RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-09-2013   #3121
natag
Πεντάδα
 
natag's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Λαμία-Αθήνα
Posts: 6,458
Liked: 12,589
Likes: 22,381
Default

Ρε σεις...

Εχει παρει χαμπαρι κανεις αυτο το blog;

http://amantomatimou.wordpress.com/
natag is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2013   #3122
clockworkorange
Δωδεκάδα
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 189
Liked: 204
Likes: 1,064
Default


- Η αγάπη μας μωρό μου, μ' έκανε τόσο ώριμο άνθρωπο, που...

- Που????


- Τσα!!
clockworkorange is offline   Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to clockworkorange For This Useful Post:
Old 27-09-2013   #3123
clockworkorange
Δωδεκάδα
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 189
Liked: 204
Likes: 1,064
Default

Θέλω να γράψω μερικά λόγια για τη δολοφονία του Παύλου…

Καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε ότι πρόκειται για μια ΠΟΛΙΤΙΚΗ δολοφονία. Ο Παύλος που ήταν αντιφασίστας, μουσικός hip hop με αγωνιστικό και αντιφασιστικό στίχο, καθώς και μέλος του Συνδικάτου Μετάλλου, δολοφονήθηκε από χρυσαυγίτη, σε μια ενέδρα με σαφή πολιτικά χαρακτηριστικά, παρά το γεγονός ότι τις πρώτες ώρες επιχειρήθηκε να αποδοθεί η πράξη σε οπαδικό λόγο. Η επίθεση των φασιστών ήταν σχεδιασμένη, καθώς ο Παύλος ήρθε αντιμέτωπος με 30 άτομα, σύμφωνα με μαρτυρίες, που πήγαν στο σημείο ύστερα από τηλεφωνική κλήση με δολοφονικές διαθέσεις.


Η αύξηση της δύναμης και της επιρροής του φασισμού στην Ελλάδα έχει αρκετές και ποικίλες αιτίες. Η βαθιά οικονομική κρίση και τα λυσσαλέα μέτρα λιτότητας, που βιώνουμε τα τελευταία τρία χρόνια, η διαφθορά της πολιτικής και των πολιτικών με τα τόσα σκάνδαλα καθώς και η κρίση του ίδιου του συστήματος έφεραν τη χρυσή αυγή σε πλεονεκτική θέση. Η συνισταμένη όλων αυτών είναι η προσπάθεια εγκαθίδρυσής της στο καπιταλιστικό σύστημα σε περίοδο κρίσης όχι με ιδέες αλλά με την εκμετάλλευση των πολιτικών και κοινωνικών αδυναμιών. Χρησιμοποιεί αυτές τις αιτίες για να προβάλει μια αντισταθμιστική εικόνα ενότητας ενός λαού χρησιμοποιώντας βία σε όσους βλάπτουν το εθνικό ιδεώδες. Η χ.α σε αντίθεση με τα όσα ισχυρίζεται για ψηφοθηρικούς λόγους, ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΤΗΜΙΚΗ. Πρόκειται για γέννημα θρέμμα του καπιταλισμού και τρέφεται από το σύστημα και τις αστικές δυνάμεις.


Επίσης τα ασπόνδυλα βρήκαν ‘πολιτικό’ χώρο εξαιτίας του αποτυχημένου νεοφιλελευθερισμού των Ν.Δ, ΠΑ.ΣΟ.Κ, με τις συγκεκριμένες πολιτικές τους, όπως για παράδειγμα τη δημιουργία στρατοπέδων συγκέντρωσης μεταναστών, θέτοντας έτσι το θέμα των μεταναστών ως κυρίαρχο (θέμα στο οποίο ειδικεύεται η χ.α), την τοποθέτηση σε περίοπτες θέσεις, από μεριάς Σαμαρά, ατόμων που είναι αρνητές του Ολοκαυτώματος και αναθεωρητές του ναζισμού, με τον Βενιζέλο να ακολουθεί αυτή την πολιτική και με τον Κουβέλη να είχε τεθεί έρμαιο των αποφάσεών τους. Το σύστημα φλερτάρει έντονα και χυδαία με τη “σοβαρή” χρυσή αυγή. Τα σενάρια μέχρι και πριν ένα μήνα έδιναν και έπαιρναν για συνεργασία Ν.Δ και χ.α!!! Το σύστημα μιλά εναντίον τής Ακροδεξιάς αλλά δεν την αντιμετωπίζει. Τη διαχειρίζεται. Αποδέχεται τον υπερσυντηρητισμό και την απήχηση του φασισμού σε θύλακες του κράτους αλλά και στην κοινωνία.
Όπως εχθρός μου είναι η χ.α, το ίδιο εχθρός μου είναι και ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ που σκοτώνουν. Το ίδιο εχθροί με τους φασίστες που ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ είναι και αυτοί που σε αναγκάζουν να σκέφτεσαι αν μπορείς να ζεις (απλά μετρήστε πόσες αυτοκτονίες έχουμε τα δύο τελευταία χρόνια). Όπως οι φασίστες διαχωρίζουν τους ανθρώπους σε λευκούς και μαύρους, έτσι και αυτοί τους διαχωρίζουν σε αυτούς που δικαιούνται τη μόρφωση, την υγεία , τη ΖΩΗ. Δεν διαφέρουν σε κάτι, απλά το προσωπείο αλλάζει.


Ζούσαμε που ζούσαμε το φασισμό της πολιτικής – κομματικής μαφίας, αποφασίσανε κάποιοι να δούμε και τον φασισμό από τη νεοναζιστική του μεριά!
ΕΣΥ, λοιπόν αγανακτισμένε ψηφοφόρε της νεοναζιστικής οργάνωσης, ΕΣΥ, ηθικέ αυτουργέ, ΕΣΥ, συνένοχε….Εσύ. Δεν μπορείς να ξεπλυθείς από το αίμα του Παύλου με ένα απλό ‘δεν ήξερα’ , ‘δεν άκουσα’. ΕΣΥ, τους έδωσες τον σουγιά και το μαχαίρι για να ξεκινήσουν το κυνήγι τους!!! Εσύ ψηφοφόρε της χ.α που την υποστήριξες με επιχειρήματα – προσχήματα του τύπου ‘μας φάγανε τα λεφτά τα λαμόγια’ , ‘ να καθαρίσει ο τόπος’ τι σκέφτεσαι σήμερα; Πως αισθάνεσαι ΕΣΥ ηλίθιε ελληναρά που έδωσες τέτοια δύναμη σε αυτούς τους δολοφόνους νεοναζιστές; Που όπλισες το χέρι του δολοφόνου Ρουπακιά; ΕΣΥ ανιστόρητε που δεν έχεις πολιτική συνείδηση και γνώση και δίνεις στους μαχαιροβγάλτες χρυσαυγίτες το ρόλο του ΔΙΚΑΣΤΗ και του ΤΙΜΩΡΟΥ; Μετά τον μετανάστη, τον αριστερό, τον αναρχικό, τον αντιφασίστα , τον “διαφορετικό” σειρά έχεις εσύ σιωπηλέ νοικοκυραίε, τη μέρα που δε θα αντέξεις και θα μιλήσεις, αυτός που του έδωσες το μαχαίρι θα στο καρφώσει και σένα στη καρδιά!!!


Όποιος κάνει τον έκπληκτο, ή βλάκας είναι ή προσπαθεί να μαζέψει ότι βρωμιά έχει κάνει. Μιλάω για τους δημοσιογράφους και τους πολιτικούς που διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους λες και δεν το έβλεπαν, λες και δε γνώριζαν, λες και δεν καταλάβαιναν προς τα πού οδεύει η κατάσταση. Δολοφονίες μεταναστών, όπως στα Πετράλωνα του Shehzad Lugman τον Γενάρη, τραυματισμοί πολλών ανθρώπων, όπως των κκέδων στο Πέραμα, τραμπουκισμοί και ξυλοδαρμοί σε καθημερινή βάση, όπως στον Αγ. Παντελεήμονα, όπως στους Πακιστανούς στους Μολαούς και τους Αιγύπτιους ψαράδες του Περάματος, παρακρατικές μεθοδεύσεις με δυνάμεις καταστολής( θα αναφερθώ παρακάτω). Όλο αυτό, το εξέθρεψαν, το επέτρεψαν, το μεθόδευσαν.
Τα περισσότερα ΜΜΕ είχαν γίνει το πλυντήριο της χρυσής αυγής.

Δε γίνεται τώρα όλοι αυτοί να έγιναν αντιφασίστες…Είναι υποκριτές. Θυμήθηκαν τώρα οι Χατζηνικολάου, Πρετεντέρης , Καψής, Τρέμη, Μπάμπης , Θέμος και πάρα μα πάρα πολλοί άλλοι να μας το παίξουν αντιφασίστες!!!

Ποιοι;; Αυτά τα τσιράκια του συστήματος…Για παράδειγμα ο Θέμος, των 5 μαύρων εκατομμυρίων σε σακούλες σκουπιδιών, της υπόθεσης Ζαχόπουλου και του dvd, που με το πρώτο θ(αίμα) είχε αναλάβει να φτιάξει το προφίλ των ναζιστών. Προσπάθησε να πείσει ότι η χ.α δεν είναι μαχαιροβγάλτες, ναζιστές και δολοφόνοι, ότι τα τάγματα εφόδου είναι εγγυητές της ασφάλειας των πολιτών που θα δρουν επικουρικά με την Ελ.Ας. Που είχε κατασκευασμένο και στημένο θέμα στο πρωτοσέλιδό του, με μια γιαγιά και τη φίλη της που τις συνόδευαν τα καλά παιδιά, τα καλόπαιδα δηλαδή, στο α.τ.μ της τράπεζας να κάνουν ανάληψη και να αισθάνονται έτσι ασφαλείς.. Η οποία γιαγιά τυχαίνει να είναι μαμά ενός υποψήφιου βουλευτή της χ.α, του Πλωμαρίτη που είχε δηλώσει στο BBC ότι υπόσχεται να κάνει πολλούς σαπούνι. Που είχε αναφορά στα κάμπινγκ της οργάνωσης, ότι και καλά είναι χώροι εξάσκησης του σώματος και του πνεύματος, που είχε lifestyle αναφορές, που είχε καλέσει τον Καιάδα για να επιτύχει τον εξανθρωπισμό του.

Σε ότι αφορά τώρα το πρωτοσέλιδο που έδειχνε τον Παύλο να βρίσκεται στην αγκαλιά της συντρόφου του αυτό αποδεικνύει το πόσο αλήτης και στυγνός εκμεταλλευτής είναι, μη επιδεικνύοντας έτσι σεβασμό στη μνήμη του Παύλου και της οικογένειάς του…
Και ΝΤΡΟΠΗ σε αυτούς που πήγαν και αγόρασαν την εφημερίδα εκείνη τη μέρα.


Για τη σύμπραξη τώρα των παρακρατικών νεοναζιστών χρυσαυγιτών με την ελληνική αστυνομία, να τονίσουμε ότι είναι δεδομένη και κρατάει χρόνια.
Μέσα στην αστυνομία υπάρχουν θύλακες της χρυσής αυγής που δρουν, συνεργάζονται και καλύπτουν οι μεν τους δε. Δε θα αναλωθώ στην καταγραφή πολλών γεγονότων, απλά θα αναφέρω το πιο πρόσφατο που έγινε στην αντιφασιστική συγκέντρωση στην Αμφιάλη την επόμενη της δολοφονίας του Παύλου όπου μπάτσοι και φασίστες επιτέθηκαν στον κόσμο!!! Βέβαια τώρα θυμήθηκε ο φιλοχρυσαυγίτης Δένδιας και τα ΜΜΕ να κάνουν έρευνες για να ελέγξουν αν ισχύουν τέτοιου είδους συμπεριφορές. Τόσα χρόνια όμως δεν άκουγαν, δεν έβλεπαν.

ΜΠΑΤΣΟΙ TV ΝΕΟΝΑΖΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ



Όλοι έχουμε την ευθύνη να γράψουμε και να μιλήσουμε ανοιχτά. Είναι υποχρέωσή μας να υψώσουμε ένα κοινωνικό τείχος απέναντί τους. Να ξεριζώσουμε το φασισμό που ελοχεύει και μέσα μας. Υπάρχει σε διάφορες μορφές, όπως φαλλοκρατισμός, σεξισμός, ρατσισμός και εμφανίζεται σε μεμονωμένες στιγμές. Να πολεμήσουμε το φασισμό σε ολόκληρη τη κοινωνία, στους χώρους εργασίας, στο δρόμο, στα πανεπιστήμια, ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ. Ναι και στα γήπεδα.. Η πολιτική του No politica σε μας είναι η εύκολη λύση και ευνοεί τους φασίστες. Νο politica, αλλά να ένα πανό ‘το κόσοβο είναι Σερβία’, να ένα πανί με τις νεκροκεφαλές των ss, να άλλο πανό με αναφορά σε συλληφθέντες orthodox brothers,να συνθήματα για τον Κωστάκη και το παιδί του Ζιο όταν σφίξαν τα γάλατα και με τον Κόκκαλη λόγω της πασοκικής ιστορίας του να δίνει το οκ. Ο φασισμός είναι κάτι απάνθρωπο, είναι το ίδιο το σκοτάδι. Πραγματικός εχθρός μου είναι αυτός, αυτό το τερατούργημα της αμάθειας και του μίσους. Δεν έχει να κάνει αν είμαι στο γήπεδο ή αν είμαι οπουδήποτε αλλού…Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορείς να συνυπάρχεις με φασίστες...Δε μιλάω για κομματικά ή για πολιτικές απόψεις.. ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ. Και για να πολεμήσω το φίδι του ναζισμού ΚΑΙ στα γήπεδα, όπως το κάνω στην καθημερινότητά μου θα θα σταθώ δίπλα και με άλλους οπαδούς ότι χρώμα και να έχει η μπλούζα.


Και θα κλείσω με ένα απόσπασμα από τον Μπέρτολτ Μπρεχτ:

Το φασισμό βαθιά κατάλαβέ τον, δε θα πεθάνει μόνος, ΤΣΑΚΙΣΕ ΤΟΝ.








ΠΑΥΛΟΣ ΦΥΣΣΑΣ

ΠΑΡΩΝ!!!

Last edited by clockworkorange; 27-09-2013 at 01:08.
clockworkorange is offline   Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to clockworkorange For This Useful Post:
Old 27-09-2013   #3124
deninho
Πεντάδα
 
deninho's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10,906
Liked: 27,485
Likes: 23,409
Default

Λιάκος ("Εισβολέας"): "Δε με νοιάζει τι είναι ο άλλος, αρκεί να είναι άνθρωπος. Αν δεν είναι ας τον βοηθήσουμε. Έχουμε πρόβλημα. Έχουμε πρόβλημα. ..... Θα κλείσω με αυτό που είπε μια φίλη μου: Αν είναι να κερδίσουμε αυτόν τον πόλεμο με δεκάδες κρεμασμένους στις πλατείες, καλύτερα να τον χάσουμε"

Ευθύμης: "Το ζητούμενο δεν είναι η διάλυση της Χρυσής Αυγής. Το ζητούμενο είναι να ξεριζωθεί ο φασίστας από την ελληνική κοινωνία, ο καθένας ξεκινώντας από τον εαυτό του. Χρειάζεται κοινωνικός αγώνας φωτισμού, όχι χουλιγκανισμός"

Δύο από τα πιο χαρακτηριστικά αποσπάσματα της κοινής συνέντευξης που έδωσαν μέλη της low bap και της ελληνικής hip hop σκηνής, με αφορμή το θάνατο του Π. Φύσσα.
__________________
προσπάθεια - ενότητα - καμιά δικαιολογία
deninho is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον deninho:
Old 27-09-2013   #3125
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

Το no politica...ξεπατώθηκε....Clockworkorange το ...σες και ψόφησε. Άν γίνει τώρα Αρμαγεδδών. Τεσπά...Θα συγκρατηθώ.........Αλλά ρε διάολε λες στο τέλος

"Δε μιλάω για κομματικά ή για πολιτικές απόψεις.. "

και έχεις γράψει πιο πάνω :

"ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΤΗΜΙΚΗ. Πρόκειται για γέννημα θρέμμα του καπιταλισμού και τρέφεται από το σύστημα και τις αστικές δυνάμεις."
"αποτυχημένου νεοφιλελευθερισμού των Ν.Δ, ΠΑ.ΣΟ.Κ, με τις συγκεκριμένες πολιτικές τους, όπως για παράδειγμα τη δημιουργία στρατοπέδων συγκέντρωσης μεταναστών"
"Ζούσαμε που ζούσαμε το φασισμό της πολιτικής – κομματικής μαφίας"
"Βέβαια τώρα θυμήθηκε ο φιλοχρυσαυγίτης Δένδιας"

και το τερμάτισες με το ...ΟΧΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ "ΜΠΑΤΣΟΙ TV ΝΕΟΝΑΖΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ".

Τερματίστηκε το no politica εδωμέσα. Τερματίστηκε.

Ρε τον "παύλο" που τον ξέρατε και απο εχθές..."Παύλο"...ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΤΙΧΟ ΤΟΥ δεν ξέρατε 9 στους 10 που τον αποκαλείται..."Παύλο". Α ρε ΧΙΠΧΟΠΑΡΑ μόνο εσύ το κρατάς αληθινό, χωρίς ατζέντες και κομπλεξισμούς. ΧΙΠΧΟΠΑΡΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ.




"Τι ψάχνουμε ρε μαλάκα μου λέει, το σκοτάδι και το μίσος? Φως και αγάπη ψάχνουμε."
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον

Last edited by Jasone; 27-09-2013 at 12:14.
Jasone is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2013   #3126
clockworkorange
Δωδεκάδα
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 189
Liked: 204
Likes: 1,064
Default

Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Το no politica...ξεπατώθηκε....Clockworkorange το ...σες και ψόφησε. Άν γίνει τώρα Αρμαγεδδών. Τεσπά...Θα συγκρατηθώ.........Αλλά ρε διάολε λες στο τέλος


και έχεις γράψει πιο πάνω :



και το τερμάτισες με το ...ΟΧΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ "ΜΠΑΤΣΟΙ TV ΝΕΟΝΑΖΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ".

Τερματίστηκε το no politica εδωμέσα. Τερματίστηκε.

Ρε τον "παύλο" που τον ξέρατε και απο εχθές..."Παύλο"...ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΤΙΧΟ ΤΟΥ δεν ξέρατε 9 στους 10 που τον αποκαλείται..."Παύλο". Α ρε ΧΙΠΧΟΠΑΡΑ μόνο εσύ το κρατάς αληθινό, χωρίς ατζέντες και κομπλεξισμούς. ΧΙΠΧΟΠΑΡΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ.
[/B]"

Ποιος είπε ότι δεν τοποθετήθηκα πολιτικά;;

Το "δεν μιλάω για κομματικά ή για πολιτικές απόψεις" πηγαίνει μόνο στο κομμάτι αυτό....

Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορείς να συνυπάρχεις με φασίστες...Δε μιλάω για κομματικά ή για πολιτικές απόψεις.. ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ.

Το πως θα αποκαλεί ο καθένας τον αποθανών είναι δικαίωμα του, άσχετα με τον αν τον ήξερε προσωπικά ή μέσα από την μουσική του...
clockworkorange is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον clockworkorange:
Old 27-09-2013   #3127
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

τότε παρεξήγησα εγώ. Νόμιζα πως αναφερόσουν σε όλο το ποστ και καράφλιασα. Κατά τα άλλα διαφωνώ ή συμφωνώ σε όσα λες ξαναλέω το ΞΕΚΩΛΙΑΣΕΣ το no politica εδωμέσα.

"Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορείς να συνυπάρχεις με φασίστες...Δε μιλάω για κομματικά ή για πολιτικές απόψεις.. ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ.". Αυτή και μόνο η άποψη είναι φασιστική. Όταν το καταλάβεις ίσως μιλήσεις και εσύ σαν τους χιπχοπάδες-χασικλήδες κτλ που τους λένε κατά καιρούς απο πάνω.

ΑΓΑΠΗ χρειάζεται. Όχι ΜΙΣΟΣ. Ξυπνάτε.

υ.γ. δεν είναι δικαίωμα του. Είναι ΠΟΖΕΡΙΑ να μιλάς για τον "παύλο" όταν πριν τον μαχαιρώσουν δεν ήξερες καν ένα στίχο του έστω ως killahP. ΠΟ ΖΕ ΡΙ ΛΑ. Τατιανιά που ειπώθηκε και κάπου αλλού.
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Jasone For This Useful Post:
Old 27-09-2013   #3128
clockworkorange
Δωδεκάδα
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 189
Liked: 204
Likes: 1,064
Default

Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
τότε παρεξήγησα εγώ. Νόμιζα πως αναφερόσουν σε όλο το ποστ και καράφλιασα. Κατά τα άλλα διαφωνώ ή συμφωνώ σε όσα λες ξαναλέω το ΞΕΚΩΛΙΑΣΕΣ το no politica εδωμέσα.

"Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορείς να συνυπάρχεις με φασίστες...Δε μιλάω για κομματικά ή για πολιτικές απόψεις.. ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ.". Αυτή και μόνο η άποψη είναι φασιστική. Όταν το καταλάβεις ίσως μιλήσεις και εσύ σαν τους χιπχοπάδες-χασικλήδες κτλ που τους λένε κατά καιρούς απο πάνω.

ΑΓΑΠΗ χρειάζεται. Όχι ΜΙΣΟΣ. Ξυπνάτε.

υ.γ. δεν είναι δικαίωμα του. Είναι ΠΟΖΕΡΙΑ να μιλάς για τον "παύλο" όταν πριν τον μαχαιρώσουν δεν ήξερες καν ένα στίχο του έστω ως killahP. ΠΟ ΖΕ ΡΙ ΛΑ. Τατιανιά που ειπώθηκε και κάπου αλλού.

Ναι, αυτό έγινε...

Τι να καταλάβω;;; Σοβαρολογείς;;; Ότι δεν μπορείς να συνυπάρχεις με ένα φασίστα, για μένα είναι αδιαπραγμάτευτο.
Εσύ θεωρείς ότι με την αγάπη θα απαντηθεί ο φασισμός, εγώ λέω με πράξεις μέσα στην κοινωνία! Εσύ δεν καταλαβαίνεις, ότι δεν χρειάζεται να συμφωνούμε σε οτιδήποτε συζητάμε!!

Δεν είναι ποζεριά φίλε μου, γιατί κάποιος μπορεί να αισθάνεται ότι έχασε έναν δικό του άνθρωπο,ακόμη και αν δεν τον γνώριζε προσωπικά, ένα οικείο του πρόσωπο και νιώθει έτσι την ανάγκη να τον αποκαλέσει με το μικρό του όνομα!!

Last edited by clockworkorange; 27-09-2013 at 14:03.
clockworkorange is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2013   #3129
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

ε για σένα είναι αδιαπραγμάτευτο. Για τον φασίστα ήτανε αδιαπραγμάτευτο ότι δεν μπορεί να συνυπάρξει με ένα "κομούνι". Δεν θέλω να συμφωνήσουμε. Την γνώμη μου σου λέω και θα στην πει πιστεύω ο κάθε λογικός άνθρωπος όπως την είπανε οι ραπεράδες. Ο φασισμός δεν καταπολεμιέται με φασισμό και αν είναι να τον νικήσω με κρεμασμένους στις πλατείες καλύτερα να πεθάνω εγώ.

τώρα για το όνομα, θα ξαναπώ...δεν μπορεί να νιώθεις τόσα ώστε να τον λες Παύλο. Εγώ που είχα πάει και να τον δω και έτυχε να τον πετύχω και σε παρέες κτλ δεν τον είπα παύλο καν, δεν συστηνόταν έτσι σε όποιον όποιον. Άν έκανες τον κόπο να δεις τι είπανε όλοι οι ραπάδες θα έπιανες το νόημα τι εστί "Παύλος".
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Jasone:
Old 27-09-2013   #3130
clockworkorange
Δωδεκάδα
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 189
Liked: 204
Likes: 1,064
Default

Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
ε για σένα είναι αδιαπραγμάτευτο. Για τον φασίστα ήτανε αδιαπραγμάτευτο ότι δεν μπορεί να συνυπάρξει με ένα "κομούνι". Δεν θέλω να συμφωνήσουμε. Την γνώμη μου σου λέω και θα στην πει πιστεύω ο κάθε λογικός άνθρωπος όπως την είπανε οι ραπεράδες. Ο φασισμός δεν καταπολεμιέται με φασισμό και αν είναι να τον νικήσω με κρεμασμένους στις πλατείες καλύτερα να πεθάνω εγώ.

τώρα για το όνομα, θα ξαναπώ...δεν μπορεί να νιώθεις τόσα ώστε να τον λες Παύλο. Εγώ που είχα πάει και να τον δω και έτυχε να τον πετύχω και σε παρέες κτλ δεν τον είπα παύλο καν, δεν συστηνόταν έτσι σε όποιον όποιον. Άν έκανες τον κόπο να δεις τι είπανε όλοι οι ραπάδες θα έπιανες το νόημα τι εστί "Παύλος".
Ρε Jasone δε θα εξηγήσω πάλι με νέο κείμενο πως θεωρώ ότι αντιμετωπίζεται ο φασισμός. Το να απαντήσει η κοινωνία και να τον "ξεράσει" δεν είναι φασισμός...

Έχεις κολλήσει με το όνομα...
clockworkorange is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον clockworkorange:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 01:44.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.