RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-10-2010   #1
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

Quote:
Originally Posted by johny b View Post
Δώσε θείο να κεράσω τη Μαιρούλα παγωτό.
χαλαρα με τη μαιρουλα φιλος γιατι σου εχει παρει τα μυαλα, σε εχει τρελανει. τουλαχιστον καταλαβα γιατι τα λες ολα αυτα!
προς στιγμην ειχα ανησυχησει πως ενας σοβαρος ανθρωπος και γνωστης του αντικειμενου εχει τετοιες περιεργες αποψεις...
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον tc-g6:
Old 18-10-2010   #2
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

1) Ρε Don όντως θα μας τρελάνεις. Δηλ. αν δεν μπαίνει διεκδικητής νούμερο 1 θέσης ο Πελέ ποιος μπαίνει (τι είναι πάλι αυτό με τον Όσκαρ Σμιντ); Ο Βαβά;

2) Μην παρουσιάζεις τη wikipedia σαν μητέρα όλων των απτών αποδείξεων... Πολύ απλά γιατί δεν είναι (ιδιαίτερα όταν καταπιάνεσαι από τη διαφορά των εννοιών featuring-starring, λές και είναι το μυστικό της αιώνιας ζωής).

Υ.Γ. Καλό ματς σήμερα!
Dude is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010   #3
DON
Πεντάδα
 
DON's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 25,025
Liked: 27,055
Likes: 22,281
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
1) Ρε Don όντως θα μας τρελάνεις. Δηλ. αν δεν μπαίνει διεκδικητής νούμερο 1 θέσης ο Πελέ ποιος μπαίνει (τι είναι πάλι αυτό με τον Όσκαρ Σμιντ); Ο Βαβά;
Αυτό δεν έχεις καταλάβει. Το Νο1 ΚΑΤΑΚΤΑΤΑΙ δεν διεκδικείται.

Ο Μαραντόνα το ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ. Όπως το κατέκτησε και ο Jordan. Τέλος δεν υπάρχει debate...
DON is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010   #4
GEMAN7
Moderator
 
GEMAN7's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Volos
Posts: 3,480
Liked: 5,702
Likes: 6,624
Default

Quote:
Originally Posted by Dude View Post
1) Ρε Don όντως θα μας τρελάνεις. Δηλ. αν δεν μπαίνει διεκδικητής νούμερο 1 θέσης ο Πελέ ποιος μπαίνει (τι είναι πάλι αυτό με τον Όσκαρ Σμιντ); Ο Βαβά;

Dude όπως δε βάζει ο Don τον Πελέ στους διεκδικητές της πρώτης θέσης έτσι δεν είχες βάλει και εσύ τον Μαραντονα. Είχες γράψει στο 4ο ποστ...
"Τώρα στα της σύγκρισης των δύο, κατ'εμέ αν έπρεπε να γίνεται κάποια σύγκριση, αυτή θα έπρεπε να ήταν μεταξύ Πελέ και κάποιου από τους Κρόυφ, Μπεκενμπάουερ, Πούσκας... Ο Μαραντόνα τεράστια μορφή, αλλά με το ζόρι στους 10 κορυφαίους (προσωπική μου άποψη - αν και συζητώντας κατά καιρούς και με άλλους, βλέπω ότι τελικά δεν είναι και τόσο προσωπική)..."

Προσωπικά πιστεύω πως δε θα καταλήξουμε κάπου. Δώστε ένα poll στο λαό να δούμε τουλάχιστον ποιον γουστάρουν οι red-hoopίτες
GEMAN7 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to GEMAN7 For This Useful Post:
Old 18-10-2010   #5
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Quote:
Originally Posted by don View Post
Αυτό δεν έχεις καταλάβει. Το Νο1 ΚΑΤΑΚΤΑΤΑΙ δεν διεκδικείται.
Φοβερή θεωρία... Μάλλον τώρα θα βγηκε γιατί δεν την είχα ξανακούσει. Καλύτερα πάντως να μένουμε μόνο σε ουσιαστικές κουβέντες και να μην το πάμε σε "αμπελοφιλοσοφίες", γιατί ό,τι δίκιο κι αν έχουμε έτσι το χάνουμε.

Quote:
Originally Posted by geman7 View Post
dude όπως δε βάζει ο don τον Πελέ στους διεκδικητές της πρώτης θέσης έτσι δεν είχες βάλει και εσύ τον Μαραντονα. Είχες γράψει στο 4ο ποστ...
"Τώρα στα της σύγκρισης των δύο, κατ'εμέ αν έπρεπε να γίνεται κάποια σύγκριση, αυτή θα έπρεπε να ήταν μεταξύ Πελέ και κάποιου από τους Κρόυφ, Μπεκενμπάουερ, Πούσκας... Ο Μαραντόνα τεράστια μορφή, αλλά με το ζόρι στους 10 κορυφαίους (προσωπική μου άποψη - αν και συζητώντας κατά καιρούς και με άλλους, βλέπω ότι τελικά δεν είναι και τόσο προσωπική)..."

Προσωπικά πιστεύω πως δε θα καταλήξουμε κάπου. Δώστε ένα poll στο λαό να δούμε τουλάχιστον ποιον γουστάρουν οι red-hoopίτες
Πιθανά να είναι και το ίδιο. Είναι τελείως προσωπική-μειοψηφική η άποψή μου για τη μή αξιοσύνη του Μαραντόνα να μπαίνει στην κουβέντα για τον κορυφαίο όλων των εποχών, αλλά βλέποντας ότι όλος ο πλανήτης προτιμά να θέτει το δίλημμα μεταξύ αυτού και του Πελέ, παραδέχομαι ότι δεν είμαι αντικειμενικός και πιθανά έχω άδικο για την αξία του σαν παίκτη (και απλά έχω άλλα γούστα και τα κρατάω για πάρτη μου).

Δυστυχώς με τα χρόνια διαπιστώνω ότι η όποια μου αντιπάθεια στον Ντιέγκο οφείλεται κατά ένα ποσοστό και στους φαν του (είτε είναι κουστουμάτοι είτε του λιμανιού), που είναι ικανοί να σου αραδιάσουν οποιασδήποτε φύσης μαλακία για να σου αποδείξουν την αξία του, και όταν δεν τους βγαίνει απλά αρκούνται στο κατ'αυτούς αξίωμα της ζωής: "ναι αλλά ο Ντιέγκο είναι θεός"... Με τέτοιο τρόπο δεν έχει αποδειχθεί ποτέ τίποτα στη ζωή, οπότε μην περιμένετε να συμβεί το ίδιο με μένα.

Υ.Γ. Είναι φοβερό πόσα μπορείς να γράψεις σε τέτοια τόπικ πάντως. Και είναι φοβερό πως οπουδήποτε μπαίνει το οπαδιλίκι στη ζωή δεν μπορεί να γίνει κουβέντα επί της ουσίας.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 18-10-2010   #6
magicj
Πεντάδα
 
magicj's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,542
Liked: 1,275
Likes: 591
Default

Παιδιά, μιλάμε για δύο παίκτες τεράστιας ποδοσφαιρικής αξίας. Είναι φυσικό άλλοι να είμαστε οπαδοί του Μαραντόνα και άλλοι του Πελέ. Στη μπάλα τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα όσο στο μπάσκετ που ξέρουμε όλοι τον αδιαμφισβήτητα καλύτερο ever!

Συμφωνώ με το Geman7 ότι το καλύτερο είναι ένα poll, ώστε να δούμε ποιον προτιμάει η πλειονότητα. Και πάλι, βέβαια αυτό δεν θα σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και καλύτερος
__________________
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

(ν+2)! χρόνια
magicj is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to magicj For This Useful Post:
Old 18-10-2010   #7
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

5ον
Μετά μου επιβεβαιώνεις ΠΑΝΥΓΗΡΙΚΑ ότι είσαι σε ΣΥΓΧΗΣΗ και ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ.
Δεν είπα ότι παρομοίασες τις ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ αλλά το ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ. Παρομοιάζεις την κατάκτηση του Μουντομπάσκετ απο την Ισπανία με τον καλύτερο παίκτη της ΕΚΕΙ σε ΟΛΟ το τουρνουά να την έχει πάει απο το ΧΕΡΑΚΙ και να παίζει χωρίς αυτόν ΕΝΑ ΜΑΤΣ με την Ελλάδα τους ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ που κέρδισε πανεύκολα αφού είχαμε φτύσει απο την υπερπροσπάθεια των Αμερικανών, τον Γκασόλ που μπήκε στην All-Tournament με την κατάκτηση του Μουντιάλ απο την Βραζιλία που απο τα 6 ματς ο Πελέ έπαιξε στο ΕΝΑΜΙΣΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟ του ΠΡΩΤΟΥ αγώνα και ΤΕΛΟΣ. Όπως στο είπα. ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ.

Αυτά που γράφω τα διαβάζεις ή τέλος πάντων τα διαβάζεις με τα δύο χέρια στο πληκτρολόγιο ή με το ένα πιάνεις το πουλί σου? Ξαναλέω για τρίτη φορά
λοιπόν ότι η απουσία ενός παίχτη από κάποιον ή κάποιους σημαντικούς αγώνες δεν αναιρεί το ρόλο και τη σημασία του. Είναι κατανοητό αυτό?

και προφανώς είναι ΣΟΥΠΕΡ λογική...Βασικά είναι η ΜΟΝΗ λογική. Βρες μου ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ που έχασε τον "ηγέτη" της στην αρχή ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ διοργάνωσης και την κατέκτησε. ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ.

Δε μου λες, αυτή η πρόκληση λίγο ρευστή δεν είναι? Πριν με προκάλεσες να σου βρω ομάδα που δεν καταποντίστηκε όταν έχασε τον ηγέτη της. Τώρα που βρήκαμε τέτοια με προκαλείς να σου βρω ομάδα που τον έχασε και κατέκτησε το τρόπαιο -άκου κριτήριο αποκομμένο απ'τις ιδιαίτερες συνθήκες κάθε διοργάνωσης, τις συγκρίνουμε απευθείας λες και είναι καρπούζια-. H Oλλανδία του 78 δε σου κάνει? Ή θες απαραιτήτως να σηκώσει το κύπελλο αλλιώς δεν πιάνεται. Η Αργεντινή του 90? Γιατί ο Μαραντόνα χαμένος ήταν έτσι κι αλλιώς. Ή αν σου βρω ομάδα σε ομαδικό σπορ που να το κατέκτησε κιόλας μετά θα ζητάς να το κατέκτησε ενώ περνούσε ο Κομήτης Χάλεϋ?





7ον

Έχεις δίκιο. ΚΑΝΕΙΣ δεν είχε τίποτα το αξιοσημείωτο ούτε πριν ούτε μετά. Απλά ο Ριβελίνο ας πούμε θεωρείται Midfielder LEGEND. http://soccerlens.com/the-legends-midfielders/21863/ και ο Τοστάο βγήκε το 1971 καλύτερος παίκτης στην λατινική Αμερική... http://en.wikipedia.org/wiki/South_A...er_of_the_Year

ΤΙΠΟΤΑ.


Πραγματικά εκπλήσσομαι απ'την ποιότητα των επιχειρημάτων σου. Μιλάμε για στέρεες, ολοκληρωμένες και σφαιρικές απόψεις. Είναι λέει μιντιφίλντερ λέντζεντ. Δηλαδή αν δεν το σήκωνε το 70 θα ήταν λέντζεντ? Ξέρεις πόσοι λέντζεντς ήταν σε κάθε μία από τις διεκδικήτριες του κυπέλλου του 70? Καμμια 15αριά μου'ρχονται πρόχειρα στο μυαλό. Εκτός κι αν ο Μπεκενμπάουερ, ο Μίλλερ, ο Ζεπ Μάγιερ, ο Μπονισένια, ο Ρίβα, ο Τζοφ, Ριβέρα, ο Μπόμπι Μουρ, ο Τσάρλτον, ο Μπανκς κτλ κτλ κτλ είναι λιγότερο λέντζεντς απ'το Ριβελίνο και τον Τοστάο.
Ο Πασαρέλα δεν πιάνεται για ντεφέντερ λέντζεντ? Ο Κέμπες δεν πιάνεται για ατέκερ λέτζεντ? Γιατί αυτών των λετζέντηδων παρόντων πήρε το μεσαίο.

8ον

Δεν είναι 2 στους 10.000...είναι 2 απο την 11άδα της ΙΔΙΑΣ ΕΘΝΙΚΗΣ που "δεν παίζανε στην Ευρώπη"...Το γνωρίζουμε καλά γιατί δεν έπαιξε ποτέ Ευρώπη ο ΧΕΣΤΗΣ.

Ένας παίχτης παίρνει μεταγραφή για 1. να βγάλει λεφτά 2. για να βγάλει λεφτά η ομάδα 3. αν δεν υπάρχουν ειδικότερες συνθήκες 4. για να αποκτήσει αναγνώριση που του λείπει
Το 1961 έπαιρνε βάσει συμβολαίου 150.000 δολλάρια (πέραν άλλων πριμ, σπιτιών κτλ) όντας ο πιο υψηλόμισθος αθλητής στον κόσμο (πάνω από Μοχάμεντ Άλι κτλ). Η Σάντος αμοίβετο με 1.000.000 δολλάρια ανά τουρνουά ή φιλικό αρκεί να έπαιζε ένα πεντάλεπτο ο Πελέ μετατρέποντας οποιαδήποτε μεταγραφή σε μη συμφέρουσα συμφωνία μακροπρόθεσμα. Στις αρχές του 60 επικράτησε στρατιωτική δικτατορία στη Βραζιλία η οποία ανακύρηξε επισήμως "εθνικό θησαυρό" τον Πελέ (κι όχι τον Γκαρίντσα ή κάποιον άλλο εκ των παιχταράδων) απαγορεύοντας έστω και τη σκέψη για μεταγραφή. Όταν η Κόσμος το 1975 κι ενώ ο Πελέ ήταν ήδη 2 χρόνια αποσυρμένος και 35 χρονών έδωσε 8 εκατομύρια για να τον αγοράσει (κάνοντας τον ξανά τον πιο ακριβοπληρωμένο αθλητή -αδιανόητο ρεκόρ για να κρατήσει κάποιος 15 χρόνια πόσο μάλλον ένας φίτσουρινγκ) χρειάστηκε να επέμβει ο υπουργός εξωτερικών Χένρυ Κίσσινγκερ και να υποσχεθεί διπλωματικά ανταλλάγματα στη χούντα για να επιτραπεί η μεταγραφή (γι αυτά έχω παραθέσει πηγές παραπάνω). Και τέλος όταν από 17 χρονών έχεις ανακηρυχθεί ο καλύτερος όλων των εποχών και ο παράγοντας φήμη έχει εκπληρωθεί. Κανένας λόγος δεν υπήρχε να έρθει ο Πελέ στην Ευρώπη. Βέβαια αν ήξερε ότι μετά από 40 χρόνια θα μπορούσε κάποιος που δεν τον είχε δει να ξεκωλιάζει όποια Ευρωπαϊκή άμυνα έπεφτε στα πόδια του θα τον έλεγε χέστη επειδή άνοιξε την γουικίπιντια κι έλεγε φίτσουρινγκ κι όχι στάρινγκ ίσως να ερχόταν μια βόλτα από δω. Χέστης ο παίκτης που εξεφτέλισε χωρίς προηγούμενο τις καλύτερες Ευρωπαϊκές άμυνες και τις πρωταθλήτριες Ευρώπης και ΟΛΟΥΣ του μεγάλους Ευρωπαίους αμυντικούς όποτε τους πέτυχε σε περίοδο 12 χρόνων.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to johny b For This Useful Post:
Old 18-10-2010   #8
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Γιατί ήτανε ΚΟΤΑ όπως ήτανε ο ΜΠΟΝΤΙΡΟΓΚΑ, ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ και πολλές άλλες ΚΟΤΕΣ που προτιμάνε να είναι πρώτες στο χωρίο παρά δεύτερες στην πόλη.

Ναι ρε ο πούστης ο βάζελος ο Πελέ αντί να πάει στο ΝΒΑ έκατσε εδώ να τα σηκώνει με το Βασιλακόπουλο. Σύγκριση Πελέ με Διαμαντίδη, Μποντιρόγκα, Ελληνικού πρωταθλήματος Μπάσκετ με βραζιλιάνικο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου του 60 και ΝΒΑ με ποδοσφαιρική Ευρώπη. Ανατριχίλα...

9ον

Nα μου πείς βασικά γιατί σε μια τόσο ΧΑΩΔΗΣ ποδοσφαιρική διαφορά ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ σε ψηφοφορία 600+ ΑΤΟΜΩΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΩΝ μάλιστα ο Πελέ πήρε 220 ψήφους. ΤΟ 1/3 δηλαδή. ΓΙΑΤΙ 1/3 στην ίδια του την χώρα. ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΕΧΟΥΜΕ?


Θες να μου κάνεις τη χαοτική διαφορά σε αριθμούς για να δούμε? Γιατί 220 ψήφοι σε 600 με το δεύτερο να παίρνει 140 είναι αρκετά χαοτική διαφορά αν σκεφτεί κάποιος ότι υπάρχουν και οπαδικά ζητήματα. Αλλά βέβαια μη σε δω καμμιά μέρα στο μπλογκ να σχολιάζεις ότι ο Διαμαντίδης θα είναι καμμιά 10 ψήφους πίσω απ'τον Γκάλη και καμμια 500 μπροστά απ'τον Παπαλουκά γιατί θα σε κράξω. Ή ότι ο Αλβέρτης θα είναι μέσα στην πρώτη δεκάδα κι ο Σιγάλας θα είναι 50ος. Άκου δεν είναι χαοτική νίκη το 35/100 με το δεύτερο να παίρνει 10κάτι. Κι επειδή αυτό το στην ίδια του τη χώρα υποθέτω ότι το αντιπαράβαλεις με το εξωτερικό ρίξε μια ματιά στην ψηφοφορία των νικητών της Χρυσής Μπάλας και σε άλλα τέτοια δημοψηφίσματα που παραθέτω πιο πάνω για να έχεις γενικότερη εικόνα.


10ον

Πρώτα το Καμπιονάτο είναι "μέτριο" και εντάξει το παίρνει και η Ελλάς Βερόνα, μετά που σκάνε ΒΑΝ ΜΠΑΣΤΕΝ και ΣΙΑ ε η Μϊλαν έριξε το βάρος στην Ευρώπη. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!! Και τότε πως στο καλό το 1993-1994 πήρε και το Τσάμπιονς Λίγκ και το Σκουντέτο? Τότε μάλλον είχε να ρίξει βάρος και στα 2. Άλλωστε ποιός Ράικαρντ, Βαν Μπάστεν, Γκούλιτ. Τότε είχανε Mασσάρο, Σαβίσεβιτς, Μπόμπαν.

Εάν δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ "μέτριου" πρωταθλήματος και πρωταθλήματος με πολλούς διεκδικητές και πολλούς νικητές κάποιοι εκ των οποίων ήταν αρκετά χειρότεροι της Νάπολι δεν μπορώ να βοηθήσω.
Εάν δεν ξέρεις ότι ιστορικά η Μίλαν ρίχνει το βάρος στην Ευρώπη δεν μπορώ να βοηθήσω. Εάν συγκρίνεις το νταμπλ του 94 με το μη νταμπλ του 90 με διαφορετικές ομάδες, διαφορετικούς παίχτες και διαφορετικές συνθήκες επίσης δεν μπορώ να βοηθήσω και θα σου έλεγα να βάλεις στη σύγκριση και τη νίκη του ΠΑΣΟΚ το 81. Θα σου πω μόνο ότι το 89 επίσης αυτή η ομαδάρα της Μίλαν το έχασε το πρωτάθλημα απ'την Ίντερ οπότε για μένα ο Ματέους είναι ο κορυφαίος όλων των εποχών σε όλα τα αθλήματα. Η Νάπολι είχε μια καλή ομάδα με καλό υλικό κι εκτός Μαραντόνα -είχε 3 εν ενεργεία διεθνείς Ιταλούς, είχε 2 εν ενεργεία διεθνείς Βραζιλιάνους, είχε τον αρχηγό της Αργεντινής και καλύτερο παίκτη στον κόσμο, είχε κι άλλους 5 παίκτες με συμμετοχές στην Εθνική Ιταλίας. Επίσης είχε πρόεδρο το Λουτσιάνο Μότζι και γενικό διευθυντή τον Αντζελέτι (που ήταν ο μέντορας του Μότζι). Αν λοιπόν δεν μπορείς να κατανοήσεις ότι αυτή είναι μια ομάδα που μπορεί να πάρει πρωτάθλημα Ιταλίας ακόμη κι όταν έχει δυνατούς αντιπάλους λυπάμαι. Όπως λυπάμαι κι όταν διαβάζω σύγκριση του Τσίρο Φεράρα(του καλύτερου λίμπερο μετά τον Μπαρέζι) με τον Αμανατίδη ή του Καρέκα (με τα 30 γκολ στην Εθνική Βραζιλίας) με τον Ασπρίγια. Η Γουικιπίντια είναι για να έχεις αριθμούς αλλά δεν σε βοηθάει να καταλάβεις πράγματα που δεν ξέρεις.


11ον

Όσο για το ειρωνικό κλείσιμο σου είσαι αρκετά έξυπνος για να έχεις καταλάβει τι λέω και αρκετά έξυπνος για να το αποφεύγεις μια χαρά.

Μπεν Τζόνσον, Μαραντόνα κτλ ΟΧΙ NIKE. Με ότι αυτό συνεπάγεται.


Αυτό συνεπάγεται άλλα παπούτσα. Κουμάντο στο ποδόσφαιρο κάνει η Αντίντας απ' ανέκαθεν. Τώρα πάει να κάνει μπάσιμο η ΝΙΚΕ. Ο Τζόνσον πιάστηκε όχι εξαιτίας της ΝΙΚΕ -η οποία τότε δεν ήταν καν πρώτη δύναμη στην Αμερική- αλλά επειδή άλλαξε "γιατρό". Κι ο παλιός ο γιατρός έδωσε στην ομοσπονδία το στοιχείο που χρειάζεται για την ανίχνευση. Ο Μαραντόνα έκανε χρήση εφεδρίνης. Αυτό δεν το αρνήθηκε ποτέ, απλά άλλαξε καμμιά 10 φορές την ιστορία. Μία ότι το είχε ένα σπρέυ για το βήχα, την άλλη ότι το είχε μια αλοιφή κτλ. Και με Μαραντόνα η Αργεντινή ήταν μια κακή ομάδα με πολύ ταλέντο που πήγαινε για φούντο. Είχε φανεί αυτό απ'τα προκριματικά απ'τα οποία πέρασε με μπαράζ κι αφού την εξεφτέλισε η Κολομβία. Αυτή η σύνδεση Ολυμπιακών αγώνων στίβου με ποδοσφαιρικό Μουντιάλ και χορηγών και η δικαιολόγηση του Ντοπαρίσματος με αστείες δικαιολογίες ότι η ΦΙΦΑ τον έστησε -εγώ αν ήμουν στέλεχος της ΦΙΦΑ θα παρακαλούσα για ένα Μαραντόνα, όπως και κάθε σοβαρός επιχειρηματίας- είναι παράλογη και φανατική κι εντελώς αστήριχτη.
Και ειρωνία οφείλεται στo ότι υπογράφεις ως Ντον αλλά γράφεις ως Σεϊμπούτης.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον johny b:
Old 18-10-2010   #9
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

τελειωσαν τα σεντονια...τωρα βγαλατε απο τις ντουλαπες τα παπλωματα μου φαινετε

ο λαος ζηταει πολλ!
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to *GrimReaper* For This Useful Post:
Old 18-10-2010   #10
johny b
Πεντάδα
 
johny b's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5,317
Liked: 4,527
Likes: 16,996
Default

Εγώ φίλε ρίπερ, δεν θέλω πολ. Έναν κωλ θέλω που τον έχω σταμπάρει εδώ και 2 βδομάδες αλλά έχει γκόμενο.
__________________
Θες να σε πάω λίγο στην καλίμπρα να σε ισιώσω το στόμα?
johny b is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to johny b For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 15:36.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.