RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-03-2010   #21
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
χαχαχα οσο τρελος και να εισαι με τα αλφα ρομεο ..μη προσπαθεις να συγκρινεις τα ασυγκριτα
το θέμα είναι ΤΙ συγκρίνεις...εγώ συγκρίνω εικόνες. Κινητήρες βάζεις όπου και ότι θες...το θέμα είναι η ΟΜΟΡΦΙΑ. Το ένα είναι πίνακας ζωγραφικής το άλλο ένα transformer με το σήμα της audi!
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 18-03-2010   #22
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

1ον)βεβαια θα συγκρινεις ομορφια γτ μονο εκει σε περνει :P
2on) πλακα κανεις ετσι?...δεν ειναι ομορφο το αουντι?....για μενα ενα απο τα πιο ομορφα αυτοκινητα στον κοσμο και σιγουρα 10 φορες πιο ομορφο απο το ρομεο....απλα διαφωνουμε!
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2010   #23
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by *GrimReaper* View Post
1ον)βεβαια θα συγκρινεις ομορφια γτ μονο εκει σε περνει :P
2on) πλακα κανεις ετσι?...δεν ειναι ομορφο το αουντι?....για μενα ενα απο τα πιο ομορφα αυτοκινητα στον κοσμο και σιγουρα 10 φορες πιο ομορφο απο το ρομεο....απλα διαφωνουμε!
1. δεν θα απαντήσω όταν οι ιταλοί κάνανε κινητήρες τι κάνανε οι γερμανοί και ποιός τους τα σχεδιάζει κτλ...Φταίμε σαν ιταλοί που σας αφήσαμε να σηκώσετε κεφάλι. Αλλά επανερχόμαστε...Ο κινητήρας ο multiair 1.4 με 170 άλογα γαμάει κάθε γερμανικό της μεσαίας κατηγορίας. Σιγά σιγά επανερχόμαστε...

2. αν αυτό το τρανσφόρμερ το λες ΟΜΟΡΦΟ τότε έχουμε διαφορετικό κριτήριο ΟΜΟΡΦΙΑΣ. Εγώ ΟΜΟΡΦΙΑ εκλαμβάνω κάτι τέτοιο...




Δεν είμαι υπέρ των τεταρουργημάτων,με εξογκώματα, τούμπανων που φωνάζουν "είμαι υπεραμάξι" και έχουν 10 αεραγωγούς, 20 σπόιλερ, 10 αεροτομές κτλ...Είμαι υπέρ της καμπύλης, της αρμονίας, της αεροδυναμικής χωρίς βοηθήματα...
DON is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον DON:
Old 18-03-2010   #24
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

ξεκινησαμε απο την συγκριση των 2 εκεινων αυτοκινητων, "που εσυ το εβαλες σε συγκριση" κι εσυ το πηγες αλλου για αλλου...αφου θεωρεις ομορφια κατι απο τα παραπανω τοτε πως θεωρεις το Pininfarina πιο ομορφο απο το r8 gtr?....δλδ αν ειναι δυνατον...ειδικα στην μπροστινη οψη ειναι αθλια....η αγαπη σου για την κοκκινη ιταλιδα σε τυφλωνει
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2010   #25
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Παλιοτερα η λεξη αξιοπιστια και ποιοτητα κατασκευης ηταν ασυμβατες ενοοιες για μια αλφα ρομεο...Τα τελευταια χρονια αυτα εχουν ξεπεραστει και σε συνδυασμο με την Ομορφια τους και το Design που ηταν το δυνατο τους σημειο ειναι ελκυστικα αυτοκινητα..Το AUDI R8 ομως ειναι απλα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ...περασε μια φορα απο διπλα μου και το κοιτουσα σαν χανος!!!Ασε που αν δεν κανω λαθος η AUDI ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ με το Pinifarina Group....Επισης για μενα τα Alfa Romeo ηταν πολλες φορες παραλογια τσιμπημενα σε τιμη σε σχεση με τον γερμανικο ανταγωνισμο!!!!!!!

Kαι επειδη νομιζω οτι απουσιαζει ο τριτος πολος να προσθεσω το παρακατω βιντεακι...Παρολο που αν το συγκρινεις με μια ΑLFA ROMEO μοιαζει με την φωτεινη πιπιλη μπροστα στην τζουλια εχω να πω μονο...Dont judge a book by its cover!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=rxAgyULsVo4
  Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to For This Useful Post:
Old 18-03-2010   #26
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

γουστα ειναι αυτα βεβαια, αλλα εγω αμαξι που ανηκει στο VW group θα επερνα μονο για συγκρουομενο. τα απεχθανομαι ρε γμτ, με εξαιρεση την lamborgini (που ειναι ομως αυτονομη αλλα οχι ανεξαρτητη).
λατρευω τον τροπο που στριβουν οι alfa romeo, πορωνομαι με το μοτερ της bmw (335xi), παραδεχομαι την αξιοπιστια και τη δυναμη της honda (S2000) και απολαμβανω τις απιστευτες εκτος δρομου ικανοτητες της daihatsu (terios). σαν ομορφια ομως τα ιταλικα ειναι απολυτα του γουστου μου (ασχετα αν αυτο δεν ειναι το μονο κριτηριο επιλογης).
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2010   #27
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by TT7 View Post
Kαι επειδη νομιζω οτι απουσιαζει ο τριτος πολος να προσθεσω το παρακατω βιντεακι...Παρολο που αν το συγκρινεις με μια ΑLFA ROMEO μοιαζει με την φωτεινη πιπιλη μπροστα στην τζουλια εχω να πω μονο...Dont judge a book by its cover!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=rxAgyULsVo4
αδικείς το honda νομίζω...δεν είναι τρίτος πόλος οι ανατολίτες! Ίσα ίσα...το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ σε σχέση τιμής-απόδοσης το Skyline είναι ΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ. Respect απο μένα...Είτε σε παραγωγή είτε σε αγώνες...ΤΕΡΑΣΤΙΑ ιστορία.

Όσο για το R8 δεν είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ. Είναι ΠΑΡΑ πολύ εντυπωσιακό. ΠΑΡΑ πολύ. Αυτό όμως που έβαλε ο φίλος δεν είναι εντυπωσιακό αλλά ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ. Αμάξι με αναβολικά το λέω αυτό....Ενώ η ιταλιδούλα μου έχει ΦΙΝΕΤΣΑ.

Quote:
Originally Posted by tc-g6 View Post
λατρευω τον τροπο που στριβουν οι alfa romeo, πορωνομαι με το μοτερ της bmw (335xi), παραδεχομαι την αξιοπιστια και τη δυναμη της honda (S2000) και απολαμβανω τις απιστευτες εκτος δρομου ικανοτητες της daihatsu (terios). σαν ομορφια ομως τα ιταλικα ειναι απολυτα του γουστου μου (ασχετα αν αυτο δεν ειναι το μονο κριτηριο επιλογης).
δεν ξέρω αν είχες την ευκαιρία να οδηγήσεις πισωκούνα alfa...ΕΚΕΙ θα καταλάβεις τι σημαίνει ΣΤΡΙΒΩ ΣΕ ΡΑΓΕΣ. Τα μοτέρ της bmw είναι ΕΠΙΚΑ...Η Honda είναι μηχανικά γενικά αιώνες μπροστά, όταν έβγαζε 240 ατμόσφαιρα το S2000 οι άλλοι ψάχνανε κομπρέσορες και ιστορίες για αγρίους...όσο για τα off road δεν έχω άποψη!
DON is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2010   #28
TT7
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
αδικείς το honda νομίζω...δεν είναι τρίτος πόλος οι ανατολίτες! Ίσα ίσα...το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ σε σχέση τιμής-απόδοσης το Skyline είναι ΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ. Respect απο μένα...Είτε σε παραγωγή είτε σε αγώνες...ΤΕΡΑΣΤΙΑ ιστορία.
Μα δεν τους αδικοω καθολου...οταν λεω τριτος πολος ΔΕΝ εννοω οτι ερχονται τριτη στην καταταξη....μια χαρα ισαξιους τους θεωρω...απλα μιλουσαμε μονο για ιταλικα και γερμανικα και ηθελα να τα βαλω στο παιχνιδι...Αυτο που λες για την Honda ειναι αληθες..απιστευτο πως χωρις τουρμπο εχουν τετοιες επιδοσεις...Να αναφερω ακομα και την επινοηση του Γερμανου μηχανικου Wankel τον οποιο οι Γερμανοι κατασκευαστες σνομπαραν αλλα τον τσιμπησε h Mazda και πλεον τα μοντελα RX εχουν τετοιο κινητητρα..αν καταφερουν να τον κανουν πιο ανθεκτικο και αξιοπιστο μιλαμε για το μελλον των κινητηρων!!!!!!!
  Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον :
Old 18-03-2010   #29
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

μιλωντας για ιαπωνια...



επικο αυτοκινητο!
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2010   #30
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Αυτοί που παρουσιάζουν το top gear δηλαδή ο clarkson και τα 2 τσιράκια του ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να κάνουν ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΓΙ-ΝΕ-ΤΑΙ!!!

ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ


υ.γ. Απλά έχω ερεθιστεί με το βίντεο αυτό. Skyline GT-R35. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.
DON is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 06:18.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.