RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-05-2010   #201
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

πρεπει τελικα DON να ειμαστε ο ενας ο αλλος εαυτος του αλλου.

γνωριζω οτι οι περισσοτεροι διαφωνουν με αυτες τις αποψεις αλλα τι να κανουμε, ο καθενας κρινει απο τα βιωματα του.
εγω ειχα την τυχη και την ατυχια να ζησω και τις δυο πλευρες του νομισματος.
οταν εμενα στον παππου και στη γιαγια γιατι οι γονεις μου δουλευαν, οταν η μανα μου μας πηγαινε σπιτι με ενα χρεπι αμαξι που οταν εβρεχε εσβηνε, οταν πηγαινα το καλοκαιρι σε δημοσια κατασκηνωση και οταν τον πατερα μου τον εβλεπα μονο τα σ/κ γιατι δουλευε 12-15 ωρες ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ εγω δεν σκεφτηκα ποτε να εχω πχ playstation. τα ξαδερφια μου ειχαν απο ενα ο καθενας ομως και οι γονεις τους δουλευαν 12-15 ωρες ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ και εκαναν 4 μηνες διακοπες οικογενιακα.
σημερα εμεις εχουμε ενα αμαξι ο καθενας (που το πληρωνει απο τη δουλεια του) ενω τα ξαδερφια μου δεν μπορουν να βγαλουν καν διπλωμα και ας ειναι 22 και 25 ετων. βεβαια εγω κανω ακομα 10 μερες διακοπες ενω αυτοι σχεδον ολο το χρονο.

δεν θελω ΚΑΝΕΝΑΣ να μου χαρισει ΤΙΠΟΤΑ. αλλα δεν θα χαρισω και εγω σε κανεναν. δεν χρωσταω ρε ουτε στον καθηγητη που ξυνει τα παπαρια του, ουτε στον δημοσιο υπαλληλο που μιζαρεται, ουτε στο κοπροσκυλο που πληρωνεται απο τον ΟΑΕΔ, ουτε σε αυτον που ΘΕΛΕΙ να δουλευει ανασφαλιστος και εισφοροδιαφευγει, ουτε στο λαμογιο που ειναι κηπουρος εκει που δεν υπαρχει καν κηπος, ουτε στον κλεφτη πολιτικο και το κομματοσκυλο του (εργατοπατερες της συμφορας), ουτε στον αγροτη που εκανε σπιτια και αμαξια τις επιδοτησεις, ουτε στον μεγαλοεπιχειρηματια που φοροδιαφευγει. ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
αυτό πάλι? μιλούν τα αγραμματα κομματόσκυλα που "πίπωναν"(σορρυ κιολας) έξω απ'τα πολιτικά γραφεία για να μπουν σε ενα προγραμματακι σταζ ανασφαλιστοι χωρις καμμια μονιμότητα και τώρα που τους πετάνε σα ζωα αφού τους χρησιμοποιησαν εκλογικά ΦΩΝΑΖΟΥΝ,ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ!!!!

μα αυτο ειχατε υπογράψει τότε γαμωώωωωω
ετσι ειναι φιλος! ετσι και ακομα χειροτερα.
οι ιδιοι που εγλυφαν πολιτικους κωλους για να δουλευουν εις βαρος των υπολοιπων τωρα φωναζουν.
οπως φωναζουν αυτοι που ενω υπεγραψαν συμβαση ορισμενου χρονου τωρα θελουν να γινει αοριστου για να βαλουν και αυτοι χερι στη ρεμουλα.
οπως κανουν και οσοι μεχρι τωρα ζησουν απο την εισφοροδιαφυγη και τη φοροδιαφυγη και τωρα δε θελουν να δωσουν στους υπολοιπους οσα τους χρωστανε.

σε καμια περιπτωση τα πιστευω μου δεν ειναι επιχειρηματα υπερ του κρατους μπουρδελο που εχουμε, καθε αλλο μαλιστα.
πρωτα και κυρια φταινει οι απατεωνες πολιτικοι αλλα δεν ειμαστε και οι υπολοιποι αμοιροι ευθυνων...
__________________
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 19-05-2010   #202
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

κ άλλη φλασιά!

@μιγαδα...για να καταλάβεις σε ποια χώρα ζεις και σε τι παλεύεις να μπεις τώρα με τις πανελλήνιες ΕΝΑ θα σ πω...
πάρε ενα κράνος ΑΠΟΨΕ και πήγαινε τ'απογευματακι στο πιο κοντινό στο σπίτι σου πανεπιστήμιο
zouparos is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to zouparos For This Useful Post:
Old 20-05-2010   #203
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,975
Liked: 2,557
Likes: 35,112
Default

αφηστε το παιδια, απλως διαφωνουμε καθετως,οριζοντιως και πλαγιως. δεν εχει νοημα ομως να χαλασουμε τις καρδιες μας για πολιτικα σ' ενα μπασκετικο φορουμ. απλως ρε παλικαρια, δεν καταλαβαινετε(εσυ κυριως tc-g6) οτι ειναι ΑΚΡΩΣ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ για πολυ κοσμο να λες οτι επειδη ο μπαρμπας σου τα ξυνει, τα ξυνουν και κλεβουν το κρατος ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι;;; δλδ 500.000 ανθρωποι τα ξυνουν;; ή δλδ πρεπει να πεταγονται στο δρομο σαν στημενες λεμονοκουπες ολοι οι σταζιεριδες που εγλειφαν κατουρημενες ποδιες για να βρουν δουλεια;;; μα αμα δεν το 'καναν, δεν θα 'χαν να φανε..... δλδ αν σημερα θελει καποιος να παρει διπλωμα, δεν θα λαδωσει;;;; θελοντας και μη, θα αναγκαστει..... αφου αυτο το κρατος εχουν δημιουργησει..... αφου αυτοι που τοσα χρονια κυβερνανε, εχουν φτιαξει αυτο το συστημα του λαδωματος και της αρπαχτης..... αν εισαι μαγκας, διωξτους απο κει. αλλιως, μην τα βαζεις με τον κοσμακη λες και αυτος εχει την κυρια ευθυνη..... αν καποιος απο δω δουλευει στο δημοσιο και ξεσκιζεται στη δουλεια, δεν ειναι λογικο να προσβληθει απο αυτη την αναφορα σου;;; ξεκαθαριζω, οτι δεν εχω καμια σχεση με το δημοσιο τομεα προσωπικα..... ζουπαρε που ειπες για χτες και τα πανεπιστημια, στη σχολη σου λοιπον πηγαν κατι φοιτητες υποστηρικτες αυτων που τοσα χρονια κυβερνανε και πεταξαν απο τα παραθυρα τα παραβαν...... ποιος λοιπον εκφυλιζει το ελληνικο πανεπιστημιο;; ο δημοσιος υπαλληλος;;

ειναι μεγαλη κοουβεντα και δεν ειναι εδω ο καταλληλος χωρος για να γινει. απλως θα σας παρακαλουσα να ειστε πιο διακριτικοι στις εκφρασεις σας, γιατι στο που εσεις πιστευετε δεν ειναι κατ' αναγκη αντικειμενικη αληθεια.......
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010   #204
tc-g6
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 5,651
Liked: 4,654
Likes: 3,070
Default

αλλα αυτο περι "αντικειμενικης αληθειας" ισχυει και αντιστροφα.
επειδη ο αλλος καταδεχθηκε να φιλησει κατουρημενες ποδιες για να βρει δουλεια ή οταν μπηκε στο δημοσιο και κααααααααααθεται (8/10 αυτο κανουν), δεν παει να πει οτι εγω πρεπει να τον πληρωνω. βεβαια εκτος του μπαρμπα μου που δουλευει 12 ωρες την εβδομαδα ως καθηγητης (!!!) δημοσιος υπαλληλος ηταν και η μανα μου (στο ΤΣΜΕΔΕ) και ξερω καλα πως "δουλευουν" ολοι αυτοι.

εχουμε το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ και ταυτοχρονα ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΥΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. εγω φταιω για αυτες?
ο ιδιωτικος υπαλληλος και ο μικρομεσαιος επιχειρηματιας? οχι βεβαια! ουτε ειμαι εγω αυτος που πρεπει να βρω με το μικροσκοπιο ποιος απο ολους αυτους δουλευει, να πανε απο εκει που ηρθαν ολοι τους. μαζι με τα ξερα θα καουν και τα χλωρα γιατι ειμαστε στο χειλος του γκρεμου. ειτε μας αρεσει ειτε οχι.

το κρατος ειναι που φταιει! και κρατος δεν ειναι μονο οι κυβερνωντες αλλα και οι κρατικοι υπαλληλοι. ξυσιμο, μιζα και ρεμουλα...
μια παροιμια λεει "αδικος δεν ειναι μονο αυτος που αδικει αλλα και αυτος που ανεχεται την αδικια", μηπως θα επρεπε να μας θυμιζει κατι?
ΦΥΣΙΚΑ λοιπον και φταινε πρωτα οσοι ειχαν και εχουν την εξουσια, αλλα επισης συνυπευθυνοι ειναι και οσοι με δικη τους ευθυνη και πρωτοβουλια εγιναν κομματια αυτου του σαπιου μηχανισμου. η μανα μου για παραδειγμα, ακριβως επειδη τους σιχαθηκε, σηκωθηκε και εφυγε και ας παιρνει τωρα ψιχουλα αντι για συνταξη.

οχι ομως να ερχεται τωρα ο αλλος που δουλευει 12 ωρες την εβδοαμαδα και τσεπωνει 1.500 € και να κλαιγεται, οταν εγω δουλευω 10 ωρες την ημερα για λιγοτερα. ουτε γινεται ο πατερας μου που δουλευει 12 ωρες και φορολογειται με 60% αντι για... 15-20% αυτων να θεωρειται "κεφαλαιο" και λοιπες μαλακιες. αυτα ειναι ξεφτιλικια.
οπως ξεφτιλικι ειναι και να τσεπωνουν 7 - 15 χιλιαρικα το μηνα οι διεφθαρμενοι και ανικανοι βουλετες...
__________________

Last edited by tc-g6; 20-05-2010 at 13:48.
tc-g6 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tc-g6 For This Useful Post:
Old 20-05-2010   #205
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

και για να ξεφυγουμε και λιγο...

Μένει στην "Μπάρτσα" ο Ρούμπιο
Τη φανέλα της Μπαρτσελόνα θα φοράει και τη νέα αγωνιστική περίοδο ο Ρίκι Ρούμπιο, όπως αποκάλυψαν οι άνθρωποι των Τίμπεργουλβς (τον είχαν επιλέξει στο νούμερο 5 του περσινού ντραφτ). Ο πρόεδρος των "λύκων", Ντέιβιντ Καν μαζί με τον Πιτ Φάιλο (υπεύθυνος σκάουτινγκ της ομάδας, στην Ευρώπη) συναντήθηκαν με τον ταλαντούχο γκαρντ, τον εκπρόσωπο και τους γονείς του, στο πλαίσιο του φάιναλ φορ του Παρισιού και συζήτησαν το συγκεκριμένο θέμα.

"Ο Ρίκι θα παίξει σε ακόμα ένα... φάιναλ φορ και εν συνεχεία θα "μετακομίσει" στην Μινεσότα" δήλωσε στο tubasket.com, ο Καν, ο οποίος εμφανίστηκε ικανοποιημένος από την αγωνιστική πρόοδο του Ρούμπιο.
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010   #206
peter
Πεντάδα
 
peter's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: drosia
Posts: 5,176
Liked: 4,878
Likes: 6,327
Default

ξερει κανεις που θα βρω αγωνες του ολυμπιακου σε rapidshare ειχα βρει κάτι αλλα δεν μπορω να το ξαναβρώ
peter is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010   #207
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

ποιους αγωνες θες φιλος?
ελλαδα? ευρώπη? φέτος?

πες μου
zouparos is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010   #208
peter
Πεντάδα
 
peter's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: drosia
Posts: 5,176
Liked: 4,878
Likes: 6,327
Default

Quote:
Originally Posted by zouparos View Post
ποιους αγωνες θες φιλος?
ελλαδα? ευρώπη? φέτος?

πες μου
Φετος τους αγωνες που έδειχνε η Νοβα Ελλάδα
Είχα βρεί ένα σαιτ ολυμπιακό που είχε αλλα δεν μπορώ να το ξαναβρώ
peter is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010   #209
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

ΛΟΙΠΟΝ ΦΕΤΟΣ Η ΝΟΒΑ ΕΙΧΕ ΑΡΗ,ΑΕΚ,ΜΑΡΟΥΣΙ,ΠΑΟΚ...οριστε λοιπον μαζι με ακομα 1-2 που δεν ηταν σε σκαι ερτ κτλ

Αρχιζω και ότι θες ξαναλες...

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2009-10: 1 Aγωνιστική: Άρης - Ολυμπιακός



ΚΩΔΙΚΟΣ

Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2009-10: 4η αγωνιστική: ΜΠΑΟΚ - Ολυμπιακός




http://rapidshare.com/files/31090436...1.09.part1.rar
http://rapidshare.com/files/31091029...1.09.part2.rar
http://rapidshare.com/files/31092025...1.09.part3.rar
http://rapidshare.com/files/31092048...1.09.part5.rar
http://rapidshare.com/files/31092411...1.09.part4.rar





Code:
RAR PASSWORD :  http://olympiacostv.informe.com

Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2009-10: 10η αγωνιστική: ΑΕΚ - Ολυμπιακός



ΚΩΔΙΚΟΣ

A1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2009-10: 14η αγωνιστική: Μαρούσι - Ολυμπιακός



ΚΩΔΙΚΟΣ

A1 Μπάσκετ 25η αγωνιστική Ολυμπιακός - Ολυμπια Λαρισας


ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟ EUROSPORT 2!!!
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕ ΜΕΤΑΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ!!


part1
part2

A1 Μπάσκετ 26η αγωνιστική Πανελλήνιος - Ολυμπιακός




part1
part2
part3
part4
part5

Code:
Password : ultras.gr
Α1 Μπασκετ 2009-10 Playoffs 2ος Προημιτελικός Αρης - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ



part1
part2
part3
part4

Code:
Password : ultras.gr

Last edited by zouparos; 20-05-2010 at 23:16.
zouparos is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον zouparos:
Old 20-05-2010   #210
zouparos
Banned
 
Join Date: Mar 2010
Location: Νότος Μαγικός
Posts: 5,373
Liked: 1,964
Likes: 5,175
Default

Πάμε τώρα και στη euroleague της νοβα...

Euroleague Bakset 2009-10 Ουνικάχα Μάλαγα & Ολυμπιακός



ΚΩΔΙΚΟΣ

Euroleague Bakset 2009-10 Ορλεάν - Ολυμπιακός



ΚΩΔΙΚΟΣ

Euroleague Bakset 2009-10 Λιέτουβος Ρ. - Ολυμπιακός



ΚΩΔΙΚΟΣ

Euroleague Basket 09-10 Oλυμπιακός - Παρτιζάν



A' Ημίχρονο :

B' Hμίχρονο :

ΚΩΔΙΚΟΣ

Quote:
ultras.gr
Euroleague 2009-10 TOP16: 2η Αγωνιστική: Oλυμπιακός - Κίμκι



A' Hμίχρονο :

Β' Ημίχρονο :

ΚΩΔΙΚΟΣ

Quote:
ultras.gr
Euroleague Basket 2009-10 Ολυμπιακός -Τσιμπόνα



KΩΔΙΚΟΣ

Euroleague Basket 2009-10 Τσιμπόνα - Ολυμπιακός



KΩΔΙΚΟΣ

Euroleague 09-10 Playoff - Game2 OLYMPIAKOS - Prokom 90 - 73



A' Ημίχρονο :
Part1
Part2
Part3

Β' Ημίχρονο :
Part1
Part2

Code:
Password : ultras.gr
Euroleague 09-10 Playoffs - Game4 Prokom - OLYMPIAKOS 70 - 86


part1
part2
part3
part4

Code:
Password : http://olympiacostv.informe.com
zouparos is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to zouparos For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 22:18.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.