RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-10-2016   #13111
manoskol
Πεντάδα
 
manoskol's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 7,864
Liked: 15,082
Likes: 12,954
Default

καλα αμα νομιζετε οτι αυτο το μπουρδελο που ουτε ξέρει που παταει και που βρισκετε θα πάει Αλεξανδριο
και θα περάσει μετα τα playoff με τον Πεδουλάκη και τις κωλοτρυπιδες που εδιχνε στους Αρειανους ειστε γελασμένοι...
θα φτυσουν αίμα

Last edited by manoskol; 18-10-2016 at 20:46.
manoskol is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2016   #13112
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

μπλοκμπαστερ τωρα στις αιθουσες...

Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΚΑΤΕΡΕΕ ΥΠΕΡΟΧΑ...
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dora7:
Old 18-10-2016   #13113
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,639
Liked: 14,295
Likes: 80,761
Default

Quote:
Originally Posted by panos__7 View Post
....αντε να φερουν το καλοκαιρι πισω τον ζελικο να τον γλεντησεις και αυτον

Δεν υπαρχει κανενα υπαρκτο σεναριο σε κανενα υπαρκτο συμπαν στο οποιο ο Ομπραντοβιτς γυρναει με το 1/39ο του μπατζετ που ειναι τωρα για να συνεργαστει με δαυτονα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 18-10-2016   #13114
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Μεγάλο γλέντι στα σχόλια του σδνα

ΣΑΡΑΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ...
ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα.

παλι τα καναμε ρδελομπου ΚΑΙ στο μπασκετ,το μονο τμημα που μας δεινει χαρές σταθερα εδω και 20 χρονια!!
δηλαδη επειδη χασαμε με μεγαλη διαφορα ειναι η αληθεια,απο τον γαυρο,πρεπει να διαλυσουμε ολη την ομαδα;ναι,η ομαδα ηταν τραγικη,αλλα τιποτα δεν εχει κριθει για φετος!!εχουμε παιξει μολις ενα ματς στην ευρωλιγκα και 2 ματς στο πρωταθλημα!ειναι δουλεια αυτη καθε τοσο να αλλαζουμε προπονητες;
τελος παντων,για να μην μακρυγορουμε,ενα θα πω:ΜΑΚΡΙΑ απο δρακο και γκερσον!!!!!
ειναι και οι 2 πρωην προπονητες!!μονη καλη λυση ειναι πασκουαλ ή σαρας,που ειναι πολυ δυσκολο να φυγει απο ζαλγκιρις στο ξεκινημα της χρονιας!!
απο τους διαθεσιμους(δεν μιλαω για ζοτς,ιτουδη,μπλατ) προπονητες,σαρας και πασκουαλ ειναι μακραν οι καλυτεροι!!!!
ας μας ακουσει η διοικηση και να μην φερει κανενα γιαννακη ή πινι!!!!

Όποιον και να φέρει με τέτοιο αλαλούμ υλικό δεν πάει πουθενά. Και στη καλύτερη περίπτωση η χρονιά πάει για χτίσιμο. Δηλαδή, εκτός στόχων. Δεν ξέρω αν ο κόσμος αντέξει πάλι τέτοια πίκρα.

Το λάθος έγινε πέρσι που δεν κρατήσαμε Σάλε,αυτός με το φετινό ρόστερ θα έκανε ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.......

O ΖΕΛΙΚΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ....ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ !!

αν δεν φέρεις πασκουάλ...άστο τότε καλύτερα Δημητράκη!!!φέρε τον Γιαννάκη και τον Γκέρσον τους συνταξιούχους να καταντήσουμε ΙΚΑ!!

Η καλύτερη λύση από αυτές ακούει στο όνομα Παναγιώτης Γιαννάκης.Έλληνας γνώστης της ελληνικής πραγματικότητας που κατά τη γνώμη μου ταιριαζει στο ροστερ του Παναθηναϊκού μας.Επισης εχει δειξει οτι μπορει να υποστηριξει τοσο επιθετικο μπασκετ ( βλεπε ολυμπιακο κατα την θητεια του) και αμυντικο μπασκετ (βλεπε εθνικη).

Δηλαδή, οι υποψήφιοι είναι: ένας μη προπονητής, ένας πρώην προπονητής και ένας προπονητής.

Μετα το ΣΟΚ από την ειδηση με Αρτζι κι επειδή η ζωη Προχωραει,ας δουμε το Μετα:
- Δεν τίθεται θεμα,οτι από τους αναφερομενους ως Υποψηφιους,ο Μονος που αξιζει,ειναι ο Πασκουαλ!!!
- Όμως ο Πασκουαλ είναι ο προπονητης με τα Περισσοτερα PLAYS από Οποιονδηποτε άλλο στην Ευρωπη!!!
- Αυτό σημαινει,οτι τη Φετεινη χρονια λογικα την Ξεχναμε,γιατι μεχρι να τα Μαθουν οι παικτες,Τελος η σεζον!!!
- Χωρις Πληρη προετοιμασια με Πασκουαλ,θα γινει "το μπερδεμα-του μπερδέματος-ω μπερδεμα" στην Ομαδα!!!
- Αυτα τα αναφερω,για να ξερουμε Τι λεμε και να Μη πεταμε κουβέντες,ετσι στον αερα,για να πουμε κατι!!! ΟΚ???
- Για τους υπολοιπους Δεν το συζηταω!!! 1.000 φορες να αναλαβει παλι ο Φρανκι δηλαδή!!! Να γελαει ο κοσμος...

Καλα, ο Πασκουαλ ειναι ΠΡΟΝΟΜΙΟ γι οποιαδηποτε ευρωπαικη ομαδα.
Μου φαινεται δυσκολο να ερθει αυτην την στιγμη κ με το κασε που θα ζητησει.
Στα θετικα του κι οτι εχει αναδειξει τρομερα ταλεντα

Οι Ισπανοί προπονητές έχουν χαμηλό μισθό, αλλά ζητάνε μεγάλα μπάτζετ.

Γενικά η ασχετοσύνη κάποιων εδώ μέσα φαίνεται από το με τι χαρά ζητάνε τον Πασκουάλ ή τον Γκέρσον. Λες και δεν έγινε τίποτα που για 4η συνεχόμενη χρονιά ξηλώνουμε τον προπονητή στα μέσα της χρονιάς. Αυτή το φορά το τερμάτισε ο Γιαννακόπουλος, ούτε ένα μήνα αγωνιστικών υποχρεώσεων δεν πρόλαβε να κλείσει ο Πεδουλάκης.

Μην ακούσω για παραιτήσεις και ιστορίες. Αν τον ήθελες να μείνει την έβρισκες την τομή. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό για τον όρο του συμβολαίου που βγήκε προς τα έξω (γιατί μας έχει συνηθίσει στο σανό ο Γιαννακόπουλος τόσα χρόνια) αλλά ακόμα κι αν ισχύει, φροντίζεις αυτό να το κάνεις στην αρχή της προετοιμασίας και όχι μέσα Οκτώβρη που θυμήθηκες πως η ομάδα θέλει και βοηθητικό προπονητή για την επίθεση. Που πρώτη φορά το ακούω αυτό, μια ζωή να πρωτοπορούμε, μια ζωή με τον δυσάρεστο τρόπο.

Ποσώς με ενδιαφέρει αν θα έρθει κάποιος από τους προαναφερθέντες. Η ομάδα θα ξεκινήσει από το μηδέν, με ψυχολογία στα πατώματα και με την Euroleague να τρέχει και να μη συγχωρεί ούτε το παραμικρό στραβοπάτημα. Παράλληλα κανένας προπονητής δεν θα θέλει να έρχεται στον Παναθηναϊκό πια, μην σας πω και κανένας σοβαρός παίκτης γιατί πολύ απλά θα δουν πως με τον Γιαννακόπουλο χαϊρι δεν κάνει κανείς. Όλα αυτά κάνουν κακό στην εικόνα της ομάδας.

Επίσης, κανείς από τους προπονητές που αναφέρθηκαν δεν έχει επιδείξει το μπάσκετ που θέλει να παίξει ο Παναθηναϊκός. Ο Πασκουάλ είναι ο κατ' εξοχήν τεχνικός προπονητής που θέλει να ελέγχει τον ρυθμό γι' αυτό και έχει καμιά εκατοσταριά plays που εφαρμόζει. Ο Γκέρσον που έχει να αναλάβει μόνος του ομάδα ούτε κι εγώ ξέρω από πότε προπονούσε όταν το μπάσκετ ήταν σε άλλη εποχή. Όταν ανέλαβε σαν βοηθητικός μαζί με τον Γκούντες στην Μακάμπι (που διαδέχθηκαν τον Μπλατ) έφυγε ως αποτυχημένος κι έκτοτε παραθερίζει στο μαγευτικό Ισραήλ. Σημειωτέον είναι 70 νομίζω. Καλά για τον Γιαννάκη κι αν δεν ξέρω τι να πω, αυτός κι αν έχει να προπονήσει από πάντα.

Τους προπονητές που θα έπρεπε να ψάξει ο Παναθηναϊκός για να υποστηρίξει το μοντέλο που θέλει τους πήραν άλλες ομάδες από το καλοκαίρι. Συγκεκριμένα δύο ήταν. Ο Μπαρτζώκας δεν θα ερχόταν ούτε με σφαίρες, ενώ ο Περάσοβιτς γιατί να πάει Παναθηναϊκό όταν η Εφές του δίνει πολύ περισσότερη ελευθερία με το μεαλύτερο μπάτζετ που διαθέτει.

Κοινώς, ασ' τα να πάνε. Μόνο από θαύμα σώζεται η χρονιά φέτος, και με το "σώζεται" εννοώ την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Σάρας ή τίποτα. Αλλά από τώρα γνωρίζουμε ότι θα έρθει ο Γκέρσον, ας μην κοροϊδευόμαστε.Την ανέφικτη επιθυμία μου εξέφρασα. Με Σάρας και αυτήν την ομάδα θα μπορούσαμε να κάνουμε ωραία πράγματα.

Πασκουαλ και Γκερσον ναι. Προπονητης Γιαννακης δεν υπαρχει. Αν διωξαμε τον εναν ανεργο (πλην ΠΑΟ δεν εχει αλλη ομαδα απο το 2012) για να παρουμε τον αλλο που τον διωξανε απο την Γαλλια και την εθνικη Κινας ως αποτυχημενο, που επισης δε βρισκει ομαδα ουτε για να κανει τον βοηθο, δεν παμε πουθενα. Τοσο δυσκολο ειναι δηλαδη να παρουμε κανονικο προπονητη?!?!?! Πασκουαλ και Γκερσον ειναι μια χαρα ΚΑΝΟΝΙΚΟΙ προπονητες. Αν δε του κανουν, ας παρακαλεσει τον Τζωρτζεβιτς να γυρισει. Αλλα αυτη τη φορα να του δωσει τα κλειδια και θα δουμε νεα δυναστεια. Οπως εκανε ο Παυλος με τον Ζοτς. Οχι να τον φερει και να του λεει "παιξε με μποχωριδη να δουμε τι θα γινει" ουτε να του λεει "χαραλαμποπουλος βασικος γιατι ειναι παικταρας" και το παιδι να μη μπορει να παρει τα ποδια του.

Χασαμε με 25 ποντους απο τον χειροτερο οσφπ της 20ετιας, παραλιγο να σπασει η 35αρα και το συζητανε ακομα!!! Και με το καλυτερο ροστερ που ειχαμε μετα το 2009!!!! Με τετοιο υλικο κοντρα στον οσφπ του πριτς και του παπανικολαου και χασαμε με 25π χωρις να βγαλουμε κιχ επι 40 λεπτα!!!!

Ο Μπασκετικος ΠΑΟ ειναι νεκρος, να ναι καλα ο ΤΡΑΚΑΡΟΣ

Θυμίζουμε Ολυμπιακό της εποχής '05-'10.
Το μεγαλύτερο λάθος έγινε το '12 όταν δεν έμεινε ο Ιτούδης.
Και μην αρχίσετε τα περί "αυτός παρότρυνε τους παίκτες να φύγουν" κλπ γιατί κάτι άλλο έγινε τότε που ακόμα δεν έχουμε μάθει και ούτε πρόκειται..

Αυτή η πενταετία, είναι οδηγός του πως να μετατρέψεις ένα τμημα από υπόδειγμα για όλη την Ευρώπη, σε ένα απέραντο, ατελείωτο μπάχαλο. Εγωισμός σε ακραίο βαθμό, λάθη που επαναλαμβάνονται κάθε χρόνο με μαθηματική ακρίβεια, κινήσεις και ανακοινώσεις πέραν κάθε λογικής, αποφάσεις εν θερμώ, αποφάσεις που αλληλοαναιρούνται ή ανατρέπονται εν ριπή οφθαλμού και μια γενική ατμόσφαιρα που έχει αρχίσει να μυρίζει αρρωστημένη τζιγκερίλα σε ανησυχητικό βαθμό πλέον. Δυστυχώς θα πρέπει να ρίξουμε κατά πολύ πλέον τις απαιτήσεις μας από το τμήμα, γιατί προφανώς δεν υπάρχει η διάθεση αλλά κυρίως δεν υπάρχει η ικανότητα. Χάθηκαν, με την αποχώρηση των τεράστιων Γιαννακόπουλων, των πραγματικών ηγετών και ευεργετών του συλλόγου.

Διαμαντίδης για κόουτς..
Ο Γκέρσον δεν αρέσει σε κανέναν, μόνο στον ΔΓ. Πολύ πιθανό να έρθει.
Γιαννάκης;; Να χαμε να λεγαμε και να χαμε να πουμε.
Ο Πρίφτης είναι σοβαρός κόουτς και δεν θα αφήσει τον Άρη στην αρχή της χρονιάς.
Ίσως να είναι ενδιαφέρον το αμερικάνικο μοντέλο με δύο κόουτς, ένας για την άμυνα κι ένας για την επίθεση.
Παιδιά τον Πεδουλάκη τον έδιωξαν οι παίχτες. Τουλάχιστον φαινόταν πως δεν το ήθελαν.
Και για όσους συγκρίνουν τον ΔΓ με τους πρεσβύτερους Γιαννακόπουλος θυμηθείτε πόσα χρόνια έκανε ο Παύλος να εδραιώσει τον Παναθηναικό. Είναι αστείο να λέτε να αλλάξει η διοίκηση. Για το ποδόσφαιρο υποθέτω δεν λέτε τα ίδια.



Κρίμα..... μικραίνουμε επικίνδυνα....
Δεν ξέρω τελικά αν ο Πεδουλάκης ήταν ο κατάλληλος για εμάς,
αλλά δεν τον διώχνεις έτσι.
Μετά τον Πεδουλάκη ΤΙ ????
Πασκουάλ? τα ίδια χάλια.
Γκέρσον? Καλός αλλά συνταξιούχος. Μακριά.
Γιαννάκης? Ίδια περίπτωση με Τζόρτζεβιτς πέρυσι, προπονητής εθνικής από συλλόγους μαύρα μεσάνυχτα.
Σάρας?Μόνο αυτός μπορεί και αξίζει, αλλά σιγά μην έρθει.
Για να δούμε για να δούμε.....

Όσο για κάποιους από εσάς που εκπλαγείτε με την απομάκρυνση του Πεδουλάκη, και σήμερα διαφωνείτε,
τόσο καιρό, βάλατε και εσείς το λιθαράκι σας.....

Οτι εφτιαξαν τα αδερφια το χαλαει ο κολλητος του Βαγγελα.



1. Όπως είπα και χθες στη συζήτηση με τον Σ. Βετάκη, η προκλητική αδιαφορία των παικτών τον τελευταίο 1 μήνα (μετά το τουρνουά για τον ΔΔ) ήταν σημάδι πως ενορχηστρωμένα προσπαθούσαν να περάσουν το μήνυμα ότι δεν τους "κάνει" ο Πεδουλάκης! Στην ουσία με την ανυπαρξία τους τον "έβγαλαν στη σέντρα"...

2. Το παραπάνω επιβεβαιώνεται και από το επεισόδιο με τον Mike James πριν απο 10 μέρες στο οποίο ο παίκτης συμπεριφέρθηκε απαράδεκτα στον προπονητή και μετά έθεσε σε κίνδυνο τη σωματική του ακεραιότητα και πέταξε στα σκουπίδια την ομαδική προσπάθεια που κάνει ο ΠΑΟ στο ξεκίνημα της χρονιάς. Το γεγονός ότι δεν τιμωρήθηκε αναλόγως ο παίκτης ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ, ήταν άλλο ένα σημάδι απόρριψης του RG από τον ΔΓ...

3. Πριν μια εβδομάδα ο ΔΓ έδωσε συνέντευξη σε ισραηλινό μέσο, στην οποία τράβηξε με τον πλέον άκομψο τρόπο το χαλί κάτω από τα πόδια του Πεδουλάκη, λέγοντας πως σύντομα μπορεί να διορθώσει το "λάθος" που είχε κάνει το 2013 και δεν προσέλαβε τον Gerson (που ο ίδιος είχε απορρίψει τότε!). Μια τέτοια συμπεριφορά δεν μπορεί να είναι αποδεκτή από ένα περήφανο άνθρωπο όπως ο Αργύρης, ούτε και από τον κόσμο της ομάδας ο οποίος ούτε τον πρώην προπονητή Gerson γουστάρει (μην ξεχνάμε ότι για χρόνια τον βρίζαμε και τον λέγαμε ταβερνιάρη!) και βέβαια δε δέχεται να εξευτελίζεται με αυτόν τον τρόπο ένας "πιστός στρατιώτης του Παναθηναϊκού" όπως ο Αργύρης...

4. Αυτό που κατάφερε ο ΔΓ με τις κινήσεις αυτές είναι :
α) να αποκτήσουν ξανά το πάνω χέρι οι παίκτες στην ομάδα μετά το 1999 στη σχέση ισχύος με τους προπονητές. Από εδώ και πέρα θα έχουμε πάλι κλίκες και ανέβα-κατέβα προπονητών ανάλογα με τον ποιον γουστάρουν οι παίκτες.
β) να εξευτελιστεί ο μόνος άνθρωπος που μπόρεσε να βοηθήσει πέρσι την ομάδα στα δύσκολα! Να μην ξεχνάνε οι "Παναθηναϊκάρες" ότι με τον καράφλα πέρσι οι τελικοί θα τελειώνανε με σκούπα και 30άρες αν δεν σουλούπωνε την κατάσταση ο Αργύρης! Άσε που αν δεν είχε αφεθεί αβοήθητος από τη ΔΙΟΙΚΗΣΗ παρασκηνιακά η ομάδα και δεν την έσφαζαν οι διαιτητές, θα τους το είχε πάρει το πρωτάθλημα! Το μήνυμα που πέρασε στους Έλληνες προπονητές είναι πως ο ΠΑΟ δεν τους σέβεται πλέον...
γ) Κανείς ΣΟΒΑΡΟΣ προπονητής με αυτοσεβασμό δεν αναλαμβάνει μια δύσκολη ομάδα τον Οκτώβριο!! Με ρόστερ που δεν έχει επιλέξει και χωρίς να έχει κάνει εκείνος προετοιμασία!! Δικαιολογίες δεν θα έχει ο επόμενος προπονητής του Παναθηναϊκού και αυτό το γνωρίζουν οι ΠΑΝΤΕΣ! Το να διώξεις προπονητή τον Οκτώβριο δε δείχνει Διοίκηση που παίρνει τις δύσκολες αποφάσεις, αλλά Διοίκηση που σκοτώνει τους προπονητές της! Δεν μπορεί να κατάλαβες ότι δε σου κάνει αυτός ο προπονητής στο ΤΡΙΤΟ επίσημο παιχνίδι!! Και ενώ έχει ξαναπεράσει για ~2 χρόνια από την ομάδα!! Αν δεν σου έκανε ας μην τον προσλάμβανες τον Ιούνιο, όχι έτσι ρε ΔΓ.... Αλλά αν δεν έπαιρνες τον Αρτζι τον Ιούνιο, ο κόσμος θα ήθελε Blatt και δεν είμαστε τώρα για έξοδα.... Για αυτό οι σοβαροί προπονητές θα απορρίψουν τον Παναθηναϊκό αν τους προταθεί! Πάμε πάλι για πειράματα και μαθητευόμενους μάγους!!!
δ) Πλέον επισήμως ο ΠΑΟ έχει την πιο "ηλεκτρική" καρέκλα προπονητή στην Ευρώπη, αφού είναι ο 4ος διαδοχικά έμπειρος προπονητής που έχει διώξει στην πρώτη στραβή και χωρίς να ολοκληρώσει χρονιά!! Πιο μεγάλο αντικίνητρο για να έλθει ικανός προπονητής από μια άσχετη και νευρική Διοίκηση δεν υπάρχει!

5. Ακούγεται έντονα ότι θα αναλάβει ο Gerson, ή ο Γιαννάκης ή "προπονητής από το ΝΒΑ"... Δηλαδή αυτοί που δεν μας κάνανε 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ (!!!) και τους κοροϊδεύαμε τώρα γίνανε κατάλληλοι για να αναλάβουν τον ΕΞΑΣΤΕΡΟ!!! Καλά όσον αφορά το "προπονητής από το ΝΒΑ" είναι φοβερή ατάκα... Ουρά κάνουν οι προπονητές από το ΝΒΑ τον Οκτώβριο για να αφήσουν το ΝΒΑ και να έλθουν στον ΠΑΟ... Να κλάψω ή να γελάσω;;;

6. Ο ΠΑΟ δυστυχώς μίκρυνε επικίνδυνα και στο μπάσκετ... Αυτό δεν έχει να κάνει (ακόμη) με αποτελέσματα και το βάρος της φανέλας και της ιστορίας του, αλλά με τους ερασιτεχνισμούς της Διοίκησης την τελευταία πενταετία. Εδώ και 2 χρόνια, όλα δείχνουν πως στην Ελλάδα το κέντρο βάρους στο μπάσκετ περνάει σταδιακά στον οσφπ και όλοι εμείς ρομαντικά αντιδρώντας νομίζουμε πως είναι ακόμη ο παλιός ΠΑΟ του Ζοτς και των παικταράδων που είχαμε που δε μασαγε πουθενά και τους ξεβράκωνε παντού και πάντα... Νομοτελειακά, με τα μυαλά που κουβαλάει ο ΔΓ, θα μικρύνει κι άλλο και θα φτάσει στο σημείο απλής συμμετοχής στην Ευρωλίγκα και να βολοδέρνει στις τελευταίες θέσεις ή θα χάσει και το συμβόλαιό του και θα πάει σε κανένα Eurocup... Εφόσον δεν έλθει στην ομάδα ένας από τους 2-3 καλύτερους (ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ) προπονητές της Ευρώπης και δεν του δοθούν τα κλειδιά, το ανάλογο μπάτζετ κι ο χρόνος για να ξαναφτιάξει τον ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ που ζήσαμε τα τελευταία 25 χρόνια, η κατρακύλα θα συνεχιστεί και θα είναι ακόμη πιο επώδυνη...

Αυτή θα είναι και η κληρονομιά του Δημήτρη Γιαννακόπουλου στον ΠΑΟ...

Φερνεις περσι τον Αργυρη και με rotation 7-8 παιχτων εκ των οποιων τα δυο αμουστακα, Χαραλαμπο και Παπαγιαννης, παραλιγο να παρει πρωταθλημα.Τον κρατας, του δινεις ενα καλο μπατζετ, φερνεις καλους παιχτες και μετα απο μια στραβη(μεγαλη ειναι η αληθεια) τον διωχνεις??Ποιος ο λογος?Γιατι να διωξεις τον ανθρωπο που εμπιστευεσαι εσυ και ο κοσμος μετα απο ενα χαμενο ντερμπι?Λεγαμε για τους γαυρους που διωξαν τον Μπατζωκα αλλα Δημητρακη και εσυ τα ιδια κανεις...Πολλα τα λαθη σου..Κριμα γιατι διοικεις τον μεγαλυτερο συλλογο της Ελλαδας και κουβαλας και το ονομα της οικογενειας Γιαννακοπουλων..Παρτο αλλιως γιατι θα γινεις ο μπασκετικος Τζιγγερ στα ματια του κοσμου..Ο κοσμοςακομα και τωαρα ειναι διπλα και στηριζει την ομαδα...Εσυ????

Πριφτης η Σαρας. Μακρυα απο Γκερσον
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»

Last edited by VasilisL7; 18-10-2016 at 21:14.
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to VasilisL7 For This Useful Post:
Old 18-10-2016   #13115
VasilisL7
Πεντάδα
 
VasilisL7's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Άργος
Posts: 6,330
Liked: 12,882
Likes: 11,748
Default

Το γλέντι συνεχίζετε και από την πλευρά της κούλας

Αναλυτικά η δήλωση του Γεωργιανού τεχνικού στην κάμερα της Nova:

«Εδώ δεν ξέρεις πότε θα σου έρθει. Τελειώσαμε. Μας είπαν πως τελειώνει η συνεργασία μας. Πρέπει να ευχηθούμε στην ομάδα να φτάσει εκεί που οραματίζεται. Και εμείς τότε θα χαρούμε, γιατί θα ξέρουμε πως έχουμε βάλει ένα λιθαράκι. Δυστυχώς είναι αυτό που είχα πει. Είναι ποδοσφαιρικός κανιβαλισμός. Το μόνο που έμεινε, ήταν να πιούν το αίμα μου. Δεν μπορώ να πω τίποτα. Η ΑΕΚ είναι μια ομάδα που έχω παίξει και ποδόσφαιρο και ως ποδοσφαιριστή με βοήθησε να φτάσω ψηλά. Αλλά είχα τον χρόνο και να δείξω τι αξίζω. Εδώ ζητάνε κάτι απίστευτο σε τρεις μήνες.

Ούτε ο Μουρίνιο που ξοδεύει 200 εκατομμύρια, δεν μπορεί σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα, να κάνει αυτά που θέλει ο κόσμος. Μόνο σε τρεις μήνες. Έχω καθαρή την συνείδηση μου. Κάναμε αυτά που μπορούσαμε. Θέλω να ευχαριστήσω τους ποδοσφαιριστές και τους συνεργάτες μου. Κάναμε καλή δουλειά. Είμαστε δυο βαθμούς πίσω από την κορυφή και έχουμε παίξει και ένα παιχνίδι εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό που μπορούσε να έρθει οποιοδήποτε αποτέλεσμα. Δυστυχώς για εμάς χάσαμε. Δεν μπορούμε να κοιτάμε πίσω».

- Νιώθετε αδικημένος απ' τη στήριξη που σας παρείχε η διοίκηση;

«Αυτή είναι η δουλειά των δημοσιογράφων. Εσείς θα πρέπει να το πείτε. Εμένα με πληγώνει που κάποια πράγματα γράφτηκαν και μπορείς να πεις ότι είναι κατευθυνόμενα. Κάποιος ήθελε να γραφτούν αυτά. Παρά όμως αυτές τις αντίξοες συνθήκες, η ομάδα είναι εδώ. Αφήνουμε την ομάδα να διεκδικεί το πρωτάθλημα. Έχει περάσει κι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι εκτός έδρας. Θέλουμε και εμείς να πετύχει η ομάδα. Αν πετύχει θα χαρούμε. Και εμείς έχουμε κάνει κάτι γι αυτή την ομάδα».

- Πιστεύετε πως ήταν προαποφασισμένη αυτή η απόφαση;

«Εγώ πήγα και τους είπα πως φεύγω μετά τον Ολυμπιακό. Γιατί έβλεπα πως υπήρχε βομβαρδισμός από τους δημοσιογράφους, αντί να γράψουν τις αλήθειες. Ήθελα να δώ αντίδραση από την ομάδα. Πως είμαι προπονητής και με στηρίζουν. Όταν πάει κάτι στραβά, όλοι κρύβονται, αλλά ποιος έχει τα κότσια να πει ότι στηρίζουμε τον προπονητή; Μήπως περίμεναν πως θα χάναμε και στην Λάρισα και θα ήταν πιο εύκολο; Διότι είδα και αντιδράσεις από ανθρώπους που δεν χάρηκαν που κερδίσαμε. Και κερδίσαμε με την αξία μας.

Παίξαμε επτά Έλληνες παίκτες. Και είναι αυτό που μας ζήτησαν. Είχαμε εφτά Έλληνες παίκτες και μετά μπήκαν άλλοι δυο. Πρέπει να αποφασίσουν τι θέλουν τελικά. Πρωτάθλημα; Να παίζουν Έλληνες; Να παίζουν ξένοι; Να παίζουν "Aliens"; Εγώ είμαι χαρούμενος, επειδή δουλέψαμε καλά με τα παιδιά και είχαμε όρεξη. Εύχομαι καλή επιτυχία στην ομάδα. Αφήνουμε την ομάδα στην δεύτερη θέση. Περιμένουμε αυτός που θα έρθει, να οδηγήσει την ομάδα στην πρώτη θέση».
__________________
«Εκείνος που τρελάθηκε με την απόφασή μου ήταν ο 7χρονος γιος μου: “Δεν πιστεύω να το λες σοβαρά ότι θα φορέσεις τα πράσινα”. Είχε πλάκα η αντίδρασή του»
VasilisL7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον VasilisL7:
Old 18-10-2016   #13116
walter berry
Πεντάδα
 
walter berry's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: αθηνα
Posts: 3,127
Liked: 12,976
Likes: 5,441
Default

Τσαβι ΕΛΑ.
ΚΑΝΤΟ.
Μακαρι να παρουνε τον καταλανο ΠΕΛΑΤΗ μας.
Κλειδωνει ο φετινος τιτλος και ασχολουμαστε με φαιναλ φορ της Κωνσταντινουπολης
walter berry is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον walter berry:
Old 18-10-2016   #13117
pl@yer
Πεντάδα
 
pl@yer's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Salonica
Posts: 4,932
Liked: 5,895
Likes: 15,759
Default

Xολέρα έχει?
pl@yer is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to pl@yer For This Useful Post:
Old 18-10-2016   #13118
Dimaras7
Πεντάδα
 
Join Date: May 2013
Posts: 9,643
Liked: 18,716
Likes: 22,672
Default

Καλά τα λέει ο Τιμούρης, κατάφερε να μη βγει από τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος ύστερα από πέντε αγωνιστικές!
Dimaras7 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2016   #13119
Lucifer_7
Πεντάδα
 
Lucifer_7's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 14,779
Liked: 25,346
Likes: 52,344
Default

Quote:
Χασαμε με 25 ποντους απο τον χειροτερο οσφπ της 20ετιας, παραλιγο να σπασει η 35αρα και το συζητανε ακομα!!! Και με το καλυτερο ροστερ που ειχαμε μετα το 2009!!!! Με τετοιο υλικο κοντρα στον οσφπ του πριτς και του παπανικολαου και χασαμε με 25π χωρις να βγαλουμε κιχ επι 40 λεπτα!!!!
Πολύ πάσκετ ρε παιδί μου.
__________________
Quote:
Originally Posted by Nikaia View Post
Στο κατω κατω της γραφης δεν παμε να σηκωσουμε την ευρωλιγκα αλλα να φτιαξουμε μια ρημαδοομαδα της προκοπης και να παλεψουμε...ασχετως φυσικα που θα τους πηδηξουμε ολους

Last edited by Lucifer_7; 18-10-2016 at 21:54.
Lucifer_7 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2016   #13120
Serco
Πεντάδα
 
Serco's Avatar
 
Join Date: Feb 2016
Posts: 1,156
Liked: 4,000
Likes: 3,524
Default

Για κάποιο λόγο μερικοί βάζελοι προτείνουν Ντούντα. Είναι παντελώς καθυστερημένοι;

Edit: Υπάρχουν και χειρότεροι, αυτοί που τον απορρίπτουν "Είδαμε και ο Ντούντα πέρσι με 3πλάσιο μπάτζετ στην ΕΦΕΣ απ'το δικό μας τι καλά που τα κατάφερε..."

Last edited by Serco; 18-10-2016 at 22:19.
Serco is offline   Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Serco For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 08:46.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.