε φίλε να υπάρχει ο μαμουζέλος και ο χατζηπαπάρας και να παίρνουν 5ψήφια, να απολύονται και να έρχεται πίσω με το ζόρι ο χατζηπαπάρας!
DON δεν μιλαω για την αποφαση εγω.Μιλαω για τον τροπο που εκτελεστηκε.Θυμιζει αλλες εποχες.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 14:31.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.