RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-01-2016   #9981
peter
Πεντάδα
 
peter's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: drosia
Posts: 5,176
Liked: 4,878
Likes: 6,327
Default

Quote:
Originally Posted by Άγιος Πέτρος View Post
Λοιπόν


Την ώρα που διαβάζω το άρθρο εύχομαι πολλά δυσάρεστα σ'αυτόν τον υπάνθρωπο
ΑΛΛΑ
Επειδή σέβομαι το φόρουμ και αρκετούς από δω μέσα που δε θέλουν να διαβάζουν τις πιο νοσηρές μου σκέψεις, θα τα γράψω όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά

Διαβάζουμε από το eurohoops

Quote:
Τον δικό του Γολγοθά περνά ο άτυχος οπαδός που έχασε τρία δάχτυλα κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών για την κατάκτηση του περσινού πρωταθλήματος από τον Ολυμπιακό.

Ο πληρεξούσιος δικηγόρος του Γιώργου Κούκιου με δελτίο Τύπου που εξέδωσε ζητά από την ΚΑΕ Ολυμπιακός να τον αγκαλιάσει και να τον στηρίξει, έξι μήνες μετά το συμβάν.

Αναλυτικά το δελτίο Τύπου…

“Αξιότιμοι κύριοι,

Την 14.06.2015 μετά τη λήξη του αγώνα μπάσκετ μεταξύ των ομάδων Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός που διεξήχθη στο Σ.Ε.Φ, όπου ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα, και λίγο πριν την απονομή, σημειώθηκε καταιγισμός κροτίδων και βεγγαλικών από τα πίσω και πάνω διαζώματα του σταδίου.

Μια εξ’ αυτών χτύπησε και εν συνεχεία εξερράγη στη δεξιά πλευρά του φιλάθλου Γιώργου Κούκιου με συνέπεια να ακρωτηριαστεί το δεξί του χέρι και να σπάσει το δεξί του τύμπανο. Αυτό το περιστατικό βαρύτατου τραυματισμού που έλαβε χώρα σε ελληνικό γήπεδο δυστυχώς αποσιωπήθηκε παρά το γεγονός ότι η ΚΑΕ Ολυμπιακός τιμωρήθηκε πειθαρχικά.

Όλος ο φίλαθλος κόσμος του Ολυμπιακού είναι στο πλευρό του ανάπηρου πλέον Γιώργου Κούκιου και απορεί πώς η διοίκηση της πρωταθλήτριας ομάδας του μπάσκετ του Ολυμπιακού δεν έχει ακόμη αγκαλιάσει και στηρίξει μετά από έξι ολόκληρους μήνες τον 31 ετών φίλαθλο και επιστήμονα Γιώργο Κούκιο. Ο μόνος φορέας που βοήθησε – τουλάχιστον ιατροφαρμακευτικά – και δίχως βεβαίως να έχει κάποια σχετική υποχρέωση ήταν η ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Η οικογένεια του Γιώργου Κούκιου αλλά κυρίως η φίλαθλη οικογένεια του ιστορικού σωματείου του Ολυμπιακού, αναμένει με αγωνία από τη διοίκηση της ΚΑΕ Ολυμπιακός να πράξει το αυτονόητο.

Ο πληρεξούσιος δικηγόρος

Γιάννης Μαρακάκης”
Η πρώτη μου απορία έχει να κάνει με το δελτίο τύπου. Πως στο μπούτζο βγάζει δελτίο τύπου;

Ενυγουεηζ, ακολουθεί η ανακοίνωση της ΚΑΕ

πηγή από την ιδια σελίδα

Quote:
Λίγες ώρες μετά το δελτίο τύπου που εξέδωσε ο πληρεξούσιος δικηγόρος του Γιώργου Κούκιου, του άτυχου οπαδού που τραυματίστηκε σοβαρά στο χέρι από κροτίδα κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών του περσινού πρωταθλήματος, η ΚΑΕ Ολυμπιακός γνωστοποίησε την επίσημη θέση της για το συμβάν.

Αναλυτικά

“H KAE Ολυμπιακός, από την πρώτη στιγμή που ενημερώθηκε πως τραυματίστηκε ο συγκεκριμένος φίλαθλος της ομάδας μας, ο γιατρός του επιτελείου της ομάδας μπάσκετ, βρέθηκε στο νοσοκομείο στο πλευρό του και με το που το πληροφορήθηκαν οι άνθρωποι του Ολυμπιακού το περιστατικό, αμέσως επικοινώνησαν τόσο με τον ίδιο τον φίλαθλο, όσο και με τους δικούς του ανθρώπους και με την οικογένεια του. Θέλαμε να βοηθήσουμε και να στηρίξουμε το παλικάρι και αμέσως προσφερθήκαμε να του καλύψουμε όλα τα έξοδα νοσηλείας σε δύο ιδιωτικά νοσοκομεία.

Εκείνος, όχι κακώς, επέλεξε το Μetropolitan για κάποιον συγκεκριμένο γιατρό και σε συνεννόηση με την ΠΑΕ που είναι χορηγός της, η ΠΑΕ Ολυμπιακός είπε πως θα καλύψει τα έξοδα της νοσηλείας. Αμέσως, από την πλευρά μας, υπήρχε άμεση επικοινωνία με τον φίλαθλο ενημερώνοντας τον πως θα είμαστε εδώ, δίπλα του, και υπήρξε και υλική υποστήριξη, την οποία γνωρίζει πολύ καλά και ο ίδιος. Μέχρι την στιγμή που εμφανίστηκε ο δικηγόρος του και είπε πως “θα μιλάτε με εμένα”. Εκφράζουμε την απορία μας για τους λόγους που συνέβη αυτό, από την στιγμή που η ΚΑΕ Ολυμπιακός έμπρακτα στήριξε τον φίλαθλο μας”.
Και τα ίδια ερωτήματα δημιουργούνται και σε εμας. Μια μικρή λεπτομέρεια

Ο πληρεξούσιος δικηγόρος

Γιάννης Μαρακάκης


Ρε τι μου θυμίζει το όνομα.... ααα ναι

Μορφονιός της νομικής Αθηνών που εμφανιζόταν σε ένα τηλεπαιχνίδι με κάτι γκόμενες που ανοιγαν βαλίτσες

Επίσης αθλητής του στίβου και μοντέλο. Γενικά με τη δικηγορία απλή συνωνυμία

Γκουγκλάρω λίγο παραπάνω

αποτέλεσμα 1
http://superball.sport24.gr/article/...rosta-mou.html

Να το πω ξεκάθαρα, επειδή κινδύνεψα να παρεξηγηθώ, γιατί άνθρωποι έβλεπαν σκοτεινές δυνάμεις μέσου εμού κατά του κύριου Αλαφούζου. Εγώ αγαπάω τον Παναθηναϊκό και πολύ πριν γίνει η Παναθηναϊκή Συμμαχία, εδώ και δυο χρόνια περίπου, βρέθηκα κοντά σε ανθρώπους που έχουν τη δυνατότητα για να βοηθήσουμε την κατάσταση. Το έκανα με φίλους του Παναθηναϊκού και όχι αντιπάλους του κυρίου Αλαφούζου. Αυτοί οι άνθρωποι δεν έχουν καμία σχέση με τα μεγαθήρια που ακούγονται. Απλά αγαπούν τον σύλλογο


αποτέλεσμα 2
http://www.sportit.gr/o-giannis-mara...to-sportit-tv/

Στο 9.40 του βίντεο και μετά

το 3ο αποτέλεσμα είναι sdna. Ανεβάζει τις εικόνες από το χέρι του Γιώργου Κούκιου, πατήστε το λινκ με δική σας ευθύνη

http://www.sdna.gr/mpasket/basket-le...toy-olympiakoy


Είμαι σίγουρος πως αν σκαλίσω λίγο παραπάνω τα σκατά, θα βρωμίσει κι άλλο.
Περίμενα εδώ και καιρό τι θα κάνουν οι βάζελοι πρίν το ματς στο ΣΕΦ. Έχουν παράδοση σ'αυτό, πρόσφατα τα χαμε πει για το ντοπινγκ του 13 και τον Ιωαννίδη. Δεν πήγε το μυαλό μου αμέσως εκεί όταν διάβασα το "δελτίο τύπου" αλλά τελικά τα κομμάτια του παζλ μπήκαν στη θέση τους
Ο Συγκεκριμένος χθες ήταν στη Δική στο ΣΚΑΙ για να κλαφτει νομίζω πως και ΚΑΕ και ή ΠΑΕ δεν πρέπει να ασχολούνται με τέτοιους.
Τώρα για τον ανθρωπο που τραυματίστηκε από ότι κατάλαβα του έχουν καλύψει τα νοσηλεια και του έχουν υποσχεθεί πως και για οποιαδήποτε μελλοντική επέμβαση χρειαστεί πάλι εκεί θα είναι. Όμως για να πάρει και λεφτά στο χέρι μάλλον απίθανο
peter is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον peter:
Old 12-01-2016   #9982
gianna7
Πεντάδα
 
Join Date: Jan 2010
Location: ATHENS/ILIOUPOLI
Posts: 3,518
Liked: 6,922
Likes: 4,321
Default

Καλά τι όνειρο είδε αυτος ο δικηγορίσκος; Οτι θα ξυπνήσει ενα πρωί, θα εκβιάσει τον Ολυμπιακό και λύσει το οικονομικό του πρόβλημα. Ας γελάσουμε διακρίτικά...χα χα χα

Last edited by gianna7; 12-01-2016 at 08:42.
gianna7 is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to gianna7 For This Useful Post:
Old 12-01-2016   #9983
kseplenhs
Πεντάδα
 
kseplenhs's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 7,095
Liked: 9,724
Likes: 43,787
Default

Δεν ξέρω αν είναι στημένο.Σίγουρο πάντως θεωρώ πως στοχεύει σε δυνατή αποζημίωση.Μεταξύ μας,αν και εγώ πάθαινα τέτοια νίλα δεν θα μου έφτανε η "ιατρική υποστήριξη" μόνο.

Δεν ξέρω αν η αντίστοιχη περίπτωση της σεκιούριτι στο ΟΑΚΑ πριν 5 χρόνια τι αποτέλεσμα είχε απο θέμα αποζημίωσης.Αν κατάφερε και απέσπασε υψηλό ποσό τότε ας μην μας κάνει εντύπωση η έκταση που παίρνει το τωρινό ζήτημα.

Πάντως αν το δούμε απο απόσταση, μια τσουχτερή αποζημίωση ίσως σφίξει κάποιους κώλους και προσέξουν πραγματικά το τι μπαίνει στο γήπεδο.
__________________
Quote:
κάθε ματς με τον τραβελοϋπόκοσμο είναι μία αναμέτρηση της ανθρωπότητας με την υποστασιοποιημενη ανωμαλία.
kseplenhs is offline   Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to kseplenhs For This Useful Post:
Old 12-01-2016   #9984
peter
Πεντάδα
 
peter's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: drosia
Posts: 5,176
Liked: 4,878
Likes: 6,327
Default

Quote:
Originally Posted by kseplenhs View Post
Δεν ξέρω αν είναι στημένο.Σίγουρο πάντως θεωρώ πως στοχεύει σε δυνατή αποζημίωση.Μεταξύ μας,αν και εγώ πάθαινα τέτοια νίλα δεν θα μου έφτανε η "ιατρική υποστήριξη" μόνο.

Δεν ξέρω αν η αντίστοιχη περίπτωση της σεκιούριτι στο ΟΑΚΑ πριν 5 χρόνια τι αποτέλεσμα είχε απο θέμα αποζημίωσης.Αν κατάφερε και απέσπασε υψηλό ποσό τότε ας μην μας κάνει εντύπωση η έκταση που παίρνει το τωρινό ζήτημα.

Πάντως αν το δούμε απο απόσταση, μια τσουχτερή αποζημίωση ίσως σφίξει κάποιους κώλους και προσέξουν πραγματικά το τι μπαίνει στο γήπεδο.
Συμφωνώ πως πρέπει να σφίξουν τα πράγματα απο πλευράς εισόδου λαλακιών
Ομως πιστευει κανεις πως ο συγκεκριμένος τυχαια αφησε τη θέση του κατέβηκε στο ταρταν και εκει τον σκουντησε ενα δυναμιτάκι το οποιο το έπιασε στο χέρι του και αυτό έσκασε ;;;;
peter is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2016   #9985
redglove
Administrator
 
redglove's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 21,845
Liked: 79,337
Likes: 59,653
Default

Ότι το έκανε επίτηδες δηλαδή; Και αυτό αποδεικνύεται πώς; Επειδή δεν τον γουστάρουμε;
__________________
Quote:
Originally Posted by Apostolot View Post
παναγία βόηθα
Quote:
Originally Posted by KingJames View Post
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος
Quote:
Originally Posted by Sot_7 View Post
αν δεν πατήσει λεγκο και τραυματιστεί
redglove is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2016   #9986
Jasone
Πεντάδα
 
Jasone's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 11,777
Liked: 45,919
Likes: 38,021
Default

τι διαβάζω...τι...
__________________
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Τις πουστιες εναντιον του Μπαρτζωκα θα τις πληρωνετε και πληρωνουμε πολυ καιρο
Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post
Ο σπαν απογοητευτικος και παλι
Ουτε ασσιστ δε βγαζει πλεον
Jasone is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Jasone For This Useful Post:
Old 12-01-2016   #9987
duda-agelopouloi-v-span
Πεντάδα
 
duda-agelopouloi-v-span's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Posts: 12,201
Liked: 69,493
Likes: 32,656
Default

ημαρτον ρε παιδια και εγω λατρευω τους αγγελοπουλους αλλα δεν γινεται να λεμε τετοια πραγματα για εναν αρρωστο ολυμπιακο.Το συμβαν δεν εγινε στο ταρταν αλλα καποιος πεταξε μια κροτιδα απο το πανω διαζωμα και το παλικαρι πηγε να την πεταξει στο ταρταν πριν σκασει στον κοσμο και εσκασε στα χερια του
__________________
Quote:
Originally Posted by iliasp87 View Post
Που να βρίσκεις τις πουτσότριχες του αγραβάνη στο μαξιλάρι σου
Quote:
Originally Posted by Achilles View Post
κλεισαν οι θεσεις στην αδριατικη , πουτανας γιοι παναθηναικοι
duda-agelopouloi-v-span is offline   Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to duda-agelopouloi-v-span For This Useful Post:
Old 12-01-2016   #9988
Darkling
Moderator
 
Darkling's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Location: Victoria Road
Posts: 17,600
Liked: 14,222
Likes: 80,356
Default

Εγω δεν νομιζω οτι περα απο περαστικα στον ατυχο φιλαθλο,ειναι ενα θεμα που θα επρεπε να ασχοληθουμε.
ο καθενας εχει δικαιωμα νομικα να ζηταει οτι θελει, το μισο ΣΕΦ η μετοχες της Χαλυβουργικης. η ΚΑΕ επισης ειναι δικαιωμα της να χειριστει την κατασταση οπως νομιζει και μεχρι τωρα δεν εχει δειξει διαθεση να του πει "δε μας νοιαζει".

οποτε γενικα δεν νομιζω οτι εχει καποιο παραπανω νοημα.
__________________
We re high here, forever.
Darkling is offline   Reply With Quote
The Following 13 Users Say Thank You to Darkling For This Useful Post:
Old 12-01-2016   #9989
Άγιος Πέτρος
Πεντάδα
 
Άγιος Πέτρος's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 11,884
Liked: 34,030
Likes: 48,769
Default

Νομίζω περιττό να το αναφέρω, αλλά αναφέρομαι καθαρά στο Μαρακάκη, ο οποίος (μου) δίνει την εντύπωση ότι είναι βαλτός. Αυτό σχολιάζω σε σχέση πάντα με το ντέρμπι το οποίο πλησιάζει.

Για το καθεαυτό περιστατικό τα χαμε συζητήσει όταν έγινε.

Παρακατω

από το superbasket
Quote:
Η θέση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός για την επίθεση στον δημοσιογράφο

Τη θέση της για το κρούσμα βίας κατά δημοσιογράφου Λάμπρου Γκαραγκάνη δημοσιοποίησε η ΚΑΕ Παναθηναϊκός μέσω ανακοίνωσης.
Αναλυτικά:

«Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός είναι σταθερά και κάθετα απέναντι σε κάθε μορφή βίας, είτε λεκτικής είτε σωματικής. Αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο. Πιστεύουμε δε ότι ένα μεμονωμένο περιστατικό δε μπορεί να χαρακτηρίσει μια συνολική κατάσταση με δεδομένο ότι στα δημοσιογραφικά θεωρεία του κλειστού γυμναστηρίου του ΟΑΚΑ ουδέποτε έχει υπάρξει κατά το παρελθόν κρούσμα βίας ή επίθεσης οπαδών προς εκπρόσωπο του Τύπου.

Αντιθέτως μπορούν να βεβαιώσουν και οι ίδιοι οι δημοσιογράφοι ότι τους παρέχεται κάθε υλικοτεχνική υποδομή με ομάδα τεχνικής υποστήριξης ώστε να κάνουν σωστά τη δουλειά τους ενώ υπάρχει κι επαρκής δύναμη σε κάθε αγώνα για την ασφάλειά τους.

Επίσης- κι αυτό το επισημάναμε σε επιστολές μας προς ΔΣ ΕΣΗΕΑ και ΠΣΑΤ- τα πράγματα δεν έγιναν ακριβώς έτσι όπως περιγράφονται καθώς σε εμάς δεν έφτασε (με βάση κιόλας τις μαρτυρίες αυτόπτων μαρτύρων δημοσιογράφων) ουδεμία πληροφορία περί σωματικής βίας παρά μόνο λεκτικής. Την οποία ούτε επιθυμούμε, ούτε ενθαρρύνουμε και βέβαια δεν μας εκφράζει.

Το βέβαιο είναι ότι τέτοια φαινόμενα συνολικά δεν μας εκφράζουν και θα κάνουμε τα πάντα ώστε να αποτραπούν»

Η μια κλωτσιά στον Ασπρούλια μεταφέρθηκε ως ξυλοδαρμός ενώ οι μπουνιές στο κεφάλι ως "λεκτική επίθεση"
Άγιος Πέτρος is online now   Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Άγιος Πέτρος For This Useful Post:
Old 12-01-2016   #9990
tsak8
Πεντάδα
 
tsak8's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Athens
Posts: 3,108
Liked: 13,630
Likes: 10,232
Default

Εύγε! Σε κάθε περίπτωση , αν έχει γίνει, και αν δεν πλακωθηκε μόνος του Ο αρδ, και αν λέει αλήθεια, και αν οι άλλοι αρδ...Anyway, καταδικάζει η ΚΑΕ ενα μεμονωμένο συμβάν.. Δεν θυμάμαι τι είχε κάνει στα προηγούμενα 4 μεμονωμένα , τα καταδικάζει τώρα με την ευκαιρία ! Ααααα ρε μουλοι

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Quote:
Originally Posted by BabisKyr View Post
Ερωτευμένος με αυτήν την ομάδα, το πεπρωμένο και την τύχη της... ΘΡΥ-ΛΟΣ
Quote:
Originally Posted by giannis7 View Post
Ζω για την στιγμή που παίχτης μας θα μπουκετιασει διαιτητή στην ψυχρα. Δίνω όσο όσο.
tsak8 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 11:51.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.