RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-11-2019   #1401
nrg15
Πεντάδα
 
nrg15's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,460
Liked: 16,068
Likes: 13,914
Default

Παιδια στα αρχιδια μας αν ειναι προπονηταρα η οχι!
Δεν ειναι το προβλημα μας στις ικανοτητες του!
Τυχαιος δεν ειναι οπως κ να το κανουμε αλλα ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΜΑΣ!!!
nrg15 is offline   Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to nrg15 For This Useful Post:
Old 20-11-2019   #1402
C-Webb
Πεντάδα
 
C-Webb's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 725
Liked: 10,994
Likes: 2,505
Default

Quote:
Originally Posted by nrg15 View Post
Παιδια στα αρχιδια μας αν ειναι προπονηταρα η οχι!
Δεν ειναι το προβλημα μας στις ικανοτητες του!
Τυχαιος δεν ειναι οπως κ να το κανουμε αλλα ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΜΑΣ!!!
Προφανως αλλο ειναι το προβλημα, αλλα ας μην τα συγχέουμε.
C-Webb is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to C-Webb For This Useful Post:
Old 20-11-2019   #1403
Chrisk7
Πεντάδα
 
Chrisk7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 10,307
Liked: 6,437
Likes: 29,585
Default

για να επεστρεψε μαλλον εφτιαξαν και τη λεκανη
__________________
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins
Chrisk7 is online now   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Chrisk7 For This Useful Post:
Old 20-11-2019   #1404
spartan
Πεντάδα
 
spartan's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 3,818
Liked: 10,832
Likes: 6,805
Default

Τα τρακοπροβατα νομιζουν ότι ο πιτινο είναι κανας μεσσιας του παγκοσμιου μπάσκετ.
Αλλα ξεχνανε ότι το φετινο τους ροστερ είναι 2 κλασης κατωτερο από ότι το περσινο
spartan is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2019   #1405
plextis
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 3,161
Liked: 7,570
Likes: 5,838
Default

Απο την ΕΟΚ λένε οτι όντως δεν το περιμένανε!!
Χχαχαχαχα μιλάμε για φαρσοκομωδία.
plextis is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to plextis For This Useful Post:
Old 20-11-2019   #1406
jimy
Πεντάδα
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1,042
Liked: 4,440
Likes: 2,844
Default

Quote:
Originally Posted by plextis View Post
Απο την ΕΟΚ λένε οτι όντως δεν το περιμένανε!!
Χχαχαχαχα μιλάμε για φαρσοκομωδία.
Εδώ που τα λέμε, όταν άλλος πληρώνει για δικές σου ανάγκες, δεν μπορείς να πεις και κάτι. Τι να πει δηλαδή; Να πληρώνει προπονητή ο ΠΑΟ για να τον χρησιμοποιούμε κι εμείς; Το αισχρό της υπόθεσης είναι η απροκάλυπτη συνεργασία ΠΑΟ-Ομοσπονδίας.
jimy is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to jimy For This Useful Post:
Old 20-11-2019   #1407
Red Addiction
Πεντάδα
 
Red Addiction's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3,099
Liked: 8,628
Likes: 9,992
Default

Σε ότι αφορά τον Πιτινο ενδιαφέρον έχουν αυτά που είπε ο Ρατζα για τον Πιτινο στην συνέντευξη που έδωσε πρόσφατα στην Νίκη Μπακουλη.


Έμεινε στους Σέλτικς τέσσερα χρόνια. Το 1997 ήταν που έκλεισε ο κύκλος. Ενδεχομένως όχι όπως θα ήθελε, αλλά έκλεισε. Τον Ιούνιο του 1997 είχε μπει σε ανταλλαγή οκτώ παικτών και τριών οργανισμών (Σέλτικς, Νετς, Σίξερς). Ο δικός του προορισμός ήταν η Φιλαδέλφεια, όπου όπως έχει γράψει η ιστορία, στις εξετάσεις φάνηκε ότι δεν έχει χόνδρο στο αριστερό γόνατο -και άρα δεν μπορούσε να ανταποκριθεί σε πρόγραμμα τεσσάρων αγώνων σε έξι μέρες. Η συμφωνία ακυρώθηκε. Είχε άλλα τρία χρόνια συμβόλαιο με τη Βοστώνη, που είχε αλλάξει προπονητή. Στη θέση του Καρ είχε προσληφθεί ο Ρικ Πιτίνο.
ΑΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΚΑΤΑ ΣΤΟ ΝΒΑ, ΚΆΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΕ ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ, ΑΡΓΑ Ή ΓΡΗΓΟΡΑ

"Δεν μπορείς να δουλέψεις με έναν άνθρωπο που σου έχει πει ψέματα. Όταν είχε έλθει στους Σέλτικς, είχα ακούσει φήμες ότι θέλει να μας ξεφορτωθεί όλους. Για τέσσερα χρόνια ήμουν εκ των καλύτερων παικτών της ομάδας. Ένιωσα λοιπόν, πως έχω το δικαίωμα να τον ρωτήσω ευθέως για τις προθέσεις του. Πήγα και τον βρήκα, για να τον ρωτήσω αν ήθελε να με ανταλλάξει.
Είχα πει στον Πιτίνο 'είμαι 30 χρόνων και έχω την αίσθηση πως έχω κατακτήσει το δικαίωμα να μπορώ να σου μιλήσω και να σου κάνω αυτήν την ερώτηση. Θέλω να μου απαντήσεις με ειλικρίνεια. Αν δεν σου αρέσω, δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα. Είναι δικαίωμα σου. Είναι business. Απλά πες το μου και αν με ανταλλάξεις, θα σε παρακαλούσα να με στείλεις σε μια καλή, ανταγωνιστική ομάδα. Μη με πας σε κανένα μπουρδέλο. Έχω την εντύπωση ότι αυτό είναι κάτι που αξίζω, βάσει του τι έχω κάνει για την ομάδα. Του τι έχω κάνει στην καριέρα μου'. Μου απάντησε 'όχι, όχι, δεν πρόκειται να σε ανταλλάξω. Αυτό που θέλω είναι να 'χτίσω' γύρω σου την ομάδα.
Κάποιες μέρες μετά, με ενημέρωσαν πως με είχαν δώσει στο χειρότερο οργανισμό που υπήρχε τότε: στη Φιλαδέλφεια”. Δεν αντέδρασε με τον τρόπο που ενδεχομένως να αντιδρούσε η πλειοψηφία των ανθρώπων που 'χουν το ύψος του και τη δύναμη του. "Οι Βαλκάνιοι είμαστε πιο ευφυείς από τους Αμερικανούς. Δεν θα τους έκανα τη χάρη να χάσω το δίκιο μου. Δεν του ζήτησα να με ανταλλάξει με τους πρωταθλητές. Ήθελα απλά, να παίξω σε μια καλή ομάδα. Εκείνος όμως, δεν το ήθελε.
Τέθηκα εκτός ανταλλαγής, λόγω του γονάτου μου. Αν ήθελα, θα μπορούσα να ολοκληρώσω τη μετακίνηση. Αυτό όμως, ήταν κάτι που δεν επιθυμούσα και ακολούθησε η συμφωνία να με αφήσουν να γυρίσω στην Ευρώπη”.



Για να μην είμαστε οφ τοπικ παραθέτω και το απόσπασμα του Ρατζα για το συμβάν με τον γιο του Παύλου.


Μετά ήλθε το τέλος της συνεργασίας. Tα δημοσιεύματα της εποχής θέλoουν να χώρισαν οι δρόμοι λόγω του περιστατικού που αφορούσε το νυν αφεντικό του οργανισμού, στις 28 Μαρτίου του 1999, μετά την αδυναμία των 'πρασίνων' να διασφαλίσουν την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου. Νίκησαν μεν, τον Ολυμπιακό, αλλά δεν κάλυψαν τη διαφορά του πρώτου αγώνα. Όπως διάβασες, αυτή η απώλεια δεν σήμαινε και τίποτα. Τότε όμως, δεν το ήξεραν αυτό. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ της εποχής, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος μπήκε στα αποδυτήρια της ομάδας για να ζητήσει με πολύ έντονο τρόπο εξηγήσεις για την απόδοση της, κυρίως από τον Σούμποτιτς και τον Ράτζα. Ο Κροάτης έχασε την ψυχραιμία του.
"Ήταν ένα ατυχές συμβάν, έπειτα από ματς που δεν πήγε όπως θέλαμε. Η αδρεναλίνη ήταν στα ύψη κι αυτό είναι ένα συμβάν, στο οποίο δεν θέλω να επιστρέψω. Το θέμα έχει τελειώσει οριστικά. Έχουμε μιλήσει με τον Δημήτρη, όλα είναι καλά. Σκέψου να 'χεις χίλιους παλμούς και να βλέπεις κάποιον, που δεν γνωρίζεις, να προσβάλει την ομάδα σου. Η αντίδραση μου ήταν αντανακλαστική. Λυπάμαι για ό,τι έγινε. Δεν είμαι υπερήφανος για την αντίδραση μου. Αλλά όπως είπα, έχουμε μιλήσει και το 'κλείσαμε'. Άλλωστε η χρονιά τελείωσε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο: νικήσαμε εκτός τον Ολυμπιακό -σπάσαμε έδρα, κάτι που δεν είχε γίνει ποτέ άλλοτε στην ιστορία της ελληνικής λίγκας- και πήραμε τον τίτλο. Έχω την αίσθηση ότι εκείνο περιστατικό τροφοδότησε αυτό που έγινε στους τελικούς. Δεν ήταν μόνο το δικό μου 'καύσιμο', αλλά όλων".


https://www.contra.gr/synentefxeis/o...t.6723181.html
Red Addiction is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Red Addiction For This Useful Post:
Old 21-11-2019   #1408
bukowski7
6ος Παίκτης
 
bukowski7's Avatar
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 350
Liked: 216
Likes: 1,283
Default

εγώ πάντως πιστεύω ότι στην ΕΟΚ δεν είχαν ιδέα ότι ο Πιτίνο θα γυρίσει στον Παναθηναϊκό. Το ήξερε όλη η γη εκτός από την ελληνική ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης. Όλο αυτό είναι πολύ λογικό για την χώρα που γίνονται κληρώσεις σε κεσεδάκια από γιαούρτι και ένας επώνυμος φίλαθλος έχει πάρε δωσε με τέτοιου είδους αρχές. Εξ άλλου που είναι το πρόβλημα ο Πιτίνο να προπονεί και τους δύο; Αφού μία τσέπη τον πληρώνει, και σίγουρα είναι υφασμάτινη. Στο κάτω κάτω έμας τι μας νοιάζει; Εμείς φύγαμε από κει.

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ B DEVELOPMENT TEAM
__________________
"Baby"
I said
"I'm genius but nobody knows it, but me"


"What matters most is how well you walk through the fire"

"Τι είναι ο θάνατος αγόρι μου, μπροστά στην ντροπή;"
bukowski7 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to bukowski7 For This Useful Post:
Old 21-11-2019   #1409
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,582
Liked: 14,185
Likes: 80,188
Default

εννοειται οτι δεν ειχαν ιδεα στην ομοσπονδια, τους πιστευουμε ολοι.
αλλωστε εντελως συμπτωματικα ο Πιτινο οπως δηλωσε ο Γερος θα προπονησει εθνικη απ το καλοκαιρι, δεν πειραζει που εχει ματς μεχρι τοτε η εθνικη, ο προπονητης που παρουσιασαμε θα καθεται στον καναπε στο σπιτι του και θα βλεπει Ιωαννου να λεει Σλουκυ Λουκ.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 21-11-2019   #1410
king kill bill
Πεντάδα
 
king kill bill's Avatar
 
Join Date: Jun 2016
Posts: 1,108
Liked: 1,092
Likes: 5,289
Default

Wait, οι βάζελοι δεν βράβευσαν πριν λίγο καιρό τον Πεδουλάκη και μετά τον προσέλαβαν;
Επίσης βράβευσαν τον Πιτίνο και τον προσλαμβάνουν ξανά.
Αρχίζω και διακρίνω ένα μοτίβο εδώ...
king kill bill is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον king kill bill:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 21:45.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.