RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-01-2010   #1
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default Οι δικές μας μπασκετικές ιστορίες

χαχαχα τοχε πει ο Ιωαννίδης ότι τρώνε παντόφλα και μετά πάνε γήπεδο. Και μια και είπες ΕΣΚΑΒΔΕ πιο πάνω έχω παίξει ελάχιστα (όσο πατάει η γάτα όμως)

dude δεν το γλυτώνουμε σε όλα τα θέματα που έγραψα σε είδα μετά να έχεις γράψει κι εσύ με 2-3 λεπτά διαφορά δε γίνεται αυτό
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2010   #2
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,548
Default

kk_SEF ΚΓΣ έπαιζα εγώ 2-3 χρόνια, σε κάτι πολύ δύσκολα χρόνια που ήμασταν όλοι και όλοι 8-9 άτομα. Να φανταστείς έπαιζα τεσσάρι και δεν έφτανα σε ύψος να μαρκάρω ούτε τριάρια. :P Μη μου πεις κάναν Φαίακα μόνο...
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2010   #3
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

χαχα όχι... Αλκίνοο! Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα τότε είχε μόλις ανέβει Α κατηγορία μετά από αυτή νομίζω ήταν Γ Εθνική??? Αλλά σου είπα μια που ήρθα και μια που έφυγα γιατί πέρασα ΤΕΙ και πήγα Πάτρα
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2010   #4
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,548
Default

Όταν (αρχές της προηγούμενης δεκαετίας ) έπαιζα εγώ στον Κερκυραϊκό ο Αλκίνοος ήταν στα πολύ τελευταία του, την πρώτη σεζόν κατέβαζε ομάδα με το ζόρι και την επόμενη μόνο στο πρώτο μισό. Φαίακας, Κεραυνός Ποταμού, Κερκυραϊκός ΓΣ και Ιόνιος ήταν οι μόνες ομάδες στα δικά μου χρόνια, με τον Κεραυνό να διαλύεται και αυτός μετά τον Αλκίνοο. Στον Φαίακα, πέρα από το μίσος που μου βγαίνει (αυθόρμητα, όπως με τον Γιαννάκη :d), παρόλο που έβγαλαν μπόλικα λεφτά, έβγαλαν και παίχτες (Χρυσικόπουλος πχ).

(το μετέφερα εδώ, κάτι μου λέει ότι θα 'χουμε πολλές ιστορίες να διαβάσουμε)
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2010   #5
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Καλά έκανες για τη μεταφορά γιατί τα έχουμε μπλέξει όλα σήμερα.

Ωστε διαλύθηκε κρίμα και όπως είπα τότε είχε κάνει μεγάλη επιτυχία ανεβαίνοντας Α ΕΣΚΑΒΔΕ!!! Κάναμε προετοιμασία τρέχοντας στην ανηφόρα στην ανάληψη κι από πίσω ήταν ο προπονητής με τη βέσπα. Εγώ μέχρι τότε έπαιζα 5αρι αλλά στον Αλκίνοο βρέθηκα με το ζόρι 3 λόγω ύψους των άλλων και δεν το είχα καθόλου...
Αυτό που μου έχει μείνει είναι μια καλοκαιρινή μέρα που παίζαμε για πλάκα στο κλειστό και ήταν κι εκείνος ο παιχτης της ΑΕΚ και του Ιωνικού που ερχόταν καλοκαίρια και δε θυμάμαι τώρα το όνομα. Τεσπα κατέβηκαν από ένα αμερικάνικο πολεμικό ναύτες όλοι μαύροι και ήρθαν να παίξουν. Κάνανε και οι δικοί μας μια μικτή με ό,τι καλύτερο και ψηλότερο υπήρχε αλλά οι μαύροι τους τρελάνανε στην τάπα χαχαχαχα
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2010   #6
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,548
Default

Χαχαχα, τον Γκούφυ είχατε; Χαχαχα, τι μορφή Θεέ μου! Αυτός ήταν στον Ιόνιο μετά και πουλούσε τα δελτία των παικτών...

Δεν μου λέει κάτι ο παίκτης που λες. Τα..."Φαιάκεια" τα πρόλαβες καθόλου; Είχαν φέρει Νήαρ Ηστ, Μακεδονικό, Περιστέρι και άλλη μια και έπαιξαν τουρνουά. Είχα πάρει αυτόγραφο από τον Μπέρυ και μου 'χε κακοφανεί γιατί όταν μου υπέγραφε κοίταζε αλλού. Μετά έκαναν και Camp και είχαν καλέσει Παπαλουκά και Λάζαρο Παπαδόπουλο, με τον δεύτερο να έχει πάει πρόσφατα σε camp στην Αμερική και εμάς μας είχανε πει ότι τον διάλεξαν από κάποια ομάδα απλά πρέπει να προσαρμοστεί πρώτα κλπ.

Μάλιστα (χαχα, έχω λυθεί) ήταν και ένας βοηθός του Ιωαννίδη εκεί και μας έλεγε ότι "από τον Λάζο παιδιά στην Αμερική ζήτησαν να κατεβάσει μπάλα σε μερικές φάσεις για να τεστάρουν όλες τις ικανότητες του" και όλοι οι πιτσιρικάδες στο camp ψαρώσαμε τρελά ότι πρέπει να μάθουμε να κάνουμε τα πάντα! :P

Ωραία χρόνια!
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2010   #7
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Καλά έχουμε μεγάλη διαφορά και εσύ πρόλαβες εξελιγμένα πράγματα. Που στα χρόνια μου camp και "Φαιάκεια"???

Καλά ο Μπέρι πάντα "αλλού" κοίταγε ήταν φοβερός τύπος.

Εμένα μου έχει μείνει η συνάντηση όχι με παίχτη αλλά με τον Ατίλιο κι αυτό γιατί τον είδα από κοντά πρώτη και τελευταία φορά αφού τον επόμενο χρόνο "έφυγε".
Ηταν τότε πρώτη φορά που πήγα να δω από κοντά Ολυμπιακό στο μπάσκετ αφού ήρθε να παίξει Πάτρα που σπούδαζα. Παίζαμε με τη Ζαντάρ και το προηγούμενο ΣΚ είχε προηγηθεί το Απόλλων Π-Ολυμπιακός στο οποίο οι πατρινοί βρίζανε συνέχεια τον Ιωαννίδη. Αυτός γύρισε και τους είπε με τη Ζαντάρ θα κάνετε αίτηση με χαρτόσημο για να μπείτε. Και το έκανε πράξη! Δεν δόθηκαν εισιτήρια στην Πάτρα και φέρανε κόσμο με πούλμαν από Αθήνα. Είδα λοιπόν τον Ατίλιο και μαζί με άλλους πήγαμε μήπως είχε άκρη για εισιτήριο αλλά μάταια... Ο επόμενος όμως αγώνας με τη Λιμόζ που έγινε πάλι Πάτρα ήταν ο πρώτος που είδα ζωντανά και δεν τον ξεχνάω ποτέ. Υπεράριθμοι σε σημείο ασφυξίας αλλά με απίστευτο παλμό. Ερε χρόνια...
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2010   #8
duke
Πεντάδα
 
duke's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Athens
Posts: 1,554
Liked: 12,419
Likes: 3,802
Default

filoi kerkyraioi diolou apithano na exoume paiksei antipaloi stin eskabde!ti xronies paizate?
duke is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2016   #9
tmac
Πεντάδα
 
tmac's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: pereas
Posts: 3,986
Liked: 5,836
Likes: 9,598
Default

ρε χουπακια υπαρχει κανενας που να γουσταει να παιξει σε ανεξαρτητο πρωταθλημα στο σεφ τα σ/κ η να εχει καποιο φιλο που να ψηνεται..
βασικα 5 αρη θελουμε γυρω στο 1.90+
αν παιζει τπτ pm me.
υγ.δεν θελω τον μιλουτινοφ (για να προλαβω το τρολαρισμα του dirtysniper)
__________________
That's a team, gentlemen and either we heal now, as a team,or we will die as individuals
tmac is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to tmac For This Useful Post:
Old 11-09-2016   #10
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,810
Liked: 78,879
Likes: 59,548
Default

Άνα ενδιαφέρεστε για κάναν Γκετσεβίτσιους μπορούμε να συζητήσουμε για τους όρους του συμβολαίου μου..
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 12:30.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.