RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-03-2010   #41
dora7
Πεντάδα
 
dora7's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Περισσός & Εύβοια
Posts: 21,296
Liked: 61,317
Likes: 23,757
Default

@kk_SEF

Πάω πάσο ότι δεν σου αρέσει o Tom Cruise. Απόλυτα σεβαστό. Κι εγώ ποτέ δεν τρελάθηκα με Tom (Με μία μικρή εξαίρεση για το Top Gun που είμαστε μικρά ονειροπόλα κοριτσάκια!!! κι έχουμε κι ένα θεματάκι με τις αερομαχίες ενάντια στον κακό εχθρό!!!!!). Aλλά στο Last Samurai νομίζω ότι ήταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ. Κρατάω μόνο ότι σου αρέσει το θέμα της ταινίας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Live the Life....

Αυτό άλλωστε είναι ο Ολυμπιακός. Κάθε φορά που πέφτεις, να σηκώνεσαι πιο δυνατός
Βασιλης Σπανουλης
dora7 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2010   #42
Dipolico
Δωδεκάδα
 
Dipolico's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Here, There, Everywhere...
Posts: 283
Liked: 136
Likes: 199
Default

# kk_SEF

"Για να καταλάβεις πόσο κόλλημα έχω με ΘΒ βρίσε μου τον Γιαννάκη όσο θέλεις αλλά για τον ΘΒ δεν ακούω κουβέντα"

Εννοείται..!! Και Κλέιζα και Σόφο και Τέο ακόμα... Chili και Milos μη μου στεναχωρείτε μονάχα..

Όντως από το '90 και μετά μόνο σε δραματικούς ρόλους συμμετέχει στον κινηματογράφο και έχει δώσει υπέροχες ερμηνείες... Στα ''Όλα Είναι Δρόμος'' & ''Ψυχή Βαθιά'' του Βούλγαρη, ''Το Αίνιγμα'' του Σολδάτου και τη συγκλονιστικότερη ίσως στο ''Το βλέμμα του Οδυσσέα'' του Αγγελόπουλου (σε ρόλο ταξιτζή μαζί με Harvey Keitel. Ρε, παιδιά τον Harvey ξεχάσαμε..!)
Έχουν επίσης ολοκληρωθεί τα γυρίσματα για ''Το Πέταγμα του Κύκνου'' του Νίκου Τζήμα που αναμένεται μέσα στο 2010...
Δεν το βάζει κάτω ο Θανάσης μας..


# Dude

Για τους Ben & Adam, εννοείται γούστα είναι αυτά Dude..
Αν και τον Ben σου λέω τον βρίσκω αξιοπρεπέστατο, αλλά όχι μεγάλο ηθοποιό.

Σίγουρα το σενάριο παίζει πρωτεύοντα ρόλο και δεν υπάρχει μεγάλη ταινία με κακό σενάριο, αλλά στον ιδανικό κινηματογραφικό κόσμο, ο σκηνοθέτης για μένα είναι και ο σεναριογράφος...
Λατρεύω το σινεμά των Auteurs...
Από την άλλη, η ταινία τελειώνει για το σεναριογράφο, μήνες πριν γυριστεί. Ο σκηνοθέτης κουβαλάει μπορεί και για χρόνια, ένα σταυρό ασήκωτο να αναμετρηθεί με επιλογή πλάνων, σκηνικά, τοποθεσίες γυρισμάτων, διαχείρηση ηθοποιών, μοντάζ... Άστα.. Μαρτύριο επίπονο επί πολλούς μήνες. Είναι ο ''καπετάνιος'' μιας ταινίας'' αν και χρειάζεται εκατοντάδες ναύτες για να οδηγήσει το καράβι..

Τον Tom Cruise πρώτα από ολα τον αντιπαθώ σαν άνθρωπο, αλλά και σαν ηθοποιός δεν με τρελαίνει.. Εκεί που με εξέπληξε και ακόμα τον θυμάμαι με θαυμασμό, είναι η ερμηνεία του στο ''Magnolia'' του Paul Tomas Anderson..

Fish called Wanda..!! Απίθανο! MP λατρεμένοι... Και Terry Gilliam μικρός θεούλης!

Σπιρτόκουτο.. Εξαιρετική.. Ο καλύτερος για μένα νέος Έλληνας σκηνοθέτης. Περιμένω πως και πως τη καινούργια του.. Χούλιγκαν ε..? χεχε.. Καταγγέλει βρε συ ο άνθρωπος τη βία.. Με τη βία..


υ.γ Και μιας και το ανέφερες.. Ρε, σεις τι κάνουμε..? Forum για τον μπασκετικό Ολυμπιακό δεν είναι εδώ..?Τι σινεφιλική μανία μας έπιασε.. Σαν πολύ δεν ανεβάσαμε το επίπεδο..? Για να το ρίξω λιγάκι..
''Ροζ φανέλα η πρώτη σου βαζέλα... Κόκκινα φοράνε, αυτοί που σε @αμάνε...''
__________________


...Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει, να χορτάσει...


Dipolico is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dipolico:
Old 07-03-2010   #43
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Quote:
Originally Posted by milos 18 View Post
@kk_sef

Πάω πάσο ότι δεν σου αρέσει o tom cruise. Απόλυτα σεβαστό. Κι εγώ ποτέ δεν τρελάθηκα με tom (Με μία μικρή εξαίρεση για το top gun που είμαστε μικρά ονειροπόλα κοριτσάκια!!! κι έχουμε κι ένα θεματάκι με τις αερομαχίες ενάντια στον κακό εχθρό!!!!!). Aλλά στο last samurai νομίζω ότι ήταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ. Κρατάω μόνο ότι σου αρέσει το θέμα της ταινίας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ε είπαμε είμαστε με τους Ινδιάνους

@dipolico Σωστά ! Τερι Γκίλιαμ αρα κάντα 3 τα μέλη MP!
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον kk_SEF:
Old 07-03-2010   #44
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

@kk_SEF

Ναί, μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα ή δεν εκφράστηκα εγώ καλά... Όντως πρέπει να είναι πολύ καλοί στη μεταγλώττιση, και όντως συγκεκριμένες φωνές αναλαμβάνουν πάντα συγκεκριμένους ηθοποιούς. Απλώς το θυμάμαι χαρακτηριστικά αυτό που λέω... Ότι ένας συγκεκριμένος αναλάμβανε πάντα τον Ντε Νίρο, όπως και το Σταλόνε...

@Dipolico
Mην κολλάς μωρέ... Κι ο Θρύλος μια ωραία και μεγάλη ταινία είναι...
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 08-03-2010   #45
kk_SEF
Πεντάδα
 
kk_SEF's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens/Corfu
Posts: 4,525
Liked: 6,572
Likes: 3,108
Default

Αν και έχω τις αντιρρήσεις μου για τον """"θεσμό"""" ... όσκαρ καλύτερης ταινίας στο Ηurt Locker που δεν έχω δει αλλά μιλάει για Ιράκ και κάτι σημαίνει κι αυτό. Βέβαια κατά τον Michael Moore και το Avatar για Ιράκ μιλάει αλλά νομίζω ότι υπερβάλει λίγο.

DUDE πήρε Οσκαρ κι ο DUDE Jeff Bridges
http://www.madata.gr/diafora/showbiz/54979.html

"Σύσσωμο το Kodak Theatre χειροκροτεί τον Jeff Bridges για το βραβείο Α' Ανδρικού Ρόλου για την ταινία «Crazy heart»."


Edit: Αυτό το site δεν το ήξερα ούτε παρακολουθώ τέτοια μου το έφερε πρώτο το google ψάχνοντας για Οσκαρ 2010!

Last edited by kk_SEF; 08-03-2010 at 08:15.
kk_SEF is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον kk_SEF:
Old 09-03-2010   #46
Dark Angel #9
Πεντάδα
 
Dark Angel #9's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Πειραιάς / Επίδαυρο&
Posts: 3,983
Liked: 10,845
Likes: 2,765
Default

μιας κ λεμε για ταινιες, http://www.youtube.com/watch?v=FNQowwwwYa0 Ιron Man 2 με τον War machine να κανει την εμφανιση του..... υπομονη ως το Μαϊο!
__________________
The night is darkest just before the dawn. And I promise you, the dawn is coming. - "Harvey Dent - The Dark Knight"
Dark Angel #9 is online now   Reply With Quote
Old 09-03-2010   #47
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default







Ωραίος ο Dude... That Oscar really ties the room together...

Last edited by Dude; 09-03-2010 at 02:34.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 09-03-2010   #48
Dark Angel #9
Πεντάδα
 
Dark Angel #9's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Πειραιάς / Επίδαυρο&
Posts: 3,983
Liked: 10,845
Likes: 2,765
Default

Γεια σου ρε Dude με τα βραβεια σου!!!!


Y.Γ. ειχα παθει σοκ στο Iron Man που ηταν κουρεμενος γουλι!!! ωραια ερμηνεια παντως!
__________________
The night is darkest just before the dawn. And I promise you, the dawn is coming. - "Harvey Dent - The Dark Knight"
Dark Angel #9 is online now   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dark Angel #9:
Old 09-03-2010   #49
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Όντως, απλή σχετικά ταινία υπερηρώων αλλά με ωραίες ερμηνείες... Robert Downey Jr και Jeff Bridges είναι δυνατό δίδυμο.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 09-03-2010   #50
*GrimReaper*
Πεντάδα
 
*GrimReaper*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ξεσσαλονικη
Posts: 12,853
Liked: 23,868
Likes: 8,267
Default

Quote:
Originally Posted by kk_SEF View Post
Αν και έχω τις αντιρρήσεις μου για τον """"θεσμό"""" ... όσκαρ καλύτερης ταινίας στο Ηurt Locker που δεν έχω δει αλλά μιλάει για Ιράκ και κάτι σημαίνει κι αυτό. Βέβαια κατά τον Michael Moore και το Avatar για Ιράκ μιλάει αλλά νομίζω ότι υπερβάλει λίγο.
φιλε αξιζει να την δεις και δεν απορησα ΚΑΘΟΛΟΥ που πηρε οσκαρ...την ειδα πριν κανα μηνα και ενω το ολο στορυ δεν ειναι και κατι το συγκλονιστικο επαθα πλακα με την ταινια και ειναι απο τις καλυτερες για φετος. Τωρα δεν ξερω γιατι συγκεκριμενα με τρελανε τοσο. Ισως η ροη, ισως οι σκηνες δν ξερω να σου πω ακριβως...Παντως αμα βρηκαν το μυστικο να μας καθηλωνουν οι ταινιες τους χωρις να ειμαστε σιγουροι γιατι...κλαφτε μας
*GrimReaper* is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 11:41.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.