RedHoops  

Καλώς ήρθες στο forum του redhoops.gr, το πρώτο forum με κύριο θέμα το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού! Ως απλός επισκέπτης μπορείς να έχεις πρόσβαση και να διαβάσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του αλλά όχι και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν θα πάρει περισσότερο από 5 λεπτά!

Go Back   RedHoops > Παραλειπόμενα > Άνεμοι και Ύδατα
Register FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Άνεμοι και Ύδατα Γενικά και αόριστα

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-09-2018   #7131
dio
Πεντάδα
 
dio's Avatar
 
Join Date: May 2016
Posts: 11,264
Liked: 51,799
Likes: 39,412
Default

Quote:
Originally Posted by Dimaras7 View Post
Για το Ρουπακιά [...] την ευθύνη δεν την έχει η δικαιοσύνη, αλλά η λαοπρόβλητη κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ που [...] δεν έβρισκε αίθουσα για να γίνει η δίκη της ΧΑ και πέρασε το δεκαοκτάμηνο
Μας κάνετε να υπερασπιζόμαστε την ντροπή της αριστεράς, αλλά από το 18μηνο πόσο καιρό ήταν κυβέρνηση ο συριζα; Συγκεκριμένα το 18μηνο από τη στιγμή που κρίθηκε προφυλακιστέος ο ρουπακιάς πέρασε στις 21 Μαρτίου 2015. Οι εκλογές που ανέλαβε ο συριζα έλαβαν χώρα στις 25 Ιανουαρίου 2015, ενώ πρώτη συνεδρίαση της βουλής έγινε στις 5 Φεβρουαρίου. Η δίκη ξεκίνησε στις 20 Απριλίου 2015. Με τη λογική σου, χρειάστηκε κάτι λιγότερο από 3 μήνες για κάτι που δεν έκανε σε 16 μήνες η προηγούμενη κυβέρνηση.
__________________
?\_(ツ)_/?

Quote:
Originally Posted by Czar View Post
οι καράφλες δεν είναι για τιτίκες
dio is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον dio:
Old 24-09-2018   #7132
μιγάδας
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12,912
Liked: 2,532
Likes: 34,839
Default

Quote:
Originally Posted by Red Unity View Post
κανεις δεν ειπε οτι ο ζακ δολοφονηθηκε επειδη ειναι στην κουιρ κοινοτητα.

αλλα μιγαδα, η εξαχρειωση και η σκατοψυχια των ανθρωπων, απο τον ιδιοκτητη και το φιλαρακι του, μεχρι τους περαστικους και τους διαφορους dsc7 που λενε "νταξει μαλακια μωρε αλλα και εσεις τι θα κανατε;", αν δεν ειναι πολιτικη, τοτε τιποτα δεν ειναι πολιτικο. δεν ειναι απλα "οκ παμε παρακατω τωρα, τα παμε".

και οχι ποστ με προσβολη της μνημης νεκρου (και ταυτοχρονη εξυψωση σε σχεση με το θυμα του ανθρωποειδους δολοφονου του που "προστατευε το κοσμηματοπωλειακι του" στην ομονοια μερα μεσημερι απο εναν ανθρωπο που δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του) δεν στεκει μια χαρα και απο μονο του. μονο σε διεστραμμενα μυαλα στεκει, και δε νομιζω οτι εισαι τετοιο.
Να πω και το εξης και να το κλείνω σιγα σιγα το θεμα, τα χω πει ολα. Εχω πει τη γνωμη μου, εχω πει τι με πειραζει στην κουβεντα που κανουμε, εχω κάνει τα λαικ μου, ολα. Εσεις συνεχίστε.

Με το απο πανω σχολιο συμφωνω. Φουλ.

Απλως δεν υπηρξε καμια τετοια αφορμη στο χουπς γι αυτο το σχολιο. Οχι τιποτα αλλο, χανετε το δικιο σας.
__________________
Quote:
Originally Posted by ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΤ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ
μιγάδας is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7133
Dimaras7
Πεντάδα
 
Join Date: May 2013
Posts: 9,565
Liked: 18,501
Likes: 22,403
Default

Quote:
Originally Posted by dio View Post
Quote:
Originally Posted by Dimaras7 View Post
Για το Ρουπακιά [...] την ευθύνη δεν την έχει η δικαιοσύνη, αλλά η λαοπρόβλητη κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ που [...] δεν έβρισκε αίθουσα για να γίνει η δίκη της ΧΑ και πέρασε το δεκαοκτάμηνο
Μας κάνετε να υπερασπιζόμαστε την ντροπή της αριστεράς, αλλά από το 18μηνο πόσο καιρό ήταν κυβέρνηση ο συριζα; Συγκεκριμένα το 18μηνο από τη στιγμή που κρίθηκε προφυλακιστέος ο ρουπακιάς πέρασε στις 21 Μαρτίου 2015. Οι εκλογές που ανέλαβε ο συριζα έλαβαν χώρα στις 25 Ιανουαρίου 2015, ενώ πρώτη συνεδρίαση της βουλής έγινε στις 5 Φεβρουαρίου. Η δίκη ξεκίνησε στις 20 Απριλίου 2015. Με τη λογική σου, χρειάστηκε κάτι λιγότερο από 3 μήνες για κάτι που δεν έκανε σε 16 μήνες η προηγούμενη κυβέρνηση.

Από τότε που κρίθηκε προφυλακιστέος ο Ρουπακιάς μέχρι να αρχίσει η δίκη μεσολάβησε η κύρια ανάκριση. Πριν ολοκληρωθεί η ανάκριση δεν μπορούσε να γίνει η δίκη. Αλλά, και αφού άρχισε η δίκη, υπήρχαν θέματα με τις αίθουσες και δεν μπορούσαν να γίνονται οι συνεδριάσεις με τη συχνότητα που έπρεπε. Δε λέω ότι μπορούσε να ολοκληρωθεί σε δύο μήνες, αλλά μιλάμε για τρία χρόνια και πλέον. Και το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν μπορούσε να παραμείνει προφυλακιστέος για περισσότερο από 18 μήνες. Άρα τη μομφή στη δικαιοσύνη για το θέμα αυτό δεν τη δέχομαι. Μπορείς να μου πεις ότι η κριτική στην κυβέρνηση είναι υπερβολική και ότι καθυστέρηση θα υπήρχε ούτως ή άλλως. Πες το. Αλλά να κάνει κάτι η δικαιοσύνη για να μην αποφυλακιστεί ο Ρουπακιάς δε γινόταν. Εκτός, αν χωριζόταν η ανθρωποκτονία από τα υπόλοιπα αδικήματα. Αλλά, αυτό δεν το ήθελαν ούτε οι συνήγοροι της πολιτικής αγωγής.
Dimaras7 is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον Dimaras7:
Old 24-09-2018   #7134
karapaparas
Πεντάδα
 
karapaparas's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2,792
Liked: 228
Likes: 8,290
Default



Αγγελικά πλασμένα όλα στην υπόθεση
Δε βρωμάει χρυααυγιτιλα, έκανα λάθος πιο πριν σορρυ
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Karapaparas εχεις παίξει μπάσκετ εστω και σε αλάνα; Αν εχεις παίξει θα ξέρεις πως μετά την σημερινή έδρα, στην Ρωσία θα τους φανεί βόλτα στο πάρκο.
karapaparas is offline   Reply With Quote
Τα παρακάτω μέλη συμφωνούν με τον karapaparas:
Old 24-09-2018   #7135
t0ny
Πεντάδα
 
t0ny's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Netherlands
Posts: 3,217
Liked: 2,790
Likes: 6,983
Default

Είναι εκπληκτικό πάντως το ποσό μπορούμε να φαγωθουμε για ένα γεγονός επειδή κάποιοι θέλουν το προωθήσουν τόσο..

Και τι εννοώ , όταν ήμουν φοιτητής λίγο πριν τα γεγονότα με τον Γρηγορόπουλο είχα πάει Σ ένα πάρτι στο προαύλιο πάρτυ της ΑΣΟΕΕ είχαν σκάσει αναρχικοί για αντίποινα σε κάτι πασπιτες και είχε πέσει τόσο ξύλο όσο δεν έχω δει στην ζωή μου ούτε σε ταινία.

Μιλάμε αυτό που είδα στο βίντεό με τον Ζακ δεν ήταν τίποτα απολύτως μιλάμε για 20+ άτομα. να βάρανε αγόρια κορίτσια εν χορώ ενώ ήταν κάτω..2 άτομα πήγαν με κρανιοεργκεφαλικες κακώσεις ευτυχώς δεν πέθανε κανείς ..

Την επόμενη μέρα σχεδόν τίποτα κάτι μικροσυμπλοκές κτλ λέγανε ,κανείς δεν τράβηξε βίντεο δεν έγινε θέμα κτλ..εγώ όταν γυρναγα σπίτι ήμουν σε τέτοιο σοκ που δεν έχω βρεθεί ποτέ ξανά.

Δεν με εκπλήσσει ούτε με θορυβει ότι έτυχε και πέθανε ο κάθε Ζακ το ότι για κάθε θάνατο τέτοιο έχουμε και αλλά 100 περιστατικά που δεν γίνονται γνωστά επειδή εκεί δεν θα κανιβαλιστουν για δεκάδες άλλους λόγους αυτό με προβληματίζει.

Έχουμε κάνει την ανομία mainstream και ανεκτή και ασχολούμαστε με bullying , θάνατο λοατκι και φασίστες γιατί εκεί φυσικά μπορεί να πλακωθεί το ακροατήριο μεταξύ του χωρίς να καταλήξει στο λογικό συμπέρασμα πως η κοινή συνισταμένη είναι ότι είμαστε ένα ξεφραγο αμπέλι από ασφάλεια το οποίο θα αναγάγει το πρόβλημα στους εκάστοτε κυβερνώντες.
__________________
Είμαι παιδί του πολέμου για αυτο έγινα και πολεμιστής στην καριέρα μου
t0ny is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to t0ny For This Useful Post:
Old 24-09-2018   #7136
lamar
Πεντάδα
 
lamar's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7,958
Liked: 2,433
Likes: 38,047
Default

Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post


Αγγελικά πλασμένα όλα στην υπόθεση
Δε βρωμάει χρυααυγιτιλα, έκανα λάθος πιο πριν σορρυ
Διαβασα στο news247 οτι τον ιατροδικαστη Τσαντιρη τον εχει προσλαβει η οικογενεια του Κωστοπουλου. Δεν ισχυει?

Y.Γ Κι απο οτι διαβασα ξανα σε αλλο σαιτ, η Μαριανου εχει αθωωθει και πρωτοδικα και στο εφετειο... Οποτε γραφει παπαριες η κυρια κατα τη γνωμη μου...
__________________

Last edited by lamar; 24-09-2018 at 22:30.
lamar is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7137
t0ny
Πεντάδα
 
t0ny's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Location: Netherlands
Posts: 3,217
Liked: 2,790
Likes: 6,983
Default

Quote:
Originally Posted by karapaparas View Post


Αγγελικά πλασμένα όλα στην υπόθεση
Δε βρωμάει χρυααυγιτιλα, έκανα λάθος πιο πριν σορρυ
Ναι γιατί ως γνωστόν η Χρυσή Αυγή κυβερνάει την χώρα και έβαλαν δικούς τους ιατροδικαστές να θολώσουν τα νερά γιατί ο κος παπαριδης κοσμηματοπώλης είναι τι? Κουμπάρος του Μιχαλολιάκου , κολλητός του Κασιδιάρη ..

Ίσα ίσα αν καταδικάζονταν ο κοσμηματοπώλης θα ήταν βούτυρο στο ψωμί της χρυσής αυγής.

Τι σχέση έχει όμως ο φασισμός με τον κοσμηματοπώλη που βάραγε κλωτσιδια τον άλλο που μπήκε μέσα στο μαγαζί λιώμα.
__________________
Είμαι παιδί του πολέμου για αυτο έγινα και πολεμιστής στην καριέρα μου
t0ny is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7138
kristensen7
Πεντάδα
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 919
Liked: 545
Likes: 2,519
Default

Ενταξει καπου... μη γινουμε και γιατροι εξ αποστασεως.

Ο ενας απο τους τρεις ιατροδικαστες βρισκεται στην ερευνα για λογαριασμο της οικογενειας του θυματος.

Δεν καταλαβαινω τι νοημα εχει αυτη η συζητηση.
Δηλαδη αν τον σκοτωσε με απευθειας κλωτσια ειναι χρυσαγιτης, ενω αν δεν τον σκοτωσε απευθειας και του προκαλεσε βαρυ ή ελαφρυ τραυμα δεν ειναι χρυσαυγιτης;

Η απανθρωπη συμπεριφορα κρινεται... να γινουμε γιατροι, παει μακρια η βαλιτσα.
kristensen7 is online now   Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to kristensen7 For This Useful Post:
Old 24-09-2018   #7139
DCS7
Πεντάδα
 
DCS7's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 5,255
Liked: 7,465
Likes: 17,849
Default

Quote:
Originally Posted by Darkling View Post
παιδακια, οι γενικολογιες μου φαινονται αστειες απ οσους το κανουν
ποιοι ειναι οι κυκλοι?


και σιγα το προπυργιο των ΕΑΑΚ το ρεντχουπς, αραξτε λιγο.
θα κάνω 3 πόστ γιατί έχω 3 διαφορετικα quote. Οταν λέω κύκλους εννοώ κύκλους απο θερμοκέφαλους. Να το πώ ομάδες θερμοκέφαλων; Αντε άσε το κυκλους για να το τελειώνουμε. Υπάρχουν, και το εξήγησα χθες. Μιλούσα με τον γκλόβ και έβαλε στο στόμα μου λόγια που δεν είπα. Ετσι με στοχοποιεί (αθελά του αλλα γίνεται) σε επιθέσεις λεκτικές κάφρων οι οποίοι θα μες βρίζουν για κάτι που δεν έχω πεί. Γιατί εκτός απο μέλος είναι και admin οπότε κάποιος που θα μου επιτεθεί νιώθει ότι έχει την έγκριση των εκλεκτών του φορουμ αφου σου λέει, να το λέει ο γκλόβ. Πιστευετε ότι θα κάτσει να διαβάσει αυτά που λέω, 10000 λέξεις; Οχι. Τυχαία είναι τα μπινελίκια και οι χαρακτηρισμοί πέφτουν κάτω απο σχόλια των μοντς και των admin? Να σας πώ τι αλλο έχει γίνει;

Στην σελίδα 697-701 πιανω μια κουβέντα με εσένα darkling. Εξήγηση στην εξήγηση, διευκρίνηση στην διευκρίνηση βρίσκουμε ενα κοινό πεδίο και συμφωνούμε σε όλα εκτός απο ανούσιες λεπτομέρειες. Ο ίδιος μου το λέει, τσεκάρετε το. Στις 3 τα ξημερώματα και ενώ το θέμα είναι λήξαν (βασικά δεν υπάρχει θέμα καν) βγαίνει ο γίγαντας και επεξηγεί με γενικότητες πόσο σκουπίδι είμαι και πόσο λυπάται για την κοινωνία που ζεί που υπάρχουν τετοια σκουπίδια. Ουτε quote, ουτε τπτ, μονο αυτο. Και αυτά αφού έχει τραβήξει λαικ σε προηγούμενα πόστ που με έβριζαν χυδαία. Μαντέψτε ποιο είναι το πρώτο ποστ την επόμενη μερα. Σκάσε σκατιάρη και σίχαμα. Λογικό; Λογικό ρε παιδια αφου αυτος που πρέπει να "κρατάει την ομαλή λειτουργία του φόρουμ" λέει σε κάποιον που με βρίζει "μπράβο συμφωνώ!". θα το κάνουν και άλλοι μετά. Το γιατί το κάνει ο buendia θα το αναλύσω μετά όπου θα δημοσιεύσω το pm (αναγκαστικά γιατί δεν έχω αλλη άμυνα) να δούμε πόσο μιξόεκλαιγα και θα σας πώ γιατί έχω μπλέξει με αυτόν εδω μέσα.

Το αστείο ξέρετε ποιο έιναι; Οταν δε ζητάω quote που σκατα προκάλεσα και δεχομαι τετοια συμπεριφορά μου βάζουν απίστευτα πράγματα. Το ότι είπα ότι θα κρίνει η δικαιοσύνη με κάνει φασίστα, το ότι βάζω ψηλά την ιδιωτική περιουσία, το ότι λεω εδω αλλά, αρα θα με ερμηνεύσει κάποιος όπως θέλει. Οταν υπάρχουν απορίες τι εννοώ εδώ ζητήστε διευκρινήσεις, μην δίνετε δικές σας απαντήσεις και μετά αρχίζετε τις επιθέσεις. Πχ. Θα πρέπει να επανεξετάσουμε πόσο ευνομούμενη είναι η πολιτεία που ζούμε Ευνομούμενη γαμώ τον μπελά μου, ποσο δικαιοι είναι οι νόμοι της πολιτείας. Να τους εξετάσουμε και να τους αλλάξουμε πόσο δύσκολο είναι να ερμηνεύσεις αυτή την φράση. Το λένε και άλλα παιδια σημερα για τον φλώρο και αλλους και συμφωνώ. Αλλά ξέρετε τι γίνεται; όταν ο άλλος έχει στην κεφάλα του ότι επειδή διαφωνώ γουστάρω φασισμό και καλημέρα να πώ θα με βρίζει. Στο τέλος καταλήξαμε ότι πείραξε ότι τον άλλο τπον είπα ληστή. Το μισό φορουμ ληστή τον λέει, εγω πειράζει να τον λέω. Η επειδή αποκάλεσα μαλάκες τους ληστές, σε ενα ασχετο πόστ που θέλω να καταδείξω το δικαίωμα της υπεράσπισης της περιουσίας, το κόβει και ααα ωραία να το και να σου επιθέσεις. ΕΛΕΟΣ.

Και κάτι τελευταίο. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ επαναλαμβάνω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να βρώ ένα άτομο να συμφωνήσω σε όλα σε θέματα ειδικά στα πολιτειακά. Οχι στο φόρουμ, γενικά. Φερτε μου οποιοδήποτε πολιτειακό πρόσωπο, όχι τσίπρα, μητσοτάκη, κουτσουμπα ολους τους εκπρόσωπους της πολιτείας γενικά. Σε κάποια θα διαφωνήσω, σε κάποια θα συμφωνήσω. Το θέμα είναι να γίνεται διάλογος, με επιχειρήματα οχι με χαρακτηρισμούς και καφριλες. Και με επιχειρήματα μπορεί να με πείσεις, και με λογική. Κανένας δεν ακούσει απο εμένα μονο πράγματα που θα διαφωνήσει, κάπου κάπου θα υπάρχουν θέματα που μπορεί και αν συμφωνήσει φτάνει να ακούει χωρίς κομπλεξ και ταμπέλες. Ας με σιχαίνεται δεν παίζει ρόλο. ΚΑι τα ίδια ισχύουν και για εμένα. Η κοινωνία προχωράει όπου υπάρχει διάλογος, και έμεινε στάσιμη οπου δεν υπήρχε. Οπως για παράδειγμα τον μεσαίωνα...
__________________
wherever law ends, tyranny begins
DCS7 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2018   #7140
karapaparas
Πεντάδα
 
karapaparas's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2,792
Liked: 228
Likes: 8,290
Default

Quote:
Originally Posted by kristensen7 View Post

Ο ενας απο τους τρεις ιατροδικαστες βρισκεται στην ερευνα για λογαριασμο της οικογενειας του θυματος.
Λες να τον βρήκε στο 11880 τον ιατροδικαστή η οικογένεια;
Κάποιοι της τον προτείνανε. Το ποιοι είναι αυτοί οι κάποιοι και γιατί της πρότειναν χρυσαυγιτη ιατροδικαστή είναι προφανές. Οι ίδιοι που άφησαν τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού να κάνει φασινα και σφουγγάρισμα σε σκηνικό φόνου αλλά μετά από κάποιες ώρες ανακάλυψαν μαχαίρι
__________________
Quote:
Originally Posted by Jasone View Post
Karapaparas εχεις παίξει μπάσκετ εστω και σε αλάνα; Αν εχεις παίξει θα ξέρεις πως μετά την σημερινή έδρα, στην Ρωσία θα τους φανεί βόλτα στο πάρκο.

Last edited by karapaparas; 24-09-2018 at 23:15.
karapaparas is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +3. The time now is 22:43.
 


Design by: vBulletin Skins Zone
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.