RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

 
 
Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 16-03-2010   #1
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Unhappy Αναπόφευκτο...

Θα απαντούσα στο γνωστό thread αλλά είδα ότι έκλεισε. Δεν θέλω να δώσω συνέχεια στο θέμα, αλλά επειδή μετά και το τελευταίο μήνυμα του Don, μου έδειξε καθαρά το αφεντικό ότι το RedHoops δεν είναι πια χώρος φιλόξενος για μένα, νομίζω έχω το δικαίωμα να αποχωρήσω με ένα τελευταίο post. Redglove ελέω της δημοκρατικότητας σου ελπίζω σε δημοσίευση και όχι λογοκρισία.

Αρχικά στον Dude. Φίλε μου ωραία τα λές, μακάρι να γίνουν έτσι τα πράγματα, αλλα κράτα και μια μπουκαπόρτα ανοικτή στην ελπίδα, γιατί όσο πιο μεγάλη η προσδοκία τόσο μεγαλύτερη και η απογοήτευση που προκαλεί η διάψευσή της...
Τώρα σχετικά με το υστερόγραφο σου. Αν απαντούσα χθες στη κάθε βωμολοχία του φιλαράκου σου, ακόμα εδώ θα ήμασταν. Αν πάρεις το thread απ΄την αρχή θα καταλάβεις τον ρόλο του στην όξυνση των πνευμάτων. Σε μια μου απάντηση τον αποκάλεσα αγοράκι και τελείωνα μια μου ερώτηση με γκε γκε? μετά από ήδη δικές του προκλητικές απαντήσεις με quote.. Και αυτός... Αν ψάξεις θα δεις. Άλλα τον δικαιολογώ, γιατί όπως έγραψα τα παπαγάλακια μιμούνται το παπαγάλο... Και όταν ο Don μετά από κάθε post που με βρίζαν τους πριμοδοτούσε με thanks, μπράβο και συγχαρήκια, φυσικό ήταν τα χτυπήματα στην πλάτη από τον πρώτο τη τάξει να τους κάναν να νοιώθαν ότι ήταν κάτι σαν ''μπροστάρηδες σε μια ιερή αποστολή''. Με τη συγκατάθεση του γκουρού Don να διαλύσουν τον κατάπτυστο, προδότη Dipolico που τόλμησε να μιλήσει με καλά λόγια για τα Αρειανά...

Πως γίνεται λοιπόν Don, από τη μια να συμφωνείς με το υστερόγραφο του Dude για όχι προσωπικες επιθέσεις και προσβολές κατα πρόσωπο και από την άλλη το τελευταίο σου μήνυμα, υποτίθεται το ειρηνικό να είναι (και αυτό) γεμάτο με προσωπικές επιθέσεις εναντίον εμού και άλλων μελών με τα οποιά έχεις διαφορετική γνωμη... Είσαι φοβερός...

Κάτι για τη φράση μου που άναψε φωτιές...
''Πολλοί απο σας είστε γονιδιακά βάζελοι σε σώμα Ολυμπιακού. Μικρόψυχοι και ανίκανοι να αναγνωρίσουν τα καλά των αντιπάλων. Μικροπρεπείς λαδέμπορες σαν τους βάζελους...''

Έχω φάει πολλά χρόνια σε διάφορα φόρουμ με ένα σωρό δραστηριότητες. Ξέρω καλά τι είναι ''σωστό'' να γραφτεί και τι όχι. Φυσικά και γνώριζα πως το σχόλιο αυτό ήταν πέρα από την ''κόκκινη γραμμή'' σε ένα κοκκινο φόρουμ. Αλλά ο καθένας έχει και την αξιοπρέπεια του. Θα αποχωρούσα έτσι κι αλλιώς μετά τις χθεσινές βρισιές για ασήμαντο για μένα λόγο από 20χρονα προς το προσωπό μου, αν δεν υπήρχε μια κάποια κάλυψη από τους administrators. Ήταν η αντίδραση μου, το σχολιό μου, το ''καρφι'' μου προς αυτούς που δεν τιμούν τον Ολυμπιακό. Τους ταιριάζει περισσότερο η βαζέλικη κουτοπονηριά. Επιμένω τους λείπει η Ολυμπιακή ντομπροσύνη, η περηφάνεια του γαύρου (στη ομηρική γλώσσα, τα αρχαία Ελληνικά γαύρος σημαίνει υπερήφανος, ''ο γαύρος Αχιλλέας'' αναφέρει χαρακτηριστικά ο ποιητής).
Και δεν τους κάνει πιο Ολυμπιακούς αν έχουν παέι 500 ή 3000 φορές κερκίδα. Ή αν βρίζουν πιο δυνατά και ασυνήθιστα που απο ότι βλέπω είναι το μοναδικό τους κριτήριο. Ούτε θα αρχίσω να αραδιάζω τι έχω κάνει, που έχω πάει, τι έχω διαβάσει και τι γνωρίζω για τον Ολυμπιακό, για να αποδείξω ότι παιδιά είμαι και εγώ Ολυμπιακός. Για τον οποίο Ολυμπιακό είναι ο λόγος που έχω κλάψει τις περισσότερες φορές στη ζωή μου και δεν ανέχομαι, φοιτητές στη Θεσσαλονική που γλεντοκοπάν με δωρεάν διαρκείας τη ζωή, τάχα μου Ολυμπιακάρες να μου κάνουν διαδικτυακά μαθήματα Ολυμπιακοφροσύνης και να με βρίζουν αισχρά με τις πλάτες του admin.
Επειδή λοιπον δεν είμαι καμιά ιντερνετική μαζόχα, αλλά εγώ και νοιώθω και είμαι γαύρος Ολυμπιακός, το οφείλω στην τιμή μου να αποχωρήσω.


Το δόλωμα το είδατε όλοι όμως, το αγκίστρι κανείς..?
Όσοι βγήκατε απ' τα ρούχα σας με τη φράση αυτή, έχετε τη μύγα..?
Δεν είδα κανένα σχόλιο πάλι για το ουσιαστικό και αληθές...
''Δεν έχω εγώ το πρόβλημα Don που ''ζηλεύω'' όμορφα μια υγιειή φάση των Αρειανών, αλλά εσείς που δεν έχετε την Ολυμπιακή ντομπροσύνη και λεβεντιά να την αναγνωρίσετε...'' Τεσπα..

Το μόνο που (ξανα)είδα ήταν τον Don να βγάζει απ΄τα μπαλκόνια λόγους περί ''ανώτερης Ολυμπιακής φυλής''. Και το γαμώτο είναι πως δεν διαφωνώ με την ουσία, αλλά πάντα με τον στυλ του. Ναι όντως θεωρώ τον λαό μας τον καλύτερο με διαφορά. Δεν το αμφισβήτησα ποτέ και συμφώνησα μαζί του στο θέμα με τον Dude που είχε προκύψει (όχι όμως με τον τρόπο που και κει είχε χειριστεί την κατάσταση...) Αλλά σε ένα παρειστίκο φόρουμ που περνάω κάποιες ώρες μου και ξοδεύω έτσι χρόνο και ενέργεια, ''απαιτώ'' όταν αποφασίζω να γράψω κάτι που δεν συμφωνεί με τη ''γραμμή'', να μη μου τη πέφτει η αρχηγία και ο συρφετός με τους παρατρεχάμενους. Και δεν γουστάρω τόση ένταση και μπρίζα. Μου φτάνει αυτή της καθημερινής ζωής...

Είναι δυνατόν να γράφω ένα post (ακόμα και τη μεγαλύτερη μαλακία όλων των εποχών να έχω πει...), και στα καπάκια 3 να με βρίζουν και ο admin να πριμοδοτεί με thanks και μπράβο δίνοντας στους άλλους κίνητρα να οξύνουν περισσότερο τη κατάσταση? Δεν το έχω ξαναδεί αυτό. Παιδάκια είναι πολλά.. Ψυχολογία της μάζας έχεις ακουστά..?.. Τι το τραβάς εκεί το σχοινί, τι φέρεσαι και εσύ σαν ανώριμο αμούστακο παιδακι, 28 χρονών άντρας. Είναι δυνατόν..?Προστάτευσε το φορουμ, του φίλους σου, τίμησε την προσπάθεια που κάνετε και πάψε να ρίχνεις τις ευθύνες δεξιά και αριστερά, επιχειρηματολογώντας σαν υπουργός προπαγάνδας και πασπαλίζοντας τες με δήθεν ιδεολογικά υπόβαθρα. Πάψε να είσαι ευθυνόφοβος. Τη μεγαλύτερη ευθύνη του RedHoops δεν μπορεί να την έχεις μόνο στην επιτυχία, αλλά και στην αποτυχία.. Όχι μόνο στα καλά, αλλά και στα κακά.
Αν ψάχνεις λοιπόν χειροκροτητές και παιδάκια με σάλια στο στόμα, δεκάδες στο διαδίκτυο. Τυχερός είσαι, θα τους βρείς και θα κάνεις σύντομα το RedHoops ένα μεγάλο ''Ολυμπιακό'' οπαδικό φόρουμ. Εγώ πάλι δεν είμαι κάνα 16χρονο να σκύβω σβέρκο και να λέω yes Don ότι πεις, επειδή ο αδερφός σου έφαγε ιπτάμενο συφώνι στο Αλεξανδρειο και έκανε 4 ράμματα, ναι ο λαός του Αρη είναι ξεφτιλισμένος και εγώ θα τον βρίζω στο διαδίκτυο για πάρτυ σου..

Τελειώνω. Θαυμάσα στο τελευταίο σου μήνυμα, το υποτιθέμενο ειρηνικό, αυτό που θα έβαζε τελεία στη φάση και θα οδηγούσε στην εκτόνωση. Δυστυχώς το εγώ σου είναι τεράστιο, υπερμεγέθες για έναν admin απέναντι στα μέλη του φόρουμ που σε τιμούν με την παρουσία και τον χρόνο τους. Αντιγράφω και σχολιάζω μόνο μια πρόταση... ''Η Δημοκρατία για μένα δεν ταυτίζεται με την ΑΝΑΡΧΙΑ και την ΑΣΥΔΟΣΙΑ''

Δεν θα κάτσω να πιάσω τι έχει πει το στόμα σου σε διάφορα threads (πιο πρόσφατο και τρανταχτό αυτο του Dude). Όλοι είδαν σε τι άκρα μπορούν να φτάσουν τα ''άκρα'' σου. Αλλά η απόψη σου περί δημοκρατίας για όσους έχουν μνήμη, προκαλεί γέλιο.

Προφανώς για σένα δημοκρατία, είναι το τρίπτυχο...
Εγω έχω το δικαίωμα να γίνομαι άναρχος και ασύδοτος όποτε και για όποιο θέμα γουστάρω, όχι τα άλλα μέλη.
Εγώ έχω το διακαίωμα να βρίζω, να προσβάλω και να αισχρολογώ εναντιών άλλων Ολυμπιακών μελών, όχι τ' άλλά Ολυμπιακά μέλη εναντίων μου.
Εγώ έχω το δικαιωμα να κρίνω τι είναι Δημοκρατία, τι νούμερο κοστουμάκι φοράει και να το ράβω αναλόγως όταν αποφασίζω να το φορέσω, όχι όμως τα άλλα μέλη.


Δεν πρόκειται να ξαναγράψω και φυσικά αν δεν δημοσιευθεί το post δεν θα παραξενευθώ ιδιαίτερα. Η δημοκρατία άλλωστε του Don είναι ιδιάζουσα... Αν βρει το θάρρος πάντως και αφήσει να ακουστεί και η άλλη άποψη, θα ναι μια καλή αρχή για το ''νεο'' RedHoops που σχεδιάζει. Όταν κάτι πεθαίνει, πάντα κάτι γεννιέται στη θέση του. Εύχομαι να βρειτε το δρόμο σας και όλοι αυτοί οι κλυδωνισμοί των τελευταίων ημερών, να ήταν ''απαραίτητοι'' για να μάθετε και εσείς από τα όποια λάθη σας και να οδηγησετε το RedHoops εκεί που του αξίζει. Να ταν ο σπόρος για το νέο που έρχεται..

Λοιπόν, σας χαιρετώ. Χάρηκα ιδιαίτερα για 2-3 από σας που συνάντησα έστω για λίγο. Να είστε όλοι καλά. Υγεία πάνω απ' όλα και δόξα στον Ολυμπιακό σε όλα τα αθλήματα. Κούπα φέτος στο Παρίσι και πρωτάθλημα μετά μέσα στο ΟΑΚΑ. Ξεκίνησε η νέα ερυθρόλευκη δυναστεία.
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...



Last edited by Dipolico; 16-03-2010 at 02:12.
Dipolico is offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 08:55.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.