RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-01-2012   #101
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Ήταν το δυνατό μου χαρτί.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 13-01-2012   #102
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Δευτέρα αρχίζει το Αυστραλιανό... Οι πιθανές διασταυρώσεις στα ημιτελικά, εάν συνεχίσουν και οι Fantastic 4 μέχρι εκεί, θα είναι Τζόκοβιτς-Μάρεϋ και Ναδάλ-Φέντερερ (οι τελευταίοι 2 βρίσκονται στην ίδια μεριά του ταμπλό για πρώτη φορά από το Ρολάν Γκαρός του 2005).

- Εδώ δείτε το draw με τους 128 παίχτες που θα τειθούν αντιμέτωποι (περιμένει κάποιους qualifiers ακόμα για να ολοκληρωθεί).
- Εδώ οι διάφορες περιπτώσεις διασταυρώσεων.

Last edited by Dude; 13-01-2012 at 20:09.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 13-01-2012   #103
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Να συμπληρωσω οτι ο Παγδατης θα αγωνιστει στον πρωτο γυρο κοντρα στον Μπεκερ ενω ο πρωτος τενιστας 10αδας που λογικα θα βρει μπροστα του ο Κυπριος θα ειναι ο Μπερντιχ στον 4ο γυρο

Last edited by Eleni7; 13-01-2012 at 20:15.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 15-01-2012   #104
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Ακυρη και ακαιρη η σημερινη επιθεση στο προσωπο του Φεντερερ απο τον Ναδαλ.Θυμιζω οτι ο Φεντερερ ειναι ο εκπροσωπος των παικτων στην ATP και ο Ισπανος τον κατηγορει οτι δεν κανει κατι για να ελαφρυνει το προγραμμα

εδω οι δηλωσεις

"Διαφωνώ με τον Φέντερερ. Είναι πολύ εύκολο γι'αυτόν να λέει ότι "εγώ δεν λέω τίποτα και όλα είναι θετικά" και να βγαίνει σαν κύριος, καίγοντας τους υπολοίπους. Όμως δεν είναι έτσι. Ο καθένας έχει τη γνώμη του και ίσως του Ρότζερ να του αρέσει το tour όπως είναι διαμορφωμένο. Και εμένα μου αρέσει και πιστεύω ότι είναι καλύτερο από τα περισσότερα αθλήματα, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο και ότι δεν μπορείς να αλλάξεις τα κακώς κείμενα"

"Μέσα από το τένις έχω ζήσει καταστάσεις που ούτε τις ονειρευόμουν όμως δεν θέλω να τελειώσω την καριέρα μου έχοντας πόνους σε όλο το μέρος του σωματός μου. Δεν είναι σωστό αυτό. Αν εκείνος ολοκληρώσει την καριέρα του σαν μαργαρίτα, επειδή έχει εκπληκτικό σώμα, δεν συμβαίνει το ίδιο και με μένα, ούτε με τον Μάρει, ούτε με τον Τζόκοβιτς που δεν θα είμαστε σαν μαργαρίτες όταν σταματήσουμε το τένις"

"Πότε θα σταματήσουμε την καριέρα μας; Στα 28, 29, 30; Μετά απο αυτό έχεις να ζήσεις κι άλλη ζωή και είναι πολύ σημαντικό να είσαι fit και να μην φοβάσαι να παίξεις ποδόσφαιρο ή να πας για σκι με τους φίλους σου"

Σορι Ισπανε αλλα οταν εσυ μου υπογραφεις μυθικα συμβολαια με την Ντοχα και το Χαλε για παιζεις ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ στα τουρνουα τους για τα επομενα 5 χρονια, χωρις να εχεις επιλογη να μην δηλωσεις συμμετοχη και το χρυσαφι ρεει αφθονο,ε τοτε μην μιλας.Εκει ειναι καλο το προγραμμα δηλαδη?Ουτε φταει κανεις που ο θειος σου σε εχει δει πειραματοζωο, σε τρεχει απο τα 16 σε επαγγελματικα τουρνουα και εχεις ξεζουμιστει,απο την στιγμη που Φεντερερ,Νολε,Μαρει κτλ ξεκινησαν τα μεγαλα τουρνουα απο 18-19 και κανουν ακομα και τωρα πιο ανθρωπινη κατανομη δυναμεων και διοργανωσεων.Τεσπα,τετοιες εντασεις δεν χρειαζονται παραμονες μιας μεγαλης διοργανωσης,αν και η επιλογη να γινουν τωρα δεν ειναι τυχαια

Last edited by Eleni7; 15-01-2012 at 23:47.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 16-01-2012   #105
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Για όλα φταίει ο ανκλ Τόνι...

Πέρα από την πλάκα, σεβαστή σαν άποψη του Ράφα, αλλά μάλλον είχες δίκιο τις προάλλες που έλεγες ότι έχει τα ψυχολογικά του... κατ'ουσία τώρα δηλώνω άγνοια στο τι μπορεί να κάνει κανείς για να ελαφρύνει το πρόγραμμα (άσε που δεν νομίζω να είναι θέμα Φέντερερ μόνο αυτό, εκπρόσωπος συνολικά των παιχτών είναι, οπότε αν συνταχθούν πολλοί με απόψεις σαν αυτή του Ναδάλ μάλλον αυτές θα υπερασπιστεί κι αυτός) από τη στιγμή που υπάρχουν στάνταρντ τόσα τουρνουά όλη τη χρονιά, οπότε για να χωρέσουν αρχίζει το ένα και τελειώνει το άλλο, ή διεξάγονται ίδιας κατηγορίας ταυτόχρονα σε διάφορα μέρη του πλανήτη (στα μικρά αναφέρομαι)...

Υ.Γ: Άρχισε το Αυστραλιανό... Τώρα παίζουν Τόμιτς-Βερντάσκο, Ντελ Πότρο, Μπέρντυχ, Φις, αργότερα μπαίνει στο χωρό ο Ναδάλ, Ο Παγδατής, και άλλοι, και κάπου 10 το πρωί ώρα Ελλάδας και ο Φέντερερ. Πληροφοριακά (για όποιον κοιτάει τις ώρες των αγώνων από το σάιτ του Αυστραλιανού), η Μελβούρνη βρίσκεται 9 ώρες μπροστά σε ώρα από μας.

Last edited by Dude; 16-01-2012 at 05:20.
Dude is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dude:
Old 16-01-2012   #106
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Εγω την μονη λυση που βρισκω και ισως θα ειχε ενα καλο αντικτυπο ειναι να μειωθουν ή να καταργηθουν οι αγωνες για το Davies Cup.Την θεωρω τεραστια βλακεια την διοργανωση και νομιζω οτι οι πιο πολλοι φανς δεν την παρακολουθουν εκτος και αν εκπροσωπειται η χωρα τους.Κατα τα αλλα, απλα δεν γινεται να μειωθουν τα τουρνουα και φυσικα ο Ναδαλ δεν φωναζει για αυτο.Η δικη του απαιτηση ειναι να ισχυσει νεο συστημα βαθμολογησης που να μην ειναι ενος ετους αλλα δυο.Να κρατανε δηλαδη τους ποντους τους οι τενιστες για 2 σεζον και οχι για 1 ετσι ωστε να εχουν την δυνατοτητα να αφησουν καποιο τουρνουα για να ξεκουραστουν.Και αυτο να ισχυσει,δεν νομιζω οτι θα αφησουν πολλοι high seeders τουρνουα σαν τα Masters που ειναι 18 στο αριθμο ή το Μαστερ Finals.Για Γραν Σλαμ ουτε λογος βεβαια.Αρα τι μενουν?Μερικα τουρνουα προετοιμασιας για τις μεγαλες διοργανωσεις που δεν εχουν και πολλους ποντους (250 το πολυ).Μην ξεχναμε οτι στα τουρνουα πεφτει πολυ χρημα και οι χορηγοι θελουν παντα τους πρωτους 4 τενιστες στα τουρνουα τους.

Πρωτο αποτελεσμα.Ο Τομιτς γυρισε το ματς και κερδισε τον Βερντασκο σε ενα ματς που πηγε στα 5 σετ (απο 0-2,σε 3-2).Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Αυστραλο,που ειναι μολις 19

ΥΓ.Καλη σεζον να εχουμε και ενα καλο πρωτο Grand Slam!

Last edited by Eleni7; 16-01-2012 at 09:47.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Eleni7:
Old 16-01-2012   #107
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

- Προσωπικά διαφωνώ όσο δεν πάει με την πρόταση Ναδάλ (δεν νομίζω να την ενστερνίζονται και πολλοί συνάδελφοί του - υπόθεση δική μου αυτή).

- Εδώ τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας (όλα φυσιολογικά - και ο Παγδατής πολύ καλός): http://www.australianopen.com/en_AU/...atch/06ms.html

- Ο Τόμιτς είναι από τα μεγάλα ονόματα του αθλήματος για την επόμενη 10ετία.

- Και γώ και σύ μπορεί να μην μας λέει κάτι το Davis Cup, αλλά για τον τενιστικό κόσμο είναι κάτι αντίστοιχο με το να καταργούσαμε από το μπάσκετ ευρωπαϊκά και παγκόσμια πρωταθλήματα. Έχει παράδοση απίστευτη ο θεσμός, οπότε δεν αξίζει καν να αναφερόμαστε σε τέτοια σενάρια.

Ορισμένα στιγμιότυπα (άλλα που έψαξα είτε δεν υπάρχουν καθόλου, είτε δεν υπάρχουν σε καλή ποιότητα, είτε είναι σε πολλά μέρη):





Last edited by Dude; 17-01-2012 at 04:27.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 18-01-2012   #108
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

1ος παίκτης του τοπ10 που αποκλείεται: Mardy Fish, ήττα 3-0 από τον Κολομβιανό Falla.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Old 18-01-2012   #109
Eleni7
Πεντάδα
 
Eleni7's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Ιωάννινα
Posts: 34,180
Liked: 50,691
Likes: 122,375
Default

Ενταξει,δεν υπαρχει ο τροπος που ΚΑΤΑΦΕΡΕ να αποκλειστει σημερα ο Παγδατης.Πραγματικα δεν εχω δει πιο ασταθη τενιστα,που παραλληλα να εχει τοσο ταλεντο (για μενα αν ηταν σταθερος,θα ηταν παικτης 10αδας στο χαλαρο).Χωρια που εχει χασει το πρωτο σετ ΤΣΑΜΠΑ,ειχε στο ματς 59(!) αβιαστα λαθη και μολις 19 winners.Βαλτε και 8 double faults.Εκει που ξεκιναει το ματς και εχει πατησει κατω τον Βαβρινκα ερχετε το κλασικο μπλακ-αουτ.Για σφαλιαρες...

Η αντιδραση του δεν ειναι τυχαια


Last edited by Eleni7; 18-01-2012 at 16:20.
Eleni7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Eleni7 For This Useful Post:
Old 18-01-2012   #110
Dude
Πεντάδα
 
Dude's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 21,603
Liked: 37,746
Likes: 57,736
Default

Εντάξει ρε Μάρκουλη αλλά σταμάτα στη μία ρακέτα αγόρι μου.

Αποτελέσματα 2ου γύρου (1η μέρα): http://www.australianopen.com/en_AU/...atch/08ms.html
Σημερινό πρόγραμμα όπου ολοκληρώνεται ο 2ος γύρος: http://www.australianopen.com/en_AU/...ule/index.html
Τα μέχρι τώρα ζευγάρια για τον 3ο γύρο: http://www.australianopen.com/en_AU/...ule/index.html

Last edited by Dude; 18-01-2012 at 18:10.
Dude is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dude For This Useful Post:
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 16:16.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.