RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-04-2013   #881
natag
Πεντάδα
 
natag's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Λαμία-Αθήνα
Posts: 6,458
Liked: 12,589
Likes: 22,381
Default

Quote:
Originally Posted by lamar View Post
Person of interest βλεπει κανείς;;; Εγώ έχω κολλήσει...
Εχω δει την 1η σεζον και καποια στιγμη θα δω και τη 2η...Καλη σειρουλα αλλα δε με ενθουσιασε γιατι θα προτιμουσα να ειχε ολη η σεζον μια συγκεκριμενη υποθεση...
natag is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον natag:
Old 14-04-2013   #882
SuperSayian
Moderator
 
SuperSayian's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Dreamland
Posts: 5,329
Liked: 22,251
Likes: 8,728
Default

Quote:
Originally Posted by tt7 View Post
Supesayian η παρέμβαση του Πομπήιου ειναι συμβατή με την επίσημη ιστορία..Ο Πομπήιος όντως καθάρισε τα υπολλείμματα των σκλάβων και πήρε την δόξα για την καταστολή της εξέγερσης από τον Κράσσο..Αυτό οδήγησε τον τελευταίο να αναλάβει εκστρατεία κατά των Πάρθων για να κερδίσει δόξα όπου πήρε τον πούλο και έχασε την ζωή του...
Αλήθεια?Δεν το ξέρα οτι ιστορικά είχε αναμιχθεί και ο Πομπηίος αλλά και πάλι ιστορικά κράτησαν τα χοντρά χοντρά στοιχεία στην σειρά,όπως τον εμφάνισαν εμένα μου φάνηκε ξέμπαρκος.Ο Καίσαρας δεν νομίζω καν να αναμίχθηκε ποτέ με την επανάσταση του Σπάρτακου,μην το παίζω και έξυπνος δεν εχω διαβάσει αρκετά απ την ιστορία για το θέμα οτι θυμάμαι και κάνοντας παραλληλισμούς μόνος μου.Ο Καίσαρας πρέπει να ταν αρκετά νέος κατα την διάρκεια της επανάστασης για να πήρε και μέρος και να ηγήθηκε μαζί με τον Κράσσο.Τέλος πάντων γνώμη μου,αν θέλανε να το πάνε ιστορικά έπρεπε να δείξουν παραπάνω ιστορικά στοιχεία και να εμφανίσουν τον Πομπηίο πιο ομαλά.

Quote:
Originally Posted by Morrison View Post
Mπορεί να μην υπήρχε happy end αλλά υπήρχαν στοιχεία μεγαλείου μέσα.

-Οι θεοί ήρθαν σε μένα χθες το βράδυ.Στον ύπνο μου.
-Τι σου έδειξαν;
-Τον άντρα μου στα γόνατά του.
Να σκύβει μπροστά σε ένα μεγάλο κόκκινο φίδι.
Η ζωή να φεύγει από τις φλέβες του.
-Τι εξήγηση έβγαλες από αυτό;
-Μία προειδοποίηση.
Αν πας στον πόλεμο...προορίζεσαι για σπουδαία και δυστυχή πράγματα.


O Γάνικος να γελά πάνω στον σταυρό, η Νέβια να πεθαίνει όπως μάλλον θα ήθελε σαν σκυλί του πολέμου που ήταν, ο Άγρον με τον Νασίρ να ζουν καλά και εμείς καλύτερα...
Ναι εντάξει δεν διαφωνώ με την προσέγγιση σου γι αυτό έγραψα και εγω οτι το τέλος ήταν καλό και σε κάποιες στιγμές(το τέλος και ο τελευταίος λόγος του Σπάρτακου) πάρα πολύ καλό.Απλά θα θελα να υπάρχει και κάτι "καλό" απ την όλη επανάσταση ή έστω περίμενα μια κορύφωση την ωρα της μάχης που δεν την είδα.Αυτά λίγο πολύ,για τον Γιάννικο είπα οτι περίμενα να πέσει μαχόμενος παρά το οτι γέλαγε πάνω στον σταυρό σαν να περιφρονούσε τον θάνατο ας πούμε.


Quote:
Originally Posted by Morrison View Post
Διάβαζα ότι οι παραγωγοί δεν αποκλείουν spin off είτε με την εξέλιξη του Κράσος/Καίσαρας/Πομπηίος storyline (που δεν τρελαίνομαι), είτε με τα χρόνια του Γάνικου από την στιγμή που κέρδισε την ελευθερία του στην αρένα στο τέλος του Gods Of The Arena μέχρι την επιστροφή του στο Vengeance (που δεν θα με χάλαγε καθόλου).
Σοβαρά?Με τους Ρωμαίους δεν νομίζω να χει ιδιαίτερα μεγάλη επιτυχία γιατί έτσι κι αλλιώς μετά η σειρά θα πάει εντελώς αλλού δεν θα χει καμία σχέση με τους επαναστάτες,αλλάζει δηλαδή ριζικά ο χαρακτήρας της.Για τον Γιάννικο θα ταν όντως ενδιαφέρον ειδικά αν μπορούσαν να χωρέσουν κάπου και τον ντοκτόρε.

By the way ο Γιάννικος υπήρξε ιστορικά σαν φυσικό πρόσωπο?
__________________
SuperSayian is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2013   #883
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,674
Liked: 7,106
Likes: 20,291
Default

Χανιμπαλ επεισοδιαρα και το δευτερο.Λιγο αυτες οι υπερβολικες σκηνες που δειχνουν την φαντασια του Γουιλ να περιοριστουν και θα μιλαμε για αριστουργημα.
Mads Mikkelsen απλα ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟΣ

http://www.pajiba.com/tv_reviews/the...g-hannibal.php
angelman is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον angelman:
Old 14-04-2013   #884
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,056
Liked: 15,172
Likes: 17,572
Default

Quote:
Originally Posted by angelman View Post
Χανιμπαλ επεισοδιαρα και το δευτερο.Λιγο αυτες οι υπερβολικες σκηνες που δειχνουν την φαντασια του Γουιλ να περιοριστουν και θα μιλαμε για αριστουργημα.
Mads Mikkelsen απλα ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟΣ

http://www.pajiba.com/tv_reviews/the...g-hannibal.php
Πραγματικα περιμενα η σειρα να ηταν πατατα απο τις λιγες.. Εχει ξεκινησει πολυ δυνατα! Αντε με το καλο και τα επομενα!

Οι σκηνες με τη φαντασια του Graham δεν τις βρισκω υπερβολικες αλλα το σιγουρo ειναι πως αμα συνεχισουν στον ιδιο βαθμο θα καταληξουν να ειναι
κουραστικες..

Ο βασικος μου φοβος ηταν να καναν τον Hannibal το βασικο χαρακτηρα, αλλα το πανε γυρω γυρω απο τον Graham οπως θα επρεπε.. Και με υποθεση που μπορει ανετα να κρατησει αρκετες σεζον..

Νωρις ακομα για "διθυραμβους".. Μιλαμε για το NBC, σε 2 επεισοδια μπορει να γινει σκατα η σειρα..

Eπισης ως τωρα προτιμω την ερμηνεια του Hugh Dancy απο τον Mikkelsen (ο οποιος ειναι νωρις να τον κρινουμε, ως τωρα ενα poker-face ειναι ο ρολος του)

Εδίτ: Διαβασα το αρθρο τωρα.. Πραγματικα ακριβως ολες μ οι σκεψεις για τη σειρα.. Μεχρι και η αναφορα στο The Shining...!!
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.

Last edited by OneOfTheSmurfs; 14-04-2013 at 23:33.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2013   #885
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,674
Liked: 7,106
Likes: 20,291
Default

μια σκηνη να βγαζει ο Mikkelsen σε καθε επεισοδιο σαν την τελευταια του πρωτου η σαν σαν αυτη με τη δημοσιογραφο του δευτερου δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.Mιλαμε για ηθοποιο που ειχε την τυχη-ατυχια να μπει στα παπουτσια του ΜΥΘΟΥ Χοπκινς που εκανε τον χαρακτηρα του Χανιμπαλ τον πιο αγαπητο "κακο" ολων των εποχων.Μεχρι τωρα στα 2 επεισοδια ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ,ακριβως οπως πρεπει να ειναι ο Χανιμπαλ.Δεν ειναι κ ευκολο αυτο,η επιτυχια η αποτυχια της σειρας κατα 95% θα κριθει απ αυτον

Last edited by angelman; 15-04-2013 at 03:19.
angelman is online now   Reply With Quote
Old 15-04-2013   #886
OneOfTheSmurfs
Πεντάδα
 
OneOfTheSmurfs's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Error 404
Posts: 4,056
Liked: 15,172
Likes: 17,572
Default

Quote:
Originally Posted by angelman View Post
.Mιλαμε για ηθοποιο που ειχε να την τυχη-ατυχια να μπει στα παπουτσια του ΜΥΘΟΥ Χοπκινς που εκανε τον χαρακτηρα του Χανιμπαλ τον πιο αγαπητο "κακο" ολων των εποχων.
Πολυ μεγαλη αληθεια, απλα πιστευω οτι μπορει να δωσει πολυ περισσοτερα στον χαρακτηρα που ως τωρα (και λογικο ειναι) το σεναριο δν το εχει επιτρεψει.. Δεν διαφωνω το οτι παιζει εξαιρετικα, απλα οι απαιτησεις δν ειναι ακομα αυτες που θα ειναι στο mid-season και στο φιναλε (λογικα)..

Quote:
Originally Posted by angelman View Post
Δεν ειναι κ ευκολο αυτο,η επιτυχια η αποτυχια της σειρας κατα 95% θα κριθει απ αυτον
O Graham παιζει πολυ μεγαλυτερο ρολο στη σειρα και απο αυτον θα φανει η επιτυχια πιστευω..

ΥΓ: Η σειρα με εκανε να ξαναδιαβασω το Red Dragon (και να δω και την ταινια που δεν ηταν κατι σπουδαιο μαλιστα).. Πραγματικα εχουν ενταξει πολλες λεπτομερειες απο το βιβλιο μεσα σε 1-2 διαλογους.. Πολυ μ αρεσε αυτο.. Ενα απο τα πραγματα που οι σειρες κανουν καλυτερα απο τις ταινιες..
__________________
Quote:
Originally Posted by Czar View Post
Μπαρτζώκας μέχρι να λιώσει το παρκέ του ΣΕΦ από το ντάπα ντούπα του Γουόκαπ, μέχρι να ξεβάψει το κόκκινο από τις πετσέτες που κουνάει ο Σίκμα, μέχρι να του κάνει ο Τράκης τράκα ψυχοφάρμακα.
OneOfTheSmurfs is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2013   #887
Undisputed
Πεντάδα
 
Undisputed's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Marousi
Posts: 1,035
Liked: 30,221
Likes: 2,717
Default

εσείς που γράψατε για τον Spartacus δεν μπορούσατε να βάλατε ένα SPOILER (αλλά ΔΟΝ )

για να τα αποφύγουμε εμείς που είχαμε αφήσει τα 2 τελευταία για αύριο..??
__________________
Olympiacos Our Team..Our Pride..Our Legend..
Undisputed is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Undisputed:
Old 17-04-2013   #888
angelman
Πεντάδα
 
angelman's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 6,674
Liked: 7,106
Likes: 20,291
Default

Following το καλυτερο επεισοδιο της σεζον για μενα.Απ την αρχη μεχρι το τελος φοβερο εκτως απ την τελευταια σκηνη
angelman is online now   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to angelman For This Useful Post:
Old 17-04-2013   #889
D.Rivers
Πεντάδα
 
D.Rivers's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Switzerland
Posts: 11,704
Liked: 16,722
Likes: 30,032
Default

Το δε Game of Thrones πολύ δυνατό!! Ακόμα και δίχως μάχες, έχει τον τρόπο να σε καθηλώνει!! Επίσης αυτό το επεισόδιο είχε το πιο δυνατό τέλος, που έχω δει ως τώρα!! Απλά γαμάτο!!
__________________
D.Rivers is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2013   #890
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,302
Liked: 51,005
Likes: 123,186
Default

Για οσους ενδιαφερεστε,η τελευταια σεζον του Breaking Bad θα ξεκινησει την Κυριακη 11 Αυγουστου.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 00:29.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.